Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak vitam te ;-) tos teda dobrej ,zes to precetl :-D a co se v letech 2011a2012 peklo??? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-)
Odpovědět
@jptn myslim ze Karin pekla nejaky model vlastniho srubu, a strhla se k tomu vanocne pekarenska diskuse na nekolik stran :-)...
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak no vida,a to my uz tady ani nevime :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak také tě vítám v naší diskusi a přeji do začátku hodně štěstí ke zkrocení úředního šimla
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak ja to cetl v roce 2013 a uz tenkrat mne to prislo sileny :-) drzim palce at jde vse podle planu a hlavne v klidu protoze podle nej to nikdy nejde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak vítej :) vítej :) ovšem s tím pečením jsi to trochu přehnal, žes ho proletěl :D, také se v diskuzích zabýváme tím, zda se srub hodí do satelitních vesniček a co bylo dříve, zda srub a nebo atom :))) vid Petře :-D, a obdiv, že jsi to přečetl,,, my jsme neměli skoro co číst, když jsme toto objevili,,, hlavně se ničeho nelekej, na přesilu uředníků nedbej, asi 2 roky jsme to měli načerno :), všechno jde, když je ten správný motiv :)
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak taky vitam :-) snad uz letos rozsirim galerii nove vznikajicich srubu ;-) a klobouk dolu za precteni cele diskuze
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett zdar draku, sem hleděl - ty už si tu byl kdysi dávno, kolem str. č. 100 @obludak smekám pane, máš buldočí předky... ;-)? Dneska už bych to nečetl, ale na pečení si vzpomínám... letí to no... Držím palce
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ja mel 2 vstupy kolem strany 95 a pak po 2 letech a to jsem to cetl cely znova, ten prvni vstup byl takovej zacatek ze bych si ten srub moh jednou poridit jako ty prachaci co ho maji :-D pak jsem si to spocital a byl 2 roky klid no a pak to prislo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett :-D :-D :-D
Odpovědět
@obludak ahoj všem nováčkům. Já to měla jednoduché, našla jsem tuto diskuzi skoro na začátku, tak nebylo co číst.... to to utíká :-) Letos na podzim to bude 8 let, co jsme začali stavět a 5tý rok už bydlíme. :-) a moje zkušenosti s bydlením ve srubu jsou ty nejlepší. :-) Žádné katastrofické scénáře, které nám všichni říkali na začátku stavby např. nevytopíte to! bude vám to praskat ! budete to muset pořád natírat atd... se nepotvrdily. Jo ještě na jednu hlášku si vzpomínám... že v létě se tu usmažíme, že tu budeme mít saunu... naopak je tu příjemně i v horkém létě. Tak všem přeji hodně štěstí při stavění :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi Ivuš, tys smázla tvoje album srubu?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se naschvál podívala, kdy jsem se připojila já :-) , našla jsem první příspěvek 28.10.2010 na str. 47, takže zpětné čtení bylo asi v pohodě. Učila jsem se, jak si vůbec vytvořit fotoalbum :-) ALe že bych přispěla hned takhle prvním příspěvkem, tak nějak, jak kdybych se s váma už znala? To je mi divné..ale před tím jsem nic nenašla :-) Vítám nováčky a těším se, že bude zas co číst :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:)) chichi, já strana 10,,,
Odpovědět
Ahojte lidi, rád bych se Vás zeptal co použít na vnitřek srubu a nebo kdo jaké má zkušenosti.Chci použit materiál od firmy Keidezeit a nevím,který: a) 1x nátěr Základní olej a 1x nátěr Přírodní vosk b) 1x nátěr Tvrdý voskový olej - pure solid Díky moc za názory a za přínosné fórum. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dan68 U nás byla volba A. (nejsem si jistá, ale ten tvrdý od nich jsme použili jen na schody, na kulatinu určitě ne...)
Odpovědět
Díky za radu,teď to zrovna čtu a máte někdo ještě jiné zkušenosti s vnitřním nátěrem od Keidezeit
Odpovědět
@kasha Tak to já již strana 9! - se budeme trumfovat jako v NSDAP, kdo v ní byl už v roce 20, a podle toho stoupal vzhůru .... klid fšem PF
Odpovědět
Profilova fotka
@dan68 my mame tvrdy podlahovy olej naprosto vsude uvnitr,I na inter dverich,na schodech lak,kolem drezu navic carnabovou voskovou emulzi
Odpovědět
Profilova fotka
@dan68 uvnitř máme kreizeit všude, schody tvrdý podlahový, podhledy takový řidší-dražší, kulatinu pouze základem a nic více, dělala jsem si sama pruzkum a natírala ruzné věci, a jestli to nepotřebuješ svítící, tak stačí jeden, vosk se hodně blbě nanáší a někdy i déle schne :)
Odpovědět
Děkuji všem,za rady a přeji krásné bydlení :-). :-)
Odpovědět
@jptn Jituš já v tom dělala trochu pořádek... no smazala jsem i srub neplánovaně. Ale dám si čas a zase to nějak obnovím. To je ta moje rychlost, Já pořádně nekoukám co dělám a když mažu tak pořádně :-D
Odpovědět
Ještě jeden malý dotaz,který z těchto olejů to je: Základní olej na dřevo a nebo Lněný olej a fermež??Díky za odpověď :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi noo,ja se po delsi dobe chtela kouknout ;-)
Odpovědět
@dan68 Mrkni na Cestu Dřeva,tam je samostatné forum o olejích.Klidně napiš do fora,scházíme se tam samý dřeváci-truhláři,tesaři atd. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Cau. Jak mate řešenou skladbu stropu / podlahy v podkroví? Stropaky, překládané nesamovky, folie (jaka???), rošt, vata, Osb? Nebude při takové skladbě podlahy problem s kondenzaci par z přízemí pod Osb deskami? Myslim, ze na nepropustnost folie nad nesamkami moc spoléhat nemůžu... Prosím polopatě 8-) diky za echoes
Odpovědět
@tomas80 Tady mrkni.Tady přímo od srubaře http://www.svetkolemnas.info/novinky/... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 stropak, nesamovky, folie (jakakoliv nejlevnejsi je to jen kvuli prachu), polystyren 5 cm, x cetris 22 mm a neco pak jako finalni podlaha - kondenzace by tam byl nemela pokud je to dole i nahore vytapeny
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman někdo z nás je podle toho odkazu mimo mísu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?