Kuchyně Katalpa. Máte zkušenost?

19. pro 2020290

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,zda máte někdo jak kladné tak záporné zkušenosti s těmito kuchyněmi.
Posílala jsem poptávky do několika studií - Decodom,Katalpa,Koryna,Libovický... tak to dávám různě dohromady a od nich je návrh ja designově moc hezký,tak cenově přijatelný,ale nennašla jsem tu moc recenze,poradíte někdo???

 • Tchýně má od nich kuchyň a je spokojená. Domluva s nima byla co vím bez problémů 🙂

 • @terezz870   děkuju moc,doufám, že se ozve víc lidí,pořád zatím nějak váhám mezi Katalpou a Decodomem 😉

 • Ahojky, přidávám se do skupiny. Máme od nich kuchyň a upřímně ti můžu říct, že jediná věc která je v celém baráku na jedničku a bez problémů je opravdu jen kuchyň. Jsem maximálně spokojená, super servis, provedení a i cena. Máme typizovaný dům a soused má tu samou kuchyni (jinak to nešlo řešit) od kuch. studia Sedláček a má jí o 80tis dražší. To mluvím jen o skříňkách. Spotřebiče si každý vybere podle svého. Jsem fakt spokojená, a jestli se ještě někdy budu stěhovat, rozhodně jdu na jistotu do Katalpy. Sama jsem tam šla na doporučení své kolegyně z práce a obě jsme nadšené. Třeba, odřel se mi lak. Spíš nějaký dělník mi ho na kuchyni odřel. Nebyl to žádný problém, druhý den odvezli a za týden to bylo zpátky a cena fakt v pohodě. Trochu mi blbly výklopy a okamžitě mi je přijeli seřídit a když zjistili že to nejde vyměnily je do týdne za nové. Takže za mě obrovské plus!!

 • Sponzor fóra
 • já tam byla ve středu na ,,pokec" a půsbili na mne velmi pozitivně,určitě si od nich nechám udělat návrh a uvidíme,super výběr v materiálech,barvách atd.
  kamarádka si od nich nechala dělat kuchyn do baráčku,se spoluprácí byla velmi spokojená,ale ještě nebydlí,takže více nemůžu napsat

 • Holky to mě těší,asi se zajedeme podívat do těch Holešovic,to máme od nás tak asi nejblíž,dneska jsem mluvila s paní a je strašně milá a ochotná 😉

 • Ahoj, taky uvažuji o této kuchyni a zajímalo by mě na kolik Vás vyšla a z jakého materiálu. Klidně do IP, jestli nechcete zveřejňovat 😉 Díky moc, docela mi to pomůže při prvním výběru

 • Já klidně napíšu, že ten nákres co mám od nich v albu,tak po momentílní jejich akci na cca 70 tis,což je paráda a ktomu všechny spotřebiče a výsuvy atd celkem to bylo nějak 102 tis.😉 Ale ještě bych tam udělala nějaké úpravy

 • Taky mám kuchyni z holešovického studia a spokojenost. Mám lakovanou a skříňky nás po 20% slevě vyšly na 110tis. Ale mám jí docela velikou a ten lak je nejdražší materiál. Takže spokojenost.

 • nemáš obrázek 😵

 • Bohužel nemám, ale když bude čas a najdu kabel na foťák tak dodám. Bydlíme tu měsíc takže v krabicích 🙂

 • Teprve stavbu plánujeme, v Katalpě jsem se také byla poptat. Jednání velmi příjemné, návrhy moc hezké, jen mě tedy ta cena přišla vysoká. Linka bude ve tvaru "U", přičemž dvě krátké strany jsou asi 180 cm a ta delší je 3m a cena bez spotřebičů v akční nabídce (-20%) je 157 000 BEZ spotřebičů, dřezu, baterie. Kdybyste chtěl někdo obrázek, pošlu do IP.

 • To je docela dost,ale já v té ceně teda měla dřez,baterii,výsuvy a tak,jak mi došel s obrázkama ten ceník,byl i rozdělený na 3 listy extra 😉

 • To mi taky přijde dost teď jsem změřila ty skřínky a mám je dohromady 580cm. Cenu jsem taky uvedla bez spotřebičů a mám lak a jen šuplíky, žádné otvírací skříňky. A nahoře výklopy. Ale ta cena je bez desky, pouze skříňky, desku mám kamen.

 • ferinka: taky mám cenovou nabídku na 3 listy a u spotřebičů cena není, takže je to bez nich. Tohle byla cena opravdu jen za skříňky. Mám to v provedení lesklém. Že by v Berouně byly jiné ceny 😉

 • To jo ve spotřebičích jsou nuly,ale ten druhý list dělá cca 26 tis a to jsou pojezdy,košíčky,dřez a baterie a jen dřez mají rozpočet cca 9600,-
  V Berouně Katalpa není,mám to normálně z Pražských cen 😃 😃 😃

 • Sponzor fóra
 • Já pořád bojuju jestli Katalpa nebo Decodom,příští týden by jsme tam měli jet a já pořád nevím 😬

 • Rodiče mají kuchyň Katalpa necelý rok. Designově je nádherná, domluva byla bez problémů, rychlá a montáž také bez problémů. Já je mohu jen doporučit.

 • ferinka: dívala jsem se na cenovou nabídku ještě jednou...tak sleva je dokonce 25 % a cena sestavy včetně doplňků je 157 tis. po slevě. Bez akční slevy 189tis. Ale v doplňcích dřez opravdu zahrnutý nemám. Pokusím se sem vložit obrázek návrhu, abyste viděli o jak velké kuchyni se bavíme. Mě ta cena přijde příliš vysoká na to, že je bez spotřebičů.

 • @sonik05  to je fakt divný,já jí mám taky docela velkou viz obrázek v albu a mám to:
  kuchyně po 25% slevě cca 72 tis a k tomu doplňky s dřezem 33 tis 🤔
  Teda ještě to není finální verze,ale nějak tak pro představu

 • @sonik05   Jinak kuchyně teda nádherná,ono tam cenu hodně zvedne to sklo,proto jsem se ho vzdala 😃

 • ferinka: a v ceně máš pouze tu hnědou část, nebo i tu velkou sestavu na levé straně (tu červenou)?

 • Červená je stěna 😃 😃 😃 😃 😃
  Ne v ceně je ta prává část, ostrůvek a vedle okna z druhé strany (jde to blbě vidět jak je to světlé) dvě vysoké skříně se zabudovanou volně stojící lednicí 😉

 • Ahojte, je niekto ďalší, kto kúpil Katalpu a je spokojný - nespokojný? 🙂

 • Známá si pořídila také kuchyň od Katalpy a je s ní nadmíru spokojená, takže i já se na ni budu obracet.

 • @ferinka  
  mám teď úplně novou kuchyň a vše je OK - termín, dohoda, provedení. Požadovala jsem naprosto nestandartní desku - spoustu výřezů (do okna) apod. je perfektní. Dá se domluvit vše od hloubky skřínek po celkem cokoliv, co v Lutzu, Mobelixu a podobně nešlo, tady byla hračka. Včetně skřínky pro myčku jen polovičně vysokou. Kamarádka má kuchyň od firmy Kuchyně s.r.o. a je táké moc spokojená. Ať se Vám projekt zdaří! je to fajn pocit 🙂

 • Naše zkušenosti se společností Katalpa jsou smíšené, co se týče zákaznického servisu je to opravdu otřes. Prodejna na nás vyvíjela nátlak, abychom při řešení jejich chyby podepsali dodatek ke smlouvě o dílo, kterým bychom se zřekli práva na veškeré reklamace. Za všechny jejich chyby v podstatě může zákazník, uslyšíte, že si vymýšlíte, že máte smůlu, že to a to nemáte zapsáno v instalačních plánech červeně. Dále, že montážníci to a to neví, že jim to prodejna neřekla a výrobna zase nevyrobila to, co prodejna navrhla, takže montážníci nemohou montovat.
  Kuchyně nám byla montována na třikrát - protože nebyli schopni celou kuchyň vyrobit včas. Nějaká kompenzace nepřišla vůbec v úvahu, pouze omluva s tím, ale že musíme chápat, že výroba kuchyně není sranda (wtf?). Kuchyně mě stála mnoho času, nervů, konzultace s právníky, slzy, hádky s manželem a bezmoc.
  Nadruhou stranu je kuchyň kvalitní,moc se mi líbí a pokud by špatně nezaměřili a kuchyň nezmenšili byla bych spokojená i s uspořádáním.

  Verdikt je takový, že bych do Katalpy už nikdy nešla, během realizace jsem každý den litovala, že jsem vybrala právě toto studio, nyní už na to koukám tak, že jsem spokojená že to máme všechno za sebou a můžeme si kuchyň užívat. Nicméně pokud nejste ochotni toto vše pro kuchyň podstoupit rozhodně Katalpu nedoporučuji.

 • @dominika1989  
  Dobrý den paní ***,
  ráda bych se také vyjádřila k Vaší bohužel negativní zkušenosti s naším kuchyňským studiem.
  Nejprve chci potvrdit, že z naší strany vzniklo pochybení vinou zaměření a také jakýmsi komunikačním šumem mezi námi. Vzniklou situaci jsem ale okamžitě a bez prodlení řešila a to i v době dovolené, veškeré změny a úpravy jsem okamžitě zpracovala, zejména instalační plány na které jste spěchala. Protože bylo třeba kuchyni zmenšit, vznikla nová kalkulace, cena a také dodatek ke smlouvě, který jste odmítla podepsat bez Vámi požadované kompenzace. Protože toto nemohu sama rozhodnout, vše jsem zjistila u vedení a kompenzaci jsme vyčíslili a také Vám byla zohledněna v nové nabídce. Bohužel na tuto skutečnost navázaly nedostatky při montáži, které ale zřejmě nebránily v užívání Vaší kuchyně. Pokud si dobře vzpomínám, jednalo se o horní skříňky. Mrzí mne, že celá akce trvala tak dlouho.
  Pracuji ve společnosti Katalpa již několik let a stojím si za tím, že se k problémům stavíme vždy čelem a snažíme se s klienty držet dobré vztahy a i proto se k nám vracejí a doporučují nás. Rozhodně není naším cílem zákazníkovi jakkoli škodit.
  Doufám, že jste s kuchyní nakonec spokojená a užíváte si ji.
  S pozdravem Barbora Hůlková, prodejce

 • Dobrý den,

  Kuchyně Katalpa udělat umí. Návrh byl rychlý, plně funkční a instalace bez problémová. Jedinou nespokojeností s kuchyní jsem měl při neustálém vnucování Elektroluxu a pomlouvání Siemensu. Já od začátku chtěl Siemens, ale oni s ním údajně neradi spolupracují, tak jsme zvolili společně střed AEG. Kuchyňské studio bylo při práci pozitivní a cítil jsem z nich, že je to baví.

  Nicméně musím vás varovat před vestavěnými skříněmi, které tam řeší pan Dynžík. Pan Dynžík je pravý opak výše uvedeného. Otrávený, neměl jsem z něho pocit, že ho práce baví a že chce pro mě pracovat. Absolutně jsme si nesedli hlavně lidsky, ale následně i technicky. Nábytek jsem následně řešil s panem Dynžíkem. Návrhy jsou nedomyšlené, panu Dynžíkovi chybí cit pro detail a neakceptuje přání zákazníka, jako to bylo třeba u kuchyňského studia. Návrhy, které vytvoří ani detailně nevysvětlí, takže pokud člověk neví, co přesně chce a potřebuje nějak poradit. Tady se s úspěchem nepotkáte. Musíte přesně vědět, co chcete a jak to chcete. Jinak to může zle dopadnout, protože pan Dynžík je spíše obchodník, který umí malovat. Pan Dynžík reaguje hlavně po emailech, nerad telefonuje, takže vše trvá významně déle. Kuchyňské studio mělo hotový návrh za pár dní. S panem Dynžíkem je to významně delší a musíte to více hlídat. Udělali jsme spolu jednu TV stěnu a už v tu chvíli jsem věděl, že jsem si špatně vybral. Poprosil jsem kuchyňské studio, kde jsem byl spokojený, zdali by mě nepředali jinému technikovi. Místo toho mi zavolal rozčílený pan Dynžík, jak to, že ho chci vyměnit a jak si opvažuji si stěžovat. Nepohodli jsme se, ale pokračovali jsme dál, protože jsem dodavatele měnit nechtěl. Skříň byla potřeba posunout. To nebyla chyba pana Dynžíka, ale moje. Špatně jsem rozhodl umístění skříně. Takže jsme posun začali řešit. Opět nemyslitelné průtahy. Žádná dokumentace. Pouze par vizualizací. Pan Dynžík si se mnou měsíc dopisuje a není ochoten ani zvednout telefon a zavolat mi. Volat jsem mu musel já a v lepším případě jsem se dovolal. Když mi došla trpělivost, tak jsem kontaktoval majitelku a chtěl jí s tím seznámit. Tu to moc nezajímalo, spíše jí to bylo nepříjemné. Sdělila mi, že pan Dynžík je na celou Katalpu a Smart studio sám a nemá k ruce jiného kolegu. Zdali jsem spokojený zákazník jí vůbec nezajímalo. Byla připravená se se mnou rozloučit i za cenu, že přejdu jinám, když se mi pan Dynžík nelíbí. Napsal jsem recenzi na Google a v tu chvíli se ozval pan Dynžík a opět se začal hádat. Nakonec mi sdělil, že se se mnou chce Katalpa za mojí negativní recenzi rozloučit a domluvený posun TV skříně neudělají. Když jsem se s nimi chtěl domluvit, že to za ně udělá konkurence, sdělili mi, že v tom případě přicházím o záruku. TV stěnu budu muset buď vyhodit a nebo doufat, že to konkurence předělá a tím příjdu o záruku. Katalpa nasadila nový model podnikání. Musíte být spokojení a pokud, ne tak si nezasluhujete jejich služby. Nejsou vůbec levní. Kuchyň mě stála 300.000,- Kč a další nábytek byl napočítaný na +300.000,- Kč. Takže peníze vám u této společnosti rozhodně stačit nebudou.

  Hezký den,
  Tomáš Herzinger

 • Mám čerstvou zkušenost s firmou Katalpa.
  Zadávala jsem výrobu kuchyně po té, co jsem dokončila rekonstrukci celého bytu, která proběhla díky profesionalitě celého týmu stavební firmy na jedničku. Doufala jsem tedy, že s firmou Katalpa to bude obdobné, ovšem velice jsem se zmýlila a nestačila jsem se divit, jaká neprofesionalita a diletantství je také možné a že tedy není firma jako firma. 🙂
  Firma Katalpa vyrábí moc pěkné kuchyně, ale je škoda, že také neinvestuje do odbornosti svých zaměstnanců!
  Problém s mojí kuchyní se totiž projevil až při její montáži u mne doma a teprve tehdy se zjistilo, že vše je způsobeno chybnými plánky. I když si zaměstnanec firmy Katalpa nechal vše 2x vyměřit, nakreslil plány s mnoha chybami. Neznal nebo opomněl základní technické věci, např. vzdálenost garnýži od stěny kuchyně (úplně opomněl, že plánuji u stěny závěsy a záclony a naplánoval kuchyňskou linku a nástěnnou polici až úplně přilepenou k parapetu), nevěděl, že kolem klimatizační jednotky je třeba nechat volný prostor! Kuchyňská linka nakonec není až ke stropu i když tak měla být, pracovní deska se musela z bytu odvézt a 2x rozříznut. Zaplacená nástěnná police je díky špatným rozměrům k nepoužití.
  Fakt jsem nevěděla, že po projektantovi je nutné vše přeměřit a zkontrolovat, prostě jsem naivně firmě důvěřovala. Montéři byly moc fajn, když jsem jim začala vyčítat, že takto to být nemělo, prostě jen řekli, že za to nemůžou, že je to takto podle plánku, bohužel, měli pravdu.
  Takže chci poradit, kuchyně Katalpa jsou pěkné, ale projekt si nechte dobře zkontrolovat odborníkem a rozhodně neplaťte celou cenu předem, protože pak nebudete mít žádný prostor k k uplatnění reklamace. Já se po montáži kuchyně snažila toto diletantství reklamovat, ovšem bez úspěchu, reklamační technik se tím vůbec nezabýval a šéfová firmy se tohoto "odborného" pracovníka své firmy ještě zastávala!

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat