RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
@zeneva kukni na blog irikiri, myslim ze oni to tak maji
Odpovědět
@bakin Já měl 6 reklamací soláry únik tlaku i kapaliny, špatně nastaven system-nyní čekám na výměnu celé jednotky,2 x seřízení oken,2 x seřízení a úprava vchodových dveří, odvzdušnění podl.topení,1 x oprava chybně provedených obkladů, 3 x oprava tekoucí vaničky sprch. koutu-nyní čekám buď na novou nebo úspěšnou opravu, dále téměř nefunkční radiátor, zatím vždy jednáno se slušností a vyhověno průměrná doba čekání 3 a více týdnů..
Odpovědět
Profilova fotka
@radu diky, koukal jsem na to, ale mam pocit, ze jsem i nekde videl, ze to nekdo mel z arkyre - ne ze stitu domu, nevis nahodou ? :-)
Odpovědět
@zeneva Ahoj,my jsme to tak řešili, mrkni do mého fotoblogu.
Odpovědět
@djgas To bych už asi moc slušnej nebyl :-(
Odpovědět
@zeneva jaj tak to vazne nevim :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzicz Už sem ti odepsala do IP ;-) a omlouvám se, za pozdní odpověd!! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
prosím ty, co mají doma krbová kamna s výměníkem - máte záložní zdroj kvůli případnému výpadku elektřiny? kolik by to stálo ? díky moc
Odpovědět
@bedulka11 záložní zdroj jde použít baterie, záleží na tom jak dlouho chcete aby bez elektřiny fungobala :) nebo druhá možnost je centrála
Odpovědět
zdravím všechny, mám dotaz, jak máte vyřešen hlavní přívod vody, máte ho schovaný v nějakém výkrytu, nebo je vidět? U mě v 77ičce je v koupelně v přízemí a tvrdí mi ta sestava bude na zdi a že to bude vidět ;-( Vůbec se mi to tak nelíbí, tak prosím poraďte.Díky
Odpovědět
Ohledně rosení oken: nám se okan orosí právě jen když intenzivně větráme, zejména vrancouzská okna, resp. ne orosí, ale zamlží. Jinak v ložnici máme otevřené okno na ventilaci celou noc, v pokojích dětských na mikro přes noc a celý dům každé ráno vyvětráme všemi okny. Večer potom ještě vyvětráme v pokojích a dáme mikro. Ohledně termostatu se mě na specifikaci ptali, měl jsem ho naplánovaný v obýváku, ale proto, že jsem plánoval, že se bude topit krbem, ukazoval by teplo v obýváku a v ostatních místnostnech by byla zima, takže jsem ho dal hned za zádveří a když je tam 20 st., tak vím, že jinde v domě rozhodně teplota není nižší a zatím sei na umístění nemůžu stěžovat. O víkendu jsem konečně zatopil v krbu s výměníkem a sdělím dosavadní zkušennosti. Topil jsem v sobotu od cca 17 hod a teplota se z cca 19 st zvýšila do půlnoci na 21 st. V neděli jsem zatopil dopoledne, v cca 10.30 a topil až do cca 18 hod. Teplota se zvedla z 18,5 na 22 st. Co se týče výkonu vložky, mám 6 kw do vody a 2 kw do vzduchu. Musím říct, že jsem byl malinko zklamán, že se dům rychleji a více neohřál a to jsem topil na dost velký "ceres" s plně otevřeným komínem a nasáváním vzduchu.Pravdou je, že jsem ohřál i vodu v bečce, takže nemusela jet spirála. Radiátory byly občas dost teplé, jindy vlažnější, když např. dohořívalo dřevo, ale nemohl jsem udělat teplejší vodu než cca 54 st. Aspoň to tolik ukazovalo na třícestném ventilu. Teplo se z krbu dostalo do všech radiátorů. Možná menší výkon je způsoben i tím, že mám čerstvé dřevo a ne cca 2 roky vyschlé, příště zkusím některé radiátory, např. v obýváku vypnout, třeba to pomůže výkonu, když by horká voda měla logicky lépe vytopit zbývající radiátory. Myslím, že jinak by i topení vypadalo jinak. Nicméně, tak, jak jsem se bál, že za 2 hodiny budu mít přetopeno a už topit nebudu moci, protože voda ve výměníku bude tak horká, že se nebude stačit ochlazovat, se nenaplnilo, viz. celodenní topení v neděli. Příště bych asi uvažoval o něco vyšším výkonu, ale možnás e to zlepší za 2 roky, až bude suché dřevo x-) Ale kromě této maličkosti převládla spokojennost, že naštěstí vše fungovalo. Člověk ten systém nemůže ani nijak nastavit, vše je automatické, což mě mrzí, rád bych si systém trochu pošteloval podle sebe. Nedostal jsem k tomu ani návod, mám jen k vložce, kde j psáno, že by teplota vody, podle které se zapne čerpadlo, neměla klesnout pod 50 st, ale mně se zaplo už při 40 st.. Jestli zde má někdo návod k třícestnému ventilu od RDR, požádal bych o info do SZ. Díky
Odpovědět
@zeneva http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/b... biker to tak má :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@zuzicz ahoj on skooro nikdo dozor nemá, my pořád zvažujeme, ale spíš nám ho u montovaných domů vymlouvají :-|
Odpovědět
naše kuchyně do nova 77 http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/s... jsme nadšeni, že se vše vešlo, ještě doladit horní koupelnu =-)
Odpovědět
Mohl by se mi ozvat někdo, kdo kupoval kuchyň od Ikea ještě před dostavěním baráčku, chtěla bych vědět, zda můžeme koupit kuchyň předem, zatím to máme přesně na milimetr (horní skřínky přesně mezi stěny, např.) a to prý není nejlepší předpoklad do začátku. Můžu počítat s tím, že dodrží rozměry, které jsou v projektu? Děkuju všem
Odpovědět
@daglusa ...my jsme brali kuchyň jinde, ale také jsme objednávali předem a trochu nevěřícně na nás koukali, že si objednáváme kuchyň bez zaměření, když barák ještě nestojí. Rozměry kuchyně nakonec seděli +- 2mm, jednu skříňku jsme museli lehce doupravit, jinak to tam sedlo jak pr na hr 8-)
Odpovědět
kéž by mi tohle napsalo víc lidí, díky
Odpovědět
Profilova fotka
@daglusa my máme kuchyn objednanou u truhláře podle projektu - je to místní firma, takže si ještě přijdou vše doměřit . Bylo nám to i nabídnuto na stavbě .
Odpovědět
Profilova fotka
@daglusa my plánujeme také koupit kuchyň Ikea dříve (tedy co nejdříve :-) ) a domeček budeme stavět až přelom ledna února :-) Taky mám strach, ale doufám, že to bude nepatrný rozdíl :-) Kdy vy stavíte?
Odpovědět
Dobrý den, můžu mít dotaz, nějak jsem to nenašla, nebo jsem špatně hledala. Jak dlouho jste čekali na finální rozpočet po konečné specifikaci? My čekáme více jak měsíc a přijde mi to nějak dlouho :) Bez schválení nemáme konečný termín na stavbu, tak se to stále prodlužuje ...
Odpovědět
Profilova fotka
@pandatko my jsme měli finální cenu něco málo přes 14 dní i s opravou, ale zase víc jak měsíc čekáme na termín přebrání desky - bohužel toho mají moc :-( ale my přeci také :-)
Odpovědět
Aha, tak to doufám, že se už tedy dočkáme, je fakt, že tam máme nějaké věci navíc, tak možná je to tím ale i tak mi to přijde už dlouho. My desku pro změnu máme již předanou. Sice máme jakože termín předběžný na stavbu, ale do schválení rozpočtu nám to nikdo neslíbí, takže se to může zase posunout a na jaro jsme chtěli už bydlet ... Moc děkuji za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
@pandatko nám bylo tenkrát řečeno, že podepsání konečné specifikace nemá vliv na termín stavby
Odpovědět
Profilova fotka
@bedulka11 @pandatko nám řekli, že vše až po KS, zaplacení zálohy a přebrání desky
Odpovědět
Profilova fotka
desku budeme předávat příští týden a předběžný termín přelom leden-únor
Odpovědět
:) takový termín nám také řekli, že by to asi moho být, ale jak jsem psala nepotvrzený, máme předanou desku, poslanou zálohu a chybí nám ten konečný rozpočet po KS, kdy třeba zjistíme, že takto tedy ne :) a budeme muset snižovat... sice máme nějaký odhad, co máme navíc, ale zatím odhady jsou vždy jiné, než skutečnost a peníze lítají ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pandatko my jsme měli stavět již v polovině prosince, ale jaksi se nemají k přebrání desky - výzvu jsme posílali v říjnu a teprve teď se ozvali ohledně přebrání :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pistanda ano, předání desky, zaplacení zálohy , KS ... my jsme ji měli zaplacenou, jenom ne podepsanou a odeslanou. Naúčtovali nám něco navíc, tak jsme se zdrželi s podepsáním, museli posílat opravenou KS . Jenom podepsání nemělo vliv na termín stavby
Odpovědět
Profilova fotka
@bedulka11 omlouvám se... zaplacenou zálohu, měli jsme po KS - jenom nebyli podepsané papíry KS ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pistanda omlouvám se.... papíry KS jenom nebyli ještě podepsané, jinak vše OK ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?