Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@sonafa Dobrý den, zatím se jen učím a nasávám info z vašich příspěvků. Líbí semi dřevěné domy a hledám variantu s velkými okny něco jak říká pan Fred a jaký máte postavený dům Vy. Mohu být také u Vás v přátelích? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa - Máš krásnej srub na nádherným místě. Super ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ó, diky za velechválu :-) S místem ti nepomohu, ale srub si můžeš vymyslet jak krasnej budeš chtít, pak se jen zacílit a brzy se v něm budeš také procházet :-D
Odpovědět
Prosím, je tu někdo kdo má roubenku od Haniše a bydlí v okolí Svitav nebo Litomyšle či Poličky? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 Ahoj roubenku od Haniše máme....ale bydlíme u Příbrami..... klidně se můžete přijet podívat,, pamatuju, co jsme my toho sjezdili, to byla sna nejhezčí část " stavby" :-D :-D d
Odpovědět
@jptn To věřím :-) my jsme ještě nikde nebyli. Manžel nemá věčně čas tak schánění infa je na mě. Ale u nás to tak funguje, Já to přetlumočím a On rozhodne. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 ale něco vidět( aslyšet)je potřeba.... :-)
Odpovědět
@jptn To jo :-D u nás je 9 měs. topná sezona a tak máme strach jestli to dobře izoluje. No vůbec o to nic nevím. Tak máme blbé otázky. Jaké dřevo je nejlepší a tloušťka. Hlavně bych chtěla zažít tu vůni dřeva a plápolající krb. Můj miláček mi alespoň koupil krb na biolíh. No o vůní dřeva si můžu jen zdát. Není to ono :-| Smutná náhražka ale snaha se počítá 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 máme ho v bytě taky ;-)
Odpovědět
@jptn my taky. Pro záchranu manželství jsme prodali zděný dům, postavený vlastníma rukama :-( a odstěhovali se z moravy na vysočinu. Na tu zimu sem si zvykla po 4 letech, ale stejně topíme na 23 C. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 to je dobré..... a je vidět, že se stavbou máte už zkušenost, tak ta se hodí ;-)
Odpovědět
@jptn je potřeba si to trošku osahat :-D zatím máme jen obrázky ;-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vega280 to určitě
Odpovědět
Tak. Věci se daly do pohybu a já tenhle víkend mohl začít s čištěním a úpravou pozemku..no vlastně džungle (viz fotoblog), musím si koupit novou motorovou pilu :-D Jedna fotka z bezprostředního okolí místa, kde to jednou bude stát..
Odpovědět
@petzold nádherný výhled :-. ta se bude hodit. My si ji taky koupili. Jo ručně se to odklízí pomalu, ale teď to jede. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold krásné místo
Odpovědět
Profilova fotka
@petzold krásné místo x-) @hynekkoudelka prosím o Váš názor, jaká je podle Vás lepší izolace, ovčí vlna nebo konopí? máme trochu jinou konstrukci roubenky, tak zateplujem nejen střechu ale i přízemí a chceme mít něco přírodního.
Odpovědět
Zdravíme všechny srubaře, dlouho pročítáme tyto stránky, ale dotazy jsme posílali přes IP, nebo jsme neměli žádné zkušenosti a možná taky jsme neměli odvahu sem psát. Začali jsme s výběrem firmy, my jsme chtěli malinký srub pro nás dva (tak jako pan Jelínek, já a manželka, míry 8,20x6,20). Šli jsme přes Rajec, Haniš, Pacák,Toro i Pyrus, ale pak jsme našli firmu Radek Schwob, dali jsme dotaz na zkušenosti, jenom Vorelmato o nich slyšel, ale to vše. Tak jsme to riskli a šli do toho s velkou obavou, zaplatila se záloha a čekali jsme. A přišel den D a p. Radek se svým kolegou Danem dovezli kulatiny a vše začalo. Můžeme říci, že s takovými pracanty jsme se nesetkali. Kluci jsou úžasní, jak po lidské stránce, tak i po té pracovní, je radost se na nich koukat. Máme pár fotek, ale poraďte, jak to máme dát na webovku. Kluci jsou z Klášterce ned Ohří a my stavíme v Bukovci u Jablunkova, poprvé jsme se viděli až teď ve čtvrtek. Místní domorodci chodí a koukají a povídají, to je nádhera a my jsme pyšní, jak na srubík, tak i na kluky. A kdo má chuť a zájem se podívat, tak jsou vitání. Milan a Marta P.S. Měli jsme projektanta jako Vorelmato, a přesně co říkal, platí, my jsme hlavně chtěli dokončit projekt, ať máme stavební povolení a zbytek si budeme dělat podle sebe. I kluci povídali, že vyčíst z projektu, byl oříšek.
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 Áááá tak to gratuluju, další z rodících se malých firem má jednu z prvních referencí a hned kladnou, to je dobře.I když kvalita zkušenosti se projeví až po pár letech, mnohdy rozhodne "dobrý pocit" z řemeslníků. U nás to bylo taky tak (a samozřejmě prachy). 4 roky jsme tak nějak vlažně hledali pozemek až jsme přišli na tento a jen jsme se na sebe podívali .... Hledali jsme firmu a prošli jich asi 15 a zase jsme měli dobrý pocit ze dvou mladých lidí v Novapolu .... A to stavějí přímo u Vás na pozemku, jestli to dobře chápu.? S fotkama je to jednoduché, vlezeš do můj "fotoblog", resp. na svoji kartu a založíš album, potom už jen přidáváš fotky...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny a prosím o radu, nebo řešení. Vyřezali nám uchycění na příčky a v jednom pokoji se parádně netrefili. Stěna je mimo osu, rozdíl mezi pravým a levým rohem příčky je 10cm. Trefilo nás to do očí až když se vyzdila příčka, protože po vstupu do pokoje jsme měli pocit, že to"plave". A po přeměření to bylo jasný. A co včil?
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit že by posunout příčku o 10 čísel? Pokud to samozřejmě jde. Nic moc jiného s tím nenaděláš, ale třeba kolega koudelka něco navrhne. Apropos, kde udělali soudruzi chybu? V projektu, nebo ve srubařském mercedesu?
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 Zdravím a těší mně, že se Vám to tak krásně staví!!!! @pekbit tož, tak tady je opravdu každá rada drahá,,, zatím mně nic nenapadá, kromě zdvojené příčky :( ale jestli nechcete tuto šikmou, musí dolů a vybrat si místnost, kde drážka nebude vadit - skříň, poličky a podobně,,, tady není co vymýšlet, mi to tak nějak přijde,,, Všechny hodně zdravíčkuji,,, jsme na chvilinku pobývali na moři a v moři a tak,,, a už se těšíme na další stavění :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha odpočatá.....
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 zdravím a držím palce, at vše jde ok i nadále.. a těším se na fota-... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no,,, asi ano :) ještě bych potřebovala týden na vzpamatování se :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jj to po dovče bývá;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to pekbit no, budu upřímný - máme škikmo zasazené vstupní dveře. A co? Tak jsou šikmo! Nám to nevadí a komu se to nelíbí, ať nám vleze na záda. Bydlíme tady my a pokud si zvyknete, už vám to nepříjde. Já říkám, že pokud žijete šťastně a spokojeně, je úplně jedno, jestli je nějaká příčka či nějaké dveře našikmo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato projekt je v pořádku, to jsem hned kontroloval, kóty jsou daný. Vypadá to na zadrhlej "mercedes" :-| Zjistili jsme to včera, takže dnes roztočím kolečka ]-( @kasha jedna varianta( a asi bude i jediná) je vestavěná skříň, která by ten špatnej výřez schovala. Ale taky je možný, že těch 10cm je moc málo na nový výřez :-| @stetl nevím, jestli se na to dá zvyknout právě proto, že když jsme přišli do pokoje a ještě nevěděli, jaký je tam problém, měli jsme nepříjemný pocit, že něco není v pořádku, necítili jsme se tam vůbec dobře, narozdíl od ložnice, kde je všechno ok.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit no to je radost teda--- koukám, že i mistr tesař..... se holt někdy utne =-) tak jsem zvědavá, co ti na to odpoví Hynek Koudelka
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Hlavně se nerozčiluj! všechno je k něčemu dobré, aniž někdy netušíme... ... je to dobrá pozice pro vyjednávání, pro další vícepráce a podobně a jestli tam muže být vest.skříň, tak je to pohodička :), no a když tam nepujde střihnout dašlí tenká drážka, dáte širokou drážku :) naprosto všechno je řešitelné, jen se neuzavírat! :) kk
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?