Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha My trvalé bydliště neměníme, my jsme jen rekreační. A za to máme 3x větší sazbu na daních, než kdyby to bylo k trvalému bydlení. ]-( Mě jen bylo divné, že si nejsi s tou radou pro Moonncu jistá, protože se přiznání za stavbu podávalo teď do 31.ledna, podle stavu v jakém to bylo 31.12.2013. Tak mi to přišlo ještě hodně čerstvé ;-) , my jsme to tam samozřejmě nesli až 3.února :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soničko,,, pro mně je to už dávno :) a jaksi mi to hlava nebere, tyto informace mi prostě odmítá ukládat :)))
Odpovědět
Zdravim vsechny privrzence staveb z masivu. Chceme s manzelkou stavet srubovy dum s obydlenym podkrovim. Rad bych se Vas zeptal na soucasne zkusennosti s firmami v CR. Jsme ve fazi projektovani (projektujeme si s vlastnim projektantem). Dekuji Vam za reakce.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Zdravím, fandím!!! my máme velmi dobrou zkušenost s projektantem, který je ve spolupráci se srubařskou firmou,,, "Normální" projektant nemá tuchy, co všechno musí nebo nemusí dodržet. Usuzuji pouze podle toho, co jsi napsal. Jestli je to zkušený projektant srubů, jistě má zkušenosti s firmama? osobně bych si netroufla naprojektovat srub i když jsem stavař a mohla bych projetovat domy :),,, a co firmy? stavěli jsme před 5lety, vybírali před 6. Je jich ted o hodně více :) a záleží, jestli chcete jít od "jistoty" a dražšího stavění s větší firmou a nebo do stavitele "one"man" :) i to jde - ale zcela jistě ne jako stavba na klič,,, a to také nedoporučuji-klíčkovou stavbu, to je slušný risk,,, LEDA, kdyby se mi někde válelo zbytečných 15mg, tak bych si to nechala naprojektovat do posledního detailu v nadstandardu a pak to požadovala,,, to by šlo :)), tak to vidím a cítím já :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 vítám tě v naší diskusi, každý příznivec masivního dřeva je vítán. Srubařských firem je dnes na trhu spousta, i zde staví +/- každý s někým jiným. Každý stavitel má také své reference, kde zveřejní jenom to, co se mu povedlo. Myslím, že nejlepší (a také nejkrásnější), co můžete udělat, je domluvit si schůzky s těmi, co již bydlí ve srubech, a zajet se tam podívat, osahat si to dřevo vlastníma rukama. Ty lidi najdeš jednak zde na fóru a jednak každý výrobce má pár lidí, se kterými je v kontaktu, a kam potenciální zájemce posílá. Akorát buď s vlastním projektantem opatrný - srub se projektuje malinko jinak, než zděný dům, jsou tam nějaké vychytávky. I to je řešitelné, ale právě bys pak nejspíš měl mít vybraného stavitele, aby s ním pak ten tvůj projektant komunikoval.
Odpovědět
Trosku se omlouvam za pomyleni - mame projektanta, ktery projektoval asi uz 30srubu - podal nam reference jenomze je z druhe strany republiky a stavby v nasem okoli byly projektovany lidem pres zastoupeni (jsou to rektor univ. a sef pojistovny takze u tech bych pochyboval navstevu). Jsem ze svitavska - kdyby tu nekdo byl naklonen nasi navsteve, nabidku bychom nadsene prijali :-). Casteji jezdime pres Olomoucko a spis teda Moravu (Zlin, Prerov). Firmy premyslime Hanis, Pacak, Drevodom Rajec - hrube stavby dodelavky sama (okna pres kontakt od srubove firmy - ty bych nenechal delat nikoho bez zkusennosti). Premysleli jsme i o skeletu a strechu nechat udelat mistni tesare. Nemate s tim zkusennosti? Jake mate vytapeni? Chteli bychom krb ale nevim jakou alternativu (ja nechci podlahovku :-) ale libi se mi tepelne cerpadlo se svou navratnosti). Za vsechny reakce dekuji - vim ze je tu vlakno z minulosti ale technologie a ceny ve stavebnictvi jsou jiz jine nez bylo pred 2r treba.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Ahoj a vitej, podivej se i na firmu Sruby Polak, nemas to daleko, minimalne 3 borci z tohoto vlakna maji s touto firmou zkusenost ;-). Za sebe doporucuji nechat firmu udelat skelet vcetne krovu aby za to odpovidal jeden a pak tam nazenes rovnou strechare. Topeni prefereje kazdy jinak, ale je potreba uvazovat o akumulaci materialu, nakladech, vlastnostech dreva, fungovani domacnosti,....atd. Az pojdes ze Svitav do Brna u Milonic po leve strane je srub, ktery slouzi jako ukazkovy a po dohode se tam da dostat.
Odpovědět
@vedma1 my jsme kousek od přerova,ale máme roubenku :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Zdravím Tě!!! Náš srub je II. v Přerovském okrese a I., který přijímá návštěvy, tak jestli tě auto dokáže dovézt až do Hranic, jsi vítán. Thomson bude III. zaevidovaný na Přerovsku a všechny 3 sruby dělal Polák (ten první pod Pacákem) Jinak doporučuju hrubou stavbu, teda srubovinu, krov a štíty, popř. záklop stropů - udělat srubaře, dneska na tom moc neušetříš (pokud si to nebudeš dělat sám), Ten chlap v té modré šiltovce má pravdu - pak už tam naženeš jen střechaře a jsi relativně rychle v klidu, za 14 dní ti stojí barák a sousedi jen čumí... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 hrubá stavba je pojem pro každou firmu jiný :) mohu poslaat kontakt na kluky, co to staví sami,,, jsou myslim poblíž, jeden stavěl ve svitávce u brna :), topení je jeden veliký otazník a pro mne srub bez podlahovky snad ani nejde :))))) ale to je o te akumulaci tepla v místnoti, bud kachlace, které budou dlouho salat teplo a nebo podlahovka :)), nemyslim si že tepelné čerpadlo se "vrati",,, je tolik ruzných výpočtu, ale velmi málokdy berou všechno v potaz :) na druhou stranu záleží co si mužeš sám pořídit levněji,,, nám stavěla firma, která už není :)) a je to velmi zajimave, že po 5ti letech, ale první pořádné topení, se nám otevírají klády,,, není to nikterak akutní, nefučí skrz, ale stejně, zajímavé,,, po takové době :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha bude to dělat každou zimu ve vnitř a v létě z venku, to je přesně ta práce dřeva... Neudělá to pouze v případě, že budou vlhkostní poměry stejné uvnitř i vně, což se nikdy nestane, kór v dnešní době, kdy jsou naše domácnosti extrémě suché. Je pravda, že dřevo dokáže hospodařit s vlhkostí, ale tu vlhkost musí někde nabrat, kde ji vezme, když doma je suché sucho? Doporučuje se často vytírat, sušit prádlo, nechávat mokré hadry, popř. lavory s vodou, nebo jen vzít rozprašovač a dřevo orosit. Nebo nepřetápět (ale to u vás asi nehrozí :-)) Hlavně v prvních topných sezónách, postupně se to ustálí, ale furt to bude pracovat... Trochu jiné, než píšou srubařské firmy což ;-)
Odpovědět
@vorelmato Dekuji za nabidku navstevy srubu. Jak bude cas rad bych ziskal kontakt a domluvil se na navsteve.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato - no to by vlastně vysvětlovalo všechno, nebot letos poprvé pořádně topíme :)) třeba ted tady mám 23 st, nebot jsem pekla a venku je 1,7 a je pravda že je tady docela sucho a to mně překvapuje :)) hmm pouze 33% a venku 70%. to píše meteostanice, nevím nakolik se jí dá věřit, ALE moc děkuji za vysvětlení :) @vedma1 klidně se zastav i u nás :) Nýdek :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no vy jste se teda rozhicovali;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 vítám, Tě, další dřeváček;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nojo, JITUSKO, vubec se mi to nelibi, ale pekla jsem a to je třeba pořádně hajcovat :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to mně se doma teplíčko líbí;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zdravím všechny, dojela jsem celá z lyžovačky, užila si sněhu, tak už pomalu může přijít jaro :-) Mám tolik plánů na zahradu :-) Jinak, vítám nového dřevomilce a držím palce, ať si tu část života , kdy budete budovat něco svého , krásně užijete! Pak mě překvapila informace, že se vám otevírají kulány....Nám tedy ne, skutečně škvíry nikde nemáme. Je teda pravda, že u nás nikdy není sucho (jako 33% to nebylo snad nikdy). V celém domku máme jednu škvíru v koupelně, ale to si vysvětlujeme, že je tam úzký kus sruboviny a hned v něm okno, takže ten tlak střechy tam nebyl, jak všude.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ooo, mně teprve lyžování čeká :)) tož jsem zvědavá, zda na náš termín bude ještě sníh... a jak to děláš, že nemáte sucho,,, to je divočina,,, žeby to ta podlahovka? hmm hmm :) tak jsem zvědavá na dobu, kdy to zase sedne :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já nevím, čím to u nás je. Sice vytírám , ale nevěřím, že by to bylo tím. No a lyžovačka-ALpy ještě drží, ale bylo tam nejméně sněhu, co tam posledních 5 let jezdíme. No ale to kochání z dřevěných domečků...:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :)) aha,,, vytíráš denně? :) a na moc mokro? :) promin, nepamatuji detaily, máte také podlahovku? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ano, máme podlahovku a máme psa :-) Nevytírám denně, o víkendu asi jo, ale přes týden se spíše zamete nebo vysaje. Denně se vaří, ale ta pára si myslím, že tu vlhkost nezvyšuje. Suším venku nebo v sušičce. Mám všudy kytky a pes plnou misku vody :-) Vlhkost bývá 47-52 %, když se vaří, krátkodobě to vyleze na 65%. Kulány nám všude sedly úplně ideálně, já už minule, když jsi psala, že utěsňuješ, tak jsem se doma o tom bavila s manželem a schválně se šla všude podívat a prostě nebyl kousek kde něco strčit. My máme tak těžkou střechu na ten malý rozměr baráku, že to asi tlačilo od začátku hodně moc a ty kulány si sedly. A taky to zřejmě srubaři prostě dobře poskládali.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nojo,,, asi to srubíci zmákli a my jsme to měli všechno krásně sedlé a ted se to otevřelo,,, to je divné :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Vítej další srubomilče ;-) pokud pojedeš z Brna do Svitav, tak jsme 10km od trasy a právě dokončujeme. Jsme trochu atyp, ale pořád je to srub :-D
Odpovědět
@morana128 Dobry den, kdo Vam stavel srub?
Odpovědět
@kasha vy jste z Nydku? to je uz docela z ruky :-)
Odpovědět
Rad bych se zeptal jake mate zkusennosti s alternativou ke krbu - infrapanely - topeni infracervenym zarenim? Pro nas je investice do tep.cerpadla docela vysoka. Dekuji vsem za odpovedi.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 :)) ALE, jak z ruky,,, když jsme hledali dodavatele, jeli jsme z Nýdku to Tábora a také nahoru, už nevím kam :))) nic není daleko :)
Odpovědět
Mám dotázek, jakou máte cenu za dveře vnitřní z masivu včetně zárubně? Děkuji.
Odpovědět
@kasha My to máme spíš opačně, prádlo se snažíme sušit venku, pokud je to jen trochu možné, při vaření digestoř a vlhkost se pohybuje většinou mezi 65-70 % občas i přes. Ani si nepamatuju, jestli to někdy slezlo pod 60, zas tak moc to nesleduju. Vlhkoměr má tedy přesnost +-5 %, ale pokud máš digitální, přesnější to určitě nebude.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?