Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu Aha, tak jsem si přečetl, že Kerberos nemá nic jiného než sledovač MPP a hezkou krabičku :-) . Stejně bych musel dokoupit střídač. Tak to asi nebudu komplikovat a nechám to zatím u toho řešení, co jsem si vymyslel původně. @kasha :-D Až budete mít vymyšleno, nezapomeň se s myšlenou podělit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e @pajalu tady Vám zkopíruji, jak přemýšlí Jiřík :) poslala jsem mu odkazy z naší diskuze :)) a tak to mám pořád :)))) ... No to je zase jednou krásná blamáž. Recenzi píše člověk závislý na prodeji fotovoltaiky. Je to jako recenze zda je lepší vegetarián či masožrout dát napsat recenzi řediteli jatek. Srovnává se nesrovnatelné. ( příklad: je lepší parní vůz nebo auto? Samozřejmě parní vůz. Není háklivý na palivo a veliká Tatra na dvorku drtí dlažbu a žere až 60l nafty na 100 km. ) , žonglování s fakty. V článku asi nelže jen vybírá nesrovnatelné. Samozřejmě mají částečně pravdu v univerzalitě elektřiny, ten net-metering je také zajímavý. Ale zatracovat termiku je nesmysl. Pokud má rád jednoduchá řešení – je jednodušší teplo slunka rovnou stáhnout do boileru, nebo jej přeměnit na elektřinu a pak zpět na teplo? (přeměny nejsou nikdy 100% účinné.) Pravda je asi v kombinaci obého. Účinné termické a voltaické panely. Mimochodem – v článku píšou, že termika je méně účinná nad 100 st.C. No asi ano, i když nám kolektor vypíná až při 200 st. , ale krom uchování tepla v menším objemu a speciálních aplikacích nevidím využití horkých médií. Jinak vakutrubice i fotovoltaika pracují i při zatažené obloze Třeba Vám to k něčemu bude? :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jiřík má určitě pravdu, ale pravda není jenom jedna. Teď je asi doba, kdy jsou termo-panely výhodnější, z hlediska výkonnosti a případných dotací. Jenže když člověk plánuje domeček, tak je to většinou na dlouho. Já myslím, že z dlouhodobého hlediska ta fotovoltaika je lepší (minimálně není horší). Na ten výkon, který máš, potřebuješ dejme tomu 10 m2 termopanelů, na ten stejný výkon je třeba dejme tomu 35 - 40 m2 fotovoltaických panelů. Ani jedno to množství na střeše není velké. Plochu termických panelů nejspíš nebude potřeba v budoucnu zvětšovat, přidávat fotovoltaické panely by mělo být náramně jednoduché. Že zatím u nás mettering (net-mettering nebo e-mettering - kdo to jak nazve) není, je jenom do času. Zatím je elektrárenská lobby dostatečně silná, aby zabránila tomu, aby lidé mohli zmenšovat svou závislost na nich, jenže donutí nás k tomu buďto EU nebo jiná mezinárodní síla a tenčící se zásoby neobnovitelných zdrojů. Kolik stojí ČEZ jejich výroba z obnovitelných zdrojů to známe. Pro stát nemůže být nic výhodnějšího, než když občané investují své vlastní peníze do rozvoje, který by jinak musel zaplatit stát. V průběhu denních špiček fotovoltaické pidielektrárny vyrábí a zásobují (třeba průmysl), mimo špičku si lidičky čerpají elektřinu, kterou (ČEZ nebo jiný) stejně vyrábí. Koneckonců, tento princip byl v civilizovaném světě původně zamýšlen, když se tvořil systém dotací na FVE, ty měly být na střechách kravínů, továren a rodinných domků, ne na zemědělské půdě.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko souhlasím s tím plánováním, kde fv měly být,,, to co je, je hnus :( a Jiřík píše v závěru, že "pravda (cotoje?? :)))" je kombinace obého. jeho vždy zvednou články, kdy ředitel popisuje i to druhé a aby mu to vyšlo super, tak popíše to druhé hodně staré,,, :))
Odpovědět
No u nás je to jako vždy kocourkov mam kolegu vlastní autobazar a šrotak Fotovoltaiku umistil na střechy ještě loni nebo před loni kdy byl ješte nejáky vykup ted už vše co panely vyrobí spotřebuje na firmě přesto platí poplatek regulačnímu uřadu :-) jako vždy nechci byt vulgarní ale tady je to někdy k posraní :-)
Odpovědět
ahoj všem, pročítám a pročítám :-p , už jsem na stránce 255 ( něco jsem tedy jen přelítla očima, snad mi nic důležitého neuniklo ) a teda pár zajímavých věcí jsem pochytila ;-) . Jen se chci zeptat ( možná to píšete v pozdějších příspěvcích ), kdo máte akumulační nádrž s el.spirálou, chápu to dobře, že pokud se topí v krbu, ohřívá se i ak. nádrž a v případě, že se v krbu netopí, zapne se el.spirála? A jak je to v létě, kdy mi stačí ohřát menší množství vody jen na běžné používání, to se nějak nastaví??? A jde ta akum.nádrž v budoucnu připojit na soláry?Díky díky
Odpovědět
Profilova fotka
@iil ahojky :) tak ta akunádrž je právě velmi velmi duležitá pro solární vytápění, bez ní by to nefungovalo, nebot v poledne v létě je plno tepla a kam by se ukládalo. nedávno nám ve vísce spadla elektřina, byl sice prosinec, ale během hodiny bylo v trubkách 200st C a naštěstí jsou tam pojistky a ty držely soláry mimo celých 24 hodin :)) V zimě se moc do akunádrže nenahřeje, ale opět, záleží na počasí a kamnech a spotřebě, nelze jen tak odpovědět :) Jestli budou kamna předimenzovaná, budou dotovat akunádrž a nad ránem bez topeníčka nahřejou podlahu, jak to má třeba Péťa :)) v horách,,, u nás opět jaro,,, plus 8, slunko pere,,, :) ...konečně se trochu ohřeju :)))))
Odpovědět
@kasha aha díky moc :-o
Odpovědět
@iil Ano - pokud se topi v krbu, nahrivas nadrz. Pokud netopis a) nahrivaji ti ji solary b) nahrivaji ti ji el. patrony v ni vlozene c) je v ni tepla voda a ceka na spotrebu Lze samozrejme naprogramovat i tak, ze pod nejakou teplotou se ti elektrika sama zapne. Muzes samo ovladat i manualne - paradoxne v lete patrony pustis casteji nez v zime, kdy vlastne porad jede krb. A jiste, nadrz ma smysl predevsim se solary.
Odpovědět
@kasha ty si delas srandu vid s tim pocasim a nebo pises odnekud ze Spanelska...jo to bude ono :-) ,tady mame porad minus a slunce jsem take neviděla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi juuu. No to je neco. Fakt. Bylo dnes zcela jarne. Ale začalo vice foukat. ;) aspon jsme ne-li na chvili doma 20 st. C. :))) jinak je to zatim bída ;)) ale zvykám si :)) a budu otuzilec. :) chichi.
Odpovědět
díky za odpovědi a prosím ještě o něco.....jaké firmy zabývající se solárními panely jsou opravdu spolehlivé, je jich tolik... :-(
Odpovědět
Článek se načítá
@iil V létě nahříváš jen teplou vodu na sprchování apod. v menší nádobě, která je vložená v horní části hlavní nádoby. Pokud chceš napojit soláry až později, musíš s tím ale počítat už při pořízení akunádoby - musí mít trubkový výměník.
Odpovědět
@kasha ahoj kashi ty topiš je nom těmí kamny v kuchyní kolk to ma Kw 6 max 9
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu :) o nikoliv, naše nordicy termorosy maji teplovodní vymeník a dohromady s topením do vzduchu davaji cca 16 kW,,, ovšem vše je hodně odvislé od kvality dřeva :) už to pomalu vychytáváme,,, meli jsme pustene všechny okruhy a to nestihalo nic natopit, včera jsme zkusili více okruhu vypnout a hned jsme pocítili, že to fakt topí i když tady ted hodně fouká,,, venku a trochu tedy i uvnitř :))) ale to Jiřík bude spravovat z venku a tedy na jaře :))
Odpovědět
Chci se zeptat a nechat si poradit na nátěr do interiéru na palubky, desky, trámy,stropy, podlahové palubky? Co jste dávali? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery oleje od Kreidez
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery všechno krom podlah světlicový olej, podlahy schody a stěny v koupelně Bona hardwax oil
Odpovědět
@jptn @vorelmato děkuji,mrknu na to
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Vše uvnitř od OsmoColor, mají na různé věcí různé nátěry - jiné na podlahy, na palubky, na nábytek a jiné na exteriéry.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery MORAVIA BIO - Světlicový olej s včelím voskem. @kasha taky bojujete s vytápěním, taky vychytáváme mouchy. Ještě jeden dotaz, na katastru máme zapsanou roubenku jako Rozestavěnou stavbu, musím už podat přiznání k dani z nemovitostí, nebo se podává a platí až po kolaudaci?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery vsechno od Kreidezeit. Na podlahy tvrdý podlahovy. Zbytek klasika. :) základní. @moonnca jojo. Ale uz je to o hodne lepsi. 18 st všude. Paráda. Ale i venku je teplo. :) a katastr. Neřeknu presne. Volala jsem jim. Mění se to urcite po kolaudaci a trvalém bydlišti. Termin na přelomu roku. Je to vždy Dan za rok. :) snad jsem nepopletla. :)
Odpovědět
@moonnca ano,už jsem objednala tento MORAVIA BIO - Světlicový olej s včelím voskem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha my si museli zavolat krbaře, ten nás dostal, prý je jedna válcová briketa málo, chce to 2-3 naráz, aby měla kamna správnou účinnost, taky aby se vypálil krb od sajrajtu, kterým jsme ho zanesli stápěním mokrého dřeva, topili jsme ze začátku zbytkama ze stavby, schnuly jen rok. A teplotu jsme vytáhli na 21 a v obýváku, kde kamna jsou je ještě o dost víc. Nechce to taky přitopit ve vašem? Jinak pořád vychytáváme radiátory v podkroví. na FÚ radši taky zavolám.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery a objednávali jste se sušidlem nebo bez?
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca :))) o nikoliv. To poli jsme v záři take ne dobrým dřevem. Pak to vyhorelo. :) a ted jsme mivali kamna na doraz. Ale co s tim, kdyz zhora přitéká mrazivým vzduch. :) naštěstí je super zima. ;)) a snad se nam pres rok povede vse utesnit :)) a jedna briketka je asi fakt malo. U nas je jeste to, ze mame veliky otevrenY prostor. :)
Odpovědět
@moonnca bez,nevím co je sušidlo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@moonnca KÚ-dokud stavíte, platíte za stavební parcelu. Až zkolaudujete, tak se další rok pozemek pod domem už neplatí a místo toho se začne platit zkolaudovaná stavba. A musíš si podat nové daňové přiznaní kde vyčíslíš dům, do 30.ledna, ale platí se až cca v květu, Fú zasílá složenky. Takže čas :-) My to letos dělali. Kupodovu překvapil stavební úřad-sami nahlásili zkolaudovanou stavbu na katastr. Celý rok jsme se dokopávali dojít to na KÚ zapsat, a když jsme tam teď v lednu koukli, bylo to tam zanesené, i bez naší účasti :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Vy už jste přeci loni zklaudovali ??! Nebo vám to kvůli tomu zábradlí ještě nedali?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa DALI DALI,,, tu kolaudaci :), ale vím, že jsem měla stále v mobilu nějakou poznámku, zajít na finančák :))) ale asi jsem to už udělala, když jsem měnila občanky, řidičáky, techničáky a podobně :) - nezapomente na techničák-velký, je to pod pokutou :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?