Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk no, jestli se náhodou ta krize neprohlubuje s rostoucím průměrným věkem, nebo že by jen nezaměstnanost? :-o
Odpovědět
@stetl mohu se zeptat kde jste stavěl? Ještě jsem žádný srub naživo nenavštívil, zatím jen virtuálně..:-) Jinak moc děkuji za nabídku, moc si ji vážím.
Odpovědět
@vorelmato dík za radu, 152 stran fóra to je brnkačka.. :-) Mohu se optat jakou firmu jste si vybrali na stavbu srubu?
Odpovědět
@kanavi momentálně sbírám informace o firmách, které se stavbou srubů zabývají a zvláště v mém okolí na Těšínském Slezsku. Myslím si, že je to plus mít firmu pokud možno z kraje..určitě kvůli jednáním i npř. ceně dopravy a celkové logistiky.
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo , rád se pobavím o možnostech realizace - stavíme sruby a jsme z Českého Těšína: kontakt obchod@aviga.cz
Odpovědět
Profilova fotka
to robo: Stavěli jsme blízko Nymburka, města mého dětství a mládí. Kus od Nymburka je Loučeň a tam jsme u lesa našli pozemek, jaký nám vyhovoval. Za plotem les, v okolí jen dva domky s mladými lidmi (tři malé holky), srnky a bažanti za plotem. Mýlíte se, pokud si myslíte, že vzdálenější firma Vám nemůže postavit srub za stejnou cenu, jako ta blízká. Dejte na kvalitu a doporučení! Nejlepší je vážně osobní prohlídka, takže přijeďte, většinu roku jsem stále doma, penze je výhodná, nikam nemusím... Doprava není problém, dnes díky dálnici atd. jde přivézt dřevo na srub a drobnosti za den. Napište mi na "stetl@centrum.cz". H.
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo co se týká vzdálenosti, tak alespon dle mých zkušeností se to ceny domu jako takového nijak nedotkne..... my taky nemáme firmu zrovna za humny.....jediné kam jsme museli vícekrát cestovat, byl projektant... a ten je zase úplně odjinud :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej tak to je skvělá zrpáva, gratuluji! V létě jsme trochu cestovali po Francii, ale moc srubů a roubenek jsme tam neviděli. Snad jen dole v horách u Mt. Blancu a v okolí hranic, a ty byly dokonce v přírodních barvách! Ještě pořád musíte jít do těch šedých nátěrů? @robo_bobo Vítám na stránkách a pro začátek: souhlas se všemi co ti již psali. Vzdálenost firmy není podstatná, většinou stejně staví na svém dvoře a pak se k vám jen naservírují na pár dní, než vše sestaví dohromady. U nás dokonce stavěli vše přímo na místě, a to jsme v jižních Čechách a srubaři jsou z Moravy z Blanska. Při shánění pozemku se informuj, zda ti územní plán a hlavně místní páni úředníci dovolí srub postavit, ne všude jsou jeho příznivci a dovedou dělat pěkné nepříjemnosti. Ale ne všude :-N , hledej sháněj, a hlavně se nenech odradit! Pár návštěv srubíků a jsi zase v tom... :-) :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@robo_bobo zatím jen rozšiřuju databázi firem, zatím jich je přes 20, jak už jsem někde psal, čekáme na projekt a potom si necháme stavbu nacenit od firem, na které máme dobré reference atd. Je mi jedno odkud ta firma bude, dnes to nehraje roli, pokud si nesháníš dřevo sám (pak do toho teprve významně vstupuje doprava) Chce to chodit po domečcích a osloví tě něčí práce... potom už to bude "jen" o tvých finančních možnostech.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem.... tak dneska nám opravdu přijede parta stavařů...... už se na ně těším..... v pondělí začnou ;-)
Odpovědět
Děkuji všem za rady a postřehy, je to k nezaplacení..Jak mě zase něco napadne tak se ozvu :-)
Odpovědět
Ahoj všem, @jptn gratuluju a přeju hodně úspěchů ve stavbě. :-) @robo_bobo mi jsme zatím u projektu, ale nejlepší rady už tady padli, jezdi po stavbách a vyptávej se většinou tě všichni uvítají a zodpoví tvé otázky. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@rom73 díky.... a koho jste nakonec vybrali??
Odpovědět
Ahoj srubáci(čky) a roubenkáři(řky), zdravím taky nově příchozí "postižené". Po dlouhé odmlce, si to pročítám, jen k těm podlahám se blbě zeptám, na záklop nedáváte folii jako prachozábranu? @jptn gratuluju a držím palec, konečně co? U nás se to bohužel trochu zaseklo, minulý týden se mi přes pozemek přehnala firma co pokládá v obci kanalizaci ]-( A upsal jsem se bance, takže čekáme na vydání ohlášky a čerpáme hypošku.
Odpovědět
@jptn s největší pravděpodobností to bude Unkas.
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 nedělal projekt i Karin??
Odpovědět
@jptn ne ne Unkas je stavitel a projektanta máme pana Krejčiříka a ten taky projektoval Karin i když Unkas se taky podílel na stavbě u Karin, ty ženský maj vždycky pravdu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Unkas se podílel na stavbě našeho srubu, to ještě spolupracoval s Bernatem H.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Veru, vo FR vela zrubov clovek nenajde. V Alpach je ich ale viac a tam im dovolia ponechat aj povodnu prirodzenu farbu dreva. Kedze my sme ca. 40km od Pariza, v pomerne husto obyvanej oblasti, tak my musime fasady natriet do seda. Uz s tym zial nic nespravime. Paci sa mi ale fakt, ze v lete franc. parlament prijal nejaku novelu, ktorou uz zakazuje obciam/mestam odmietnut pouzitie energeticky vykonnych materialov pri stavbe domu, cize uz nemozu nedat povolenie na drevodom. To iste plati pre solarne panely a vegetalizovane strechy. Je to super sprava. Problem este robia obcas ti pamiatkari, ktori sice drevo ako take neodmietnu, ale farbu fasady chcu diktovat, kvoli okolitym pamiatkam...Pekny slnecny vikend prajem vsetkym.
Odpovědět
Profilova fotka
@rom73 jasně že ano :-D no pamatovala jsem si, že s Karin to mělo nějakou souvislost........ tak už se vám to teda také rozjede ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
AHOJKY VSEM!!!!! tož jsme před 14 dny v pátek zalili podlahu anhydridem - tedy my u toho už nebyli, neboť jsme byli na cestě za odpočinkem na a v moři :) Byla to nádhera a paráda a dnes jsme přijeli a jeli se kouknout na podlahu a vše ok :) Nevím zda stihnu všem všechno pochválit a popřát skvělé začátky stavby či projektu :) Nevím jak bych se vracela tři stránky zpět :)) a odpovídala,,,, ale to asi není podstatné :) Ke skladbě horní podlahy souhlas s jednoduchostí - nemáme ani tepelné izolace, jen dřevo, mirelon, cetrisky a dřevo :) SRUB na Slezsku - nic jednoduššího, než se se mnou spojit a přijít na exkurzi :) spojenou s poradenskou činností :), hrozně ráda a dobře radím :)))))), Do Francie, gratulace, JITUSCE tleskám,,,, jestli jsem na někoho zapomněla, sorry,,,, jdu smýt SUL z hlavy a těla :)))))) papa :)))... jo a prachozábranu neznám :)) iba parozábranu nebo paropropustku :)) a záleží na skladbě podlahy, zda je tam potřebná, či nikoliv,,,, my máme mirelon - ten je také parozábrana... JO, moc zdravím Vorly a Hrobníky a Honzu s rodinkou a Ivanku a Soničku a Evičku a.a.a.a. :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahoj Karin, vítej zpátky, super odpočatá a zase šupky dupky do práce a do srubíku, což je vlastně zatím též do práce :-D trošku to tu bez tebe usínalo :-D , ač jsme se všichni snažili ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
JITUSKO, stavitelko, to není možné,,,, je toho tady hodně a zvesela :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha oooo, díky za oslovení :-D ale opravdu to vypukne až zítra.... no každopádně bylo znát, že se dovolenkuješ... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No a to je dobře, aspoň vím , že malinko chybím :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ano ano.....zvlášt ted, když to zde začnu zahlcovat fotografiemi a možná i dotazy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn MOC MOC ráda budu aspoň jednou maličkostí nápomocná :) fa haniš si myslím, že si zakládá na dobrém jménu, tak to bude ok, jen mi ještě zjisti, nebot jsem to zapomněla a chci vědět mnohé, jak je to s Tvým perem a drážkou :)))) když jsou teď rohy na těsno a mezi trámy fugy, to mi totiž nesedí :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no a my už tam asi taky máme jméno, nebo spíš já :-D nebot chlapi pronesli něco ve smyslu, že už o nás slyšeli :-D tak kdoví, jestli nakonec nelosovali, kteří odvážlivci k nám pojedou :-D ale já jsme vážně"zgruntu hodná ženská" :-D :-D jinak k peru: manžel mi to tu už chvíli vysvětluje, ale zdá se, marně. prý že mám napsat, že to pak vyfotím :-N bych ti vysvětlila spíš jiné věci no ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :))))))))))) děkuji :)))))))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha na trámech proti sobě jsou na krajích podélně vyfrézované drážky,do těch se zasadí pero a meziprostor se vyplní vatou, která pak vlastně nebude vidět, bude vidět jen část pera mezi trámy, které na pohled vytváří jakoby ty pohledové lišty mezi nimi.... uf.... snad jsem to napsala dobře x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?