Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ano Jituško, děláme si to sami, to pán odborník moc nevěděl, ale asi znal jiné věci,,, Souhlasím s Vorlíkem, že se dá poškodit každá firma, ale takto by se DOBRA firma neměla chovat!!! když vidí zjevné vady na projektu, tak si to má nechat napsat do deníku, že to objednatel přes varování chce a je to a ne že se bude neprofesionálně vymlouvat,,, já bych si od něj nenechala postavit nic, když má takový přístup,,, nelíbily se mi žádné spoje, a to dřevo, jestli bylo lepené, tak bylo vážně hodně špatné a jestli si to paní přála, tak opět, stavební deník, od toho tady je :) to je muj postoj :)) Pan Bernat se choval úžasně k Honzíkovi, horší to bylo jinde,,, pravděpodobně má každý stavitel nějaké mouchy :), nebo tak říkajíc kostlivce ve skříni? :))) p.s. Soničko-rektifikační :) aretační mají váhy - ale to je tak, jak to mám naučené, možná to je špatně? :)) krásně se mějte všichni!! kk
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa joo, klidně to může být jak říkáš. Já mám spíš dojem, to tak prostě chtěla... Ať je to tak nebo onak, asi bylo možná lepší ten barák odříct, pokud cítil nějaký problém. Bohužel teď má většina srubařů problém sehnat zakázku, nebo dřevo, popř. se vejít do ceny..., takže tam možná hrál roli vrabec v hrsti. Když se s těmi srubaři teď bavím, některé zážitky se zákazníkem jsou dost o nervech, dnes jakoby lidi ztráceli soudnoust. Většina lidí na tomto fóru jsou většinou nadšenci, které to i zajímá, ale představte si člověka, který chce takovouto stavbu a vůbec nejde po principech a specifikách - prostě já to chci takhle a basta a vy si s tím poraďte, nebo nechte být -půjdu jinam... Málokdo řekne, když je bez práce "běžte, já to takhle dělat nebudu, nemohl bych za to ručit" a půjde raději do fabriky lisovat autosedačky. Při naceňování našeho domku třeba Drevodom, podle zákulisních informací, neměl o zakázku zájem, protože oni to dělají vždy po svém a já jsem to chtěl prostě jinak. Ve skutečnosti se mi potom vůbec neozvali. Po půlroce se velice zajímali, jestli mám ještě zájem a potom byli zase zvědaví, kdo nám to stavěl. Nezapomenu na ten uražený tón na druhé straně, když jsem jim řekl, že jim do toho nic není 8-) Podotýkám, že podkladem k nacenění byl projekt, ze kterého bylo zřejmé že jde o srub jen podle popisu - bohužel...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Souhlasím s deníkem souhlasím, že p. Bartoš očividně neměl čisté svědomí a souhlasím, že každý je v něčem dobrý... Ovšem je strášně moc lidí, kteří neví v čem :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My jim od začátku říkame aretační :-D Ale možná to je můj výmysl, ráda zaměňuji slovíčka. Zrovna dnes už mi manžel potřetí vysvětloval, že když se rozbije kotel, tak nekreknul, jak já říkám :-D :-D To prý si pletu s nelegálním softwarem ;-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Ok, ok. S těmi zákazníky máš určitě pravdu. Když si ještě rýpnu i do té stavitelky...tak ta scénka, jak drží užasle v ruce ten klíč, že jako s tím má někde točit..... jako by vůbec nevěděla proč - to mi o její představě o životě v dřevostavbě také dosti vypovědělo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.rr-moravskoslezsko.cz/albu... zdravím Vás, krásný příklad srubu,,, :)
Odpovědět
@kanavi @kasha @sonafa @vorelmato je vidět, že pán je znalec v oboru dřevozpracování a ne dřevěné stavby - roubenku nebo srub viděl akorát tak na obrázku. Jinak si jeho výrok o povolování šroubů nedokážu vysvětlit. Navíc je nesmysl, že by váha seděla na tom sloupu, evidentně to má totálně povolený, jinak by s tím jen klíčem takhle lehoučce ani nehnula. Moc jsem nepochopil, jak je udělané to usazení oken - proč je tam kromě obložky ještě ten trámek na výšku (možná se to paní líbilo?) .Tam, kde zatéká jí by měl být spoj perodrážka a paměťová páska, pokud je to natupo a ještě bez pásky, tak je to špatně, ikdyž to se z videa poznat nedá...Už se nám taky stalo, že při jedné vodorovné bouřce zateklo, ale podle umístění to bylo "šikovně" orientovaným sukem a ne spojem klád. Bartoš staví z cedru a podle toho videa obvodové stěny i z cedru jsou, takže paní to špatně natřené nemá, nejspíš to není natřené vůbec, tak jako u nás 8-) lepené jsou většinou jen sloupy, průvlak a stropáky - v přízemí to máme stejně.
Odpovědět
@kasha hele srub s "roubenkovýni" rohy na rybinu. ;-) kdoví, jak to má udělané napojení klád pod tou "ucpávkou", uvnitř jsou stěny rovné, aby to nakonec nebyla spíš roubenka :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk souhlas s Tebou s pánem odborníkem,,, cedr se nemusí natírat, říkal pertrfrenk,,, a ta roubenkosrubová stavba se mi moc líbí :) půjdu to omrknout :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @kasha to noční nasviceni je krásné, vypadá to jako pohádkový domeček. :-) Ale ten styl je zajímavý, není to ani jako ty sruby , co museli dělat rybinove rohy kvůli krajinnemu rázu a úřadům, ty většinou uvnitř mají také kuláče. Vůbec nechápu ten první vnitřní obrázek s tím panem, za nim jsou zdi jakoby nesamovana prkna a přitom u futer koukaji řezy kuláčů :-. Ale je to krásná práce, ať už je to naskladano jakkoliv. :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte všeci, chci se s Vámi podělit o úžasný zážitek z dnešního dopoledne...vraceli jsme se s manželkou z Bystřice pod Hostýnem a vzpomněl jsem si, že v Prusých stojí srub, který známe i z forogalerie na www, tož jsme tam přibrzdili. Srub mají manželé v důchodu a pán byl zrovna na zahradě. Viděli jsme se prvně v životě, ale během chvíle jsme probírali detaily od firem, stavby až po rady a doporučení. Pán měl s námi trpělivost a bylo taky vidět, že se chce se svou pozitivní zkušeností z bydlení ve srubu, podělit s dalšími podobně smýšlejícími :-) a snad v blízké budoucnosti přes kopec sousedy 8-). Pár detailů, srub stojí od 2007, stavitel hrubé stavby Pacák - velmi dobrá a kvalitní reference - péče a servis i po letech, eurookna Albo - spokojenost, topení - el. podlahové (účet max. 35 tis. ročně) v kobinaci s krb. kamny (v podkroví dokonce bez topení - tam nás vzali taky!), interiér krásně dodělaný (styl nesámovky i linka). Úžasní lidé!!! Tož tak. Hezký víkend :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Děkujeme že ses podělil :-) takové postřehy se vždy pěkně čtou.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Je to roubenka v tradičním gorolském stylu, takové se stavěli i jinde v Beskydech a dokonce se právě jedna staví v Písku u Jablunkova..., po staru - ručně, nádherná práce... Staví to jeden kolega, resp. staví mu to poláci, kolegové z folklórního souboru, historičtí řezbáři a tesaři. Super zážitek se na ně dívat... Skládaná futra na dveře (na jednom z obrázků je to vidět), zajímavé řešení sedání atd. Sranda je, že mu to postaví levněji než komukoliv z nás... x-) Někde jsem měl fotky, ale asi pošly...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato NO, to mi ani neříkej,,, tak úhledné vnější zpracování jsem ještě neviděla :) tak příští stavbička :) děkuji :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky a kluci... pokud se něco mimořádného nestane(doufám, že ne).. tak snad ;-) příští víkend stěhovačka!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn NO JITUS, to je tedy maxirychlost!!! ale tak jsi si to vysnila a take jsi si dostatečně čekala, tak to i máš a přeji Ti to moc, přeji to Vám :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha díky.. tak víš přece, že dokončovačky a podkroví až " za chodu".... ale zrovna jsem koukala, že loni v tyto dny byl 2. týden stavby.,, jsme s e kochali fotkama:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn velká gratulace a v koutku duše malinko závidím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Tos mě pobavila...My taky říkali vždy aretační (teď koukám do slovníku, že asi blbě), ale asi nám to někdo na začátku řekl. A kreknující kotel mě dostal :-) Já si taky někdy vymýšlím a dokončuji slova dle sebe. V písničkách, které sem tam zpívám, ani nemluvím. jptn-užijte si ten pocit!!! ;-)
Odpovědět
@vorelmato prosím tě, kde v Písku u Jablunkova, přes Písek jezdíme přes týden a každý víkend a nikde nic......
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn gratulace a přeji ať to všechno klapne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 @kasha Tak mi to nedalo když mám zastánce, vrhla jsem se na informace. Jsem si totiž dosti jista, že spojeni aretační šroub neznám jen tak. Zcela jistě to používali srubari, vždyť oni nás se šrouby poprvé seznamovali :-) Takže: Houdek, Koudelka-kniha Srubové domy, 2.vydání, str.85: "... podpěrné sloupy... je nutno pod sloup či na něj umístit aretačni šroub. ....", str.88: "...Aretační šroub je způsob, jak .....vyrovnat výšky....., některé aretacni šrouby lze eliminovat...... atd. Wikipedie: aretace: zajištění přístroje, aretovat: zajistit; rektifikace: proces transformace polohy z jednoho souřadnicového systému do jiného ;-) Můj závěr tedy je, že si raději zajistím sloup ve správné poloze aretacnim šroubem, než bych si transformovala srub do jiných souřadnic rektifikacnim šroubem, našeho poloha u lesa se mi líbí ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak to je úžasné. To si stihneš v klidu vybalit a uklidit ještě do vánoc, a pak to bude už jen krásná adventní a vánoční pohoda. Tak šup šup, ať už máš vše sbalené v krabicích. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit @morana128 @thomson @sonafa no díky, ale ještě nejásám ;-) .... ještě tam má zítra a pozítří dokončit něco elektrikář... tak snad to klapne....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @morana většinou mi o to nejde, ale v tomto nemohu souhlasit i když o co jde, když si rozumíme o které šrouby jde 8-) :-D aretace: je zajištění přístroje (zachycením pohyblivých částí před poškozením, např. otřesy, při přenášení, přepravě) - váhy, dveře,,, ,,, převoz praček,,, ,,, a toto moc nesedí ke sloupům :) rektifikace: je oprava, korektura, zpřesnění :) (slovník cizích slov) Soničko, z wikoušky jsi vzala rektifikaci z geometrie, tož tak asi a i pan KOUDELKA se může splést :))) @jptn to všechno se skládá jak má :) moc přeji, ještě jednou :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha u nás se to skládá podle toho, jak má elektríkář dovolenou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já vím, ale ty jiné významy než z geometrie neseděli už vůbec. :-| Já si stejně myslím, že to ti srubaři říkají schválně, že to myslí jako zajištění, vždyť ten šroub je tam proto, aby ten sloup jistil, držel na dané výšce, jako ty přístroje-napevno, na té matce má stát. Pokud by se matka odendala, sloup spadne dolů, jako u vah-nebude zajištěn ;-) No, já jen reagovala na tvé přechozí tvrzení, že možná je to špatně jak píšeš .... :-D Ale jak vidím, trváš si na svém :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 No je to kapánek zašité, musíš naproti škole odbočit doprava (když jedeš od Jablunkova) - myslím se tudy jede na Pláňavskou hájenku, přejedeš řeku a po cca 300m je to hned vpravo u cesty.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :))) krásné ráno Soni. :)) ale ani ta geometrie přeci nesedí... :) Jsem ráda, že zminuješ váhy, neboť u vah jde o zajištění při přenosu (stejně jako u praček). Neměníš tím žádnou výšku. U našich sloupů přeci posouváš matici, není na stále stejném místě. Pod vannama jsou rektifikační nožičky a podobně. Ona ta wikipedie nedává odpovědi na všechno - byl tam výběr geometrie, chemie a geodezie - tož nic moc na výběr. Když zkusíš slovník cizích slov, dojdeš k jiným výsledkům. Jen mne mrzi, že Koudelkovic kniha mate lidi :) Ale na druhou stranu, chléb nebude levnější a v Africe nebude více vody, žejo. Krásný den všem :) kk
Odpovědět
@jptn to je perfektní, tak tu Vaší roubenku budete mít jako dáreček k Vánocům. hezky jste to načasovali :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?