Soused nedá souhlas se stavbou komínu

Dobrý den, od odboru životního prostředí jsme získali souhlas na pořízení krbu. Chtěli jsme na stavební úřad zaslat oznámení o stavbě komínu spolu se souhlasy veškerých sousedů. Máme řadový rodinný dům (krajní) a sousedka, která dělá "problém" s podpisem souhlasu bydlí naproti (máme společné oplocení zahrady). Komín by směroval do naši zahrady (tudíž by ho viděla, ale to je všechno). Komín by ji nestínil ani by jí v ničem neomezoval. Jediný její argument byl, že jí obtěžoval dým z komínu (kamna jsou na brikety nebo dřevo) a že si to musí celé promyslet. Sama na konci našeho hovoru řekla, že taky zvažuje pořízení komínu 🙈. Na úřad bych chtěla zaslat žádost o stavební povolení s průvodním vysvětlujícim dopisem. Chci se zeptat - tímto nám sousedka zavřela dveře k pořízení krbu? Jak to úřad řeší? V podstatě jak jsem psala výše, komín jí nestíni, kouř z komínu ji taky nebude omezovat. V těsné blízkosti mám hned několik sousedů s komínem a v ozvduší není nic cítit. Předem děkuji za radu co s tím.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veverica_:

Dobrý den, od odboru životního prostředí jsme zí…
@veverica_ Vidím, že jako bydliště máte uveden Martin. Takže se jedná o stavbu na Slovensku? Ptám se proto, že v oblasti veřejného stavebního práva jsou na Slovensku úplně jiné právní předpisy než v ČR.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@veverica_ Vidím, že jako bydliště máte uveden M…
@jozkakomosny Historický profil a já si to nezměnila 🙂 Jedná se o hotový, zkoulaudovaný dům ve Středočeském kraji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veverica_:

@jozkakomosny Historický profil a já si to nezměn…
@veverica_ tady se nikdo sousedů na stavbu komínů nepta :D. Vedle si soused taky udělal a taky jsme radovka
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@veverica_ Vidím, že jako bydliště máte uveden M…
@jozkakomosny Problém to není. Pokud Vám sousedka nepodepíše souhlas, bude se Vaše žádost projednávat v řízení. Stavební úřad v něm vyhodnotí námitky sousedky a pokud je uzná za neopodstatněné, tak námitky zamítne a vydá Vám stavební povolení. Potřebujete k tomu to samé jako k ohlášení, jen to trvá déle.
Odpovědět
Nebo si dejte fasadni nerezovy komin a sousedka vam muze vlezt na zada 😁
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kopca89:

Nebo si dejte fasadni nerezovy komin a sousedka v…
@kopca89 Proč myslíte? Pořád je to změna způsobu vytápění a je na to třeba minimálně územní souhlas
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od artep1987:

@veverica_ tady se nikdo sousedů na stavbu komínů…
@artep1987 tak to má soused na černo. Ano ptá je to součást žádosti na stavební úřad, jedna z mnoho příloh
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@jozkakomosny Problém to není. Pokud Vám sousedk…
@jozkakomosny Mohu vědět příklad opodstatněných důvodů? Jak jsem zmiňovala na začátku - stín nehrozí, výhled na komín mít bude ale to má i na střechu našeho domu a kouř - to mi příjde spíše úsměvné. Nic jiného proč by to mělo vadit z mého pohledu nevidím
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od veverica_:

@jozkakomosny Mohu vědět příklad opodstatněných d…
@veverica_ Pokud bude komín splňovat příslušnou ČSN, tak by nemělo povolení nic bránit. Stín a výhled jsou samozřejmě blbosti. Kouř bývá problém, ale až při provozu a obvykle se to týká toho co se spaluje.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kopca89:

Nebo si dejte fasadni nerezovy komin a sousedka v…
@kopca89 Bohužel to vzhledem k rozmístněný nábytku již nelze. Vyhledala jsem si přes google: "Uvnitř domu je podmínkou ohlášení stavebních úprav. Vně domu potřebujete pro zděný i pro nerezový komín společný souhlas (podpisy sousedů kvůli umístění komína)."
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@veverica_ Pokud bude komín splňovat příslušnou …
@jozkakomosny Tudíž z toho co nám řekla není jediný pádní argument, na základě kterého by to neprošlo (bavím se pouze o sousedech). Naštěstí na žádost nespěcháme a nevadí pokud tento proces bude zdlouhavější (bez jejího souhlasu). Moc Vám děkuji za veškeré odpovědi, trošku mně to uklidnilo, jelikož o krb jsem celkem dlouho "bojovali" a neradi bychom o to přišli kvůli **** Já na paní stejnak páku mám (postavila si záhradní domek 60 cm od společného plotu) bez našeho souhlasu. Spíš mně zarazil její postoj, do huby si nevidí ještě mi vykřikuje, že jí okrádám o čas a že jí obtěžuji 🙉 taková extrémní povaha která s nikým nevychází a se všemi sousedy je na nože
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@kopca89 Proč myslíte? Pořád je to změna způsobu…
@jozkakomosny hups, no ja nahradil stary nevyhovujici vnitrni zdeny komin fasadnim, tak to snad nebude takovy pruser 😁 Ale v projektu na rekonstrukci uz nemam zadny, to jsem jeste netusil ze se po roce 2019 svet zblazni a budu rad za topeni levnym drevem, tak jsem hned pri pristavbe 1 patra loni koupil a namontoval fasadni komin. No bude to tedy jeste zajimave, mel jsem za to ze fasadni komin se nikde neresi...
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od kopca89:

@jozkakomosny hups, no ja nahradil stary nevyhovu…
@kopca89 Tak ono je to asi ako so všetkým. Kde nie je žalobca, nie je sudca.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od kopca89:

@jozkakomosny hups, no ja nahradil stary nevyhovu…
@kopca89 Neřeší, dokud se na to nepřijde. Obvykle stačí naštvaný soused, že Vám to moc kouří, a už máte za zády stavební úřad. Ale i to je řešitelné. Pokud máte ten komín podle normy (především výšku ústí ), tak se dá dodatečně povolit.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@veverica_ Vidím, že jako bydliště máte uveden M…
@jozkakomosny Nevím co myslíš "veřejné stavební právo, ale jejich legislativa je je až na detail stejná https://www.zakonypreludi.sk/zz/1976-50.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@jozkakomosny Nevím co myslíš "veřejné stavební …
@panlorenc Je to jednoduché. Máme úplně jiný stavební zákon a prováděcí předpisy než na Slovensku. Už od roku 2006.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@jozkakomosny Nevím co myslíš "veřejné stavební …
@panlorenc Na Slovensku platí jiný stavební zákon a jiné stavební vyhlášky než v ČR. Mají odlišný povolovací proces a odlišné požadavky na stavby a na jejich umisťování. To je pro Vás detail?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@jozkakomosny Nevím co myslíš "veřejné stavební …
@panlorenc A co se týká termínu "veřejné stavební právo", tak to byste měl snad znát, když se prezentujete jako projektant. Zkuste se dovzdělat, třeba zde: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Stave...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@panlorenc A co se týká termínu "veřejné stavebn…
@jozkakomosny Dobře...ale pojem "veřejné stavební právo" to není😀 jen stavební právo. My technici se vyjadřujeme vždy přesně, například beton neexistuje...za to existuje prostý beton, železobeton, předpjatý beton atd. Já sám na Slovensku nepracoval a tedy nemám zkušenosti, takže nevím. Ale dcera loni psala disertační práci na téma vývoj stavebního práva...nebo tak nějak téma no a co mám informace s tím, co se vlastně mění...ano číslování, struktura, prováděcí vyhlášky, ALE v principu znění se využívá pravidel ze 76roku, jen si to lidi jinak vysvětlují a dále upravují a to je ten důvod, proč je to všechno dnes tak složitý a "špatně". A já říkám filosoficky se steskem, že ani ty nejlepší/nejjasněji srozumitelná pravidla nikdy nezaručí, že člověk ze své povahy si je vždy vysvětlí a ohýbá ku prospěchu svému. Takže ano, pro vás úředníky se paragrafy mění...a toto chápej jako urážku, kdybys nepochopil.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@jozkakomosny Dobře...ale pojem "veřejné stavebn…
@panlorenc Chápu. Vždyť ty to jinak ani neumíš. A neznalost schováváš za spoustu frází.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?