Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 @tomas80 Ježíš marjá,to je tak když ještě člověk čte politiku.

https://www.youtube.com/watch?v=nTsdX2CYbv0

23. bře ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @tomas80 aspoň vidíš co čte emoticon, ale mrkni do diskuze, třeba tam jsou fakt samí dřevaři a truhláři... emoticon
23. bře ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
 @vorelmato Cesta dřeva je jediné funkční forum o truhlařině.Nic jiného v České republice myslím neexistuje.Máte te tam odpovědi lidí,co se dřevem živí.
23. bře ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 x
23. bře ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 Diky kuci emoticon
23. bře ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 @mioniname ahoj, zatím to řeším, ale přijdou tam nejspíše PIR panely tl. 10cm. Je to sice málo, ale radši budu v jedný místnosti víc topit, než abych s tím zničil vzhled celý terasy. Podhled s 15cm vaty můžu dodělat vždycky. Jinak strop jako takový izolaci má, ale až nad tím záklopem, který je zespod pohledový.
23. bře ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @tomas80 jsem to řešil někde kolem str. 441 myslím...
23. bře ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @tomas80 jinak můj projektant důrazně doporučoval tam dát pořádnou kročejovou izolaci a já bych hlavně přemýšlel i trochu nad styky mezi vrstvami a dal tam např. mirelon nebo kousky gumy na dosedu roštových latí - jen idea.
23. bře ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @tomas80 my mame:
1. Stropaky
2. Palubky
3. Protiprachova separacni vrstva- obycejna geotextilie na mulcovani
4. 2cm hobra (tvrde desky pavatex)
5. Dvojity rost vyplneny drevovlaknitou izolaci - steico flex (pavatex je lepsi Le nebyl v tu chvili k sehnani)
6. Palubky tl. 28mm

Pokud pujdes do osb, dej 2 vrstvy krizem. Jestli cetris doporucuju lepit spoje polyuretanovym lepidlem a taky 2 vrstvy.
23. bře ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @tomas80 tak to je v podstate to samy, jen jiny material, vlhnuti bych se nebal - ja sehnal cetris za babku a polystyren je za polovicni cenu nez mineral do podlahy
23. bře ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @dan68 taktéž natřeno za A emoticon
24. bře ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Diky za názory. S jak silnou skladbou podlahy v podkroví mam asi u srubu počítat? Nevim, do jaké výšky bych se měl dostat, protože jsem to nikdy neviděl na stavbě. Překládány strop z desek bude mít cca 5 Cm. S jak silnou vrstvou asi počítat mezi nesamovkama a finální podlahou? 5 Cm, 10 cm, 15 cm...? Z toho, co jsem od vás vyčetl mam dojem, ze to bude kolem 5 - 8 Cm, ale to si pouze domyšlim. Hlavně mi nepište ze je to na mě nebo o penězích. Určitě je nějaké technologické hledisko. Diky
24. bře ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @tomas80 kdyz to poscitam jsem na 14 cm bez finalni podlahy
podle mne technologicke hledisko je jen o tom kolik tam nacpu neceho pro utlum hluku
24. bře ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
 @tomas80 zalezi jestli tam potrebujes tahat odpady. My je v podlaze mame takze jsem musel davat rost 14cm aby se mi tam 110 trubky vesly. Jinak bych daval jen 6-8cm.
26. bře ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Aha, odpady. Takže je to jasné emoticon diky
26. bře ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @obludak Vítám nového srubáka. emoticon Oceňuji, že´s to projel celé, Karinin pečený srub uprostřed chatu dokazuje tvoje úsilí. Přátelství je tvoje. emoticon
Máš před sebou hodně. Když si teď rekapituluji, fáze papírování byla fakt to nejotravnější. Ale ten pocit když přivezou dřevo na pozemek, ten to vše smazal. emoticon emoticon
29. bře ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 Ahoj dřevomilci, po třech letech s uzarděním opět přicházím... emoticon Naše řešení nového bydlení tehdy vzalo velmi rychlý spád a my se téměř "proti své vůli" nastěhovali do bytovky... to ale nic nezměnilo na tom, že i nadále čekáme na tu naší vysněnou roubenku.. a že teď začíná být na čase se opět pustit do hledání a zkoumání možností.
Hodně nás zaujaly roubenky od firmy OK Pyrus, znáte někdo? Staví z lepených hranolů s možností vložení izolace do stěny. Já se toho lepení bojím, kvůli škodlivosti, i když se použité lepidlo tváří jako naprosto OK a nezávadné...ale jedním z důvodů roubenky byl i ten, že chceme v domě co nejméně chemie.
Na druhou stranu se nám líbí, že už stavba nepracuje, nesesychá, a není nutné dělat technologickou přestávku. A tak by mě zajímal i váš názor a zkušenosti. Mnozí z vás už bydlíte v masivních domech mnoho let emoticon Děkuju.
30. bře v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @terirez lepidla bych se nebal pri stavbe z vysuseneho a s OK Pyrus bych se bal akorat ceny emoticon
30. bře v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez emoticon)) jojo, bylo řečeno, lepidlo pohoda, ale okpyrus cena to bude něco a ještě lepene hranoly, no to bude řežba emoticon)) izolace uvnitř, vidíme že netřeba emoticon já vlastně dražší firmu na masiv neznám,,, na druhou stranu majitel je milovník dřeva,,, emoticon technologická pauza téměř není třeba, nebot nad okny, kdveřmi a všemi svislicemi se dává prostor pro sedání a s tím se pracuje několik let, tak to je v pohodě, Honzík i Jitka myslím začali bydlet dost brzo emoticon, tak držím palečky,,, to vyjde emoticon!!
30. bře v 07:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @terirez s OK Pyrus stavěla myslím tady morana,ne teda roubenku, ale srub, a jsou velmi spokojeni
30. bře v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 čau. mám dotaz. začínám dělat sokl pod prahovou kládu. viděl jsem některé vaše řešení, ale přesto se chci zeptat.

1) poslední šár bude ze ztraceného bednění (klasika). dávali jste ho pouze na lepidlo (beton) a zalili betonem nebo jste tam navrtali i roxory? tzn. porušit izolaci (dá se ale kolem roxoru znovu zatavit)

2) izolaci jste dali v jedné nebo dvou vrstvách (myslím tím vodorovnou izolaci pod soklem)

3) stačí pouze vodorovná izolace pod soklem nebo je nutné sokl "obalit" izolací i svisle z vnitřní strany nebo z obou stran = vnější i vnitřní svislá izolace? tzn. sokl by byl ideálně izolován takto:
vodorovně: dole i nahoře
svisle: z vnější i vnitřní strany

osobně si myslím, že by stačila vodorovná izolace pod soklem, ale pokud tam navrtám roxory, může to někde časem prosakovat, takže bych se chtěl pojistit

díky za echo
30. bře ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @tomas80 ja mam sokl jako hranol 20x20 cm normalne polozeny na vodorovny izolaci, zevnitr bude podlaha a z venku (jednou) oblozeni kamenem
30. bře ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @tomas80 já taky jako geodett, jen tam nemám hranol ale půlkuláč na kuláč. Nevím proč se tu často řeší ta svislá izolace. Od toho jsou stěny odděleny vodorovnou izolací. Vždyť první kláda se doporučuje výš o několik cm, je to odvětrané.... emoticon nemáme s tím vůbec problémy.
30. bře ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 U mě je sokl součástí základu. Roxory skrz ZB dlouhýýý až nad desku ( https://goo.gl/k1s6FB ) . Izolace lepená přes sokl ( https://goo.gl/LWZ8KY ) . Lepší je ohýbat a nahřát modifikovaný asfalt. pás, obyč. praská. Plus matlání opravné asf. stěrky v rohách. Dost jakože drbačka. Na horní dosedací plochu jsem přidal ještě jeden asf. pásek.
První kláda je napevno přišroubovaná k zavitovkám, který jsou chemicky ukotveny do toho soklu, tzn vrtány skrz izolaci. Takže ty závitovky jsem taky opatlával asfaltem v kyblu.
Příště bych volil tvou var. 1 , jen ještě přplácnul zvenku izolaci do výšky soklu.
30. bře ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 my máme dost vysoký sokl, kvůli ruzným trubkám v podlaze a také kvuli jiným věcem,,, roxor doporučují, když nebudeš mít dum dole svázaný, my ho ale dole svázaný máme (dřevěné kulatiny procházejí skrz naskrz celým obvodem.... protože máme sklep, tak máme izolaci dvojitou zvenčí a sokl stojí na betonu a izlace jedna je přetažená od vnitřku nahoru do vodorovné plochy soklu. Na tom leží tenký polystyren pro vyrovnání a na tom pulkuláč, který má venku drážky pro odkap vody deštové,,, tak to máme my,,, nakonec podlaha sahá přes první pulkuláč a z venku bude ještě nějaký obklad emoticon (roxor by měl pomáhat držet kuláče na místě, kdyby se chtěly spodní kroutit nebo rozestoupit - ano? tak to máš myšleno?), druhá fotka xavik-tak to máme i my emoticon, ale celoplošná hydroizolace je v podzemním patře,,,
31. bře v 06:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 dobrý no, myslel jsem, že prahové klády se k základu nekotví. to mě po...
31. bře v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 však mnoho lidu ji nemá kotvenou emoticon)) já jsem sháněla infa všude možně a máme raději svázané,, emoticon
31. bře v 08:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @tomas80 v Německu a v Rakousku musí být prahová kláda upevněna k základové desce ze zákona, u nás nemusí, tak si vyber
31. bře v 09:54  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @tomas80 a co radí Papežík?
31. bře v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 pár stovek za tyče M16 + matky, vrtáky D10, D16, chem.kotva a práce. Vrtací kladivo z lídlu stálo, co půjčení profi, a šlo to krásně. A to mám pod první modř. kládou ještě navíc modř. 10cm hranol emoticon . To je pořád něco raději navíc, a že se v to ceně baráku ztratí ...... ale když když už je to po stý, lítají statisíce, že emoticon emoticon
....okapnice, lepší střecha, lepší příprava oken, lepší materiál tam a onam, poplatky za to a toto, jé to jsem nevěděl, proč já ? co kdyby jsme.....
31. bře v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš