Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e vítám Tě v naší diskusi, ať je nás víc, nebudem s bát vlka, nic. Něco jako katalog má firma Drevodom Rajec, pak myslím sruby Walter, ale i jiní když zadáš do vyhledávače kanadský srub, otevře se Ti dost možností a každá firma na svých stránkách prezentuje, co staví Nutno ale říci, že sruby nejsou moc konfekční stavby a co srub, to originál, takže ty katalogy jsou spíš o inspiraci Výběr projektanta bych nepodceňovala, oni se srubíci projektují trochu jinak než zděné domy. Tipla bych si, že těch projektantů, co to opravdu umí, nebude v Česku o moc víc než 5. Kohokoli v diskusi oslovíš, řekne Ti, kdo projektoval jemu + zkušenosti, nebo když oslovíš srubařskou firmu, také Ti dají kontakt na toho, s kým se jim dobře spolupracuje
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e zdarec můžu jen podtrhnout co řekla Esmeralda. K tomu bych dodal - zadej do googlu "sruby" a dej vyhledávat podle obrázků a máš tolik fotek, kolik jen budeš chtít.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@hynekkoudelka V zásadě jsme tu společně došli ke stejnému závěru, ale stejně by mě zajímalo jestli už jste nějaký podobný případ řešili, třeba jako opravu stavby postavené někým jiným. Ještě jeden dotaz - je výrazný rozdíl v míře sesychání smrku oproti jedli a modřínu, popř. je třeba při podkreslování a dimenzování sedlových spojů brát zřetel na dřevinu, potažmo hustotu dřeva? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Zdravím srdečně nového srubaře! :) Vše bylo napsáno. Neuspěchat, pojezdit po firmách. Náš první projekt doznal totální změny po návštěvách firem :) Ale v tu chvíli jsme cítili, že to je fakt ONO :) krásný den všem!!! kk
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny a pana Koudelku obzvláště :-) Jsem jedno z vašich dětí,už jsem to tady psala :-) Co se týče povrchu na schodech. My máme podlahový lak. 3 vsrtvy. ( http://eshop.prozk.cz/purlet-super-ma...) Za 5 let života je na schodech vidět sem tam rýha. Něco zřejmě spadlo, asi i pejsek se činí. Ale pořád je krásně lesklý, hladký. Protože jsem na ně dosud nedala něco protiskluzového (a asi nikdy nedám, přece jenom tahle se prach ze schodů uklidí raz dva), takže za sebou mám i dva skluzy, jeden od vrchu až dolů, po klouzavém županu jsem po zadku sjela, a i menší otřes mozku asi byl ;-) V suterénu máme tzv. technické schody, byly natřené 2x, a chodí se po nich v botech, lak se mi jeví jakoby vydřený, vyšoupaný. Jo a jak se tady psalo o maturitách:-) Tak právě zeměpis byl můj oblíbený předmět, i maturitní, spolu s ČJ a RJ (poslední mat.ročník z ruštiny) a k tomu předmět filosofie,psychologie. No ještě že jsem si mohla takhle krásně vybrat :-) Z matiky a fyziky bych letěla jak raketa. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ahoj. také ten lak asi dáme...... a vidím, že ohledně mat-fyz bychom si rozumněly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Na spodních schodech, kde se chodí v botech nikdo nikdy neuklouzl. Na vrchních schodech, pokud máš ponožky a nejsi bosa, nebo nemáš bačkory, tak chodit lehce s rozvahou. Ne že by pády byly časté-viz já, asi 2x, ale prostě cítím, že ty ponožky po té hraně lehce uklouznou. Někdo tam dává protiskluzové pruhy koberců. Já to asi nikdy mít nebudu. To dřevo je tak krásné,že je škoda ho krýt, ale u mě je to hlavně o možnosti včas a rychle moci uklidit prach.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak v tom jsme také zajedno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Díky moc, proklikal jsem se přes Tvůj odkaz až semhle http://www.designconnection.com/logho... a pro základní inspiraci je to super. Ostatním taky díky za rady. Projedu si všechny Vaše doporučení a věřím, že nám něco zapadne do oka. Projektant - je mi jasný, že to asi bude jedna z nejdůležitějších věcí, zvlášť pokud by měl ještě vyřizovat povolení a dozor atd.... zkusím si sehnat reference Nějak v tomhle vlákně nemůžu najít funkci vyhledávání. To tady vážně není? Je těžko představitelný, že pokaždý když bych něco potřeboval zjistit a přitom nechtěl stále někoho otravovat , pročítat si stále znovu ty stovky stránek. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :)) vyhledávač tady skutečně není,,, při čtení si dělej poznámky :))) to je krásná rada vid?, jinak ten drevodom rajec má mnoho typů srubů, a necheš si ušetřit a zařídit si povolení sám ? :) úředník Ti poradí... mně tedy přišlo, že když není zádrhel, tak na tom není nic složitého :) a většinou zhotovitelé mají svého projektanta, který už ví, jak vykreslit jejich know how,,, @morana128 :) jejda,,, skluzavka po schodech, to by se mi nelíbilo :-D my do lesku nepujdem a jsem zvědavá jak dlouho to vydrží svěží :-D krásný den všem
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No mně se to taky nelíbilo, stalo se to v noci (proto ten župan) a druhý den jsme dělali dětem na rozloučenou s prázdninama kuličkyádu :-) Měla jsem zřejmě slabý otřes mozku, jak jsem jela po zadku a naklepávala se, takže potom vydržet na tom hřišti a přitom nezvracet a ustát bolest hlavy ,bylo horší, než ten "skluz" :-) No uvidíš, až v tom budeš žít. Kupodivu mi vadí víc ten "vyžraný " lak na schodech do suterénu, než ten ještě lesklý. Už otravuji, zda se budou schody dole přetírat. ALe teď nebudu nenažraná. Dělají se záhony,obkládají zdi, tak je práci dost i tak. Co se týče projektu. My na to šli trochu jinak, projekt dělal projektant "nesrubař", když jsme si tak nějak vymysleli, co bychom chtěli, dojel do Brna na konzultaci se srubařskou firmou, aby věděl, co kde je třeba mít navíc a co ne, a pak dodělal projekt. Máme tak obyč dům, ale přitom má svá specifika,že v tu dobu stejně nikde nebyl podobný projekt.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha - o vyhledávač jsem si napsal adminovi jako podnět (přijde mi to trošku jednodušší než ty poznámky :-) ) - pokud se tím bude tedy zabývat. Ušetřit určitě chci, proto taky plánuju takový klasický(aspoň u mě) - "hrubou si nechat postavit a potom to nějak spytlíkuju" a pokud povolení nebo ohláška není nic moc složitýho - půjdu do toho . Četl jsem tady ovšem, že se někdo potýká s neschváleným dodatečným povolením a na to nemám volnou nervovou kapacitu :-| Díky a fajn den.