Hypotéka na výstavbu u Equa bank

Ahojte, máte prosím někdo zkušenosti s hypotékou na výstavbu RD u Equa bank? Hlavně se mi jedná o čerpání hypotéky. Mám vlastní pozemek, kterým chci ručit a LTV by byla do 80%. Původně jsem chtěl hypo u Raiffeisenbank, ale po dnešní špatné zkušenosti jsem to vzdal...
Odpovědět
Já jsem nemohl čerpat, protože soused bránil ve výstavbě a musel jsem jim zaplatit pokutu 100 000 za necerpani. Bylo jim jedno, že jsem u nich 10let.
Odpovědět
Profilova fotka
@mart23 Dobrý den, copak se vám stalo v RB? Equa čerpá standardně do 100 % aktuální zástavní hodnoty nemovitosti.
Odpovědět
@vladimirsvorba Měl jsem nabídku na úrok 1.89% - 3 roky fix, který zvýšili o 0,2%. To by bylo jedno, ale najednou kvůli navýšení prý nevycházím příjmově a musel bych si vzít o 500 tis. Kč nižší hypotéku, aby to vyšlo. Je pravdou, že v rozpočtu mám přesně těch 500 tis. Kč rezervu. Ale ceny rostou a já bych chtěl mít klidné spaní.
Odpovědět
Profilova fotka
@mart23 od 31.5. má RB ten fix na 3 roky za 2,29 % p.a. a garanci sazby umí na 30 dnů, do 30 dnů je třeba zkompletovat složku. U RB je velký bonitní skok u LTV nad 70 %, v pásmu 70 až 80 % je požadavek vyšších příjmů.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba Vy máte nějaké zvlášť dobré zkušenosti s RB?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Zkusil jsem zapřemýšlet, jestli jsem měl s klienty nějaký problém v RB, ale na nic si nepamatuji, takže zřejmě vše v pohodě. ( A když o tom tak přemýšlím, tak jediné problémy, které s klienty občas řeším napříč bankami, jsou odhady, protože tam je vždy ve hvězdách, jak to dopadne. Ale metodicky se to prostě dá připravit tak, aby problémy nebyly.) Akorát jednou jsme v RB čekali měsíc na vyčíslení úvěru, když to klienti prodávali a kupovali jinou nemovitost, ale během covidu se ty lhůty prodloužily téměř všude.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?