Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 @fredd1e Ahoj, kdysi dávno jsem sem dávala odkaz na pěkné stránky, koukni na ně. Je tam plno domů s proskleným kde co http://www.moosemountain.com/

A pak, vím, že OK Pyrus na svých stránkách dával přístavbu zimní zahrady k hotovému srubu : http://www.moderni-sruby.cz/realizovane-sruby-a-srubove-domy/pristavba-zimni-zahrady-a-zahradniho-domku-ke-stavajicimu-srubovemu-domu-cernosice-51.html.

Já tady psala, že trochu trpím, že takovouhle zimní zahradu nemám, a kdybych měla peníze navíc, že bych snad nad přístavbou uvažovala, tak proto jsem si tohodle u nich na stránkách všimla. Moc se mi to líbí. Vlastní zkušenost nemám žádnou.
19. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 547 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @fredd1e
emoticon Ahoj Frede, já zase budu prudit - tvoje představa je ok pro colorado- springs- mountain -architects-inc-team-the- best-usa-com, chápu že váš pozemek je u lesa, ale k Brnu....? Já nevím, kromě choutek designových možná i pomysli na nějakou tradici a styl u nás - já vím, že dneska si může "postavit každý co chce a na co má", ale se tomu jednou někdo nepodivoval jako my tady všichni podnikatelskému baroku na kraji starých vesnic...
Vím že jsem s tímhle názorem poměrně osamocen a protivn, ale vidím to tak nějak...
Jinak hodně zdaru (a peněz a trpělivosti) emoticon
PF
19. zář 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk emoticon)) emoticon)) emoticon
@fredd1e ony totiž sruby byly před roubenkama a ten náš Petřík to stále nechce přijmout,,, viz chotěbuz u českého těšína-archeopark emoticon a navíc, my používáme místní dřevo emoticon (teď jsem asi tla do živého, ale máme se s Petrem rádi, tak si to mohu dovolit, co? Petře?) emoticon emoticon emoticon ,,, jo a navíc u brna mají roubenku a to ve tvaru kvádru se zelenou střechou,,,
už raději pádím emoticon
kk
19. zář 2012 ve 14:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @petrfrenk - jasně vezmu do úvahy. Nejsem žádnej rusák ve Varech a dám na radu architekta a krajináře třeba. Jen chci mít prosklenou galerii. To je vše. Ale do tohoto okolí by to snad mohlo jít... Ještě to s s někým chytřejším proberu. Dík.
19. zář 2012 v 15:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @kasha ...prej u Brna...;)
19. zář 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3143 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pavelk no tak jsem to zase spletla? u Znojma? emoticon a máš novinky v galerii? jak střecha, co rostlinky, jak se žije, bydlí, vegetí,,, nějaké problémky by nebyly? emoticon))

včera jsem mluvila s jedním stavbyvedoucím, co jeho syn bydlí ve srubu, který mu postavili zběhlíci jedné větší srub.firmy a opomněli ruzné drobnosti, tak mu padaly omítky, když tedy je natáhli až ke kmenum z boku i nahoře...

kk
19. zář 2012 v 15:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 694 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @fredd1e Zdarec, fajná chaticka emoticon, jen co je pravda - vidím to tak na 3míče a to se držím při zemi... emoticon
Každá firma co sruby staví doporučí nějakého projektanta a pokud budeš mít nějakou představu, dáte to spolu určitě dohromady. Souhlasím s ostatními, že je vhodné (a pokud se chceš ubírat cestou kterou naznačuje ta fotka) oslovit určitě člověka, který sruby zná.
My jsme s architektem nesrubařem bojovali, stavební řízení sice proběhlo na základě jeho projektu, ale stavba se stavěla podle toho co jsem si nakreslil já, jedním z důvodů (krom toho, že nerespektoval naše přání) bylo, že některé srubařské stavební prvky hlavně v ohledu statiky prostě vynechal. Naštěstí to byly první věci co praštili do očí kluky na firmě . Takže naučit se v programu a kreslit - není to až tak složité, ale žere to čas. Detaily jsme probírali za běhu přímo ve výrobně, ale díky tomu, že jsem si to naplánoval sám a věděl kde co a jak, bylo to kolikrát o telefonu a barák stojí.
Doporučuju jak všichni si podobný dům projít i zevnitř.
19. zář 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 694 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kasha Že by v Brně emoticon
19. zář 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @kasha popravdě řečeno, mně tam ten Southfork, co fredy dal na minulou stránku taky nesedí.
V našem případě byla volba cedru jasná - problematičnost vícepatrového roubení z masivního smrku. Lepený hranol jsme nechtěli, takže ani jiná možnost vlastně nebyla. Relativně velké prosklené plochy jsou i na realizacích našeho stavitele www.cedar-home.cz. Z hlediska "zapadnutí" domu do běžné samostatné zástavby je zajímavý dům "cedr u lesa", obavám se, že srub by tam takto zakomponovat nešlo.
19. zář 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 Mi to kombinování výstřelků moderní doby se starou technologií též nějak moc nešmakuje, ale když se to udělá s citem - ne vždy to vypadá blbě.
U nás v dědině se teď opravovali dva staré baráky (sudety, kamenné stavby, popř. z nepálených cihel s 1m zdmi)
Jeden majitel opravil úplně v původním stylu,(živí se truhlařinou - oprava hist. objektů) - prostě krása
Druhý podobnou stavbu zrepasoval s citem, ale dal erookna, střešní okna, zateplení, větší zádveří ve stylu zimní zahrady a vypadá to taky velice dobře. Hlavně je na první pohled vidět, že nejde o novostavbu - má to prostě jakousi duši.
19. zář 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @vorelmato bať
@kasha děkuji za optání, rostlinkám už se docela daří, měl bych to znovu nafotit, ať je vidět pokrok.
V albu nic nového, ale tento víkend jsme v patře nahodili příčky, takže teď to ještě vymaluju a fotos pořídím.
Problémy jsou jen s udržováním pořádku, neb děti, kterých se u nás co chvilka sejde slušný počet mají nekonečný bordelářský potenciál ;)
19. zář 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pavelk SOUHLAS chlapi, souhlas, že ti američtí a kanadští sruboví prosklení obři sem nějak nesedí,,, asi že tu nemáme ty široké a veliké planiny náhorní,,, emoticon Ale hodit si do chaloupek větší skla, jako pasivní ohřívače je zase docela ekologický pohled a to se nám, jak vidno, líbí emoticon,,, cedr u lesa je moc hezký a krásně tam zapadá a myslím, že i srub by sedl emoticon , s tím vícepodlažím a srubařinou, to je jasné a my vlastně máme v patře klasiku sendvič (snažím se napravit vlnou ve střeše emoticon ) a když si to lidé stavějí s láskou, tak to nemůže dopadnout nikdy špatně!!! emoticon
kk
p.s. na fotky se moc těším a dětičky zdravím,,, viděls někdy 4 dohody s Duškem? (hodně tam mluví o výchově, přenádherné, už jsem to viděla 4x a stále je to aktuální a živé a krásné a dojemné a vyučující a legrační)
19. zář 2012 v 16:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
 @vorelmato Jestli můžu pár drobností k oknům....nepředpokládám že budeš pořizovat plastová, tak budu psát zejména o dřevěných (tzv. Eurooknech). Dlouhá léta jsem se okny živil (produkcí) , takže snad mohu pár poznatků. nebudu tady citovat normy a technické údaje emoticon
Pro naše středoevropské podmínky do standardní (ne pasivní) stavby bohatě stačí okno s kvalitním dvojsklem Ug=1,1 (plněno směsí s argonem) o stavební hloubce rámu cca 70 mm. Trojsklo je zajímavý konkurenční argument, nicméně málokterá firma se pochlubí třeba sníženým prostupem světla, takže drobné které získáš na úspoře tepla (diskutabilní) můžeš v méně slunečných dnech prosvítít emoticon , podstatně větší zátěží skla na kování okenního křídla,.. atd Lepším řešením už je dvojsklo se středovou folií (např. Heat Mirror) ale stojí to "šlupku" a když si za 3 roky nedejbože rozbiješ hráběma sklo u balkonu, může být problém to sehnat. Jiné sklo může neladit barevným odstínem.
- ad mikroventilace - vůbec se toho neboj, prostě ji nemusíš používat emoticon výrobci okenních kování mrskají sestavy po kvantech už s mikroventilací a cílený požadavek na kování bez mikra se může prodražit, protože to je nestandard
- materiál dřeva doporučuji meranti. Cenové navýšení není až tak markantní ( 5-10%) oproti smrku a materiál má krásnou povrchovou strukturu (připomínající dub) ,dále má tu vlastnost, že po odloupnutí vnější lazury (poškozením) materiál na vzduchu nehnije
- doporučuji nejbližšího výrobce z okolí (pokud nemá katastrofální pověst) a má vstřícný přístup. Je hezké ušetřit pár procent a koupit okna z druhé strany republiky, ale co pak seřízení, výměna rozbitého skla (u dřevěných zvláště chuťovka emoticon), je dobré domluvit další detaily..jako krycí boční lišty a vnitřní parapet se stejnou barevnou lazurou jako má okno ..atd
19. zář 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @petzold Super, co se týče dvojskla jsem došel k témuž názoru, s mikrovent. jsem smířený, jenom mě to s.re, jak funguje trh a balamutění lidí. Jinak v relativně krátkém příspěvku spousta užitečných informací - moc díky.
Mám za barákem firmu na okna ALBO, trochu se obávám ale nedostatku zkušeností se srubama - uvidíme, zatím vybíráme firmu.
19. zář 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
fotoportrét
fotoportrét
petzold
 Mikro je vpodstatě šalamounská odpověď na dva protichůdné požadavky normy..těsnost okna a zajištění větrání. Většina výrobců to deklaruje jako přednost a většina kupujících to akceptuje.Svět chce být klamán emoticon Málokdo si ale uvědomí, že na polohu mikro okno vlastně není uzamčeno v bodech a neplní bezpečnostní funkci. Další věc je ta, že spárou na mikro se sice větrá, ale průběžně odchází teplo a hlavně se ochlazují zdi které to teplo mají akumulovat. No a potom šťastný majitel nových oken zjistí, že je vlastně nemusel měnit, protože přes mikro mu uchází stejné teplo jako jako mu utíkalo starými netěsnými okny emoticon Zásadní pravidlo...otevřít okno, rychle vyvětrat- vyměnit pouze vzduch, aby se neochladily zdi a zavřít...sdělí málokterý prodejce. emoticon
19. zář 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
19. zář 2012 ve 21:09 • hynekkoudelka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
19. zář 2012 ve 21:19 • hynekkoudelka
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @hynekkoudelka díky, myslel jsem si to - nicméně jistý nadhaněč srubových zákazníků mi právě tvrdil jaké mají odborníky, jak umí zohledňovat dřevinu atd., ovšem už nikomu neřeknou že během stavby se několikrát navyšuje rozpočet o vícenáklady za položky, které jsou součástí každé srubové stavby, ale v rozpočtu jaksi nefigurovaly. Zákazník který si neumí představit řešení je postaven před volbu - my Vám to uděláme, ale bude to stát..., nebo - toto je třeba udělat, udělejte si to ve vlastní režii, ale my potom nemůžeme ručit za případné problémy...
Naštěstí jsou tu i slušné firmy.
19. zář 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @vorelmato Nikdy bych nešla do firmy na okna, která vůbec nemá zkušenosti s instalacemi do srubu a o co go, jen proto, že je blíže než jiná kvalitní daleko. U cihlového domu klidně, ale u srubu ne! emoticon
19. zář 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e ráda vidím, že tu nejsem sama, kdo staví srub jako rekreační objekt emoticon My máme také povoleno k rekr. zástavbě, ale bereme to jako výhledový trvalý vejminek, až děti odrostou. Nic moc nepřikazovali, jen chtěli červenou střechu-neb dříve tam stály 3 vesnické domy, které ji měly. Ale na to jsme nepřistoupili, červenou do lesa mě nikdo nepřinutí. Má to i svoje výhody, u rekreační stavby po nás nikdo nechtěl energetický štítek.
