Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @barborka53 emoticon my máme všechno kreidezeit, jen palubky nám pokrývači natřeli remmersem - přesahy střechy... emoticon kk
(vnitřky tvrdým podlahovým a základním olejem)
2. říj 2012 v 09:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 Dnešní jednání o křivé příčce na místě činu skončilo následovně: příčka se zbourá, vyřeže a umístí se nový hranol a starý výřez se schová za vyzděný sloupek, veškeré práce a materiál hradí Pyrus. Tvárnice se musí použít nové, neb z použitých nepůjde odstranit lepidlo. Poučení pro ostatní- nikdo není dokonalý emoticon Krásný den
2. říj 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @pekbit to je dobré, profi přístup
2. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @pekbit tak to je ale férové řešení-palec nahoru! emoticon
3. říj 2012 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit a tak to má chodit emoticon super! emoticon
3. říj 2012 v 07:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @barborka53 Máme to natřeno jak píšeš.
3. říj 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @vorelmato
@jptn
@kasha jak říkáte, když už se něco po...., musí se umět k tomu postavit čelem, a to předvedli. Takže můžu vřele doporučit emoticon
3. říj 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
 pro Kashu: Scancore Single Block G0:
je jediný komínový systém v ČR, který může být umístěn přímo u hořlavých materiálů - vzdálenost od hořlavých materiálů 0 mm, je ideální řešení pro všechny stavebníky, kteří řeší problém s umístěním komínu, nebo do dřevostaveb,
je jednosložkový, jehož základem jsou pemzobetonové tvárnice s připraveným komínovým průduchem a se vzduchovými izolačními kapsami, není nutno vložkovat, což výrazně zkracuje dobu výstavby komínu a snižuje náklady na jeho pořízení i montáž, je určen pro tuhá paliva, dřevo, dřevní štěpku, biomasu, pelety a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin.
A druhý komín: komínový systém Scancore Single Block G2 je určen pro kotle, krby a krbová kamna na tuhá paliva.
Výhody komínového systému Single Block G2
•Nízká cena
•Tuhá paliva – uhlí, dřevo, pelety, biomasa
•Lehké topné oleje
•K dispozici v průměrech 150, 180 a 200 mm
•Nízká hmotnost
•Vynikající izolační vlastnosti
•Bez nutnosti vložkování
•Malý počet dílů
•Vzdálenost od hořlavých materiálu pouze 20 mm!

4. říj 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @barborka53 děkuji, zase jsem chytřejší emoticon emoticon
4. říj 2012 v 11:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 normálně váhám, jestli vůbec psát, protože všichni mají starosti úplně jiné, než my, a navzájem podobné. U nás, když to již začne vypadat k nějakému dobrému obratu, vždy přijde nějaká ta facka. Já jsem v minulém životě musela být nejspíš terorista nebo něco podobného, že se mi to takto vrací.
Chci se podělit s tím, co řešíme teď, a podotýkám, že si nedělám legraci.
Na krajském úřadě byly zpracované nové zásady územního rozvoje (musely být zpracované na všech krajích, bylo to nařízení vlády po povodních). To nařízení si nějaký úředník chytře vysvětlil a vytvořil koridory kolem potenciálně nebezpečných vodních toků, a to tak, že vzal pravítko a bez ohledu na reliéf udělal čáry po obou stranách potoka cca 300 metrů na každou stanu. Toto by mohlo mít pro nezasvěceného logiku, KDYBY. Tak jsem se dověděla, že ve vzdálenosti cca 250 metrů od našeho pozemku je potok. Zatrubněný. U komunikace ten potok (potůček) z potrubí vytéká, asi 10 metrů teče (jako vodoteč) podél ulice a zase dál mizí v potrubí. Jsme ve svahu a podél ulice je opravdu příkop, kde teče voda, když hodně prší. Nicméně náš pozemek je nad ulicí a podle plánu bude naše základová deska 350 cm nad úrovní komunikace, cca 70 metrů nad nejnižším náměstím v Liberci. Podle úřadu jsme se najednou octli v zátopovém území, a ač podél té ulice a podél zatrubněného potoka stojí několik 100 domů, tak vůči nám má úřad další důvod k různým, pro nás těžko uchopitelným nesmyslům. My se teď ohlížíme po znalci, který by nám napsal ZNALECKÝ POSUDEK, že VODA NEPOTEČE DO KOPCE. Neboť i kdyby se potok z potrubí vylil (kolik asi vody vyteče z potrubí o průměru 40 cm), tak že voda poteče z kopce, tedy od nás, a že jestliže má kam odtéct, tak že asi těžko se z tohoto průtoku zaplní liberecká kotlina do výše 70 metrů + ještě víc než 3,5 metru nad silnici.
5. říj 2012 ve 21:00  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @esmeralda2 Kéž by někdo tam u vás uvažoval hlavou emoticon . Nevím co si o tom myslet, je to vůbec možné v této době? Určitě je to pro Vás psychicky náročné. Jste nejspíš někomu obřím trnem v oku emoticon Nemá na Váš pozemek někdo zálusk?
5. říj 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 EVI, to je opravdu asi posledni kapka, ne? Dej to už konečně do té televize, sepiš si všechno a soud! NEBO jiny pozemek,,, myslim že monča má pravdu, někdo si to chce pro něco použít,,, ... nebo jsi byla fakt terorista emoticon
5. říj 2012 ve 21:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @moonnca @kasha děkuji za podporu. Nám teď zrovna běží lhůta po dodání další dokumentace, takže na výsledek určitě počkáme.
Také mám dojem, že někdo má na ten pozemek zálusk, akorát to nechápu, protože ob jeden pozemek, cca 50 metrů od nás, je jeden podobný na prodej. Pro kšeft je daleko lepší, než ten náš, neboť je ještě o cca 1200 metrů větší a silnice je u něj ze 2 stran. Ten dědeček, co ho prodává, ho nabízí již asi 3 roky nebo ještě víc.
A NEVZDÁME SE
5. říj 2012 ve 21:43  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Milá Esmeraldo,
to, co teď napíšu, se Tvého problému zdánlivě netýká, ale já to píšu proto, abych Tě podpořil.
Na Loučeni (a tedy i v Patříně, což je část Loučeně, kde máme srub) byla špatná voda. Nejen dusičňany, ale i agresivní složka, která rozežrala desítky ventilů, což majitele jakékoliv nádrže s horkou vodou stálo statisíce. Nikdo s tím nic neudělal. I začal jsem kout železo. Maily do presidentské kanceláře, ombudsmanovi, hejtmanovi, osobní návštěva patřičných starostů. Pak mé vystoupení v ČT po 150 litrech vařící vody z prasklého boileru nad našimi hlavami. Návštěva všech veřejných zasedání místního ouřadu. A hlavně přesvědčování činitelů, že když mi vyhoví, bude sláva patřit jim!
A světe div se! Právě teď je přípojka čisté vodovodní linky z nedalekého města hotova!
Chce to použít mého komického hesla: "Každý den jeden kon!" (čili čin). A mluvit, psát, lichotit, vyhrožovat, ječet, ale i chválit. A nedat se!!!
6. říj 2012 v 11:04  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
petzold
Registroval se 13. července 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 56 příspěvků. Má 2 přátele. Region Cheb.
 @esmeralda2 Zjisti si, jestli potok nepatří nějakému povodí. Ti by se pak měli vyjádřit.
Jinak prosím u nás se běžně staví i v záplavovém území..Q100 stoletá voda, podmínkou je navýšení terénu o cca 70 cm nad úroveň okolního terénu. Jinak podle všech tvých peripetií bych také řekl, že vám někdo záměrně háže klacky pod nohy. Hned po volbách šup za hejtmanem emoticon
6. říj 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @esmeralda2 Držím palce!
U nás na úřadě byla jednou jedna paní úřednice a ta měla s každou stavbou furt nějaký problém a když si nebyla jistá, tak než by se někoho zeptala jak se to řeší pro jistotu vymyslela nějaký nový papír pokud možno s razítkem, který dotčený stavitel musel dodat...
Až to jednou jeden pán napočtvrté neustál a tak zlehka ji proplesknul.
Paní už tam nepracuje, stavební úřad v Hranicích je sice dále vyhlášený svým přístupem, ale je to prý o poznání lepší emoticon
6. říj 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @stetl @petzold @vorelmato

díky za podporu, všem
určitý problém je v novém stavebním zákoně, který dává úředníkovi velkou volnost v tom, co může nebo nemusí chtít. A ten náš úředník (ti naši úředníci) zatím všechno, co chtěli, mohli dle zákona chtít, byť to nebylo obvyklé (třeba jsme si museli zaplatit geodeta, aby nám přesně zaměřil nadmořskou výšku víka studny, ke které se něco vztahovalo)
6. říj 2012 v 19:02  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @esmeralda2 hrozné fakt, máte můj obdiv, já bych to asi psychicky neunesla.. a moc držím palce, at zvítězíte....
6. říj 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 ahojky, nějak mi nezbývá čas na psaní, tak jen rychle pročítám a koukám na alba.
@esmeralda2 držím stále pěsti ať už máte štěští. dokonce se to rýmuje,
ale jestli jsi byla v minulém životě nějaká špatná bytost, tak tímhle jsi si to už určitě vybrala a už by se to mohlo otočit k dobrému. Taky bych si ráda od tebe přečetla, že jste konečně kopli do základů emoticon To ti moc přeji.
Hezký podzim všem Iva
7. říj 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
 @esmeralda2 Držím pěsti, hlavně vydržet. A za hejtmanem ne po volbách, ale ještě teď, před volbami, když jsou mezi lidmi a se všemi se přátelí a všechno slibují emoticon .Teď se dají zajistit kontakty pro povolební plnění slibů emoticon
8. říj 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @pekbit díky
8. říj 2012 v 09:54  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 No Evi, umím si to dílo s úředníky trošku představit. My budeme letos mít už drouhou zimu bez elektřiny, a opravdu bez trošky el. alespoň na čerpadla se 2 patrový dům vytopit moc nedá. emoticon A také za to mohou pouze úředníci a projektanti, neb podle smluv měla být el. v roce 2009. Ale to samozřejmě nic není proti těm vašim problémům, důležité je alespoň začít kopat. Pokud s tím vyrazíš do TV, zkusila bych spíše komeční Novu. Chce to připravit konktrétní jména, kdo a co po tobě nesmyslně chtějí,...jinak to nebude mít na úředníky efekt. Zpravodajci ČT rádi dělají senzaci pro svoje vysílání, ale na výsledek už tolik nehledí. Ale spíše jak píše Honza, běhat, běhat - manžel minulý měsíc také běhal, opravdu ho posílali jak slepička kohoutka sem tam, ale zabralo to! Sami úřadové by nikam nepostoupili. emoticon
8. říj 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 viděli jste toto: chudák pani co si nechala postavit roubenku od Bartoš dřevostavby
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/212452801081008/obsah/222951-roubenka/
9. říj 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi no to je tedy radosti :((( dost dobře nechápu, proč se firmy takto stavějí ke svým "dětem"!!! :(
9. říj 2012 ve 20:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi
@kasha děs.. a ti nám to taky chtěli kdysi nacenit.... emoticon
9. říj 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Asi bych neměl, ale "přihřeju si svou polívčičku". Pan Bernat, který nám srub stavěl, osobně jezdil "štelovat" obrovským klíčem sedání hlavního sloupu. A jeho lidé zadarmo upravovali každou maličkost - třeba tím, že srub sedal, se změnil úhel sklonu okapů. Takže přijel "okapář" a přidal další svod. Mimochodem, byl to Rom jak vystřižený z karikatury, ale byl nejen fajn chlap, ale navíc skvěle zručný a pracovitý.
Atd., tak by to mělo být. Jen slovo navíc - když se panu Bernatovi ten hlavní sloup nelíbil, že je příliš tenký a nemá plastiku rostlého stromu, přivezl s pomocníkem jiný, tlustší a nádherně tvarovaný, ve třech jsme jej nasadili a teď je to hlavní a krásný střed místnosti...
Paní z "Černých ovcí" lituju a pana Bartoše bych rád viděl v koši namáčeného do Vltavy, jak bylo u špatných řemeslníků zvykem.
9. říj 2012 ve 21:43  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha ale vy si taky snad povolujet ešrouby ne?? doma... a trámy máme taky některý.prasklý.. mi teda šel blbě net , tak jsem všemu nerozumněla co tam bylo.. až chytnu někde lepší signál...
9. říj 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 A jéje, máme tu dilema... emoticon
Vzhledem k tomu, že Bartoš odvádí velice slušnou práci si myslím, že problém bude spíš v tom projektu.
Kdyby se lidem chtělo, tak zdiskreditují takovýmito posudky kdejakou firmu. Vědci totiž zapomínají, že dřevo je přírodní, nehomogenní materiál, který k tomu aby mohl vyrůst potřebuje asimilační orgány, které bohužel rostou na větvích a ty vyrůstají z kmene a tudíž semtam suk je nezbytný, dřevo pracuje (kroutí se, smršťuje, bobtná, hnije atd.)
Zapomínají, že při tomto typu staveb se proti protečení brání jinými konstrukčními prvky (přesahy, paměťová páska, péro drážka atd.) Tato roubenka je z lepeného hranolu ve spojích s dvojitou perodrážkou, mezi nimi by měla být nějaká izolace a patrně tam i je. Soudní znalec upozorňuje u kombinace konstrukčních svislých prvků s vodorovnými (u oken) na nedokonalost spojů - ve spoustě roubenek jsou takto řešená okna a méně kvalitně a není s tím problém.
Když se podívám na protečená místa, jsou všechny na jedné straně - pravděpodobně v tomto směru jsou převládající větry a z tohoto směru, když v případě bouřky letí vodorovná voda to zákonitě protéct musí!!!
(Na starých roubenkách to řešil mech s jílem, nebo nabité slaměné smotky, které neprotekly)
Všichni, kdo mají tento typ stavby na podobně exponovaném místě Vám potvrdí, že jim barák párkrát protekl, než si úplně sednul. Mě Polák na rovinu řekl taky, že se to stane.
Bohužel, když chce někdo roubenku obyvatelnou hned (teda z lepeného hranolu - bez certifikace... emoticon), musí tak trochu počítat, že tato technologie není staletími ověřená a může teda mít mezery.
Bartošovi se jen divím, že do tohoto typu stavby, takto naprojektovaným a navíc s touto paní - vůbec šel. Při jeho zkušenostech a s jeho praxí mu to nebylo třeba.
Můj názor...
Jo a paní by si to měla líp natřít... emoticon
9. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 No, on pan odborný znalec na dřevostavby byl fakt bezva-v životě zřejmě neviděl aretační šrouby, když se tak divil. Vůbec si neumím představit, že by mi na každé sesednutí měla přijíždet firma a otáčet klíčem emoticon To by u nás první topnou sezonu byly asi tak pětkrát za zimu...... Takže to bude typický příklad papírového znalce, jak dřevostavby sedají na vlastní oči zřejmě nezažil emoticon
@vorelmato Ale ten Bartoš, promiň Martine, ale asi nebude zas takový slušný řemeslník. Když klidně řekne, proč by nepostavil stavbu podle špatného projektu, když ví že to nebude fungovat.... emoticon emoticon Každý spravný stavitel by se ti to jako majiteli snažil vymluvit, na nedostaky v projektu by upozornil, v nejhorším případě by to zapsal do stavebího deníku a nechtěl by za to nést odpovědnost - také jsme podobné věci zažili, při prvním náznaku problému v projektu jsme okamžitě prodiskutovali se srubaři jiné varianty a hlavně si nechali vše vysvětlit. Ale tady to nevypadalo, že by ta paní trvala na nějakém svém projektovém řešení, spíše Bartošovi to bylo jedno. Vůůůůbec se mi jeho řeči nelíbili. emoticon
9. říj 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn Ano Jituško, děláme si to sami, to pán odborník moc nevěděl, ale asi znal jiné věci,,,
Souhlasím s Vorlíkem, že se dá poškodit každá firma, ale takto by se DOBRA firma neměla chovat!!! když vidí zjevné vady na projektu, tak si to má nechat napsat do deníku, že to objednatel přes varování chce a je to a ne že se bude neprofesionálně vymlouvat,,, já bych si od něj nenechala postavit nic, když má takový přístup,,, nelíbily se mi žádné spoje, a to dřevo, jestli bylo lepené, tak bylo vážně hodně špatné a jestli si to paní přála, tak opět, stavební deník, od toho tady je emoticon
to je muj postoj emoticon)
Pan Bernat se choval úžasně k Honzíkovi, horší to bylo jinde,,, pravděpodobně má každý stavitel nějaké mouchy emoticon, nebo tak říkajíc kostlivce ve skříni? emoticon))
p.s. Soničko-rektifikační emoticon aretační mají váhy - ale to je tak, jak to mám naučené, možná to je špatně? emoticon)
krásně se mějte všichni!!
kk
9. říj 2012 ve 23:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš