Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e @pajalu tady Vám zkopíruji, jak přemýšlí Jiřík emoticon poslala jsem mu odkazy z naší diskuze emoticon) a tak to mám pořád emoticon)))

... No to je zase jednou krásná blamáž. Recenzi píše člověk závislý na prodeji fotovoltaiky. Je to jako recenze zda je lepší vegetarián či masožrout dát napsat recenzi řediteli jatek. Srovnává se nesrovnatelné. ( příklad: je lepší parní vůz nebo auto? Samozřejmě parní vůz. Není háklivý na palivo a veliká Tatra na dvorku drtí dlažbu a žere až 60l nafty na 100 km. ) , žonglování s fakty. V článku asi nelže jen vybírá nesrovnatelné.

Samozřejmě mají částečně pravdu v univerzalitě elektřiny, ten net-metering je také zajímavý. Ale zatracovat termiku je nesmysl. Pokud má rád jednoduchá řešení – je jednodušší teplo slunka rovnou stáhnout do boileru, nebo jej přeměnit na elektřinu a pak zpět na teplo? (přeměny nejsou nikdy 100% účinné.)

Pravda je asi v kombinaci obého. Účinné termické a voltaické panely. Mimochodem – v článku píšou, že termika je méně účinná nad 100 st.C. No asi ano, i když nám kolektor vypíná až při 200 st. , ale krom uchování tepla v menším objemu a speciálních aplikacích nevidím využití horkých médií. Jinak vakutrubice i fotovoltaika pracují i při zatažené obloze

Třeba Vám to k něčemu bude? emoticon) kk
29. led 2014 v 16:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @kasha Jiřík má určitě pravdu, ale pravda není jenom jedna. Teď je asi doba, kdy jsou termo-panely výhodnější, z hlediska výkonnosti a případných dotací. Jenže když člověk plánuje domeček, tak je to většinou na dlouho. Já myslím, že z dlouhodobého hlediska ta fotovoltaika je lepší (minimálně není horší). Na ten výkon, který máš, potřebuješ dejme tomu 10 m2 termopanelů, na ten stejný výkon je třeba dejme tomu 35 - 40 m2 fotovoltaických panelů. Ani jedno to množství na střeše není velké. Plochu termických panelů nejspíš nebude potřeba v budoucnu zvětšovat, přidávat fotovoltaické panely by mělo být náramně jednoduché. Že zatím u nás mettering (net-mettering nebo e-mettering - kdo to jak nazve) není, je jenom do času. Zatím je elektrárenská lobby dostatečně silná, aby zabránila tomu, aby lidé mohli zmenšovat svou závislost na nich, jenže donutí nás k tomu buďto EU nebo jiná mezinárodní síla a tenčící se zásoby neobnovitelných zdrojů. Kolik stojí ČEZ jejich výroba z obnovitelných zdrojů to známe. Pro stát nemůže být nic výhodnějšího, než když občané investují své vlastní peníze do rozvoje, který by jinak musel zaplatit stát. V průběhu denních špiček fotovoltaické pidielektrárny vyrábí a zásobují (třeba průmysl), mimo špičku si lidičky čerpají elektřinu, kterou (ČEZ nebo jiný) stejně vyrábí. Koneckonců, tento princip byl v civilizovaném světě původně zamýšlen, když se tvořil systém dotací na FVE, ty měly být na střechách kravínů, továren a rodinných domků, ne na zemědělské půdě.
29. led 2014 ve 23:29  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 Evičko souhlasím s tím plánováním, kde fv měly být,,, to co je, je hnus :( a Jiřík píše v závěru, že "pravda (cotoje?? emoticon))" je kombinace obého. jeho vždy zvednou články, kdy ředitel popisuje i to druhé a aby mu to vyšlo super, tak popíše to druhé hodně staré,,, emoticon)
30. led 2014 v 06:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
Registroval se 5. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Má 25 přátel. Region Frýdek-Místek.
 No u nás je to jako vždy kocourkov mam kolegu vlastní autobazar a šrotak Fotovoltaiku umistil na střechy ještě loni nebo před loni kdy byl ješte nejáky vykup ted už vše co panely vyrobí spotřebuje na firmě přesto platí poplatek regulačnímu uřadu emoticon jako vždy nechci byt vulgarní ale tady je to někdy k posraní emoticon
30. led 2014 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
 ahoj všem, pročítám a pročítám emoticon , už jsem na stránce 255 ( něco jsem tedy jen přelítla očima, snad mi nic důležitého neuniklo ) a teda pár zajímavých věcí jsem pochytila emoticon . Jen se chci zeptat ( možná to píšete v pozdějších příspěvcích ), kdo máte akumulační nádrž s el.spirálou, chápu to dobře, že pokud se topí v krbu, ohřívá se i ak. nádrž a v případě, že se v krbu netopí, zapne se el.spirála? A jak je to v létě, kdy mi stačí ohřát menší množství vody jen na běžné používání, to se nějak nastaví??? A jde ta akum.nádrž v budoucnu připojit na soláry?Díky díky
31. led 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @iil ahojky emoticon tak ta akunádrž je právě velmi velmi duležitá pro solární vytápění, bez ní by to nefungovalo, nebot v poledne v létě je plno tepla a kam by se ukládalo. nedávno nám ve vísce spadla elektřina, byl sice prosinec, ale během hodiny bylo v trubkách 200st C a naštěstí jsou tam pojistky a ty držely soláry mimo celých 24 hodin emoticon) V zimě se moc do akunádrže nenahřeje, ale opět, záleží na počasí a kamnech a spotřebě, nelze jen tak odpovědět emoticon Jestli budou kamna předimenzovaná, budou dotovat akunádrž a nad ránem bez topeníčka nahřejou podlahu, jak to má třeba Péťa emoticon) v horách,,, u nás opět jaro,,, plus 8, slunko pere,,, emoticon
...konečně se trochu ohřeju emoticon))))
31. led 2014 ve 13:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
 @kasha aha díky moc emoticon
31. led 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @iil
Ano - pokud se topi v krbu, nahrivas nadrz. Pokud netopis
a) nahrivaji ti ji solary
b) nahrivaji ti ji el. patrony v ni vlozene
c) je v ni tepla voda a ceka na spotrebu
Lze samozrejme naprogramovat i tak, ze pod nejakou teplotou se ti elektrika sama zapne. Muzes samo ovladat i manualne - paradoxne v lete patrony pustis casteji nez v zime, kdy vlastne porad jede krb. A jiste, nadrz ma smysl predevsim se solary.
31. led 2014 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @kasha ty si delas srandu vid s tim pocasim a nebo pises odnekud ze Spanelska...jo to bude ono emoticon ,tady mame porad minus a slunce jsem take neviděla emoticon
31. led 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi juuu. No to je neco. Fakt. Bylo dnes zcela jarne. Ale začalo vice foukat. ;) aspon jsme ne-li na chvili doma 20 st. C. emoticon)) jinak je to zatim bída ;)) ale zvykám si emoticon) a budu otuzilec. emoticon chichi.
31. led 2014 v 18:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
 díky za odpovědi a prosím ještě o něco.....jaké firmy zabývající se solárními panely jsou opravdu spolehlivé, je jich tolik... emoticon
31. led 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @iil V létě nahříváš jen teplou vodu na sprchování apod. v menší nádobě, která je vložená v horní části hlavní nádoby.
Pokud chceš napojit soláry až později, musíš s tím ale počítat už při pořízení akunádoby - musí mít trubkový výměník.
31. led 2014 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
fotoportrét
fotoportrét
pajalu
6
 @kasha ahoj kashi ty topiš je nom těmí kamny v kuchyní kolk to ma Kw 6 max 9
1. únor 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pajalu emoticon o nikoliv, naše nordicy termorosy maji teplovodní vymeník a dohromady s topením do vzduchu davaji cca 16 kW,,, ovšem vše je hodně odvislé od kvality dřeva emoticon už to pomalu vychytáváme,,, meli jsme pustene všechny okruhy a to nestihalo nic natopit, včera jsme zkusili více okruhu vypnout a hned jsme pocítili, že to fakt topí i když tady ted hodně fouká,,, venku a trochu tedy i uvnitř emoticon)) ale to Jiřík bude spravovat z venku a tedy na jaře emoticon)
1. únor 2014 v 09:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 Chci se zeptat a nechat si poradit na nátěr do interiéru na palubky, desky, trámy,stropy, podlahové palubky? Co jste dávali? Děkuji
2. únor 2014 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @bilbery oleje od Kreidez
2. únor 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @bilbery všechno krom podlah světlicový olej, podlahy schody a stěny v koupelně Bona hardwax oil
2. únor 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @jptn
@vorelmato děkuji,mrknu na to
2. únor 2014 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @bilbery Vše uvnitř od OsmoColor, mají na různé věcí různé nátěry - jiné na podlahy, na palubky, na nábytek a jiné na exteriéry.
2. únor 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @bilbery MORAVIA BIO - Světlicový olej s včelím voskem.
@kasha taky bojujete s vytápěním, taky vychytáváme mouchy.
Ještě jeden dotaz, na katastru máme zapsanou roubenku jako Rozestavěnou stavbu, musím už podat přiznání k dani z nemovitostí, nebo se podává a platí až po kolaudaci?
2. únor 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery vsechno od Kreidezeit. Na podlahy tvrdý podlahovy. Zbytek klasika. emoticon základní.
@moonnca jojo. Ale uz je to o hodne lepsi. 18 st všude. Paráda. Ale i venku je teplo. emoticon a katastr. Neřeknu presne. Volala jsem jim. Mění se to urcite po kolaudaci a trvalém bydlišti. Termin na přelomu roku. Je to vždy Dan za rok. emoticon snad jsem nepopletla. emoticon
2. únor 2014 ve 20:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @moonnca ano,už jsem objednala tento MORAVIA BIO - Světlicový olej s včelím voskem emoticon
2. únor 2014 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
 @kasha my si museli zavolat krbaře, ten nás dostal, prý je jedna válcová briketa málo, chce to 2-3 naráz, aby měla kamna správnou účinnost, taky aby se vypálil krb od sajrajtu, kterým jsme ho zanesli stápěním mokrého dřeva, topili jsme ze začátku zbytkama ze stavby, schnuly jen rok. A teplotu jsme vytáhli na 21 a v obýváku, kde kamna jsou je ještě o dost víc. Nechce to taky přitopit ve vašem? Jinak pořád vychytáváme radiátory v podkroví. na FÚ radši taky zavolám.
2. únor 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
 @bilbery a objednávali jste se sušidlem nebo bez?
2. únor 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @moonnca emoticon)) o nikoliv. To poli jsme v záři take ne dobrým dřevem. Pak to vyhorelo. emoticon a ted jsme mivali kamna na doraz. Ale co s tim, kdyz zhora přitéká mrazivým vzduch. emoticon naštěstí je super zima. ;)) a snad se nam pres rok povede vse utesnit emoticon) a jedna briketka je asi fakt malo. U nas je jeste to, ze mame veliky otevrenY prostor. emoticon
2. únor 2014 ve 21:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @moonnca bez,nevím co je sušidlo emoticon
2. únor 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @moonnca KÚ-dokud stavíte, platíte za stavební parcelu. Až zkolaudujete, tak se další rok pozemek pod domem už neplatí a místo toho se začne platit zkolaudovaná stavba. A musíš si podat nové daňové přiznaní kde vyčíslíš dům, do 30.ledna, ale platí se až cca v květu, Fú zasílá složenky. Takže čas emoticon My to letos dělali. Kupodovu překvapil stavební úřad-sami nahlásili zkolaudovanou stavbu na katastr. Celý rok jsme se dokopávali dojít to na KÚ zapsat, a když jsme tam teď v lednu koukli, bylo to tam zanesené, i bez naší účasti emoticon emoticon
7. únor 2014 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha Vy už jste přeci loni zklaudovali ??! Nebo vám to kvůli tomu zábradlí ještě nedali?
7. únor 2014 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa DALI DALI,,, tu kolaudaci emoticon, ale vím, že jsem měla stále v mobilu nějakou poznámku, zajít na finančák emoticon)) ale asi jsem to už udělala, když jsem měnila občanky, řidičáky, techničáky a podobně emoticon - nezapomente na techničák-velký, je to pod pokutou emoticon
7. únor 2014 v 08:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha My trvalé bydliště neměníme, my jsme jen rekreační. A za to máme 3x větší sazbu na daních, než kdyby to bylo k trvalému bydlení. emoticon
Mě jen bylo divné, že si nejsi s tou radou pro Moonncu jistá, protože se přiznání za stavbu podávalo teď do 31.ledna, podle stavu v jakém to bylo 31.12.2013. Tak mi to přišlo ještě hodně čerstvé emoticon , my jsme to tam samozřejmě nesli až 3.února emoticon
7. únor 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš