Zatukování kanalizace

Setkal se někdo s podobným problémem? Po cca 3 letech bydlení v domě se nám začaly objevovat problémy s odtokem vody v kuchyni. Z počátku se při vypouštění myčky ozývaly pouze zvuky z kanalizace, později (další 2-3 měsíce) již začaly i problémy přímo s odtokem. Nádobí v myčce bylo špatně umyté - pravděpodobně se voda vracela zčásti zpět do myčky. Realizační firma nám do domu poslala firmu zabývající se čištěním kanalizace a ta zjistila, že svislá kanalizace je v jednom místě vpodstatě zatukována (zátka čili špunt) a ve dvou místech je slovy firmy mírný protispád. V podstatě jej měl ucpat tuk z nádobí v myčce. Dle realizační firmy je vše OK - jak jinak, že ano - a že máme používat prostředky na čištění kanalizace. Jaké ovšem neřeknou. Louh nám všichni rozlmouvají, že po čase v kanalizaci "zkamení" a ucpe ji definitivně. Realizační firma netuší (pokud si nepřečtou tento příspěvek), že máme video s komentářem s kontroly kanalizace kamerou. Uvažujeme o posudek soudního znalce k problému.
Odpovědět
"Louh nám všichni rozlmouvají, že po čase v kanalizaci zkamení a ucpe ji definitivně." ??? NaOH zkamení? To se mi nezdá. Není tu nějaký chemik? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mi doporučili kyselinu solnou a zdá se, že od té doby je to OK.
Odpovědět
Sakra lidi, NELEJTE TO PIVO Z VOKNA...a nevylejvejte ty tuky a omastky do kanalizace!!
Odpovědět
@panlorenc no no...když je v textu JASNĚ uvedeno, že je jedná o tuk z nádobí z myčky Inu pan Lorenc...to sedí
Odpovědět
@fotrtom Myčka má zpětnou klapku, jak by se mohla vrátit špinavá voda? Firma vám řekla, že máte zatukovanou kanalizaci...jsou firmy a prostředky co vám to vyčistí, ale to neřeší jádro pudla. Tuk z nádobí z myčky že by ucpal kanalizaci? To máte hodně mastný talíře...tak si tu husičku budete dávat jenom obden.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: než nějakou chemii (kterou taky občas použiji) bych použil bakterie do septiku. Jednou za 2 měsíce to naleju do kuchyňského odpadu, protože z kuchyně jde fakt mastný binec a ty bakterie to sežerou. Zatím se mi to osvědčilo. Máme jímku, takže to pak funguje i tam. Ono jdou z kuchyně i zbytky jídla a spolu z tou mastnotou to pak udělá ten špunt.
Odpovědět
@panlorenc fakt nevím co vám napsat a jak.. Každopádně z mého příspěvku je asi jasné, že se kanalizace cistila a zároveň se provedla kontrola kamerou. Normalne se tomu rika nepochopení psaného textu. A v kombinaci s pokusem být vtipný za každou cenu.....takže ten pán lorecn sedí na 100%.
Odpovědět
@fotrtom Já tě chápu, mít ucpanou kanalizaci, tak mi taky budou vadit vtípky :-D U tebe si říct nedá, že ti nick sedí na 100%, leda že bys měl trotltom to by potom sedělo.
Odpovědět
@panlorenc pojďme se dohodnout že se nebudeš vyjadřovat memu prospevku. Co ty na to? Kdysi tady byl někdo kdo si říkal loop, v okamžiku když už všechny pourazel a všichni jej poslali do míst kde záda ztrácejí své jméno se sbalil a zmizel....takže pro jednou naposled dík. ;-)
Odpovědět
@viados žena je chemik ... nezkamení. Aplikace NaOH na čištění odpadů probíhá tak, že se nasype NaOH, pak se zalije vodou - NaOH je ve vodě rozpustné, tzn. vznikne kapalina, která poteče potrubím, narazí-li na překážku rozpustí ji a pokračuje dál. Mohlo by dojít ke zkamenění, pokud by byla v potrubí nepropustná překážka a tam by NaOH roztok dál nepustila, pak když do odpadu nalijete nějakou kyselinu, vznikne sůl a to je asi to zkamenění, ale to je nesmysl, že by nastalo.
Odpovědět
Základní pravidlo nelít do odpadu co tam nepatří, pak tyto problémy nenastanou. Do kanalizace nepatří žádné tuky, zbytky jidel, logr z kafe, vlasy, atd... To vám řekne každý vodák. Oleje slévám do sklenice, talíře, hrnce, atd vytřu ubrouskem který hodím do koše než nádobí dám do myčky. Jednoduchý... ;-)
Odpovědět
Tak pro informnaci všem kdo mi poradili i těm co mi "poradili": Pomocí kamery se zjistilo, že potrubí je asi 60cm od vyustění zlomené a je v mírném protispádu. Tutíž toto je příčina zatukování potrubí. První týden v listopadu nastupuje firma na opravu v rámci záruky na dům. Nechci tedy chytrolínům opakovat to co jsem napsal v úvodu této diskuze, na téma co do odpadu lijeme a co bychom tam tedy lít neměli....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fotrtom Zlomené jako že je prasklá trubka?
Odpovědět
@ptjj sousedovi se take stalo, ze kdyz jim sedala puda pred domem, tak jim diky tomu praskla kanalizacni trubka.
Odpovědět
@fotrtom Jak se řeší taková oprava? Trochu mě to děsí.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@davex mám montovaní dům a je to těch 60 cm od vyústění - tak asi rozeberou kus stěny, ale popravdě jsem sám zvědavý...a i já se toho děsím..
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc môžem Vás pekne poprosiť dajú sa veci napísať aj slušne. ďakujem 4nets team
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?