Když jsi na to prosklení, ukázka čehosi, co někdo stavěl tady na jihu Čech-ale musím konstatovat. že mě se to vůbec nelíbí emoticon :
19. zář 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @fredd1e takový nějaký srub, jako by jsi si asi představoval, stavěl pan Pacák (sruby Pacák Frýdek Místek),
jsou 2, jeden je v Pískové Lhotě u Mladé Boleslavi, druhý je v Děčíně. Fotografie mám ale ve wordu a domácího ajťáka daleko ve škole, takže to neumím dát sem. Když mi třeba do IP pošleš mailovou adresu, pošlu Ti to mailem
20. zář 2012 v 01:47  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @vorelmato - Čau, projektanta vybíráme ze srubařského oboru i když mám velmi dobrého projektanta jako kamaráda. Sám mi řekl, že zdaleka nejlepší je si vybrat projektanta se zkušenostmi od srubařů. Tak to jen potvrzuje.

K oknům. Mám teda shodou okolností i dalšího kamoša .... a ten má firmu co vyrábí a dodává dřevěná okna srubařské firmě ( montují už srubaři po proškolení). Ti s ním spolupracují už déle a chválí si ho . Mluvil jsem i s jedněmi uživateli a taky si na nic nestěžovali (majitel srub firmy má taky jeho okna na srubu). Jestli chceš můžu poslat kontakt. Je z taky kousek od Brna. Slušnej borec a určitě je přístupnej i jednání o ceně.
20. zář 2012 v 08:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa Ahoj, tak to máme podobný ....i když to nějak už v poslední době to hlava nějak směřuje k trvalejšímu přebývání. Naštěstí to máme i přijatelně daleko do práce - takže v tomto ohledu O.K.
Tak to je spíš sportovní hala, co jsi poslala - to určitě není pro nás emoticon . My chceme tak 8x10 a napatro jen s takovým extravagantnějším prvečkem prosklení. Ovšem asi skočím ještě na ten odbor ŽP radši, ať něco neprojektuju půl roku a oni mě nakonec neřeknou že se do okolí hodí jen psí bouda s plechovou střechou emoticon .

@esmeralda2 díky - posílám mail do IP
20. zář 2012 v 08:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @morana128 - ahoj, Díky za tipy. dávám si to do předběžného výběru - dokud to úřadi nezatrhnou emoticon
20. zář 2012 v 09:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @fredd1e Supíš, tož mi to nahoď do IP, třeba je to ten co má dneska přijet emoticon a nebo ten co mi na něho měli poslat číslo a prdí na mě emoticon Oba jsou tam odněkud.
20. zář 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e No u nás se to po dostavbě začalo také překlápět spíše k trvalému bydlení emoticon - rekreační objekt je jaksi mnohem krásnější a přijatelnější na bydlení než náš současný RD emoticon . Do práce to máme také kousek, ale pro děti do školy to není, tak proto posečkáme. Ale i tak jsme tam většinu týdne. Trošku nám to také hatí drobnost, že nám ještě nepřivedli elektřinu (mj. slíbenou na rok 2009) emoticon emoticon
Jinak jsem ráda, že tě ty fota neoslovily, vyplývá z toho pro mne, že máš určitě pro sebe vizi krásného srubíku emoticon
20. zář 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @sonafa - Díval jsem se na studii Vašeho srubu - dost se mi líbí - hodně světla, prostoru - nemáš někde fotky? Nemůžu nic najít.
I velikost bych asi chtěl podobnou....jen tak pro inspiraci bych se kouknul emoticon
21. zář 2012 v 15:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @hynekkoudelka Zdravím a mám dotaz, znám dva způsoby upevňování okenních rámů do srubové stěny.
Jeden je dřevěný hranol v drážce (tento způsob používá OK Pyrus asi) a druhý - ocelový profil buď "T", nebo "U" přišroubovaný k fošně, nebo k hranolu - který způsob je lepší a proč?
Je možná kondenzace vodních par na železe (i když utěsněném) opravdu možným původcem pozdějších problémů.(jako nedej bože hniloba atp.)?
22. zář 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @fredd1e fotek je spousta, musíš se potvrdit jako přítel emoticon
22. zář 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vega280
Registrovala se 18. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 24 přátel. Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vega280
Registrovala se 18. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 24 přátel. Region Svitavy.
 @sonafa Dobrý den, zatím se jen učím a nasávám info z vašich příspěvků. Líbí semi dřevěné domy a hledám variantu s velkými okny něco jak říká pan Fred a jaký máte postavený dům Vy. Mohu být také u Vás v přátelích? Děkuji.
23. zář 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš