RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

16 hod48893
  • @richid  kde najdu nový ?

• @adaste  Nejsem ty, abych vrazil miliony do něčeho, o čem nic nevím a pak se divil 😀 Dřevostavbu jsem chtěl a jsem s ní spokojený, tak nemám potřebu něco měnit 😉

• Na Facebooku jsem četl zajímavou diskuzi o středových vpustích sprchových koutů bez vaničky (tedy těch, kde je místo vaničky dlažba). Podle jedné komentující jim vypraskal silikon a pod dlažbu vnikla voda. Museli to řešit poměrně rozsáhlou rekonstrukcí koupelny.

Stejně jako hromada lidí tady máme i my sprcháč řešený stejně. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Silikon se samozřejmě po čase odchlípne a je ho potřeba vyťapat ven a nacpat tam nový, ale zase bych čekal, že by to mělo být alespoň nějak "blbuvzdorné" nebo "smůlavzdorné" - přece jenom pokud je ta vpusť ojetá silikonem, mělo by to nějak koncepčně počítat s tím, že ten silikon nemusí být stoprocentní, ne? Neptám se blbě?

• Sponzor fóra
  • @konvickovi2015  tak ja som to uz raz presilikonovaval (a raz to uz opravovali aj v zaruke), ale tiez sa toho bojim a dufam ze tam ziadne vlhko nevnika. Ked som silikon vyskrabal tak to vyzeralo v pohode, tak snad... My teda nemame stredovu vpust ale zlab pri stene, ale princip je rovnaky.

• @konvickovi2015  Bohužel, voda si najde cestu a v tomto případě je poškozený silikon ohromný risk. Jednou za 3 měsíce si posvítím a zokontroluji silikon. Jednou jsem již celé přesilikonoval. Je to práce na hodinku, jednou za pár let...

Sice je všude hydroizolační nátěr, ale ten není 100% a vlhko pod dlažbou tak není nic moc. Chce to kontrolovat a opravovat

• Dobrý den, mohu poprosit někoho o foto koupelny se sprchovou vaničkou? Moc děkuji !

• @fantomik  jj třeba tuhle🙂 zajímalo mě jak to vlastně vypadá a jak velký je tam schod do sprcháče je ze předu panel nebo obklad?

• @matever  Je tam obklad, tan má výšku cca 10cm. Vanička je ve výšce takové, aby se pod ni vešel odpad (sifon). Na podlaze (dlažbě) stojí pomocí "nožiček". 😉

• @matever  Ještě obrázek obou sprcháčů...

• @mariacek  Nemyslel jsem to nijak zle. Jen když tu čtu ty starosti a obavy diskutujících, tak se divím že do dřevostavby od RDR ještě někdo jde. Je to ohromné celoživotní riziko, tak nechápu proč ho podstupovat. Zděný dům vyjde na stejné peníze a žádná rizika a záludnosti jako v těch papundeklech od RDR zde nehrozí....

• @mariacek  Klidně mě vyveďte z omylu. Ale představa unikající vody do duté podlahy či plesnivějící dřevo za protrhanou parozábranou mě prostě děsí.

• @anna3  moc děkuji!

• @adaste  Dřevostavba není špatná volba. Ať už je stavěna od RDR, nebo někým jiným. Problém je v tom, že musí být provedena pečlivě a správně. Strach z vody v dřevostavbě? Pokud se někdo tohoto bojí tak jak píšeš, pak nechápu, že vůbec investuje do takové stavby! Je vidět, že je to tvoje noční můra.

Já se toho tolik nebojím. Stačí zkontrolovat všechny spoje následně skryté ve stěnách. Jejich životnost je 100 let. Jediný problém, který může nastat je, že bude zatékat pod sprchovou vaničku. Silikon v rozích nevydrží věčně, stačí si to pohlídat. No a pak už se může stát jen havárie okamžitá, která je opravitelná a hrazená pojišťovnou.

A k výrazu "papumdekl" -to bývalo stavěno touto firmou před 40-50ti lety. Ale chápu tvoje rozhořčení. Když jsou s domkem problémy, na náladě to nepřidá. Obvzláště, když si člověk uvědomí kolik peněz to stojí. Přeji ti rychlý prodej a spokojenost v novém, zděném domku! 😉

P.S. My bydlíme čtvrtým rokem, jsme spokojení. Neměnili bychom, i když po předání jsme byli vyplavení! 😃

• Sponzor fóra
  • @fantomik  dnes se vše dá zabezpečit, záplavové čidla vlhkostní čidla atd... bydlíme 4 roky a spokojenost, 1 x za měsíc prověřím detekci čidel a jsem v klidu.....

• @lazlo  btw, jaká čidla používáš?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat