Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa Soničko,,, pro mně je to už dávno emoticon a jaksi mi to hlava nebere, tyto informace mi prostě odmítá ukládat emoticon))
7. únor 2014 v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 Zdravim vsechny privrzence staveb z masivu. Chceme s manzelkou stavet srubovy dum s obydlenym podkrovim. Rad bych se Vas zeptal na soucasne zkusennosti s firmami v CR. Jsme ve fazi projektovani (projektujeme si s vlastnim projektantem). Dekuji Vam za reakce.
7. únor 2014 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 Zdravím, fandím!!!
my máme velmi dobrou zkušenost s projektantem, který je ve spolupráci se srubařskou firmou,,, "Normální" projektant nemá tuchy, co všechno musí nebo nemusí dodržet. Usuzuji pouze podle toho, co jsi napsal. Jestli je to zkušený projektant srubů, jistě má zkušenosti s firmama? osobně bych si netroufla naprojektovat srub i když jsem stavař a mohla bych projetovat domy emoticon,,, a co firmy? stavěli jsme před 5lety, vybírali před 6. Je jich ted o hodně více emoticon a záleží, jestli chcete jít od "jistoty" a dražšího stavění s větší firmou a nebo do stavitele "one"man" emoticon i to jde - ale zcela jistě ne jako stavba na klič,,, a to také nedoporučuji-klíčkovou stavbu, to je slušný risk,,, LEDA, kdyby se mi někde válelo zbytečných 15mg, tak bych si to nechala naprojektovat do posledního detailu v nadstandardu a pak to požadovala,,, to by šlo emoticon), tak to vidím a cítím já emoticon
7. únor 2014 ve 12:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @vedma1 vítám tě v naší diskusi, každý příznivec masivního dřeva je vítán. Srubařských firem je dnes na trhu spousta, i zde staví +/- každý s někým jiným. Každý stavitel má také své reference, kde zveřejní jenom to, co se mu povedlo. Myslím, že nejlepší (a také nejkrásnější), co můžete udělat, je domluvit si schůzky s těmi, co již bydlí ve srubech, a zajet se tam podívat, osahat si to dřevo vlastníma rukama. Ty lidi najdeš jednak zde na fóru a jednak každý výrobce má pár lidí, se kterými je v kontaktu, a kam potenciální zájemce posílá. Akorát buď s vlastním projektantem opatrný - srub se projektuje malinko jinak, než zděný dům, jsou tam nějaké vychytávky. I to je řešitelné, ale právě bys pak nejspíš měl mít vybraného stavitele, aby s ním pak ten tvůj projektant komunikoval.
7. únor 2014 ve 12:17  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 Trosku se omlouvam za pomyleni - mame projektanta, ktery projektoval asi uz 30srubu - podal nam reference jenomze je z druhe strany republiky a stavby v nasem okoli byly projektovany lidem pres zastoupeni (jsou to rektor univ. a sef pojistovny takze u tech bych pochyboval navstevu). Jsem ze svitavska - kdyby tu nekdo byl naklonen nasi navsteve, nabidku bychom nadsene prijali emoticon. Casteji jezdime pres Olomoucko a spis teda Moravu (Zlin, Prerov). Firmy premyslime Hanis, Pacak, Drevodom Rajec - hrube stavby dodelavky sama (okna pres kontakt od srubove firmy - ty bych nenechal delat nikoho bez zkusennosti). Premysleli jsme i o skeletu a strechu nechat udelat mistni tesare. Nemate s tim zkusennosti? Jake mate vytapeni? Chteli bychom krb ale nevim jakou alternativu (ja nechci podlahovku emoticon ale libi se mi tepelne cerpadlo se svou navratnosti). Za vsechny reakce dekuji - vim ze je tu vlakno z minulosti ale technologie a ceny ve stavebnictvi jsou jiz jine nez bylo pred 2r treba.
7. únor 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @vedma1 Ahoj a vitej, podivej se i na firmu Sruby Polak, nemas to daleko, minimalne 3 borci z tohoto vlakna maji s touto firmou zkusenost emoticon. Za sebe doporucuji nechat firmu udelat skelet vcetne krovu aby za to odpovidal jeden a pak tam nazenes rovnou strechare. Topeni prefereje kazdy jinak, ale je potreba uvazovat o akumulaci materialu, nakladech, vlastnostech dreva, fungovani domacnosti,....atd.
Az pojdes ze Svitav do Brna u Milonic po leve strane je srub, ktery slouzi jako ukazkovy a po dohode se tam da dostat.
8. únor 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @vedma1 my jsme kousek od přerova,ale máme roubenku emoticon
8. únor 2014 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @vedma1 Zdravím Tě!!!
Náš srub je II. v Přerovském okrese a I., který přijímá návštěvy, tak jestli tě auto dokáže dovézt až do Hranic, jsi vítán. Thomson bude III. zaevidovaný na Přerovsku a všechny 3 sruby dělal Polák (ten první pod Pacákem)
Jinak doporučuju hrubou stavbu, teda srubovinu, krov a štíty, popř. záklop stropů - udělat srubaře, dneska na tom moc neušetříš (pokud si to nebudeš dělat sám), Ten chlap v té modré šiltovce má pravdu - pak už tam naženeš jen střechaře a jsi relativně rychle v klidu, za 14 dní ti stojí barák a sousedi jen čumí... emoticon
8. únor 2014 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 hrubá stavba je pojem pro každou firmu jiný emoticon mohu poslaat kontakt na kluky, co to staví sami,,, jsou myslim poblíž, jeden stavěl ve svitávce u brna emoticon, topení je jeden veliký otazník a pro mne srub bez podlahovky snad ani nejde emoticon)))) ale to je o te akumulaci tepla v místnoti, bud kachlace, které budou dlouho salat teplo a nebo podlahovka emoticon), nemyslim si že tepelné čerpadlo se "vrati",,, je tolik ruzných výpočtu, ale velmi málokdy berou všechno v potaz emoticon na druhou stranu záleží co si mužeš sám pořídit levněji,,, nám stavěla firma, která už není emoticon)

a je to velmi zajimave, že po 5ti letech, ale první pořádné topení, se nám otevírají klády,,, není to nikterak akutní, nefučí skrz, ale stejně, zajímavé,,, po takové době emoticon
8. únor 2014 ve 22:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kasha bude to dělat každou zimu ve vnitř a v létě z venku, to je přesně ta práce dřeva...
Neudělá to pouze v případě, že budou vlhkostní poměry stejné uvnitř i vně, což se nikdy nestane, kór v dnešní době, kdy jsou naše domácnosti extrémě suché. Je pravda, že dřevo dokáže hospodařit s vlhkostí, ale tu vlhkost musí někde nabrat, kde ji vezme, když doma je suché sucho?
Doporučuje se často vytírat, sušit prádlo, nechávat mokré hadry, popř. lavory s vodou, nebo jen vzít rozprašovač a dřevo orosit. Nebo nepřetápět (ale to u vás asi nehrozí emoticon) Hlavně v prvních topných sezónách, postupně se to ustálí, ale furt to bude pracovat...
Trochu jiné, než píšou srubařské firmy což emoticon
9. únor 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @vorelmato Dekuji za nabidku navstevy srubu. Jak bude cas rad bych ziskal kontakt a domluvil se na navsteve.
9. únor 2014 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato - no to by vlastně vysvětlovalo všechno, nebot letos poprvé pořádně topíme emoticon) třeba ted tady mám 23 st, nebot jsem pekla a venku je 1,7 a je pravda že je tady docela sucho a to mně překvapuje emoticon) hmm pouze 33% a venku 70%. to píše meteostanice, nevím nakolik se jí dá věřit, ALE moc děkuji za vysvětlení emoticon

@vedma1 klidně se zastav i u nás emoticon Nýdek emoticon
9. únor 2014 ve 20:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha no vy jste se teda rozhicovaliemoticon
9. únor 2014 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8278 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vedma1 vítám, Tě, další dřeváčekemoticon
9. únor 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn nojo, JITUSKO, vubec se mi to nelibi, ale pekla jsem a to je třeba pořádně hajcovat emoticon))
9. únor 2014 ve 22:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha to mně se doma teplíčko líbíemoticon
10. únor 2014 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 576 příspěvků. Má 39 přátel. Region Jihlava.
 Ahoj, zdravím všechny, dojela jsem celá z lyžovačky, užila si sněhu, tak už pomalu může přijít jaro emoticon Mám tolik plánů na zahradu emoticon Jinak, vítám nového dřevomilce a držím palce, ať si tu část života , kdy budete budovat něco svého , krásně užijete!
Pak mě překvapila informace, že se vám otevírají kulány....Nám tedy ne, skutečně škvíry nikde nemáme. Je teda pravda, že u nás nikdy není sucho (jako 33% to nebylo snad nikdy). V celém domku máme jednu škvíru v koupelně, ale to si vysvětlujeme, že je tam úzký kus sruboviny a hned v něm okno, takže ten tlak střechy tam nebyl, jak všude.
10. únor 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 ooo, mně teprve lyžování čeká emoticon) tož jsem zvědavá, zda na náš termín bude ještě sníh... a jak to děláš, že nemáte sucho,,, to je divočina,,, žeby to ta podlahovka? hmm hmm emoticon tak jsem zvědavá na dobu, kdy to zase sedne emoticon
10. únor 2014 v 10:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha Já nevím, čím to u nás je. Sice vytírám , ale nevěřím, že by to bylo tím. No a lyžovačka-ALpy ještě drží, ale bylo tam nejméně sněhu, co tam posledních 5 let jezdíme. No ale to kochání z dřevěných domečků...emoticon
10. únor 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 emoticon) aha,,, vytíráš denně? emoticon a na moc mokro? emoticon promin, nepamatuji detaily, máte také podlahovku? emoticon
10. únor 2014 v 11:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @kasha Ano, máme podlahovku a máme psa emoticon Nevytírám denně, o víkendu asi jo, ale přes týden se spíše zamete nebo vysaje. Denně se vaří, ale ta pára si myslím, že tu vlhkost nezvyšuje. Suším venku nebo v sušičce. Mám všudy kytky a pes plnou misku vody emoticon Vlhkost bývá 47-52 %, když se vaří, krátkodobě to vyleze na 65%. Kulány nám všude sedly úplně ideálně, já už minule, když jsi psala, že utěsňuješ, tak jsem se doma o tom bavila s manželem a schválně se šla všude podívat a prostě nebyl kousek kde něco strčit. My máme tak těžkou střechu na ten malý rozměr baráku, že to asi tlačilo od začátku hodně moc a ty kulány si sedly. A taky to zřejmě srubaři prostě dobře poskládali.
10. únor 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 nojo,,, asi to srubíci zmákli a my jsme to měli všechno krásně sedlé a ted se to otevřelo,,, to je divné emoticon
10. únor 2014 ve 13:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @vedma1 Vítej další srubomilče emoticon pokud pojedeš z Brna do Svitav, tak jsme 10km od trasy a právě dokončujeme. Jsme trochu atyp, ale pořád je to srub emoticon
10. únor 2014 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @morana128 Dobry den,
kdo Vam stavel srub?
10. únor 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 @kasha vy jste z Nydku? to je uz docela z ruky emoticon
10. únor 2014 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 Rad bych se zeptal jake mate zkusennosti s alternativou ke krbu - infrapanely - topeni infracervenym zarenim? Pro nas je investice do tep.cerpadla docela vysoka. Dekuji vsem za odpovedi.
10. únor 2014 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 emoticon) ALE, jak z ruky,,, když jsme hledali dodavatele, jeli jsme z Nýdku to Tábora a také nahoru, už nevím kam emoticon)) nic není daleko emoticon
10. únor 2014 v 16:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 Mám dotázek, jakou máte cenu za dveře vnitřní z masivu včetně zárubně? Děkuji.
10. únor 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @kasha My to máme spíš opačně, prádlo se snažíme sušit venku, pokud je to jen trochu možné, při vaření digestoř a vlhkost se pohybuje většinou mezi 65-70 % občas i přes. Ani si nepamatuju, jestli to někdy slezlo pod 60, zas tak moc to nesleduju. Vlhkoměr má tedy přesnost +-5 %, ale pokud máš digitální, přesnější to určitě nebude.
10. únor 2014 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha neboj taky se ti to zavře, jen co to začne vysychat z venku a přestaneš uvnitř topit, takhle pár let a mělo by to být...
Zajímalo by mě jak to měla @morana128 když se nastěhovala první zimu, ale myslím, že podobně.
10. únor 2014 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš