Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@tomas80 pár stovek za tyče M16 + matky, vrtáky D10, D16, chem.kotva a práce. Vrtací kladivo z lídlu stálo, co půjčení profi, a šlo to krásně. A to mám pod první modř. kládou ještě navíc modř. 10cm hranol :-) . To je pořád něco raději navíc, a že se v to ceně baráku ztratí ...... ale když když už je to po stý, lítají statisíce, že :-D 8-( ....okapnice, lepší střecha, lepší příprava oken, lepší materiál tam a onam, poplatky za to a toto, jé to jsem nevěděl, proč já ? co kdyby jsme.....
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik o peníze v tento moment nejde, spíš o návaznost řemesel. pokud uchytíte prah.kládu napevno, je jasné, že izolace tomu už musí být uzpůsobená.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato papežík: 1) je to věc projekce, nemá s tím problém 2) dělá sruby do německa (odkaz na stránky mám doma - připomeňte) a tam je kotví kvůli nařízení (viz.esmeralda); ve švýcarsku musí být srub podle normy zateplený i pokud má přes 35 cm průměr kulatiny... mají takové nařízení smysl? 3) aby ukotvení tohoto typu domu mělo opravdu smysl, muselo by být provedeno až k základu, jinak je obecně vzato samonosný 4) pokud se mi srub pohne o milimetr, vrátí mi prachy :-D (špekuluju, čím to potáhnout 8-) 5) ukotvení rámových dřevostaveb x tuhost srubu
Odpovědět
Profilova fotka
6) víme o někom, komu srub ujel? 7) neřešte to, od toho jsou tady jiní (projektanti)
Odpovědět
Profilova fotka
8) jak to, že máme na takové věci čas???
Odpovědět
Profilova fotka
9) špatně provedené stavební otvory, sedla a spoje jsou věci, o které jde. po několika letech může dojít k destrukci stěn (nejčastěji těch, které mají pouze jeden spoj)
Odpovědět
Profilova fotka
je to věc názoru. vzhledem k tomu, že to nemám ani v projektu to řešit nebudu. zdůrazňuji, že mám nezávislého projektanta, který nedělá pro papežíky...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 chtěl jsem říct, že jsou to podle mě ptákoviny, samozřejmě jakákoliv pojistka zvyšuje svým způsobem jistotu, ale většinou jen pocitovou, protože je zbytečná..., ale lidi na to slyší, protože jsou naučení poslouchat, co je horší, když to EU, nebo jiná instituce plošně nařídí. V tomto bodě mě "vyspělá civilizovanost neskutečně s..e. Podle mě, je jedno když bude prahová kláda přilepená, nebo při-jakkolijinak, když zbytek na ní leží. Staré stavby tu stojí přes 100let položené jen na základech skládaných na sucho z kamene, v lepším případě na jíl, nebo maltu a co jim chybí... Buď je řemeslník dobrý a stojí si za svou prací a nebo ho konkurence z kruhu vytěsní, kdy jindy to šlo líp než dnes díky IT. V životě není nic 100% - kromě smrti 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 myslim ze pokud by se ta hmota srubu chtela nekam pohnout nejake dratky v soklu tomu nezabrani :-)
Odpovědět
Ja si myslim, ze pro nás vsechny bude rozhodující, jak na tom budou ty naše sruby po 30 a více letech existence :-) nikdy jsem starý srub z tuzemského dřeva neviděl. Asi ani nejsou... Jak to vidíte? O cedru se nebavme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@misa2015 to jsem psal ja. Někdo se neumí odhlásit a někdo přihlásit :-)
Odpovědět
@misa2015 proč se nebavme o cedru...? Myslím že v principu je to to samé, ne,,,? A propos - my nijak kotveno nemáme - myslím že těch ca. 8 tun na střeše + vlastní váha trámů by to měla v našich podmínkách udržet, přijde-li vítr 300 km/h, budeme všichni honit domy po okolí, ne ....? dobrou @vorelmato na 1000% je ještě neomylný pan prezident, ne...?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
známý má srub z kulatin a je to pecka jen řešil dlouhé čekání na sesychání. Takže je lepší brát suché kulatiny, ale ty jsou velmi drahé.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nemyslim si ze by mel byt nejaky problem, nevidim duvod, proc by srub postaveny dnes nemel vydrzet treba 60 let
Odpovědět
Profilova fotka
@chubby v procesu sesychani do sebe zase vse zapadne a lepe tesni
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato dal jsem si echo do google kalendare ze se mam koncem brezna 2076 optat jak ti to drzi :-D
Odpovědět
@vorelmato 60? Neblbni, to bude teprva dospivat
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @xavik hehe, pánové to mi bude právě 100let a maily už posílat nebudu, přijedete se pěkně podivat na vlastní oči.
Odpovědět
Profilova fotka
@chubby suché kulatiny jo? to jsi v jiné diskuzi :)))-tady se na nic nečeká a suché kulatiny se používají jak tady jeden kolega dokazuje fotkama :-D @petrfrenk ano, s druhou částí souhlasím na 2x1000% miluju ho :-D @misa2015 přímo sruby neznám, ale přes 150 let staré roubenky ano :) @geodett kalentář na rok 2076 je super,,, je třeba si vytisknout mou mapu, kdo kde bydlí a pak podle kompasu dojít a zkontrolovat :) možná na koni, možná pěšky a možná teleportingem :) @vorelmato 60 let? bud jsi zapomněl nulu, nebo aspon to zdvojit :) ...all... dost by mně zajímalo, proč si myslíte, že se domy opatřují věncem a proč se svazují :)-někdy i dodatečně :)) krásné jaro všem, úžasného apríla,,, koho kdo vypače? u nás konečně pohyb-pokládání žulových kostek před barák, držte pěsti, ať se toho konečně dočkám :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Jdu se pochlubit...Kdo má u sebe nové číslo Chalupáře, může vidět sám :-) Poprvé v životě jsem poslala fotku do časáku..Téma bylo Jak je venku...:-) No a vyhrála jsem kuchařku, prý mi ji pošlou :-) Tak tahle malá fotka mi nevadí, vadilo mi tenkrát, jak chtěli článek do Květů...to by bylo na můj vkus už moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A jinak, nám první kláda leží bez nějaké fixace přímo na soklu. Nikdo o žádné fixaci nikdy nemluvil. No a my v žertu říkáme, že kdyby něco, srubovinu nadzvednem a můžem se i se střechou přesunout někam jinam. Jen vyzděný suterén zůstane spojen se zemí :-) Barák přežil vánice, kvanta sněhu a nic se nehnulo. A za 30 let..přemýšlím, co by se změnilo, co by mohlo být jinak, než je nyní 10 let, co stojí...Možná nátěr nebude OK, ale tady je řešení jednoduché-natřít. Pokud je srubovina chráněná přesahy, neměla by být nijak ohrožena deštěm, vodou..Já jako veliký bonus vnímám, že prostě vidím dřevo jak zevnitř, tak zvenku, nikde nic není ukryté, nic není mezitím, prostě na vlastní oči vidím, zda se někde něco děje a neděje...Musí to vše být dobře udělané na začátku a pak už se prostě jen žije A prosím, pana prezidenta sem netahat...aspoň jedna oáza klidu by se někde hodila..Děkuji pokorně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :-D vždyt ho máme rádi,,, :-D a jakou kuchařku že jsi vyhrála? :))
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 vidíš , musím ho koupit, ted jsem ho i nějak opomněla
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Normálně teď nevím, časák mám doma a teď jsem v práci :-) Myslím, že něco staročeského :-) Ale mně nešlo ani o to, co vyhraju, ale že se tam fotka objevila :-) Jak napsali téma, hned mi to v hlavě seplo a já věděla co pošlu. A to jsem ještě poslala tu fotku, co mám v galerii, jak je to focené pohled z okna na zahradu. ALe nakonec vybrali tento pohled z franc.dveří :-) @jptn On vyšel nějak později, až včera jsem na něj natrefila na poště.:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to ještě bude v prodeji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Třeba Flora ještě nebyla...asi jak byly Velikonoce, tak se nestíhalo
Odpovědět
@petrfrenk No, my to od těch samých máme kotveno Lkama, možná si řekli, tady na tom Šumavákovi si to otestujeme :-D a uvidime, co za 10 let, ostatním to radši zatím heftneme Lkama ;-)
Odpovědět
Zdravím všechny, mám na vás praktický dotaz. V projektu máme schodiště umístěné v obývacím pokoji. Efektní srubové schodiště si samozřejmě představuju...Nicméně dnes nás vyvedl známý, který je projektant, z omylu, že toto je strašná hloupost a budeme litovat. Prý by schodiště každopádně oddělil. Máte prosím někdo nějaké zkušenosti? Díky moc!
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche budu mit schodiste v obyvaku a myslim ze to tu ma vetsina, nevim proc by toho clovek mel litovat ve srubu byvaji schodiste casto jako centralni prvek, navic dulezite je jak to vidi budouci uzivatel a ne projektant, ten tam bydlet nebude
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche @geodett no, my ho tam nemame,v tom jsem mela od zacatku jasno Ale je to fakt na kazdem,kazdy to ma jinak promyslene a zalezi i na chodu a zivote rodiny,alespon za me
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?