Kreativní doupě dekorací do bytu

Zobraz úvodní příspěvek
Toto téma je pro všechny nadšenkyně a nadšence, kteří rádi tvoří a zútulňují svá hnízdečka. Také zvu všechny holky z beremese z Vánočních dekorací ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jofiel je,to se nekdo ma :-) to na se na sici stroj koukam akorat v katalogu :-D jinak nejlepsi je strcit snuru do zasuvku a zacit zkouset,jen opatrne,at si neprosijes presty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
teda prsty :-D
Odpovědět
bednaroi: no jo, to bych ale mela vedet kudy ktera nit ma vest, to ma ocek a kolecek ze mi de hlava kolem.. to bych si ty prsty prosila mozna i rada... ;-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
:-) no a to k tomu nemas navod? Ja se vzdycky ucim chybou pokusu a omylu :-D
Odpovědět
nemam.. je to starsi sici stroj ale v perfektnim stavu.. kupoval se u svadleny no a na netu zadny navod neni. Je to proste klasicky sici stroj..
Odpovědět
jofiel: můžeš ho nafotit? Třeba ti nějak přes net napovíme jak vést niť ;-) ...co to je za značku? veritas? singer? většinou se špulka nitě zapíchne na kolíček vlevo nahoře na stroji. Pak vedeš niť doleva, tam vy mělo být nějaké malé kolečeko či něco podobného. pak po levé straně nakolmo jsou dvě důležité věci - velké kolečeko se kterým se dá kroutit - utahuješ niť, která je pak ve stehu volnější nebo přitaženější. Tím kolečekm vedeš ni´t a apk ji provlíkneš očkem takové tyčky, která když šlapeš, tak jezdí nahoru dolu. mezi nimi ještě bývá nějaké očko. pak už vedeš niť dolů, ještě přes nějaké zarážky dolů do jehly a pak ji zahákneš za jezdce abyit byla přímo na látce. a ddrhá niť- tu si musíč namotat na špulku, která se dává do stroj dolu. Na to namotávání by mělo být taky nějaké udělátko, vpravo na stroji - bývá takový malý kolíček nahoře na stroji - ale musí se přehodit na druhou stranu. na ten pohyblivý kolíček a špulku s niťí dáš na nebohyblivý kolíček. Pak se to ještě někam zahakuje, ale můžeš tu niť i držet v ruce a šlapeš. No pak dáš látku a šiješ. kdyby ti něco nebylo jasný tak křič. bed: vepřový a kuřecí má sakra jinou chuť, u knedlo zelo je to znát nejvíc :-D , ale když nejíte prasátko, tak je to jasný. Ale rozdíl to je! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jako Kaci, snaha se ceni ;-) , ale z toho Tveho popisu jsem jelen i ja:)))) :-D pro neznaleho veci je treba to videt i s obrazkama!!! Takze jofiel, jestli se nenajde nikdo jiny, kdo by Ti to jeste pred vikendem treba vyfotil nebo nascanoval, tak Ti to v pondeli poslu ja. myslim, ze je to u vetsiny stroju hodne podobne. a jak dopadl vcerejsi raclette?
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja ten navod nemuzu najit, sla jsem pro nej uplne najisto a on tam neni.... takze poslu pouze pokud najdu....
Odpovědět
je holky vy jste tak hodny.. tak ja to jdu vytahnout a pokusim se to nejak ponavlikat secko, tak uvidim.. =-) Jinak stroj je to Husqvarna Optima 150
Odpovědět
ehm.. jdu to radej nafotit.,,, nejak mne to nesedi... :-N
Odpovědět
je to v albu.. tak babo rad.. dokud to admin nesmaze .. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
admin nasiel navod s obrazkami... akurat je v holandcine :-N :-D :-D http://www.naaimachinehandel.nl/boekj... ale to bol iba prvy link z google... este pozriem par dalsich
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jaj, a este k tomu aj zly model :-|
Odpovědět
Achoooj! Po delší odmlce jsem opět trošku kreativně ožila...a zrovna se to hodí i do diskuse ;-) Jsem dnes taky poprvé v životě (!!!!!!!!!) zasedla ke stařence šicímu stroji. ještě jsem přesně nepochopila, kam se co dává, jakože jak se vede ta nit, ale kus látky jsem prošila :-D Jupí. Ale před tím jsem se skoro dvě hodiny dělala se střihem, který jsem kreslila od oka, takže bjím, bojím, jaký bude výsledek! Zatím jsem ve fázi polotovaru. Snad se budu moct brzo pochlubit, ale tento víkend to as nestihnu. Sobota bude ve znamení psaní seminárek ]-( a neděli pro změnu strávím ve školních lavicích ]-( :-S ]-( ... A Katy, jsem se dozvěděla, že 11.6. mám státnice :-. To bude prdel, pane Brhel! Před tím mě ještě čekají dvě chutné zkoušky a v mezidobí si jen tak budu muset odskočit na tu druhou školu a tam udělat 9 (!) zkoušek. Stačí ti to, jo? Navíc nemám ještě vypracované ani okruhy k těm státnicovým otázkám. Takže mi asi trcne...příští sraz by mohl být v Bohnicích u docenta Chocholouška, kam byste mě mohly přijít navštívit :-p PS:těhotným to prý dají vždycky, ale když na mně by to do té doby nebylo ani vidět :-D :-p, tak já už nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
cus babuchy....veca vcera byla dost prima .o) Jinak Jof-ja byla jelen z navlekani nite i s navodem a kreslenym obrazkem-naonec mi to musel ukazat tata, jak se to dela...smam bych to nepochopila...takze pokud jsi stejny antitalent jako ja, tak teda drzim palce at to zvladnes :o).