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ted jsem si uvědomila dost zásadní věc. Možná jsi se už dočetl. VELMI důležité - zajít si za místním stavebním úředníkem a sdělit svuj záměr - postavení srubu. Někteří jsou v klidu a vědí co a jak a někteří si nechají vysvětlit a někteří prudí a žerou nervy a tam je to pak na dlouho :((( i když, máte-li to na rekreaci, tak máte čas :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e teoreticky to není žádný problém, ovšem je to v lidech a setkáš-li se s ..... a zrovna ten bude mít v ruce to rozhodující razítko, může z toho problém vzniknout. Vřele Ti doporučuji zajít předem na 1) stavební úřad, 2) něco jako úřad hlavního architekta a 3) odbor životního prostředí, nejdřív s nimi promluvit, jestli Ti tam srub povolí, a pak si to nechat od nich potvrdit písemně. Nevím, odkud jsi, ale tyto orgány si uzurpují dost velká práva a jestli nejsou ve Tvé obci, zeptej se na standardní postupy, jestli nebudeš muset oslovit takový orgán třeba na krajském úřadě. A i když nic nezanedbáš, komplikace se může vyskytnout, jenom je dobré pokusit se minimalizovat její pravděpodobnost
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e NEBOJ :) Evička-esmeralda je ten jediný šílený případ, kdy uředník je nějaký hodně divný (slušně napsáno), Jsou tady situace, (nejen my-srub? ok, tak mějte srub a nemuseli jsme nikde nic,,,) je to fakt o lidech a nám stačil obecní malinkatý stavební úřad o dvou osobách,,, jen čovku jsme řešili na vodoprávním ve větším přilehlém městě :) a kdybychom ho nepřekreslovali 50x, aby byl přesně podle zákona, tak také v pohodě a ted už ani čov nepotřebujeme, nebot nám včera začali kopat kanalizaci :-D,,, tož tak každý to máme ináč :) (ale i my jsme měli své, rok bez povolení, nebot sousedé bojovali o svá práva :-D) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ,@esmeralda2 - pozemek by snad měl být v pohodě - je určen k výstavbě rekreačních objektů (v chatové oblasti kousek na SV od Brna) a stavebním úřadem již bylo sděleno že za určitých podmínek (příjezd, odstupy...atd) by neměl být s povolením snad problém. Nějaké problémy asi budou (studna, čistička) protože tam je jen elektřinu, to snad bude řešitelný. Nedokážu si představit, že by se nějakýmu orgánovi příčil hezkej (doufám) srub ve srovnání s ruinami chat a chalup všemožných stylů i nestylů... Pravda časově mě to moc netíží, bydlet tam za začátku nechceme. Jenže když člověk tak o tom pořád uvažuje , vybírá, přemýšlí ..tak se začíná těšit a tím pádem i spěchat a už už aby tam i snad bydlel. Přece jen celej život v městě (Brno) zanechá na člověku jakejsi deficit přírody, který je potřeba v druhé půlce života naplnit :-N.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e také jsem si ze začátku neuměla představit, že by se nějakému orgánovi příčil hezký srub, na větším pozemku, na pozadí lesa, v úplně okrajové části, vedle stávajícího dřevěného domu, ve srovnání s domy všemožných stylů i nestylů, z nejrůznějších dob, od nového podnikatelského baroka po různá stádia rozpadu
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 - Ha.... no to se budu muset trochu víc soustředit na papírový čerty, protože potom co jsem se kouknul na Tvůj pozemek a naznal že je fakt perfektně vhodnej pro srub, tuším, že v povolování můžou nastat nečekaný zádrhele, který se můžou asi i příčit běžné lidské logice. Tak přeji hodně štěstí při získání toho správnýho razítka.
Odpovědět
Profilova fotka
jen na okraj - my měli naprosto "zešílevší ouředlnici", která nás trápila ROK s povolením, ačkoliv jsme na okraji lesa a srub sem zapadl naprosto dokonale. Jen ona ho nechtěla a dělala vše možné, jen abychom nebydleli. A to už jsme měli všechno dřevo na srub na pozemku! Je to o lidském přístupu, nikoliv úředním.
Odpovědět
Profilova fotka
Mohu potvrdit. Třeba u nás, že je to srub, a ne kllasika zděný, vůbec paní úřednice neřešila. Byly problémy jinde, elektrikáři (prý nutnost trafačky), vodaři (místo přípojky dělat rovnou celý řád). Nad vším jsme zvítězili :-) Já, když už nevěděla, jak to vyřešit, sedla jsem si vždy proti tomu člověku , naprosto rezignovaně a řekla: tak mi,prosím, řekněte co máme udělat, abychom jen prach obyčejně bydleli v našem snu ? ;-) Vždy to nějak vyšlo-elektrika je bez trafačky, přípojka vody není-máme skvělou studnu...Jen jedinkrát jsem si stěžovala na jednoho úředníka právě u edberáku. Že mi nenabízí možnost, jak problém vyřešit a klade si úplně mimo podmínky. Proběhlo jednání, kdy dojel jeho nadřízený, nakonec vše další se už řešilo mimo toho úředníka...Měl to za pár do důchodů, tak se s tím možná nemohl vyrovnat. Teď se s ním sem tam potkám, když jde s pejskem na procházku, prohodíme i pár vět, pochválím pejska (je fak krásný a vychovaný) a v duchu jsem mu odpustila, ale vytočil mě kolikrát pěkně doběla!!! Papírování byl můj boj, můj manžel vždy říkal, že už by to dávno vzdal :-) Když bylo vše hotové, předala jsem mu to a do díla se pustil se on :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jj přesně tak.. u nás teda s roubenkou naprosto nikdo problém neměl...... pokud jsem něco nechápala, stejně prozaicky jsem se zeptala-co přesně tedy mám udělat- vy mi určitě poradíte, jste strašně hodná(ý)-... a ono to fungovalo!!!! papíry banky.. zkrátka tohle všechno bylo na mě.... ted maká manžel :-D .. ale já mu i tak pomáhám... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Asi jsme nakonec měly prostě štěstí ...A možná, že pomohla i paměť. To horší už raději zapomněla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Ahoj borče, taky Tě vítám. Pouze přihodím svoji zkušenost. Mrkni na územní plán, někdy je tam uvedeno jaké stavby tam chtějí a jaké ne. V našem případě měli problém, že se to nehodí na Hanou :-)...co si budem říkat, mají částečně pravdu... , ale měli jsme štěstí při projednávání - už to holky zmínili, a dohodli jsme podmínky za jakých to pustí....
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Díky za uvítání a rady. Ujištění od stav.úřadu mám, že je to pozemek pro zástavbu rekr. objektů. A klidně dám i čestný slovo, že se tam budu rekreovat :-N. Snad to protlačím. Jak už tady víc lidí psalo - je to o lidech a všechno jde když se chce. ještě bych si dovolil zneužít Vašich cenných rad.... Když se tady tak nějak znáte, jak jsem odtušil, nevíte mezi sebou o někom kdo by měl nějaký podobný srub (vzor přikládám) a mohl mi poskytnout reference jak na srub tak na projektanta?? Jde mi o to, že bych chtěl mít srub lehce modernějšího střihu s prosklenou galerií vepředu, ale nevím jestli bych si nezadělal na nějaký velký problém.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ahojky, něco malinko podobného má drevodomrajec, ale po mých zkušenostech bych se toho malinko obávala,,, ted musim mazat,,, papa kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha -koukal jsem , některý návrhy jsou zajímavý zeptám se ještě tam.. Mě šlo spíš o nějakou referenci nezainteresovaných uživatelů. Jestli prosklená stěna ano či ne a proč. díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím Fredde, jde jen o jednu jedinou věc - klády srubu si sedají a skl má tendenci při tlaku praskat. Ale asi to mají vymyšlené. Jinak to je skvělé! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e máme tady asi jedno z největších francouzských oken a nahoře také veliké prosklení (koukni na fotky). Nahoře je to v pohodě! Dole to asi není úplně NEJ, i když obrovská kláda, tak se docela prohla a museli srubaři zvětšovat otvor nad oknem - Okno docela odolávalo, ale netěsnilo,,, tak teď to máme opraveno,,, JINAK osobně dost dobře nerozumím tomu, jak upevnit tak veliká okna - budu se těšit na odpověď Hynka Koudelky :) kk, p.s. (doufám, že máš našetřeno hodně penízků :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Máte hezkej srub, .. na nás trochu velkej, ale prosvětlenej. O to mě právě jde. Abych tam nebyl jak v tanku a nemusel svítit v obyváku i ve dne - proto ta galerie. K té poznámce o penízkách...to právě nějak potřebuju vyladit - svý "dyzajnový" choutky s obsahem kapes. :-) . Vzhledem k tomu, že jsme původně chtěli jen nějakou chatičku se toho nyní začínám trochu bát :-N .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?