Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@jptn no to cizí slovíčko .. jak často jsem tu ... To nic, to je takový suchý humor.... To mi připomíná jak na vojně velitel vojákům vytýká, že tu lehkou ženu neignorovali. "Ignorovali!!! Někteří i dvakrát!" PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk aha :-D :-D :-D :-D tak oprava na málo, nebo ojediněle....
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že přes víkend diskuse vázne. Tak já si postěžuji. :-| Celou so a ne jsme si malovali v 3D schody, které nám načrtl truhlář. A vůbec nám to nepasovalo (pro oči). Takové jaké jsme původně chtěli asi vůbec nelze do srubu usadit, aby to bylo hezké. Takže jsme zase na začátku.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahojky SONI, nojo,když je hezky nebo nehezky, tak se kama o život :) v našem případě je to doslova. Jaké kaskadérské kousky ten Jiří předvádí,, jen jedním oken na to mohu koukat, se fakt bojím,,, a pověz, jaké schody jste si vymysleli, a nejde to, to mně zajímá :) všem ostatním také krásný nový týden!! kk
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkné ráno, taky my v sobotu prvně čerpali z vrtu a měli radost, voda čistá a včera prý křištálová :-D se přiznám, že to jsem nečekala..... jinak jsme udělali druhý nátěr soklu hydroizolací a posekali pozemek a zarovnali vyryté koleje... no a ted budeme čekat, až dorazí první zálohová faktura začne výroba dřeva, čekala jsme ji už minulý týden, tak to možná zaurguju ;-) @sonafa My máme schody už od výrobce roubenky,tak spoléhám na to, že budou ok....
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno:) teda mě bolí celý člověk..o víkendu jsem si svolala kamarády abychom dali do pucu ten bordel po řemeslníkách..okolo baráku všude samé dřevo,tak jsme to odnosili a máme dřeva na celou buřtovou sezonu:)celé horní patro mám už na čisto,tak až mi dorazí oleje do interiéru začnu už natírat..můj chlap se chce postupně už za tři týdny stěhovat,tak mám co dělat:)
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii Sice opravdu v dobrém, ale závidííííím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituš,taky se dočkáš,neboooj:)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No, taky jsem ze začátku rovnala vyjeté koleje. Když mě z toho dvakrát rozbolely záda a koleje se udělali zase, už jsme to vzdala. Dokud neodjede poslední náklaďák či dodávka, před domem už nic nerovnám :-p Gratuluji ke kříšťálové vodě! My jsme ji také takovou měli (máme pískové podloží), tak ji všichni i pili. Vzorek z laboratoře sic nebyl jak jsme očekávali, ale to prý je novou studnou, která se musí alespoň jednou pročistit savem. Tak se na to chystám, až bude moci voda profrčet všemi rozvody v domě, pak přijde velká očista :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Schody: máme na ně přesně místo, ze tří stran stěna (2* kulače) zepředu přístup. Schody máme navržené do "U", původně s podstavou uprostřed. Aby to bylo hezké, nechali jsme se přesvědčit, že podstavu zrušíme a vytočíme je místo ní do kulata. Hodím nákres do fotobloku. Máme to dost široké, bylo mi slíbeno, že v zatáčce nebudou prudké ani úzké. Konstrukčně jsme ale chtěli nášlapy vyříznout do kuláčů-podobně jako to má Ivča. Líbí se nám z boku ty seřezané dlouhé kuláče jako nosný podklad. Ale narazili jsme na spoustu detailů, pro které to nebude hezké, a možná ani proveditelné. Fakt je mám rozepysovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nj jenže my tam pak nemůžeme sami zajet.... tak manžel to dělá rád :-D No na rozbor jsme ji zatím taky nedali, na to je čas...... ale jsme rádi, měla jsem z toho obavu.... tam je jíl =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Taky jsme stávali 100m od srubu. Alespoň než země uschla. ;-) Voda je důležitá, tak si ji užívejte, alespoň na letní osvěžení! :-) Aby studna nezahálela :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa děkuji :) je to docela složité, ale snad jsem trochu pochopila, detaily člověk pochopí přímo na místě :),,,
Odpovědět
Profilova fotka
Tady to ale vázne děvčata:) kdepak všichni jste?
