Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

24. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
viky007
16
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 265 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
viky007
16
Registrovala se 17. dubna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 265 příspěvků. Má 4 přátele.
 @silenoz K tvému dotazu viz můj předchozí příspěvek.
15. pro 2016 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viky007
16
fotoportrét
fotoportrét
viky007
16
 @angus88 Trošku jsem pátrala, a ta teplota opravdu může být způsobena tím, že podlahovka má určitý doběh. Tak jak má pomalý nástup, tak má i pomalý útlum. Jinak u nás není sebemenší problém. Necháváme ji zapnutou pořád, vyjma tedy doby, kdy je vysoký tarif, Užíváme všechny místnosti, je pravda tedy, že dveře moc nezavíráme. Přenosný termostat máme nahoře, protože spodek si přitápíme krbovými kamny, a když jsem jej měli v obýváku, tak v horním patře potom byla zima. V ložnici, kam se jdu jen vyspat, by mi to až tak nevadilo, ale u dětí v pokojů, kde tráví čas to není moc vhodné. Jinak to jak ty až tak nesledujeme, buď je mi teplo nebo zima, a podle toho se zařídím. Co se týče plateb, máme stabilně každý rok za vše cca 24.000 Kč.
15. pro 2016 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @jitula83 jakoze mate v celem dome stejnou teplotu?
15. pro 2016 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
Registrovala se 15. května 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 268 příspěvků. Má 3 přátele.
 @silenoz zatim zkusenost se schody nenam,ale kdyz jsem mela dotaz,zda si muzeme nechat udelat u naseho truhlare,tak mi bylo receno,ze je to jedna z mala veci,ktere si nemuzeme dodat sami,ale musime je vzit od rdr. Takze stejne zadna jina moznost neniemoticon
15. pro 2016 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
Registrovala se 3. ledna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
Registrovala se 3. ledna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 9 příspěvků.
 @margot_ka To nemáme emoticon
15. pro 2016 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
 @margot_ka Po zvážení všech pro a proti (+ konzultací s projektantem) jsme do podlahovky ani nakonec nešli.
15. pro 2016 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
 @jitula83 aha,ja myslela ze mate podlahovku a neda se to regulovat emoticon porad totiz spekuluju,jestli do vduchotechniky nevrznout topnou spiralu a vykaslat se na primotopy. Ale ta nemoznost regulace v jednotlivych pokojich je na houby :(
15. pro 2016 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz k tomu splachovaniu, najjednoduchsie si overis kolko to splachuje tak ze si pozries vodomer pred splachnutim a po splachnuti, samozrejme nikde inde medzitym nesmie byt pustena voda. Ja som raz spekuloval ako to odmerat a kamaratova zena ma prekvapila tymto napadom, tiez ma to hned nenapadlo emoticon
15. pro 2016 ve 13:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2097 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @silenoz ano, dveře kasard. Po týdnu bydleni jsem maximálně zklamana. Jedny se spatne doviraji, druhé jsou už teď brutálně do luku a ty, co se používají nejvíc, posuvné do obýváku jsou úplně v .... Nejdou uz vubec soupat, takze je mame napul otevrene emoticon splachovadlo mame JIKA. Klidne bych si to postelovala,,aby se to po spláchnutí zavřelo a neprotekalo, kdybych věděla jak na to.
15. pro 2016 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina a vy ste si priplacali za vypln DTD alebo mate tie klasicke papierove?
15. pro 2016 ve 14:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @tojojot manžel nakonec rozhodl, ze standard.
15. pro 2016 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @jitula83 Jaké proti jste nalezli kromě ceny? emoticon
15. pro 2016 ve 14:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina taky máme kasardy standard a do obýváku taky posuvné do pouzdra. To jsem na to tedy zvědavá. Beru,kdyby byly špatné jedny, ale troje po týdnu? Co na to v RDR? Když si vezmu, kolik se za ty posuvné doplácí, tak bych čekala jinou kvalitu emoticon
15. pro 2016 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @sykop posuvne jsou jedny, ty dvoje jsou zaviraci. Bydlíme od soboty. emoticon reklamaci budu posílat zitra, v práci jsem se k tomu nedostala a pres mobilní internet mi to nejde (v baráku net zatim nemáme).
15. pro 2016 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 332 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 @zmrz_lina můžu se zeptat, kolik pantů u těch dveří máte? Tady jsem četla, že jsou běžně dvou pantové a za ten třetí pant se doplácí??
15. pro 2016 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @pavcik dva. Jak jsem psala, manžel rozhodl, ze vezmeme standard, to jsou 2 panty. Za třetí se priplaci cca 150 kc za kus.
15. pro 2016 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina my máme taky posuvné jedny, v šatně máme ještě posuvné (ale ty jsou na zeď). No to jsem na to zvědavá. Vám dělali domek stejná parta jako angusovi, že?
15. pro 2016 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavcik My jsme připláceli za třetí pant. Bylo to 150kč/dveře. I se třetím pantem jsou dveře do luku, ale nemělo by se to zhoršovat. Zavírat jdou zatím všechny, jedny trošku obtížněji ale určitě se to dá seštelovat
15. pro 2016 ve 14:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina přece to, že máte standar a "jen"dva panty neznamená, že přestanou po týdnu fungovat emoticon Tím bych si hlavu nelámala, že jste si nepřiplatili, spíš montážníci někde udělali chybu emoticon
15. pro 2016 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @sykop Přesně tak, prostě je třeba reklamace. Dveře musí fungovat i ve standartu. Někdo tu psal, že se mají zavírat bouchnutím - to je tedy pěkná hovadina emoticon
15. pro 2016 ve 14:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @angus88 jo,to jsem taky někde zaznamenala, že se tím šetří...no k tomu asi neni co dodat emoticon
15. pro 2016 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1727 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1727 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @angus88 @zmrz_lina Takhle, možná se mají zavírat bez použití kliky, ale když to udělám u našich dveří, tak je slyšet jenk "cvak" a je to. Není nutné žádné "prásk" až se dům otřásá. Ten dům si sedá, takže je možné, že se i různě v té novostavbě kroutí dveře. Tolik bych nepanikařil a objednal si servis ;)
15. pro 2016 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @silenoz Takže mám odpověď na dveře. Tedy.....dotaz jsem psal do kasardu a odpověď přišla z RD emoticon

A dostal jsem tento návod:

Údržba dřevěných schodů KASARD

Lakované schody by měly být správně udržovány a čistěny. Mimo pravidelné mytí povrchu běžnými neutrálními prostředky by měl být povrch důkladněji ošetřen i profesionálními přípravky udržujícími vlastnosti laku. Péči rozlišujeme na 3 základní kroky – první péče – provozní čistění – důkladné čistění. Před všemi kroky by mělo být vždy provedeno zametení povrchu a vysání prachu, písku a jiných pevných nečistot.

PRVNÍ PÉČE

První péče o povrch je myšlena pro klasicky natřené schody a podlahy vodou ředitelným, nebo ředidlovým lakem.
Po důkladném zaschnutí laku naneste přípravek HD – Stepfloor – Polish. Aplikujte stejnoměrně ve velmi tenké vrstvě. Po zaschnutí není zapotřebí povrch dále nijak leštit, či jinak upravovat. Přípravek nanášejte neředěný. Vytvoříte tím povrch zvyšující odolnost proti zašpinění a dojde k vylepšení protiskluzných vlastností podle normy DIN 18032-2 (R9).

PROVOZNÍ ČISTĚNÍ

Provozní čistění slouží k udržení vlastností lakovaných povrchů, zpomalení opotřebení a vylepšení protiskluzných vlastností.
K provoznímu čistění se používá přípravek HD – Stepfloor – Polish ředěný vodou v poměru 1 díl Polish : 20dílů vody. Vytírání provádějte bavlněným hadrem stejnoměrně ve velmi tenké vrstvě. Vytvořený film po zaschnutí dále neleštěte.

DŮKLADNÉ ČISTĚNÍ

Důkladně čistění se provádí, když na laku ulpívají nečistoty, které nelze běžným čistěním odstranit.
Pro důkladné čistění se používá přípravek HD – Stepfloor – Cleaner ředěný vodou v poměru
1 díl přípravku : 20 dílů vody. Po vyčistění nenechávejte stát zbytky vody na povrchu.

Údržba:
Pozor prvních 14 dní po nalakování se snažte schody namáhat co nejšetrněji. V této době nedoporučujeme schody stírat vodou, pouze vysávat výkonným vysavačem.

Schody čistěte mopem, smetákem nebo vysavačem.

Lehké stopy a špína se odstraní lehce navlhčeným a dobře vyždímaným bavlněným froté mopem nebo hadrem. V žádném případě nepoužívejte ocelovou drátěnku, která by lak poškodila.

Poznámka:
Dřevo je přírodní materiál, který může být ovlivněn pokojovou teplotou i vzdušnou vlhkostí. V důsledku změn klimatu v místnosti dochází ke střídavým účinkům. Při relativně vysoké okolní vlhkosti dřevo absorbuje vlhkost a zvětšuje svůj objem. Naopak, při relativně suchém okolí (jako např. během topné sezóny) se vlhkost ze dřeva vypařuje a zmenšuje se objem dřevěných prvků. Pro ideální podmínky je třeba zachovat v místnosti teplotu 20-22°C a cca 50-60% relativní vlhkosti vzduchu. Při nižších vlhkostech může docházet k tvorbě spár a vrzání.
Důležité:
Ochranný účinek laku lze zachovat u silně namáhaných schodů pouze včasným přebroušením a novým nalakováním.
U dřevěných schodů se důrazně nedoporučuje chůze v botách.
15. pro 2016 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
116
 @sykop no... Ty posuvky se opravovaly uz u predavky. Něco je tam spatne, jen doufam, ze není něco s tím pouzdrem jako takovým.
15. pro 2016 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
36
 @zmrz_lina
@angus88 to je teda paráda, že ani třetí pant nepomůže. To je skutečně lepší si vzít dveře od jiné firmy emoticon
15. pro 2016 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
fotoportrét
fotoportrét
sykop
1
 @zmrz_lina právě si pamatuji, že jsi to tady psala, že už u předávky je seřizovali. Tak třeba to bude fakt tím sedajícím domkem. Snad na to brzy někdo přijede, ať můžete v klidu zavírat. Zvlášť teď přes zimu je to na prd emoticon
15. pro 2016 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
fotoportrét
fotoportrét
jitula83
 @angus88 Původně jsme chtěli podlahovku s možností regulace pro každou místnost. To nám bylo rozmluveno - neukočírovatelné, musela by být dodatečná izolace podlah, zároveň s podlahovkou by jsme museli řešit celé vytápění jinak,..... Nebylo nám doporučeno podlahovku pasovat na standard, ale kdyžtak samostatně nový projekt na vytápění. Ještě podotýkám, že to vytápění jsme konzultovali mimo RD Rýmařov.
15. pro 2016 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina no tak som zvedavy ci su aspon tie DTD na tom lepsie, potom dam vediet...
15. pro 2016 v 15:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @janaa1 jak myslíš sítě? papírově nebo fyzicky na pozemku?
@angus88 máme to stejné, byli tu servisáci z RDR a protože rozebrání podlahy je větší akce, přetlumočí náš problém v RDR a dají vyrozumění co s tím udělají, budu jim po svátcích volat co s tím hodlají dělat, máme důlek u dřezu v kuchyni...

ad seřízení dveří, bylo nám u servisu řečeno zavírat přitlačením aby cvakly, nebouchat a nepoužívat na zavírání kliku, vystřelování dveří vyřešili obroušením zářezu ve futrech
15. pro 2016 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 283 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 283 příspěvků. Má 2 přátele. Region Plzeň.
 Foukani ze zasuvek, no to si delate srandu :DDD
Otestuji taky a asi pockam na kamose s termokamerou at mi domek poradne zkontroluje emoticon
Posuvne mame od Kasardu 2x v dome a za 3/4 roku zadny problem. Klasicke dvere mam jen na dvou pantech, nikdo mi nenabidl treti a ani me to v te dobe nenapadlo. Jedny vymenene, prohle byly o 1 cm. Jinak borci maji toleranci tusim 4mm na metr :D Takze dvere muzou byt prohle o 8 mm a je to v poradku, prej je na to norma :D ...asi zajdu do Sapeli se jich pozeptat na tolerance emoticon Ale delaji si RD fakt reklamu s Kasardem, takovej papundekl predrazenej... dnes lituji a sel bych do cehokoliv jineho (za stejnou cenu mate Sapeli a o dost kvalitnejsi).

K zavirani - proste dvere privrit, zatlacit a pres jazycek zacvaknout (v noci bych ale asi nekoho vzbudil emoticon . Ono to ani moc pres kliku nejde, v jedne mi uz nevim co praska a slysim jako nejake perko. To uz pri stavbe domu bylo a borci z Kasardu delaji ze nic neslysi a prej je to v pohodeemoticon Asi jsem to napsal spatne nebo si to spletl se vchodovkami, s tema mam triskat co to jde emoticon Kdyz je pan serizoval, tak jsem myslel ze mi spadne dum jak je testoval vsi silou :D Klika jen na otevirani na zavirani bouchnout, prej jsou tak delane ty zamky, mrknu u znamych ti staveji zdenne domky, tak mrknu na jejich dvere.
15. pro 2016 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš