Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @lubki tak trochu si myslím, jestli to nemáme také?? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A vy máte nějak vyvedené teplo od kachláčů v podkroví?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jsi zlatíčko,,, děkuji :))) MOC :) @jptn Jitu, Máte to až nahoru?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @kasha ano ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn AHA,,, tož tak to máte :) hypotento kamna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Díky všem za velmi podnětné příspěvky.... Teoreticky by se dala pec udělat jako hypokaust. To jako jo. Jenže tento systém je založen na tom, že odebírá teplo a vede je obousměrným potrubím do horního patra, zpět do pece se potom dostává studený vzduch a ten potom tu pec ochlazuje, čímž se ob 24-hodinové přikládání (kteréžto se mi velmi líbí :-) ) asi podstatně zkracuje. Hmmmm, ...to by se asi dalo řešit zvětšení mohutnosti pece...... , ale galerii v podkroví nemáme a rozvést "hypotento" :-D do pokojů ...., no bojím se jestli tohle už by to nebylo moc komplikovaný. Rozmístění místností k tomuto není ideální. Navíc asi je problém u tohoto systému s regulací teploty :-| . Původně jsem uvažoval pouze o rozvodu tepla, který se kumuluje nad pecí (plášť pece má kolem cca 50°C) a nenuceně rozvést do jednotlivých pokojů normální jednosměrnou trubkou, ale nevím jestli by to vůbec fungovalo a asi bych rozváděl i hluk :-| . Možná bude stačit jen nechat nějaký průduchy nad pecí do patra na prostup teplýho vzduchu a bude to. Asi moc nad tím bádám. Ještě jednou dík.
Odpovědět
Profilova fotka
Tady na tomto videu je to pěkně vidět: http://www.youtube.com/watch?v=O0ANP9...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e tož zajímavé totok,,, video,,, díky :) zasek jsem chytřejší, ovšem u této informace si myslím, že nezakoření :) nicméně, asi vyleze, když zaslechnu :)) děkuji! (také bych nedávala potrubí z místností nahoru, kvuli hluku a smradu :))
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans mě by to taky nenapadlo, ale upozornili mě na to sami srubaři ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pre všetkých čo uvažujú o krbe do srubu alebo roubenky :-)
Odpovědět
@jptn @sonafa @kasha Ahoj holky, u nás to také smolí, ale nejvíc zvenku. Uvnitř trochu, ale naštěstí mi to nikde neskapává na podlahu. :-) K tomu topení v podkroví. My máme v podkroví radiátorů hodně, protože jsme se báli, aby se to vytopilo. Ale bylo zbytečné jich tam dávat tolik. Máme stabilně zapnuté jen 4 ze sedmi. a stačí to. :-) Ale zase úplně bez topení v podkroví... to by asi byla zima. ;-(
Odpovědět
Článek se načítá
@cederlog ... nevím proč ale připadá mi že si toto pořizuje do srubu (betonového...) Sturmbannfuehrer SS s tralaláčkem a řádnou kančí štětkou. Je to takové Wehrmacht maskovaně (ne)barevné ... Ale jinak - všechna čest - svině jak živá! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk tiež nemáš samé drevené steny v roubence ako pozerám ale inač v pohode :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cederlog Já myslím že je to skvělý nápad a ještě skvěleji je provedený! Mě se to líbí :-) @petrfrenk každému to připomene to, na co nejvíce myslí - já myslím hodně na přírodu, .... a co ty? vojna tě minula? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vypadá to, že ještě nemá domalováno :-) asi přibude ještě trpajzlík :-D
Odpovědět
@sonafa ano, minula ... naštěstí a zcela .... sice nejsem chlap, ale nějak se s tím už vyrovnám .... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Ten pán tam zapomněl přimalovat párek srnek nad studánkou, nad kterou je můstek a po něm neopatrně přecházejí dvě dítka a nad nimi se vznáší anděl, co je hlídá... Nejsem proti osobnímu vkusu, ale dívat se na toho kance celý život musí být hrozné. A hlavně - v těch kamenech se jistě budou usazovat breberky, bude se tam nádherně usazovat prach atd. Ale to je jistě starost toho pána, ne naše...
Odpovědět
Profilova fotka
:)))mně se tedy kámen líbí, ale ty stromy a zvířátka,,, to bych také nechtěla :-D,, to mám ráda živé :)
Odpovědět
Profilova fotka
Panáček těm mašíkům pěkně zatopil ;-)
Odpovědět
Teda na vojně jsem byl, přírodu mám rád, ale tohle je typický lovecký kýč. Sorry. :-o ... ještě tam chybí jelen ve skoku a tokající tetřev :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty prasata jsou samozřejmě kýč. Předpokládám, že toto si tvoří někdo v nějaké lovecké chatě. Mě se líbil ten nápad, jak ty kameny na krbu přecházejí do těch kamenů na obraze.
Odpovědět
@janula223 my máme z borovice záklop patra i podlahu v patře a žádné kapičky (smolení) jsem dosud nezaznamenal - klepu na dřevo:-) jen pozor na to, že borovice nepatří mezi zrovna nejtvrdší dřeviny čili dub, buk apod. je asi vhodnější, odolnější apod., ale je také obvykle o dost dražší. a ta borovice je jinak moc pěkná:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@trn2005 ahoj, o kolik vam zatim stavba sedla? jsem zrovna ve fazi zadavani oken a nevim, jestli pocitat s poklesem 3cm nebo vetsim - Cedr a okna vysoka 235cm...
Odpovědět
@jumpmans ahoj, nijak jsem to neměřil a ani moc nemonitoroval - je to nezvyklé, ale přišlo mi, že to prakticky nesedlo téměř vůbec, možná max. do jednoho cm a to za období 20 měsíců. okna mám taky 235 cm, rezerva tam něco byla, myslím, že 4 nebo 5 cm, ale s těmi 3 cm to vzhledem k mým dosavadním zkušenostem asi bude dostačující.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je super, ja planuju taky okno o 5cm mensi, s tim, ze dole by melo byt 1cm, nahore pak 4 aby to melo pripadne kam sednout. davam illbruck illmod trio, ktery by si s tim mel bez problemu poradit.
Odpovědět
@jumpmans illbruck illmod trio mám taky, ... drahé, ale skvělé - doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans no. Tak malo cm. To bych měla strach. Jak starou mas stavbu? A jsou to kulace? Nebo roubenka? My jsme museli vyrezavat zvětšovat mezeru nad francouzským oknem 2,3m vysokém. ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím, že se opakuji, ale přesto, Mr. Jumpmans: Napište si panu Bernatovi, jak to ve svých srubech dělá s okny a dveřmi. bernatv@seznam.cz My to od něj máme a nikdy žádné problémy nebyly, pokud se vyskytl drobný zádrhel, způsobený mou nešikovností, přijel někdo od něj a zdarma vše napravil. Žádné otvory nahoře či dole. Ale neumím to dobře popsat, pan Bernat určitě ano
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl milý HONZIKU,,, neexistuje srub bez sedacích otvorů nad oknem :)) tedy tam byly a jsou, ale nezabýval jste se tím a taky dobře :)) krásný den kk
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?