Dřevěná podlaha do kuchyně?

Vy co máte dřevo v kuchyni na podlaze litujete? Budeme mít obývák spojený s kuchyní a na podlaze bude dřevo, přemýšlíme jestli ho dát i do kuchyně, což by vypadalo lépe nebo dát k lince dlažbu. Teď máme v pronájmu taky parkety v kuchyni a trpí to hodně, tak váháme, jestli funkčnost nebo design 🤔😄 kuchyně bude do U, takže zad tak to vidět nebude . Případně jakou barvu? Kuchyně bude bílá a dřevo. Podlaha dub.
Odpovědět
@pajamo v kuchyni vždy a u všeho upřednostnit funkčnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@pajamo my jsme tohle dloooouho zvažovali, nakonec jsme dali dřevo všude. Bude to nejspíš náročnější na údržbu, ale dlažbu jsem kolem linky nechtěla hlavně kvůli tvrdosti a chladnosti v měsících, kdy se netopí
Odpovědět
Profilova fotka
@pajamo nelitujeme
Odpovědět
Profilova fotka
Máme zatím krátce, jsme optimisti 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
také bych v kuchyni dnes již upřednostnila funkčnost. Jestli máte v pokoji dřevo, dá se najít téměř nekonečné množství dlažby v dekoru dřeva, která by byla podobná té podlaze v pokoji. Studená podlaha se dá vyřešit el. podlahovým topením.
Odpovědět
Profilova fotka
V předchozím bydlení po 15 letech dřevo OK (bylo lakované). Teď máme olej a v případě potřeby je připraven kobereček na nejkritičtější část.
Odpovědět
@pajamo My máme právě dubové parkety i v kuchyni a je to v pohodě. Jako neříkám, že asi po pěti letech vypadají stejně dokonale jako v ložnici, ale to nevadí, ne? Dřevo stárne krásně, v případě potřeby se dá v budoucnu přebrousit... Ono ta dlažba taky není žádná hitparáda - jak po x letech pak vypadají ty spáry. Speciálně v kuchyni se taky budou dost zanášet a předělat je, to je pak skoro nemožné. Leda velkoformátová. Ale pokud bych měla ve zbytku místnosti dřevo, ani bych se nerozmýšlela a dala ho všude, nějak to dělit je podle mě dost jako pěst na oko.
Odpovědět
Podlahové topení bude. Dřevo olejované. Právě ho taky máme teď 5 let a váháme jestli dát nebo nedat do kuchyně. 😤 Já bych asi radši to dřevo. Výběr dlažby je omezený developerem.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 v létě podlahovým topením netopíte a zem je chladná
Odpovědět
Profilova fotka
@pajamo u té dlažby v dřevodekoru prostě nikdy nevíte, co vám nakonec domů přijde, potvrzeno i v koupelnovém studiu, kde nám přímo řekli, ať na ty odstíny moc nekoukáme, že je stejně každá šarže vždycky jiná a lidi si pak stěžujou, že na prodejně vypadala jinak...........takže je tam celkem velká pravděpodobnost, že by vám to k sobě pak nemuselo odstínově sedět a to je podle mě horší než lepší, mě by to tedy štvalo dost
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?