Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@geodett jo, je kvůli prachu. já to řeším jednak v návaznosti na 2. otázku a trochu i proto, že ty stropní prkna už končí přibližně na úrovni izolací boků, tak si nad tím konkrétním řešení trochu lámu hlavu
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista taky mne budou koncit prkna na urovni izolace, parotesku bych do bocnich sten dal, aby nelezla voda do izolace tech sten (zalezi co tam budes mit) no a v tom pripade bych teda napojil tu stropni folii na ten parotes v ty stene, takze verze A
Odpovědět
Přeji krásný den všem milovníkům dřeva. Jsem zde nový a byl bych moc rád, kdybych mohl požádat o vaše názory ohledně stavby roubenky. Přátelé tento krásný kus přírody mají. Snažil jsem projít 436 stránek neocenitelných informací. Nepodařilo se mi to, stejně ovšem vypadám jak svářeč, co si zapomněl ochranou kuklu :-) Jednal jsem asi se šesti firmami (byly zde několikrát zmíněny), nejprve i o srubech, neumím se ale srovnat s odpovědí "nezměníme štítek, ale úhel pohledu úředníka na papír " v otázce ener. náročnosti stavby. Po masakru s koupí pozemku nemám úplně odvahu být rebelem. Bylo toho samozřejmě víc, ale tím tu nechci obtěžovat. Nakonec se přikláním k firmě, která dováží a staví ze severské borovice nebo smrku (dle výběru), ale protože mám v hlavě naprostý guláš z informací dodavatelů, tak potřebuji srovnat nějak cenu a třeba i fakt, že mi nabízí hranol 180 x 220 (masiv, 16% vlhkosti), což mi podle MPO (a názorů na tomto fóru) nedává pro trvalé bydlení a vyhnutí se izolacím úplně smysl :-|.. ale jsem laik, třeba se to dá skutečně "dohnat" základovkou a střechou .. Mohl bych prosím požádat o poskytnutí " formuláře na výběr dodavatele" (tedy pokud to nebude vadit.), snažil jsem se ho stáhnout na straně "423" od uživatele "geodett", ale nedaří se mi.. :-| .. děkuji a mějte se moc prima ve vašich lesních královstvích :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista napojení neřešíme,,, boční parotěsku jsme si dali, ale fakt neřešíme detailní napojení, ,,, pohoda,,, dřevo si poradá s mnohou vlhkostí,,, jen to teplo, chodí si kam chce :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa ZDRAVIM A POZDRAVUJI nového dřevomila :) jak se jmenuje ten dodavatel severské borovice? i když nevím zda si vzpomenu,,, s jedním takovým jsem se nevešla do dveří,,, byl arogantní a všecno věděl nejlépe :)) a takových hranolů bych se nebála, když se hezky utěsní :) formuláš jsem nenašla,,, a popravdě, nakonec mi nebyl až tak přínosem,,, ale pro začítek je to určitě ok :) Zase jeden, co se stává rukojmím uředníků? že nemužeš mít srub a vtlačí ti roubenku zevnitř izolovanou? NEDEJ SE! :) držím palečky a zase piš,,, jsi geroj, že jsi to přečetl, vážím si toho, nebot občas tady píšeme blbosti :))) Nám srub vyšel do energeticé náročnosti C, myslím a zatím nás nidko nenutí do pasivních, ale brzy tomu bude jinak :(( jestli se něco velkého nestane :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa klidne se rozepis vice myslim ze zde nikoho neobtezujes, piseme se romany obcas kazdy :) co se tyce energetickeho prukazu myslim ze srub a roubenka v klasickem provedeni (tedy bez dodatecneho zatepleni) vychazi do kategorie C a s tim urady "zatim" problem nemaji - muzu pripadne poskytnout kontakt na cloveka co umi tento typ staveb spocitat aby to vyslo, aspon tak mne to bylo prezentovano hranol 180x220 je bezproblemovy a v otazce povoleni srub/roubenka, chtejte vsechna zamitava stanoviska na papir, uznam ze srub se nekam opravdu nehodi, ale urednik k tomu musi mit nejaky padny duvod, to ze se mu to nelibi neni zakonny duvod
Odpovědět
@hofa Ahoj, formulář tedy zde: http://postimg.org/image/p8cn491xb/ nebo: http://oi64.tinypic.com/33jl07t.jpg nebo: http://i.imgur.com/ih7y65h.jpg nebo: http://pasteboard.co/13w5ugaE.jpg nebo kup celou knihu: http://www.moderni-sruby.cz/eshop/sru... Gratuluji k volbě dřevěnice :)
Odpovědět
Profilova fotka
180mm borovice bohuzel nevyhovi norme ktera pro lehkou stenu pozaduje keficient prostupu tepla max 0,3 Z hlediska uradu ti nepovim, mne ten cedr prosel.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans tak polozit na bok 22x18 :) ja mam dle PENB na srubovou stenu vysledek 0,322 a za normu tam mam oznaceno 0,329 - bylo to teda v roce 2015 tak nevim zda se neco ted zmenilo
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 předpokládal jsem, že vás zlomí úspora na provozních nákladech ;-) . Typ čerpadla bude asi vzduch/voda, je to nejlevnější varianta na pořízení technologie a vzhledem k probíhajícím zimám, kdy se nedá očekávat měsíc mrazu -20, tak bohatě dostačující na vytápění i ohřev teplé vody. Tak ať vám to klapne x-)
Odpovědět
@geodett @jumpmans to asi pěkně vymrznu :-D . V en.štítku mám vypočtenou hodnotu 0,337, referrenční 0,302, v kolonce splněno "NE", kategorie D. Přesto s tím úřad problém neměl a stavím. Je to jen jakýsi nudný výpočet za 3.500 Kč a o to zřejmě jde. Ve finále to bude stejně jinak, jelikož tam místo krbu bude pec a dost tlusté izolace ještě neznámého výrobce.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no vida ja myslel ze s "D" se nedava povoleni, ale ze je to papir pro papir to je jasny, ve finale nezmrzne nikdo a tvoritele PENB maji kseft a vsichni jsou spokojeni
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett on si tam taky píše každej co chce. Já mám od kučery posudek, kde všechny jednotlivé kategorie mi vycházejí na B a výsledek je pak stejně C, stěnu 1.NP si tam nacpal něco úplně jiného... S ohledem na fakt, že na Slovensku je jen jedna sazba DPH a řeším fakticky jen budoucí daň z nemovitosti, tak už na to kašlu a i kdyby s tim někdo prudil, tak to nechám zkolaudovat jako rekreační bydlení a bude to.
Odpovědět
@geodett abych pravdu řek, moc se v těch údajích nevyznám. Výsledek bude spíš kategorie C - hodnota 118, těsně před hodnotou D. Součinitele jsem našel v tab a.2) . Tady jsem vykopčil komplet štítek (bez os.údajů) http://i.imgur.com/FJmdaAc.jpg , klidně se poučím.
Odpovědět
Profilova fotka
to je krásných slovíček,,, a nakonec je bude v dřevěnce žít náramně :)))
Odpovědět
a BTW, myslím, že když to prošlo Volkswagenu 10 let, tak se snad někdo, kdo to přinejhorším za trochu vyšší bakšiš riskne a ohne to, najde taky.
Odpovědět
ahoj všem, moc děkuju za tak milé přijetí a reakce.. jste tu všichni ostřílení harcovníci, trochu závidím, já se vše teprve učím. Těch součinitelů je na mě moc :-), k tomu dřevu se nakonec nějak propracuju, ale pravdou je, že mám před sebou výzvy jako studna, ČOV, ČEZ už je naštěstí v běhu..souhlas s výstavbou od SÚ mám, zastupitelstvo obce je přívětivé... teď jen toho dodavatele, abych prošel :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa to jsme se učili všichni... a pořád učíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ad prachotesna folie ve strope mezi 1. a 2. NP: vzhledem k tomu ,ze opravdu staci geotextilie, ktera je prodysna, jsme napojeni vubec njijak neresili. proste je polozena na prkennym zaklopu a obcas prisponkovana aby se neshrnovala (ale v podstate jen kvuli pokladce) bocni steny a stity v 1.np mame udelane jako difuzne otevrene, takze na fermacellu je udelana parobrzda (od isocellu), ktera je tmelem na parozabrany prilepena dole na nosny tram ramove konstrukce a nahore na pozednici (snad jsem pouzil spravny vyraz).
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa zkus v tom vidět filozofii života - není duležitý výsledek, ale ta CESTA, celou dobu se učíme krásným vecem, potkáváme zajímavé lidi, někdy i takové, kterí nepatří do naší cesty, ale to jen proto, abychom si něco uvědomili,,, pohodička, fakt, s radostí,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ted koukam ze tam pises ze mas zvenku OSB - v tom pripade zevnitr na obvodove steny urcite PAROZABRANU nebo se ti bude vlhkost srazet v izolaci. prikladam obrazek jak to mam ja
Odpovědět
@jumpmans díky, vidím to stejně.
Odpovědět
to geodett moc díky, pochlubím se hned, jakmile to nebude nuda :-) mám se jít juknout na realizaci jedné roubenky, není to daleko, stavitel se do toho plánuje pustit asap.. tak budu očumovat hlavně ty profily :-) to xavik super hnedle první odkaz je super, tam se toho nechá vyplnit ;-) to jumpmans + flexaretista no a je to tady.. takže to nuda nebude, budu čuchat dál, co mi projde...ale díky ! to kasha + jptn ano..přesně.. mojí cestu si už nějaký čas uvědomuju, nadešel čas se po ni vydat .. od tabulek ke králíkům! :-) fotografie, na kterých rostou vaše dítka (ta dřevěná :-)) jsou tou nejlepší motivací.. mějte všichni krásný večer
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @flexaretista @xavik taky mame "D"...a ja myslel, ze "D" je jako "Dobry" :-D :-D Ted vazne...... posudek byl, nervy byly a nakonec to nikdo necetl! Fak jsem nepochopil k cemu to teda bylo !?!
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa komu pises,u toho klikni na "odpovez",dotycnemu se pak ukaze,ze ma zpravu
Odpovědět
@hofa všechny odkazy jsou na tentýž formulář, pro jistotu. @thomson v jednom obrázku mám D, v jiným C, moc tomu nechápu ale co už
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson ty jsi úúúžasný :))))) D jako dobrý,,, super! :)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@hofa náš projektant dělá projekty asi velmi dobře a důkladně, my jsme měli PENB "B" (Petr Krejčiřík)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 my od stejného C :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista nic se Ti ve stropech rosit nebude, dřevo to všechno vtáhne do sebe. Ad II. pokud budeš mít svislé stěny řešené z něčeho co si poradí s vlhkostí, potažmo izolace bude schopná pojmout vlhkost (konopí,vlna...) není fólie třeba, pokud tam bude zevnitř sádroš, vata (sklo, minerál...), tak by měla být parotěska pod rastrem před izolací, takže "A", na OSB je už zbytečné to dávat, protože OSB samo o sobe je pro vodu neprůchozí. My to máme zevnitř ekopanel, rošt 3cm parotěska (v našem případě zbytečná), minerální vlna, parozábrana, nesámky. Ekopanel a dřevěné stropy poberou vodu a zase vydají, proto je fólie zbytečná, ale už tam byla...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?