Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@milik607 Takový kurz by se mohl hodit: http://www.roubenkyasruby.cz/kurzy-info
Odpovědět
@xavik No ten kurz vypadá dobře,škoda že nemají přímo srubařský,to by bylo hodně zajímavé. Určitě to nebude jednoduché postavit,a jak píšete,s tím že se člověk fyzicky postaví před kládu a teď bude dumat a bát se říznout to by bylo fakt o ničem. A profík se asi bude hledat těžko...
Odpovědět
@milik607 Proč by se měl profík hledat těžko ? Stavitelských firem je dost.
Odpovědět
@xavik Já vím,ale spíš sehnat jednoho člověka kterýho si vzít na tu stavbu .....jenom přeci každej šetří kde se dá....
Odpovědět
Profilova fotka
@milik607 také bych byla jedním z těch, co tě zrazují od tvého záměru. Ta práce je natolik specifická, že v ní napoprvé nemůžeš uspět, i kdyby ses rozkrájel. Jsi-li manuálně zručný a myslíš-li si, že si ten srub musíš zkonstruovat sám, jdi nejdřív k nějaké srubařské firmě třeba na měsíc na brigádu a uvidíš, případně se v takové firmě zaměstnej. Myslím, že bez toho jako laik dokážeš vytvořit akorát velkou škodu. Vůbec to není tak jednoduché, jak to vypadá, a když to těm chlapům tak jde od ruky, je to jenom proto, že s tou motorovkou makají léta každý den
Odpovědět
@esmeralda2 To máte pravdu,to by bylo hodně fajn. Jak říkáte,člověk kdyby tomu věnoval tolik času a úsilí bylo by fakt zraňující kdyby byl výsledek katastrofický....
Odpovědět
Profilova fotka
@milik607 Taky jsem si chtěl kdysi stavět srub sám a furt mě to nepustilo, ale časem jsem dospěl k názoru, že je lepší dělat to, v čem jsi dobrý a zaplatit někomu kdo už je lepší v něčem, co jsi ještě nedělal, pokud se nejedná o zahradní nábytek. Barák už mám a teď si můžu hrát s nábytkem a doplňky a jednou si postavím třeba i tu garáž! Esmeralda to řekla velice pěkně a jasně! Myslim si že s motorovkou to celkem umím a přesná práce s ní vážně není jen tak, utneš se jen jednou. Fakt je že se na to dobře dívá... Co se materiálu týče, na takový domek (viz předchozí foto) počítej cca 80m3 kulatiny, za kvalitní dřevo dnes dáš od 2200 - 2400 Kč/m3 + doprava cca 300 Kč/m3. Jde o dřevo ze zimní těžby, které je třeba zpracovat pokud možno do května - kvůli hmyzu, takže to chce místo a techniku k manipulaci a uskladnění 70 kulatin, ještě know-how a můžeš začít... Tady asi nebude stačit jen fotoblog, raději bych viděl video, ale jinak držím palec, jo a tu knihu si dej do dobrého obalu, aby Ti nezmokla ;-)
Odpovědět
@milik607 Dobry den, take bych stavbu srubu svepomoci nedoporucoval - i kdyz byste mel vlastni les (coz usetri za drevo) urcite budete potrebovat na manipulaci s kladami bud tezkou techniku nebo nekolik kamaradu 9m kladu prehazovat neni prdel a jak rikali kolegove kdyz se nekde uriznete tak uz barak do kupy nedate treba vcas - shanet stejne vyschle drevo na vytvoreni nove klady - ale na druhou stranu pokud to date mate muj obdiv- lidskym moznostem se meze nekladou :-) GL
Odpovědět
@vorelmato zdar pro tebe sem ty PUR peny natocil :-) viz odkazy https://youtu.be/hztprLzUG-U https://youtu.be/3Z0GCYydQ9w no z te klasicke bych si izolaci baraku nedelal - jak strikaji tu chytrou penu - taky bch chtel videt pozarni odolnost
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Zdarec, už sice vůbec netuším v jaké souvislosti jsme se o té pěně bavili, ale opět jsem apgrejdován a děkuji. Netušil jsem ani zbla o této vymoženosti.
Odpovědět
@milik607 mám vyřídit od manžela - Pacák nabízí stavbu srubu svepomoci. Jde o kompromis mezi profi technolog. požadavky na stavbu srubu a stavbou svepomoci. Pokud si troufáš na montáž srubu, je tu ta možnost. Jak je to pak se zárukou neví. Další věc je, ze si sám odkorníš, ohobluješ a prebrousíš kulatinu. Pak bys takto mohl jít s cenou cca o 150 až 200 tis.niž. Pokud nemáš dřevo, kup si ho nejlepe na stojáka a nachystej svepomoci na katru - u nás 500 Kč za Kubík porezu. Nářezes si vazbu a rovnou fosny na zaklopu. Neušetriš ihned majlant, ale finální úspora při dokončení domu muže byt zajímavá.
Odpovědět
Profilova fotka
@milik607 hojky, odvážný to muži :) poslala jsem Ti mail se jménem mladého stavitele a stavím se k ostatním, ne všechno "já sám já sám" je dobré,,, ale když máš silný tah na branku, držím palečky!!!
Odpovědět
Článek se načítá
@milik607 ahoj, co sa tyka stavby svepomoci, aj my sme nad tym s manzelkou uvazovali, no ak chces byvat v srube o nejaky cas a nie o 10 rokov tak asi by som to nedoporucoval, treba si velmi dobre rozmysliet ake veci svojpomocne, zaklady tie som si spravil sam boli sme pri tom 3ja a zhruba za 11 dni boli hotove, ale ak nemas skusenosti s drevom tak je to asi nadlho, nam firma postavila hrubu stavbu behom 3 tyzdnou aj s betonovimi taskami, a to boli na stavbe 5 zohrati chlapi a makali 8-10 hodin denne 5 dni vtyzdni, mali vlastne stroje, nastroje, a zeriav. Clovek si uvedomi aj ten cas a kolko dovolenky a volna by si na to musel minut. a za ten cas si tie peniaze zarobis a zaplatis ich... asi tolko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, pořád se nemůžu smířit s krbem POD SCHODY, chtěla jsem krb předsazeny před schodištěm do L, v rohu. Dle projektanta musí být v rohu sloup. Průduch je za schodištěm, je na hraně posledního schodu, ale nejsem si jistá, jak to bude fungovat... teplo z krbu bude sálat přímo na schody. Díky za vaše postřehy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 neumím si to úplně představit, jak to popisuješ, ale něco takového jsem viděla a vůbec to nevadilo, že je pod schodama. Nevím, jak blízko nebo jaká velikost, zde je dost velká část pod schody, akorát je pec dost velká http://www.modrastrecha.cz/blog/esmer...
Odpovědět
@kasha Mockrát děkuji. Určitě se mu ozvu at vím co a jak....A co máš ty za srub? Jaká velikost,popřípadě jaká to byla pálka?
Odpovědět
@misa2015 Tak to je hodně zajímavé,a to oni pak dělají na místě z těch klád nebo se připravené dovezou k nim? Dá se někde dočíst o této možnosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 jde to i bez sloupu, máme schody zavěšené, ale když vidím co dělá dřevo kolem kachláků, tak bych to pod schody nedával, jedině snad udělat schody z vysušeného dřeva, aby to nepraskalo. Klasické srubové chody se dělají tak jak barák z čerstvého a to si moc nedokážu představit... To co je na uvedené fotce je mimo schody a to asi není to co myslíš. Ještě bych to přehodnotil, jestli už není pozdě.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 děkuji za fotku, my tedy neuvažujeme o kachlákách, ale o klasickém krbu s krbovou vložkou. Myšleno tak, že by jsi nejvyšší část kamen na fotce zasunula přímo pod schodišťové stupně... jakmile bude skoro 100% naskenuji, to bude asi nejrozumější :-) každopádně děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato díky moc, přesně tak jak si napsal, bojím se praskání, schodiště budeme mít klasické z kuláčů a určitě nebudeme řešit jestli jsou suché... selským rozumem mi ta varianta nevoní... Chtěla bych jen podepřít podestu, aretační šrouby pod první schod, prostě na klasiku...
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 zdravím, my máme kachlova kamna uplne cela pod schodama, ale máme roubenku a schodiště je normálně ze suchého dubového dřeva, foto mám ve fotoblogu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 děkuji taky, musím pochválit , krásný :-) Můžu se zeptat od koho máte kuchyň, něco podobného mám v oku taky, díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 díky :-) kuchně je jenom Ikea - Bodbyn
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 ale nevypadá :-D ;-)
Odpovědět
Kamarád ma kachláky pod schody v přízemí . Měl tam problem s únikem tepla do podkroví, ale vše vyřešil ventilatorek, který dostane teplo i na druhou stranu od kamen. Tato kombinace je moc pěkná
Odpovědět
tak srub je natřený :-), teda zatím jen kuláče, ale i tak mám radost, se štítama si musí manžel ještě nějak poradit. Vůbec nebylo to natírání taková hrůza, jak jsem se ho bála, ale je pravda, že nám moc pomohli tcháni, chodili tam 2 týdny téměř denodenně, no mákli si chudáci ;-) :-D :-D
Odpovědět
@tomas80 ahoj, o Dakea mi prodejce v Partizánskem tvrdil, že tamní fabrika vyrábí pro Velux a když dojedou sérii, na těch samých mašinách dělají pro Dakea. Okna horší tepelné vlastnosti než podobný Velux, ale cenově tak o třetinu jinde, na pohled nevypadaly špatně. Koupil jsem je, instalovat na radu střechaře budu asi až na jaře. jak se osvědčí, budu informovat.
Odpovědět
@vorelmato já bych asi souhlasil. Teď, když už jsem viděl Pacákovy hochy v akci, tak tuším, že příští dřevěný objekt (stodolu nebo něco podobného) na našem pozemku postavím sám, ale bez té zkušenosti bych si na RD ani omylem netroufl.
Odpovědět
zdravím všechny po delší době, koukám, že máme nové tváře a to je dobře. Já se vracím s dotazem na zkušené, téma schodiště. Schodiště mám projektované ve tvaru U, téměř čtvercový půdorys 206 x 250, čili bez nějakých mezipater apod. Boky jdou okolo cihlové části interiéru a "dno" toho U je okolo vnější roubené stěny. Dřevěné schodiště á la Pacák vyjde okolo 80 tis. Kč, což ve mně budí hysterický smích a raději bych udělal betonové schodiště. Jenže moje nejistoty jsou: 1) jak vyřešit to, že horní patro si sedá 2) jak se vypořádat s roubenou konstrukcí ve "dně" U. napadly mne tyhle řešení: 1) schodiště okolo roubené stěny podezdít z plných cihel, do bočních cihel vysekat drážky. Nahoře nechat dilatační mezeru cca 2 cm horizontálně a nějaký půlschod vertikálně (přesněji vymezitelný po první zimě) na finální sednutí 2a) možná pro zvýšení stability toho celého, u té nejvyšší části schodiště udělat sloup z betonových tvárnic 20-25cm nebo z dřevěného trámu 2b) udělat středovou zídku z plných cihel, na které bude možné ty schody zakotvit. Vaše názory, rady a tipy? Díky
Odpovědět
@misa2015 na to jsem sám zvědav, jedna jejich parta říkala, že ano, druhá, že ne.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?