Odpovědět
Holky, nemáte některá tu MC Bébé? Dnes měla vyjít. Má to být tematicky zaměřené na dítka. Tak přemýšlím, že bych zainvestovala do budoucna 8-) A už mám hotovou tu tabulovou (sádrošovou) stěnu do kuchyně. Ale byl doslova horor sehnat tabulovou čerň, nakonec mi ji v jednom centru barev objednali, ale už druhý den volali, že není skladem a dlouho ani nebude :-| , ale prý mi stejnou službu prokáže akrylátová černá. Tak jsem to natřela tou. Křídou se na to píše dobře a dolů to taky jakžtakž jde. Ale stejně budu dál shánět tu tabulovou barvu a dodatečně to přetřu ještě s ní. Zoo: jak pokračuje realizace dětského centra?
Odpovědět
tak dekuji vsem za spolupraci.. pokusim se to nejak vycist z toho holandskeho navodu nebo budu muset pockat na ,,tchana" , ktery se pred deseti lety zivil tim, ze sil boty :-) eulalie: jsi dobra, ja ani steh :-D
Odpovědět
jofiel: tak je to úplně jinak než jsem myslela, ale myslím, že to je jednodušší než co mám já. zkusím ve photoshopu nakreslit cestičky kudy ta nit vede...... husquarna je ale dobrý stroj, bledá závist!
Odpovědět
suik: ja bych ti za to ve photoshopu namalovala svatozar ! x-)
Odpovědět
http://www.maskarni.cz/item.php?lang=...
Odpovědět
teda Káti, klobouček ;-) Já chci být taky takhle všestranně nadaná!!!!
Odpovědět
tak tady to je: http://www.modrastrecha.cz/album/view... snad to nějak půjde. je to odhadem......kdyžtak zkus různé varianty. steh musí být pevný, když je něco špatně, niť nemá správné pnutí a blbě to šije. Co ale nechápu, kde se natáčej ty malé špulky na sponí niť Jo to dole na spodní niť, je vyndávací. Do toho se nasadí ta kulatá špulka a celý se to zaklapne do stroje omlovám se za to výrazivo, ale sama nevím, jak se to jmenuje
Odpovědět
koukám na ten návod a možná to je trochu jinak, musím ale od počítače už mě přítel vyhání, kdyžtak zítra. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
podla navodu to vyzera tak (a ak je to aspon trochu podobne ako na starej slapacej lade), ze sa nit musi akoby podhacknut v tom mieste c. 4 a potom prevliect cez to pohyblive oko (c. 5)
Odpovědět
suik: dekuji dekuji dekuji, jdu zkouset, jse uzasneee x-)
Odpovědět
Profilova fotka
z holandskeho navodu: prevlecte nit cez nitovy vodic c.2 na hornom ramene smerom nahor, potom vpravo dopredu medzi napinacie disky c.3 a potom popod nitovy vodic c.4. teraz pojdete dalej a potiahnete nit zprava do strbiny nitovej paky c.5 a potom dole cez nitovy vodic c.6 do ihly c.7 . Nit prevlecte spredu do zadu. vdaka bielej farbe sicej patky(???) lahko uvidite oko ihly. potiahnite nit cez siciu patku asi 15 cm dozadu.
Odpovědět
eh.. jo.. az se mi povede prvni steh, tak zarvu ! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
suik-ty jsi machr! takhle krasne to popsat...:o)
Odpovědět
Profilova fotka
zoo,ty tvoje razitka jsou uzasny,uplne jsem se do nich zamilovala,do obou x-)
Odpovědět
ikke má asi pravdu. Já tam mám chybu. nejdřív to musí jít přes tu čtyřku - viz obrázek na holandským návodu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?