Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
že jo, vyhodím ji ]-( už jsem jí to naznačila my si na židle a stůl určo hodně počkáme, chci tak 8-10 židlí a nějakej velikej stůl, to je investice tak na 5-tiletý stavební spoření :-D dasho: nechám si to říct a pracovat už asi nebudu je to pech, chtěla jsem skončit, pak jsem dostala naplánovanej takovej super luxusní výlet do irska, tam bych otočila dvě linky, ale byla tam 5 dní, mám tam kamarádku, takže bych se nenudila a peněz za to hodně, jenže se to kreje s tchánovejma 60-tinama. takže asi nepoletím nikam, neb tam nemůžu nejít, bych se picla :-o a kdybych nevěděla, že už do práce chodit nebudu, tak si naplánuju volno, jenže jsem se na to vybodla, když jsem počítala s neschopenkou. zas, možná by mi to nedali později, no, to je jedno, úvahy na houby
Odpovědět
Azi: velikej stul je super, hlavne kdyz ti prijde na navstevu vice lidi. Je lepsi mit velky stul. Jenze u nasv CR je to docela financne narocne, kdyz uz je pekny stul, tak si ho take vsichni nechaji dobre zaplatit. Takze s tim sporenim to mas pravdu. Mne se libi drevene stoly, z opravdoveho dreva, zadny papundekl. Tady ted mame skleneny stul, sice ma drevenou nohu, ale to sklo je des. Je to mlecne sklo, ja sama bych si takovy urcite nevybrala, sice to vypada esteticky docela dobre, ale prakticnost s malou Annabellkou se opravdu ztraci. Ty detske prstiky na tom muzu utirat denne.... S tim Irskem je to orisek, skoda ze se to kryje s tema tchanovyma narozeninama. To by ti asi opravdu neproslo, pokud budou mit velkou oslavu, tak z toho se asi nevyzujes. Je to skoda, ze je to zrovna v tom terminu, jinak bys nemusela nic resit. Pokud muzu radit, tak cestuj, pote co bude cipisek na svete, tak to se nikam moc nepodivas. No alespon v tom prvnim stadiu, pak uz to zase jde. Ja jsem cestovala ruzne, byla jsem docela i v Cine, to uz jsem byla skoro v 7 mesici, tak to bylo super. Koukali tam na me jako na exota, bila a jeste k tomu tehotna...Ale ja jsem si ty prvni tri mesice docela uzivala, brisko jsem jeste nemela, prsa byla dvojnasobna, no super. Chudacku, ty jsi to s temi nevolnostmi opravdu odnesla. Snad to brzy prejde. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
vejke jidelni se mi libi tento http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... my jsme byli venku na hristi, tak je Mia vylitana....
Odpovědět
Profilova fotka
Velký dřevěný stůl je také můj sen, líbí se mi třeba stoly od Javoriny, ale zatím máme rozkládací z Ikea, kvůli praktičnosti. Upřímně, sedět každý den ve dvou u obrovského stolu, cítila bych se asi divně. Takže takový stůl až budeme mít kopu dětí :-D Krásný dřevěný stůl dovozený z Německa mají tchánovci, ale ti mají obyváko-kuchyni přes 50 m2, tak tam se ten stůl pomalu ztratí :-) S židlema já pořád nevím, máte pravdu cena na Ikeu je celkem vysoká, ale zase židle od Italů by pod 5-6 tisíc nebyla... Zatím bychom kupovali 4, jako záložní pro větší náštěvy by byly ty současné rozkládací. To by byla výhoda bílých židlí, že by se mezi nimi ztratily. A Mírovi se překvapivě líbilo to plastové světlo od Kartellu do dětského pokoje, to mě potěšilo.
Odpovědět
Je holky, velkej stůl chci moc moc, náš obyv. a kuchyní bude mít 55m2, je tam na něj krásně místo. Ale musíme šetřit. Petr chce dřevěnej, já zase skleněnej. Každopádně, ty, co se nám líbily stály kolem 100tis. bez židlí, takže budeme asi dlouho čekat :-D Zas ale si přeju nějakej fakt pořádnej, kterej klidně za 100 let budou naše vnoučata mít a budou říkat, že maj stůl po babičce, prostě, aby vydržel. Nějaká sedačka, obývák a tak, to je mi celkem jedno, za čas se to vymění, ale stůl má pro mě ducha. Asi proto, že jsme pořádnej nidky neměli, vždycky tak max. pro 4 lidi, 5 se nás tam tlačilo a když nás bylo víc, ostatní jedli v obýváku, prostě klasickej panelák. Moje teta má jídlenu a tam vždycky vydržíme sedět celej večer, pod velkým lustrem ;-) Jinak, o vejkendu jsem se sama "vloudila" do bytu, ukecala jsem pozorku, ať mě tam pustí. Už nám dělají podlahu, chybí jen lišty. A sprcháč je danej tak, že mezi dveřma je 3 cm mezera, to museli bejt zase ožralý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak to je jasné, do takového obyváku musí mít pořádný stůl, jinak se tam utopí. My to máme poloviční, takže prostě zatím zvítězil ten rozkládací. Já, kdybych to místo měla, brala bych něco takového: http://www.javorina.sk/index.php?lng=... Skleněný nevím, není to můj styl, mě vadí, jak o to všechno cinká :-)
Odpovědět
No, tak ten už je trochu lepší, ale já se přiznám, že mně se líbí dřevěné lesklé, jak ty z těch amerických filmů, jak tam sedí na každém konci právě jeden, no, ale nejvíc skleněné, což právě doma slyším, že to cinká, že se to poškrábe, umatle............. tak nevím. Každopádně, stůl přijde na řadu možná tak za rok, co já vím. Docela se děsím těch nákladů, co bude stát stěhování, podle mě budeme bydlet půl roku v krabicích, protože šatna, to bude taky ranec :-o Takže nejspíš koupím ty tyče, na které pověsím hadry a zbytek zůstane v krabicích a je to. Bude kuchyň, obývák, pracovna a ložnice, tak snad přežijeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, sklo neeeee, sklo je fakt hrozny.. libi se mi i tento http://www.kika.cz/cgi-bin/katalog.ph... http://www.kika.cz/cgi-bin/katalog.ph... holky, jak dneska? je hnusne, a odpoledne ma navic i prset.....
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, pokud budeš potřebovat tyče na šaty, máme dvě volné. Měli jsme je v předchozím pronájmu "provizorně" rok a půl. Dneska to opravdu vypadá na hnusně. Na Letné mě napadá moje oblíbená Erhartova cukrárna, ale aby se tam Mia nenudila. Nebo to můžeme zkusit na zítra. Já mám odpoledne všechny dny volno.
Odpovědět
no, holky, hnusně je................ :-( :-( :-( tak buď ta cukrárna, nebo zítra, nechám na vás, možná by zítra bylo i hezky a nechte mě už s tím sklem ]-( mně se líbí, to je furt každej proti :-S možná do doby nákupu stolu změním vkus baru: tyče od tebe koupím, jestli jsou dost bytelný, aby nespadli pod tíhou našich hadrů, no a bude jedna věc z krku já mám jednu, jednu nám půjčí tchán, tak se snad nějak vejdeme kristi: dneska má ta osoba přijít pro ten modem, tak jsem zvědavá, zavolala jsem jim, ať mi dají vědět 20 min předem, že tam zajedu, no přeci nebudu stát dvě hodiny na chodbě
Odpovědět
ten stůl teda ještě, chci rozkládací, tak by mohl být kombinace dřeva a skla, ne? a ty židle chci přesně takový, jako jsou na tom prvním odkazu od Kristi u toho stolu z Kika ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
prave,ze hezky ma byt az na konci tydne...chjoooooooo |-| dobre, uz ti o sklenenym stolu nereknu ani slovo, ja jsem rada, ze ho mame pryc, a to bylo jeste mlecny sklo, na kterym to nebylo tak videt. Nevim, jak Peta, ale Roba je trosku cunatko, atkze ten stul muzu otirat porad a dokola.. Evi, a jo....osoba :-D :-D :-D to byl stejne dobrej telefonat
Odpovědět
Článek se načítá
no, tak v takovým duchu ovšem probíhala opět naše ranní domluva, že mi dá vědět předem, než tam přijede a já se tam dostavím, páč to samozřejmě "nešlo" :-D :-D :-D kristi: u nás jsem to čuňátko já, Petr jí s ubrouskem, vždy na talířku a rozhodně vše příborem, když já něco požívám lžící, tak se na to nemůže dívat :-D :-D já mám skleněnej stůl v obýváku, jako uprasenej ho občas mám, páč je výhradně můj a já tam i jím, ale tak to umeju, nebo tam mám ubrus jsem si ještě vzpomněla, že další darda budou žaluzie, záclony a závěsy, no, to se asi po........ a docela jsem zírala, že baru platěj za služby 4500, to mi máme ještě jednu garáž navíc a nějakých "pár" metrů, to teda bude, uááá :-o tak nevím, jak dnes tedy, no.............. rozhodni to kristi asi ty, páč kvůli mie, jinak, já bych šla i do cukrárny ;-) a radši už ve dvě, neb musím pak zas jet pro petra na letiště a jedem k té fyzioterapeutce
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja nevim, holky....ven se mi s Miou fakt nechce, jeste mi nastydne a my mame v patek a v sobotu oslavu. Tak bych to dala na zitra s tim, ze kdyz by bylo hnusne, tak klidne do cukrarny, to mi nevadi, ja ji dam lizatko a bude snad hodna...ale zitra by se mi to libilo vic... ja musim objednat jeste ty zaclony do obyvaku, to snad tak strasny nebude, respektive vic jak 3500 to nebude.
Odpovědět
ok, tak zítra! možná se vyčasí a kdyžtak erhartova cukrárna, to je prostě klasika x-) x-) x-) já to vidím tak, že my budem mít nejdřív žaluzie a pak záclony, až budou penízky, sakra, ubyde nám můj příjem :-o žaluzky asi hnědý dřevěný, já chtěla látkový, ale k těm oknům se budou asi nejlépe hodit
Odpovědět
takže osoba pro modem čeká na Proseku před domem, takže, abych vyrazila, ne? Když s nima není domluva, tak musej holt počkat, já se vážně nepos.... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
no, to jsou palky, to mi je jasny...zvlast kdyz ted tvuj prijem nebude
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsem si jen odskočila do sprchy a umýt vlasy. Souhlasím se zítřkem, zkusíme druhý pokus. I když asi nebude tak krásně, jako o víkendu, hlavně, aby nepršelo. Evi, tyče ti dám, jen když si je odvezeš :-) Jsou to jednoduché tyče z Ikea, klasika, ale vydrží. A ty židle, přesně takové by si představoval Míra - postrované s vysokým opěradlem. Jenže s těma mám zase problém já, protože mi připadnou hrozně těžké a já chci něco, co přesunu jednou rukou. Proto se mi líbí ty tramvajové, jak mají navíc tu díru, za kterou se dají vzít. Ty z Ikea mi příjdou jako skvělý kompromis - jsou postrované, ale přitom ještě pořád lehké. No, není to snadné.
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, tak me muz potesil, pry pojedeme jeste na jednu dovcu....
Odpovědět
Profilova fotka
Kristi, to se máte, závidím... Já doufám, že bychom třeba na začátku září mohli někam vyrazit. Ale něco blízko a asi si to necháme až na poslední rozhodnutí.
Odpovědět
Profilova fotka
no, ono v zari je dlouho, tak bychom jeli nejak za mesic...uz jsem vybrala..... http://www.hotelgarbi-ibiza.com/defau...
Odpovědět
Profilova fotka
Nojo, my sice bychom asi za měsíc potřebovali dovolenou jako sůl, ale asi nás Mates nepustí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no,to asi tezko, no.....ale s malyma se cestuje vyborne, furt spinkaj a jsou v pohode
Odpovědět
Profilova fotka
Uvidíme, já zatím netuším, co nás vlastně čeká... Hlavně se mi nechce jezdit s malým někam ve velkých parnech. Já sama jsem si vždycky brala dovolené v květnu nebo až v září. Spíš budeme přes léto výletovat s kočárkem o víkendech a pak se uvidí.
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak to je jasny, ze nevis....ja jen ze kamoska byla s malou kdyz ji bylo pul roku a super...pak uz je to o strach, ze nekam spadnou a tak. Ale dokud jsou v kocaru,tak pohoda
Odpovědět
Baru: tyče beru, odvezu x-) x-) x-) Osobě jsem předala modem, mám to z krku. O dovolené mi nemluvte, my měli jet v říjnu na Galapágy, chjo.............. to mě bolí, au au au ale uděláme si dovču stěhováním, tak taky dobrý, ne? co se těch židlí týče, ty, co má známej a tchán jsou lehké, jednou rukou se dají normálně nosit ;-) ty tramvajové jsou moc fajnový, hrozně se mi líběj ty, co má kristýna, ale ty my mít nemůžem, neb se nehodí do tý mý vysněný jídelny zas si ale říkám, že budeme muset koupit nějakej provizorní stůl, páč bysme zas museli jíst v obýváku, no, zas se mi za to nechce utrácet, tak bych si možná půjčila jeden od babičky z bytu, ale nevím, co na to máti, je teď na věci kolem babi hrozně citlivá, bůhví, co bude :-o
Odpovědět
Profilova fotka
jeste ze nebudete mit dovcu na malte :-D :-D :-D na Galapagy? tak to by me taky stvalo...no,ale duvod mate padnej,preci
Odpovědět
na maltě taky bude, za 14 dní se začíná předělávat chata :-D :-D :-D galapágy nebudou no, já bych jela i teď, ale není tam počasí a nevím, jestli bych to v září zvládla, sice teda dáša tady psala, že byla v číně, ale to já nevím, co by kdyby, že jo :-S zas ale, strašně jsem tam chtěla :-o
Odpovědět
Profilova fotka
kdy mas termin, jako presne?
Odpovědět
jako přesně 30.11.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?