Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Někde se dostali do systému příček, tipla bych že někde stropem mezi přízemím a patrem, když navazuje na štíty nebo vnější stěny, nebo jim na to stačí i nezaslepená zásuvka (např,. připrarvený husí krk), to by bylo tedy vše už uvnitř. Máme u jednoho takového krku pastičky a tam jsme jich loni cca 8 chytili, letos zatím jen 2. (neb se mi asi krmí těmi granulemi pro psa :-D ). A pak už mohou být prakticky po celém domě, protože jsme je slyšeli během chvilky jak různě šustí na různýcn místech, které odpovídali tomu, že např. běhají po zděných příčkách v prostoru zaklopené dilatace, což pro ně musí být úplně skvělá dálnice.... :-D :-D ]-( ]-( Prostě uvnitř to jde asi snadno, problém samozřejmě je, že nevíme jak se dostávají dovnitř. Tipla bych, že se vyšplhají po kuláči pod střechu, tam možná prokousli folii pod taškami a je to. Já myslím, že všude ve zdi mezi palubkami a folií za kterou je vata, se dokážou pohybovat v pohodě. EP máme v podkroví, tam jsem slyšela zcela zřetelně, jak nad futry dveří vytrhává slámu, jako-by ji vytahovala z těch příček. Tak mi to přišlo po sluchu x-) Kočku už tam chtěl manžel několikrát vzít, ale jak by je chytala, když jsou v příčkách? To by jsme ji tam museli zavřít aby na ně celé dny číhala až vylezou pro baštu :-D Zatím to řeší pejsek. Ten čeká za srubem, a když nějaká vyběhne z lesa ke srubu, hned ji sejme. ;-) Vlastně jsem trošku ráda, že to jsou jen myšky. 10m od srubu nám ve staré kůlně už 3roky sídlí kuna, tak pevně doufám že nemá v plánu přestěhovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa sonicko. Nekde jsem to psala, ze návratem jiriho z nemocnice jsme se nastěhovali. Jiří komplet ( syn mu přivezl sprostot vsechno) a ja zatim par hadriku. Pracujeme na spajzu a na šatně a pak to bude hnedle lepší. ;) my ty naše myšky neslyšíme. Kočičky si preventivně krmim pred domem. ;) @vorelmato martinku. S tou synergií mas velikou pravdu. Musim začít pracovat na tom, abych byla porad doma. ;))) aku nádrž příští rok.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa - Zkusila jsi el odpuzovače http://www.limbursky.cz/Odpuzovac-hlo... Prý fungují slušně ;-) ....a nebo tady pár "babských rad" http://forum.tzb-info.cz/112600-jak-v...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e My jsme donedávna byli ještě bez elekřiny, ještě jsme si nezvykla, takže mne takovéto hračičky ještě nenapadli. :-N Babské rady pročtu.
Odpovědět
@sonafa ahoj, máte tam pěkně veselo. Kocicka by mozna zabrala,nebo pasticky,protože myšky musí určitě z panelů obcas vylezt a neco smlsnout. Nám se vloni nastehovali do auta. Nastesti nerozkousali kabely, ale udelali peknou spoušť. A osobni auto jim nestacilo, vlezli i do dodavky. Hledaji si na zimu pelíšky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Pastičky máme. Ale chytily se jen dvě, ostatní už asi zmoudřeli :-D Dávám jim tam sýr, budu muset zkusit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa vlašské ořechy opravdu fungují, a nejlépe, jsou-li trochu žluklé. Takovou babskou radou je nalepit je, aby ho myšička nemohla vytáhnout. Kdysi jsme v Německu kupovali takové speciální pasti - byl to obdélníček cca 20 x 30 cm a bylo na něm nějaké speciální lepidlo, které jim asi hodně vonělo a lákalo je tak, že na jeden obdléníček jsme chytili 6 - 7 myší, akorát že už jsem je dlouho neviděla. Třeba je někde potkáš
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa jo jo, potrvrzuji co napsala esmeralda2, po vlašákoch u nás na Valachoch jdů myši jak divé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@viola2505 @esmeralda2 Díky holky za rady. Už jsem je hodila do tašky ( ty vlašáky :-) ) a zítra vyměním místo sýra. My jsme Evi neměli problém, že by se nechytily, když už přišli k pasti. Žádná návnada jen tak sama nezmizela, ale problém byl, aby je to k té pasti přilákalo. Dám vědět, zda jim chutnalo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já už taky moc nepřispívám. U nás proběhlo téměř velké gruntování. Suterén se komplet vybílil, současně si manžel budoval takovou kabinu, potřebuje být při práci uzavřený, aby se tolik neprášilo a já to uvítala a jsem šťastná , jak blecha. Při velkém gruntování se uklidilo vše, od barev, nástrojů, věcí na zahradu...Nechápu, jak jsem tolik let mohla žít v 36m2 v paneláku, tolik věcí teď máme !!!! :-D Pak se šlo do patra-natřela se srubovina, jak jsem psala. V podkroví se dodělala plovoučka v chodbě-byl tam koberec a už jsem chtěla , aby letěl :-) No a pak klasika na zahradě-zrytí záhonů, sklizení včeho co se dalo, přehození kompostu, poslední posečení, přesazování. Jak tady píšete o těch myškách, vůbec se nechci někoho nějak dotknout, ale v době, kdy jsme se rozhodovali, zda srub nebo roubenku, tak když mi bylo řečeno, že srub nemusí mít žádnou přidanou izolaci, zatímco u roubenky tam většinou bývá-já měla rozhodnuto. Prostě jsem si představila, jak tam někde v té izolaci běhají myšky, lasičky...a to byla má noční můra Ano, izolaci ve střeše máme taky, tam by ev.běhat mohly, ale máme akčního psa i kočky, tak doufám, že je kdyžtak vypudí. Naše kočky, o které jsme se začali starat,když zůstaly bez majitele, se nám snaží to vrátit a vidíme, jak lovit umí.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 měla jsem kámošku, která tvrdila, že kočka na statku/na vesnici nesmí dostat nažrat, aby lovila, jinak se radši nechá krmit, a u nich to tak i bylo - malinká koťata již uměla lovit
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ale my ty myšky máme ve srubu, a ne v roubence :-| Vnější stěny jsou sice bez izolaci, ale v podkroví musíš izolovat-štíty, boky, střecha..... Ty se vždycky na nějaký čas odmlčíš, a pak oznamuješ, co jsi za tu dobu všechno stihla :-D Tentokrát toho bylo ale opravdu hodně, vy jste tedy pilná rodinka! ;-) Taky už se těším, až přestaneme budovat a budeme jen svátečně uklízet. :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa @morana128 ahoj, k myškám, ty přece můžou být úplně kdekoliv -ve zděném domě.. v bytě, v paneláku.... v zahr chatce, na typu stavby vůůůbec nezáleží..... jinak Morana-pracovitá, jako vždy.. já ještě zazimovanou zahrádku nemám.... nějak nestíháme, pomaháme klukům v bytech, kde také budují.....snad to zvládnu tento víkend......už jsem teda udělala alespon nějaké podzim dekorace ;-)
Odpovědět
@vši ... jsem se taky na dlouho odmlčel a hlásím že jsem nestihl nic ... Dneska má na Šumavě posněhávat, juíííí, hned jak mi skončí rýma jedu na běžky! Karin, ty ses nedávno divila, že jsem vyhlásil podzim...? Tak ještě tak 14 dní a bude zima. Pac drazí, třeba příště napíšu něco pozitivního ... že mám práci ... že bude jaro ... že jsem zdravý ... že volby dopadly výtečně ... že pan prezident nemá virózy .... zkrátka svět je krásný! P
Odpovědět
koho odporucate na stavbu cedrovej roubenky? :-) vela kladnych info na firmy som tu nenasla..mozete aj IP. vdaka:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk cedrovou roubenku mají z tohoto fóra petrfrenk a pavelk
Odpovědět
Profilova fotka
a my stavime ;)
Odpovědět
@jumpmans už....? Jak to jde a s kým?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Naše kočky krmím, já to srdce nemám, že bych nekrmila:-) Ale i tak zvládají lovit, nebo kecám, loví asi jen kočka,s kocourem se pak dělí. Někdy od kuchyňské linky čučím ven do přírody, a když nepozoruji koně, tak vidím naší Maggie, jak se plíží po louce a čeká :-) Je zábavná, taky teda drzá jak floutek-stačí nezavřít dveře do baráku a mít na lince připravené maso na guláš...Nebo vyndat z krbu maso a dojít si pro talíře-trest příjde okamžitě :-) Je to koza jedna:-) ALe jsem ráda, že si našly místo, kde spí, že jsem nemusela řešit bydlení v baráčku. Na to jsem stavěná nebyla, a tady na vesnici kočky většinou bydlí ve stodolách. A k těm myším. Drbaly jsme s kámoškou, že už příjde zima, říkám že naše kočy nabírají-to vždycky, aby zvládly ty mrazy. A ona povídá: jo, já už doma v kuchyni našla pár myších bobků. A se ptám, co to má společného se zimou? No prý, začína zima, stěhují se mi zas do baráku :-) My teda fakt myši nemáme, nemají asi kam zalézt, pes a kočky to jistí, ale i tak při mém neustálém gruntování bych na ně určitě narazila.
Odpovědět
@esmeralda2 dakujem :-) vela ich tu teda nie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk zatim jen planujem a cekame na dodavku dreva z Kanady. Mala neznama firmicka. Tahaj cedr primo, takze si muzes vybrat kvalitu a dostanes se na hodne zajimave ceny.
Odpovědět
walther
Odpovědět
Přátele řeším male dilema obkládám štít neomítaní mí deskami a tady prosím o radu nebo postřehy a zkušenosti.Mam na výběr bud šrouby rapid nerez ze zápustnou hlavou a nebo šrouby z půlkulatou hlavou něco jako lavičaky bohužel nevím z čeho sou . ty zápustné bych musel předvrtávat . děkuji předem
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu Záleží hodně na tom, jestli jsou nesámky vyschlé, nebo čerstvé, protože při vysychání jsou schopné šrouby utrhnout. Šel bych do rapidů a nic nepředvrtával," torxy" mají vroubkovanou hlavu a zapustí se samy. Je třeba to dotahovat s citem, aby to po čase nepraskalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Drahý Petře, chtěla jsem se Tě dnes zeptat, jak daleko jsi od Kvildy? my jsme si minulý týden užívali konce léta okolo jednoho ostrova, 30st a voda 23st :) to bylo krásné a tady prý bylo také kouzelně,,, sluníčko a lidé pobíhali v tričkách s krátkým rukávem :) paní Zima má ještě čas :) @morana128 Zlato, kdyby se Ti jevilo, že už se Ti všechno blýská hodně,,, zkus přijet k nám :) No a včera jsem si byla pro papír, že můžeme bydlet a on ten uředníček si asi dělá legraci. za 1 tam nebyl a za 2, když jsme našli naši složku, tak tam ten papír není :(( hmm,,, pán je ftipálek :-) přeji Vám všem krásný podzim,, tady se to překrásně vybarvilo a přes cestu nám za týden vyrostly základy nového domečku :) kk
Odpovědět
@kasha 38 km a po ránu tak -10°C. Ale nenech se vysmát - zima je tu za 14 dní... Jako ses mi smála když jsem hlásil podzim ... tady na kopcích je všechno rychlejší (kromě mne a internetu...). Před rokem jsem byl také na takovém ostrově - ach jo ..... Ale u nás jsme teď rozhodně krátké rukávy nenosili, to byla SM zvláštnost. A na ouřadu buď hodná - vždyť ještě ani nemá ten služební zákon, tak jak má pracovat kvalitně...? zdar všem PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zlato,,, tož tak to jsi pravý HORAL! u nás fakt teplíčko :) a paní Zima je v kalendáři nahlášená na prosinec, ne? :-D a také bych si to tak příla,,, nicméně, Ty máš to nejchladnější místečko hodně blízko,,, proto más jistě i tolik toho dřeva a v roubence to už dlouho praská a je teplíčko :) - do je krásné, že jsi pomalý a internet také,,, máte čas na rozjímání!! :-D chtěla jsem se zeptat,,, máme něco špatně na těch našich kamnech, když otevřeme dvířka, vždy tak nějak toho plynu ofoukne dovnitř,,, a tedy je to tam stále cítit ohněm,, ne že by mi to nějak vadilo, ale dávala jsem sušit prádlo a asi to chytně tu vuni :)) na úředníčka jsem hodná,, to víš!! a coto je? ten služební zákon? to neznám a jsem úředník,, i když takový trochu napůl-investičák, nemusí mít zkoušky způsobilosti,,, kk
Odpovědět
@kasha Zdravím tě po dovolence... nechtělo se ti tam zůstat v teplíčku. Já to tedy tak mám pořád, že se mi nějak nikdy nechce zpátky do zimy. Ale zatím tady počasí super. Pořád se ještě dá sedět na terase v tričku a svítí sluníčko :-) Doufám, že to tak vydrží ještě celý listopad . 8-) Pak už mi to nevadí,pak se přidám k tažnému ptactvu a odlétám do teplých krajin. 8-) A k tomu topení, Nesmíte otevírat dvířka moc rychle. Tak nás to učil topenář u krbu. Pomalu pootevřít, aby si to stihl nasát komín, počkat a pak až otevřít naplno... nebo pak je špatný tah komína. U nás není vůbec nic cítit, i když v zimě topíme stále krbem. Letos jsme tedy ještě nezačali.... jo plyn je tak pohodlný topidlo... a nikomu se nechce pro dřevo a zatopit. 8-( @petrfrenk A tu zimu za 14 dní si tam nech .... a jak jste vysoko? U nás 525 nad mořem. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Jo Ivuško, děkuji,,, zustala bych tam pouze za předpokladu, že nebude tepleji :)) nemám ráda veliká horka :)) chich,,, a snažím se pomaleji otevírat, ale zkusím ještě zpomalit!! děkuji za rady! :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
S radostí musím oznámit, že držím v rukou stavební povolení(od podání cca 4 měsíce). Snad již nebrání nic v cestě, můžeme zazálohovat dřevo a když sleze sníh, jdeme do toho ;-).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?