Odpovědět
@janullii ahojky, asi všichni makaji na srubech, nám dneska konečně dodělali šatny a už přivezli i stoly, tak můžu říct, že máme hotovo už snad všechno. I tráva konečně začala růst. Nejdříve bylo parno, tak nerostla, pak přišel přívalový déšť ,který spláchl semínka, tak se muselo dosévat, ale už to vypadá slibně, už se to zelená :-) :-) Já ještě v rychlosti přihodim nějaké foto a pak opouštím srub a jedu na Lipno užívat si do jiného srubu. Přistavěli tam prý novou srubovou pergolu, tak přivezu fotky. Tak hezký zbytek týdne a víkend - doufám, že bude slunečný, abych se mohla vykoupat :-) :-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak to je paráda! no taky bych brala už travičku ale nám se bude zelenat asi až v létě :-D no já dnes jedu za chlapem do Prahy tak se ani na domeček nedostnu tak budu mít aspon zítra překvápko:)tak to si to hezky užij a hlavně odpočiň!
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi, tak to si krásně užívej a nepřeháněj to se sluněním, jen tak lehce :))), máš to tak všechno učesané, že mi to přijde nereálné :))) - myslím domeček, travička a stoly - překrásné!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Když jste delší dobu pryč, a vysychá tráva, hodně pomůže přikrýt ta semena bílou netkanou textilií. Nevysychá to tak, je pod ní tepleji a rychleji semena vyklíčí. Ale záleží jakou máte plochu trávníku, na velkou se to asi dává špatně. Pěkně si užij Lipna, a šup sem s fotečkama, srubová pergola bude určutě zajímavá! :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tý jó, kde jste všichni? :-S To nikdo nemá volnou chvilku v práci u počítače :-N , nebo všichni tak makají na stavbě :-p ? Já jsme tedy byla celé dny na stavbě, tvoříme krb. Většinu vymýšlíme až na místě, takže jsem tam nonstop :) :-N :-D . A co vy ostatní? Dorazily k vám už bouřky?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :) jojo, všichni někde makají :))) asi si tady budeme vykládat v zimě :))) jinak, jsme na tom stejně, všechno si tvoříme na místě :)), tak at se Vám tvoří náramně!! a co schody, jak dopadly? :) náš schodař má ted čas :))
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem, no já myslím, že sem každej jukne, to jo, ale napíše něco do albíček k fotkám a sem nic :-D , u nás se ted nic moc neděje, čerpáme vodu, vozíme písek, kamen a tak.. dokončili jsme nátěr soklu hydroizolací a připravuju zase další kolo lejster :-p , pomalu už totiž chystám podklady pro čerpání hypo, ono to všechno chvilku trvá, tak at to mám připravené, jinak SNAD doufám, že už nám začala výroba trámů a o prázdninách že to vypukne ;-)nemůžem se dočkat........ :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa a ano, bouřky dorazily :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak momentálně řeším ty veluxy..střechaři jsou děsní idioti a už nemám fakt sílu na nic..už jsem tam měla dva odborníky,kteří se shodli,že montáž je provedena špatně..nedali tam žádnou izolaci,vyřízli si ten otvor,kde byla izolace..v návode h jsem četla že se to musí kolem okna zaizolovat že může unikat až polovina tepla ikdyž máme tloušťku izolace 26cm..nedočetla jsem se nikde co vše je jako příslušenství ale každopádně si myslím,že by tohle všechno semnou měli probrat protože jsme tam ty izolace nedělali prp srandu králíkům..taková ta lišta která se tam má dávat,myslím že je to drenážní žlábek,tak se válí po baráku a vůbec tam není..no jsem ztoho fakt zoufala a víte co mi řekli? at se na to vykašlem že na to máme záruku-idioti!prostě jim to nezaplatim dokud to nebude jak má..to samý ta střešní kritina(eureko) je položená asi tři týdny a semtam se vlní,tak mi řekli že je to plas a prostě to dělá,hotovo mazec,vymalováno!
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii No tak to ty okna určitě neplať. Poslední dobou jsme montovali střešní ona do dvou domů, a s těmi izolacemi je to fakt důležité. Na předělávaných oknech to bylo jasně poznat. Překvapuje mne, že v dnešní době ještě někdo neumí namontovat Velux. Pozvala bych si technika od veluxu ať se podívá, zda je to dobře. To by měl pro vás jako dodavatel materiálu udělat. My jsme teď dávali střešní Roto okna, ale technik Roto klidně přijel a střechaře zkontroval a okna doštěloval. Vám ale dělali izolace střechaři? Vnitřní izolace okolo oken se dělají až zevnitř (jak píšeš těch 26cm) společně se zaizolováním střechy a současně s obložením oken (u vás myslím sádroše)- Jinak nemáš za co tu izolaci nacpat. A musí to jít ještě kousek od okna směrem dovnitř, alespoň 10cm, tzn že nesmí to obložení okna na žádné straně zahnout hned od okna do strany. Hodím ti do mého fotobloku obrázek , jak to teď máme rozdělané my.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni,my už měli střechu komplet zaizolovanou a zaklopenou palubkama..musel se vyříznout otvor a tím se stávajicí izolace a folie porušila,proto by tam měla bý nějaká izolace pod tím oknem..prej se pod to dává takový límec a to oni tam nedali,jen to okno usadili nic víc..tak to já tam zkusím zavolat do toho veluxu,dobrej nápad!
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no to hod..to se může hodit i mně.... když to čtu, ty komplikace....já k nim mám takovou averzi, začíná mě mrzet, že jsme se nechala ukecat i k tomu jednomu =-) @janullii No Jani, to je něco teda.. vy jste si už taky " užili" ]-( ale Sona ti radí dobře, postupovala bych také tak,,,,, a to samé i se střechou... nemůže se přece " vlnit".. NIKDY snad , natož tak brzy... no my budeme mít klasiku,doporučovali nám těžkou krytinu.. tak snad ta se vlnit nebude....navíc teda firma na střechu je " z rodiny", tak to bych ho hnala.. a :-D to on ví
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no mě přijde že nám to snad všichni už dělaj naschvál..jsem ztoho už vyřízená a nic mě už nebaví..navíc se nám tam ztratili nějaký věci,klíč mají oni a náš rodinný truhlář který by nám nevzal ani šroubek naopak nám tam nechává a oni na mě štěkaj co si to jako dovoluju..vim,že se to těžko dokazuje oto víc mě to štve!to jsme zase natrefili na blbce..
Odpovědět
Profilova fotka
@janullii No věřím ti to, zvlášt, když jsi tam převážně na to sama...proto oni si asi i víc k tobě dovolí... :-( , ale to vydržíš.. a za čásek na to budete u vínka na terásce nebo u krbu vzpomínat s humorem, uvidíš ;-) já už ted tak vzpomínám na tu překoplou vodu k bytovkám.... a to jsem tenkrát myslela že mě trefí šlak!! první den základů...:-D a kdoví, co ještě za "radosti" nás čeká... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to si dovolujou..hlavně ty nedostatky co vidí osatatní střechaři jsou pro ně v pořádku..dozorovi to vysvětlili posvym a ten tomu taky uvěřil..já tam měla dva odborníky kteří se ani neznají a oba mi řekli co je prostě hrubá chyba a jak to mělo být.tak jsem jednoho požádala aby tam semnou zašel a vysvětlil jim to když jsou tak tupý..no už se na to těšim až to ze mě spadne!Taky toho máte spoustu před sebou ale moc ti přeju co nejhladší průběh a štěstí na lidi!
Odpovědět
Profilova fotka
No a jen at to odborník vysvětlí i " staveb. dozoru" teda , protože to bych měla pak docela pocit vyhozených peněz! Doufám, že průběh bude hladký, ale to doufá nejspíš úúúplně každý :-D a pak ta realita.. koho znám, a stavěl, už většinou řekně, že znova by nestavěl... ;-) jo vlastně, počkej, jednou mi jedna naše pacientka povídala o své sestře, ta už postavila asi tři domy, ta to má jako koníčka :-D :-D :-D a ted že se v okolí toho posledního docela rozjela zástavba, tak že řekla,že na to kašle, prodá to a postaví jinde......
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?