Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@kasha tomu nerozumím, ale to asi nevadí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hugos1 Tak jsem myškám před odjezdem do práce připravila hody - toustíky :-D opečená slaninka, počesnekovaná topinka a mezi ještě kousek česneku, aby to tedy vonělo na dálku. Doufám, že nepřitáhnu všechny myši z okolního lesa, ale vypudím jen ty dvě co jsou v izolaci podkroví. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa ty si teda žerou:-D
Odpovědět
Držím palce.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa dal jsem jen jeden trap s kouskem oříšku do pachové stopy a druhý den bylo po lovu - zdá se býti klid - zatím.
Odpovědět
Profilova fotka
ráno -14 a srubaři nikde a to bylo řečí, že jim zima nevadí, možná si myslej že by jim zamrzla flexa při broušení :) tak jsem hotl zase musel dělat sám :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak beru zpět, že už u nás na jihu zimy se sněhem nebudou :-x. Konečně napadlo i tady, hurá, celých 10cm. :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett nezbývá než zatopit veverkám a počkat než se to rozkřikne...
Odpovědět
mno doufám, že ta z půlky nezasypaná vodoměrná šachta pod tou kupkou igelitů nějak přežije. Mně samotnému o víkendu při sponkování folií na stropu byla docela kosa.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, dokončujeme projekt a dneska si zajdu na životní prostředí, ať mi zjistí, kolik nás bude stát vyjmutí z půdního fondu, jelikož na naší parcele jsou tři čísla BPEJ, v telefonu byla paní ochotná, že pomůže a snad s ní dostanu rovnou i cenu, kdybych se už neozvala, kleplo mě z té částky.... Rozdíly jsou celkem velké někdo 2 tis. a jiný 200 tis.... Mám na vás prosbu, uvažujeme s manželem celkem racionálně a makat na dřevě nám nevadí. Takže pro nás nejvhodnější varianta krbová vložka-aku nádrž-podlahové topení.... a co teď dál, zkusíme si nachystat vývody na soláry, až jednou budeme chtít hodně utrácet, a tepelné čerpadlo - JÁ NECHCÚÚÚÚ :-) přijde mi zbytečně drahé, poradíte nám, co k tomu ? A navíc do patra dáme pouze podlahovku do koupelny, zbytek se holt bude muset vytopit sám... Moc moc děkuji za pomoc a za vaše názory. Hezký den Eva
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte. zima jak v rusku, takže bych se rád zeptal majitelů zabydlených srubů, jak je to v takových podmínkách s topením ve srubu. teploty nejdou nad nulu ani pres den. jaké jsou momentální (přibližné, ilustrační)náklady na vytopení srubů? jaké má srub tepelné vlastnosti v takových podmínkách? díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 Pořízení TČ je sice ranec, ale provoz je velmi levný, plus ještě využíváš nízkou sazbu elektřiny 22h denně, takže další úspora na domácích spotřebičích. Nám se to podařilo, že už máme TČ, ale stejně nejraději topím v krbu. Ale když nestíhám, stačí kliknout myší a je teplo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 tepelné vlastnosti jsou super, pokud jsou stěny z kulatiny v pořádku a nikde nedošlo při sedání ke komplikaci.V suterénu jede 1radiátor, ikdyž jsou naistalovány 2 a nahoře stačí jednou za den zatopit v krbu, pokud jsme doma celý den, zatopíme 2x ;-). A v koupelně ještě hřeje žebřík, hlavně kvůli ručníkům.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Když budeš bydlet, překvapí tě, že mrazy nejsou pro topení až takovou výzvou. Kupodivu, pokud je pod nulou , tak se barák lépe vytopí. Úplně laicky, zřejmě i blbě :-), si říkám, že se nějak vše v baráku tím mrazem uzavře a neprofukuje tam, jak když je +5-8 stupňů a ještě fouká. naše vyskládaná hromádka dřeva vedle krbu-je to vidět na fotkách , v těchto mrazech ( ráno u nás bylo -17 st) vystačí na topení na 3-4 dny. Topíme 22-23 st, v patře máme připravený v ložnici přímotop, který je nastavený na teplotu +20 st, pokud v noci klesne teplota dolů , zapne se. Ale podle měřáků se to děje 1x za noc. Na noc netopíme, necháváme dohořet.
Odpovědět
@tomas80 Ahoj, topíme plynem nebo krbovou vložkou (podlahové topení dole a v podkroví radiátory). Vytápíme na 23 st. Někdy se teplota vyšplná i na 26, když to manžel přežene s přikládáním do krbu.(to začnu vždycky vyšilovat)... I když jsou tak vysoké mrazy, tak stačí zatopit okolo 3. hodiny odpoledne v krbu a poslední přiložení je asi v 11 hod. v noci. Přes den se topit nemusí, teplota se tu drží dobře. potvrzuji co říká morana, že nezáleží na vysokých mrazech. Někdy, když fouká, tak teplota klesne rychleji. Např. teď je dole 23,3 stupně a nahoře v podkroví (ložnice) 22,5 a to netopíme. Dole ve srubu je výhoda velkých oken skoro až k podlaze. Když svítí sluníčko krásně ohřívají obývák. Takže u nás pohoda :-D :-D :-D . Akorát jsem udělala opatření, ke všem oknům jsem ušila takové ty dlouhé polštářky neboli těsnítka, protože po změření termokamerou... okolo oken nejvíce odchází teplo. Hodně to pomohlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 pri tomto mrazu a obcasnem vetru topime 3xza den tak cca dohromady 18-20kg vetsinou mekeho dreva, ale az vsehno ucpu.....tak to bude wellnes :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, potvrzuji, to co píše kanavi. Topíme až kolem 14-15 hod, někdy i později, než se slezem doma po práci. Jinak teda hlásím nízké hodnoty vlhkosti -cca 30-33%. Pokud jdu rukou , tak cítím největší chlad u parapetů.
Odpovědět
@tomas80 ještě dodávám, že náklady na topení máme nižší než ve zděném baráku. Ale ten byl v té době nezateplený a byly tam stará dřevěná okna, která netěsnila. A ve srubu máme ještě úsporu díky topení dřevem. @ morana128 taky potvrzuji nižší vlhkost. Pouštíme zvlhčovač . Trošku to pomůže.
Odpovědět
dole u okna jsou vidět ty polštářky (moje výroba :-) a vycpala jsem je technickým konopím. a další obrázek je náš zvlhčovat vzduchu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéžiš, to je krása, ten výhled!!! Jinak, nějak to sucho neřešíme.Jj to vím, že se dívám na meteostanici a ta to ukazuje, kolik máme vlhkost.
Odpovědět
Profilova fotka
chi, u nás to tak idylické fakt není,,, včera jsem přišla z práce a na teploměru DOMA bylo 14,4 ,,, ano, na ruzných místech nám profukuje,,, zajištuji termokameru, máme obrovské zrcadlo,,, snažíme se topit celou dobu co jsme doma,,, hmm,, nejhorší je jak říkáte vítr,,, dnes jsem tedy domu nedojela,,, sněží a sněží,,, letos poprvé v příkopě ale jel kolem soused s 4x4, tak mně hned vytáhl a já zaparkovala dole a odvezl mně před barák,,, užasní lidičkové :))))) s tím teplem,,, co já vím kolik spálíme? HODNE :))jednou denně navezeme celá kolečka dřeva :) v ložnici máme stabilně okolo 16 a netopíme tam,,, to ochlazování je obrovské u schodiště, které jde nahoru a dolu do sklepa,,, jiřímu se už něco v hlavě skládá :))) Ivuško, máš to nádherné!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, když svítí sluníčko, tak nám bigonkem topí také a dost :)) výhledy jsou uchvatné i když je zamlženo :))
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Děkuji za info, pořád se tomu nějak bráním, ale uvidíme, zítra jedeme na čumendu do srubu cca 15 km, stavěl Haniš, jedná se o bungalov, a vím že pán taky topí přes tepelné čerpadlo...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, vyjmutí z půdního fondu pouze cca 6000,- 8-) :-) čekala jsem to horší, navíc super ženská, takže vezmeme pouze projekt, razítko místo MÚ dají vedle architekti, vše uděláme spolu a za 5 min hotovo. Tak alespoň vím, co mě čeká a nemusím se modlit, co mi chybí...
Odpovědět
Profilova fotka
TOž, tak první termokamera pobíhala domem v noci uvnitř a přes den venku :)) hmm,,, neexistuje Ťofl, který by nesvítil,,, a to fyzicky studený vzduch nejde, ale prostě je tam zima,,, našli jsme asi hlavní chladotoky a něco s tím uděláme, je to tím, že ne vše je hotovo, ale to je asi též dobře, aspon to je jednodušší na opravu, nebo ucpání,,, z venku jsou také hezké snímečky,,, až si je přetáhnu do svého kompu něco tady poskytnu :) tož se mějte všichni kouzelně a báječně,,, :) zatím máme sněhu po kolena, uvidíme co ta obleva,,,
Odpovědět
Profilova fotka
tož tak, chladotoky hledám cemrem, když si hraju s malou, většina už je ucpaná z loňska, cosik jsme dodělali včil (fotnu to), nakonec to vypadá, že většina tepla utíká nahoru do cimérek a na (zateplenou) půdu, tož aby nám to zůstalo tam kde to k něčemu bude, musíme tam tomuto teplu nějak slušně zatarasit cestu ... Otevřená schodiště, galerie a podobné věci jsou podle toho všeho zbytečný luxus... jináč @ :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato máš pravdu, že otevřené schodiště a galerie jsou luxus, ale co už, že :-D, chystám se vymyslet na zimu nějaký zákryt a v létě je to zase príma...cemr by mohla být záda? :) to já zakouším studenou vlnu pod stolem na kolenou a netušíme odkud :) tedy asi odvšud :-)) a pobíhala jsem s tím i venku a všechny všecišky horní rohy jsou zlaté :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím vás po víkendu, návštěva ve srubu dopadla nad očekávání, samozřejmě spoustu dodělávek, ale o to vůbec nejde... Asi se nakonec opravdu rozhodneme pro TČ, varianta země/vzduch ? Zkusíme nacenit "zemní trubky". Láká nás celoroční náklad na el.12 000,- už jen pro to, že budeme mít taky jen elektřinu... holt spousta dumání...
Odpovědět
Ahojte, rád bych s Vámi zkonzultoval jeden detail. Natahuju folii na stropní prkna 1.NP a řeším napojení na stěnu podkroví resp. zakončení té folie. Předpokládám, že bych to měl natáhnout až po okraj a přichytit to aspoň na pár cm na svislou stěnu. A teď si kladu otázku, kde to chytím. Napadají mne 3 varianty, viz nákres: A) folie skončí jakoby na vnitřní straně obvodových izolací podkroví B) skončí až na OSB na vnější straně skelné vaty C) vatu řeším jako sendvič, tak bych to dal mezi vnitřní a vnější vrstvu vaty (zhruba 6-12cm od interiéru z celkových 25-28cm) teoreticky mi jako nejsprávnější přijde varianta A, ještě případně C. B mi přijde, že bude držet vlhkost v místech, kde to bude dělat bordel (i když, vnější záklop OSB podle mě taky není zrovna ono, ale tam už budu doufat, že Pacákové vědí, co dělají). A s tím související další otázka, dávali jste na podkroví, pokud jste ho měli řešené jako já tím, čemu se říká "dřevostavba" na boční stěny parotěsnou folii? V projektu ji nemám a poněkud se tomu podivuju... Díky za názory
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista folie je tak predpokladam jen kvuli prachu, tak bych napojovani neresil
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?