Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 tak, zachvilu ma caka zateplenie sokla, a potrebujem poradit, prvy rad sokla je zo straceneho bedneni 20x20, presah roubenky do vonkajsej strany je 10 cm, niekde je to aj menej, a to z toho dovodu ze zakladova doska ktora by mala mat mieru 9x6m ma par cm odchylku, na zakladovu dosku sa teda spravil prvy rad betonoveho sokla, a tym my vznikla medzera. Kedze to chcem olepit xps hrubky 8 alebo 10 cm, a ukotvit ho na spodnej strane z dovodu ze mam hydroizolaciu, vznikne mi tam medzi soklom a xps dost velka medzera. Uvazujem ze to bud vyplnim tensim xps alebo tam nastriekam viac peny? Vedeli by ste mi poradit ? prikladam aj obrazok pre predstavu ako ten odskok na sokli vyzera...
16. bře ve 21:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 735 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @petronia myslim ze je jedno cim se to vyplni
ja jsem se rozhodnul ze kdyz neni zatepleny srub nemusi byt ani sokl emoticon
16. bře ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @petronia mame teda jen 4cm xps a taky obcas odskok ale mezeru jsem nevyplnoval nicim. Vzduch je taky izolant emoticon
17. bře v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @geodett Říkáš, že to vážně chceš dle Detail 1. ?
http://goo.gl/bWd8Jg
http://goo.gl/jxyZY
možná by pro srub šlo i říct, že jde o Detail 3...
17. bře v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @xavik kdo hleda najde emoticon aneb sladka nevedomost, sokl je ze dreva a to je prece izolant
17. bře v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @geodett tě podezírám, že ty máš i základy s deskou vylitý ze dřeva emoticon .
Já mám sokl 20cm ztracený b. + 10cm modř.trám. Těch 10 tis. Kč na zateplení, nám paranoidním, za to stojí emoticon
17. bře v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @petronia na tvoje řešení si počkám, taky tam budu mít fuky. Ale ani ještě nevím, jak tam xps přidělám, jestli nějaký kotvy nebo stačí lepidlo. Případně nerovnosti vykrýt tím lepidlem. Jako hydroizolaci mám klasickou lepenku.
17. bře v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @petronia tak tady najdeme odpověďi oba emoticon
https://youtu.be/d0ucnZf73DQ
17. bře v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 na skok se ještě vrátím. Do interiéru se jako nejvhodnější pigment, pokud chceš zachovat co nejvíce přírodní barvu / vzhled, jeví pigment bílý. Ten má z pigmentů nejvyšší krycí účinnost proti pronikání UV záření, degradaci ligninu => šednutí. Zároveň prosvětlí místnost, zvýrazní kresbu - ale musí ho být jen nezřetelně. Případně drahé olejové lazury s těmi transparentními UV absorbéry (např. http://goo.gl/AtXw9i )
Teorii jsem musel načerpat, víc se o to zajímám a sám to řeším neboť NEkupuji drahé lazury ale hodlám si to také namíchat. Ani mě nic jiného nezbývá, mám tu 200l lněného oleje, 200l tungového a 50l světlicového (interiér) , jsou čisté a bezbarvé (přirozené zbarvení je bezpředmětné). V podstatě už stačí jen ten pigment a to je momentálně můj kámen úrazu, páč jej nemůžu splašit (obzvlášť bílý), nejlépe se vzorníkem = naživo, ne eshop, kde ani neuváději, s čím se dá míchat. Musí být smíchatelný s olejem a měl by to být co nejjemnější pudr. Přitom to vypadá tak snadně. Kdyby ses do něčeho podobného pustil, byl bych vděčen za nějaké přínosné informace. V posledním případě mě napadá míchat můj čistý olej s nejtmavší nedrahou vhodnou lazurou, co najdu na trhu, jen kvůli dodání pigmentu.
17. bře v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @xavik tam jsem srabacky pouzil 50 kubiku betonu emoticon a na desce mam rovnou 20 cm smrk tram
17. bře v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @petronia sem to připěnil, když to mělo smysl sem to vyplnil kouskama, průser u roubenky je ta rovná hrana prahového hranolu - to u srubů není...
17. bře ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 @petronia Těch 10cm přesah je docela hodně.Nevím kolik cm máte trámy,ale až to bude sedat tak to může dělat neplechu,protože to nebude sedět celou plochou.Celá stavba to je nějaká váha a trámy si sedají.
17. bře v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Drazí srubaři, mám na Vás otázečku. Firma, která nám staví srub, nám nabízí i nátěr. Spolupracuje s firmou, která používá Kreidezeit a Lazurol. Uvažujeme, že by jsme si to od nich nechali i natřít, ale váháme, kterou ze zmíněných lazur využít. Má někdo zkušenost? emoticon Děkuji emoticon
17. bře v 17:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
 @magdatr Já bych šel do Kreidezitu.Pak Osmo,Remmers taky celkem kvalitní.Žádnej nátěr ale nevydží deset
let.Nátěr bych si udělal sám.
17. bře v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @krocandurman

trámy máme 30cm, sokel na ktorom su tramy je 20 cm, robil nam to chlapik ktory v roubence býva, a ma tiez taky isty sokel.
17. bře v 18:00  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
 @petronia To možná bude stačit,oni by se mohly otevřít rybiny,když to nebude pořádně sedět.Poslal jsem vám zprávu. emoticon
17. bře v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr já bych do žádné lazury nešla, pakliže je to syntetika,,, u domu, který se staví z čerstvého dřeva,,, a vubec. My jsme si natírali sami Kreidezeitem-olejem na exteriér. a vnitřky zase lejem na interiér a schody tvrdým podlahovým olejem,,, každý rok si to někde zase natírám - nejdříve odchází u nás jih a západ emoticon (chtějí za to docela dost-profíci)
18. bře v 06:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @krocandurman @kasha - Děkuji za rady emoticon

Co se týká nátěru (pokud bych neřešila peníze), proč by jste si natírali raději sami, než využili firmu? Myslím, že na tom se nedá nic moc zkazit, ne?
18. bře v 07:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @magdatr pokud neřešíš peníze a nemáš na to ani čas nebo máš nějaký handicap, tak si to nech natřít. Nic proti ničemu. Natírání si děláme sami asi jen kvůli úspoře peněz. Není to náročné, spíš relax (oproti jiným pracem), zapojí se celá rodina. Jsou teda místa, kde není lehké se dostat, jako např. štíty, ale nějak to vždy dobře dopadne emoticon
18. bře v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 Aj, ještěže jsem o měsíčním dřevu nevěděl před těžbou. Neměl bych srub ani trochu šedý....neměl bych ho vůbec emoticon
Čtěte.: http://goo.gl/DUrszi
@tomas80 rozhodně z toho nech vyrobit schody a nemusíš mít strach, že ztmavnou emoticon
18. bře v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @xavik - čas je to, co moc nemáme :D Máme soukromou firmu, takže volné víkendy moc neznáme, v práci se s partnerem střídáme, protože máme roční dceru. Ten "volný" čas se u nás hrozně špatně hledá a co jsem se dočetla někde mezi stranou 48 - 280 je natírání dost časově náročné. Kolik vrstev jste dělali? A kolik času Vám to zabralo...?
18. bře v 11:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr ano, čas to vezme,,, kreideziet má 3 nátěry - základní a pigment a i po nějaké době další pigment emoticon znám jen kreidezeit, baví mně, nebot kdykoliv si mužeš cokoliv opravit sama,,, až na ty štíty, ale kazí se mi zdrak, tak to mám sátel superové emoticon
18. bře v 11:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @magdatr zase tak časově náročné bych to neviděl. Srubovinu natřenou ještě nemám ale už jsem se nanatíral sám stovky m2 desek. Mě čas zatím netlačí tak to nějak postupně našudlám, jinak bych to viděl, že parta 4 lidí to natře jednou vrstvou klidně za 1 slunečný den max. 2 i s vnitřkem. To lépe vyhodnotí ti, co mají natřeno. Dávat budu vrstvy dvě, s tím, že první napouštěcí se nechá pořádně vsáknout / zaschnout. Asi taky záleží čím a co vše uvnitř chcete natřít. Např. z lazur je čl. víc sfetovanej než z čistého oleje a nevydrží dlouho. Nejdéle to samozřejmě trvá, když člověk natírá sám = čekačky na ohřev oleje + chození, lození.
Jinak tím, že máte soukromou firmu máte právě možnost si řídit čas samy, jen ujde zisk, sám si takto ubližuju emoticon . Nejdřív jsem si říkal, jak nechám většinu udělat řemeslníky, že vydělám víc za hodinu v práci než jim zaplatím ale nedá mi to a prodělávám, páč jsem nervózní, když tam někdo je a já ne, baví mě to a vzniká silnější pouto mezi mnou a domem viz. nedávná debata emoticon Ale každý to tak nemusí mít, hlavně se moc nestresujte.
18. bře v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @xavik měsíční dřevo,,,, tyjo, znám měsíční kámen emoticon,,, a proč píšeš že bys neměl srub emoticon měl bys ty rovné stěny co jsou v článku? emoticon
18. bře v 11:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @xavik Mohu se zeptat na ohřev oleje? Zatím jsem se nikde nedočetla, že by se měl olej ohřívat...?
18. bře ve 12:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @xavik ja jsem v podstate vyrizenej, nemam ani mesicni ani zimni tezbu, ja to vlastne muzu rozrezat a spalit ten barak emoticon
18. bře ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @kasha páč byl problém sehnat jenom zimní těžbu nejříve listopadovou, vlastně horní kolo a celá vazba je až z dubnovýho a celá stavba se díky tomu termínově strašně posunula. Kdybych požadoval měsíční ezoekobiorawultranature těžbu, tak bych teď tak maximálně vymetal základovku a líně pošomtával záhonky.

@magdatr olej se ohřívat nemusí ale je to lepší, pěkně zřídne a lépe se vpije. Obzvlášť při nižších okolních teplotách. Takže v létě v hicu asi zbytečný. Ohřívám v hrnci na nějakých 40°C (max.50) aby tam šel strčit prst.
Čistý olej ředím ještě pomerančovým cca 1:7. Ale jak je to u hotových lazur nevím, za ty prachy by měla lazura sama vyskočit z plechovky a ideálně se fcucnout emoticon
18. bře ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 A teď chci zase poradit já emoticon

1. Broušení rohů. Fakt jsou škaredý. alespoň uvnitř by se měly vybrousit. Zkusil jsem dlátem, jak to dělá Petr ale to mi moc nejde. Ručně šmigrlem je děsivá představa. V diskuzi jsem našel info, že brusku má na fotce Kanavi a misheel ale nenašel jsem.
a) Je to vibrační multibruska (alá žehlička) ? Koupil jsem v Lídlu toto: http://goo.gl/gpC7zC ale když jsou klády nějak, tak se všude nedostane. Už jsem na ní stihl zničit háčky toho sucháče. Zítra na to zkusím přidělat nějaký bazmek, třeba zvýším škvírový dosah.
b) Nebo je lepší taková ta kmitací s různými nástavci ? Renovátor nebo jak se tomu nadává.
c) Nešlo by to rotační přímou bruskou (fortuna) ? Pneumatickou jsem koupil dnes ( http://goo.gl/uHYoDy ) ale jaký zvolit nástroj ? rašpličku nebo lamelový kotouček ? Nejsou nejlevnější.

2. Opět broušení. Mám takovýto strom:
http://jpeg.cz/images/2016/03/18/ah9ZQ.jpg
Nějaká slíva od silnice, suchá, odkorněná. Ale dost lýka zůstalo. Je takový nečistý i tím, že dlouho ležel. Chci to čistý, světlejší, a co nejhladší. Poklud možno aby zůstaly červocestičky zpod kůry.Ocelový kartáč dělá rýhy, nylonový taky nic moc. Co říkáte na opískování, půjde to ? https://goo.gl/Kn1vfg
Nebo třeba opálit a okartáčovat ? Broušení jako srub zavrhuji, to dělá mnohohran, velký úběr, i je tam moc křivostí, které chci zachovat nebo se tam stejně nedá flexou dostat.

Ony ty experimenty se docela prodražují, tak když mi ještě dnes někdo napoví, možná ušetřím. Díkec předem emoticon
18. bře ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 295 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @magdatr interier jsme natirali 2x vcetne stropaku (mysleno prizemi bez zaklopu), v sestave 2 dospeli+2 pubertaci jsme to dali za cca 6 hodin/jeden nater. Natirali jsme cistym saflorovym olejem, takze se nezdrzujes kdyz to na Tebe kapne emoticon. Venku spodek mame zatim pouze jednou, planuji jednu sobotu to vzit wapkou a po tydnu to ve 4 lidech za sobotu musime natrit emoticon
18. bře v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
 @xavik Na broušení je nejlepší malá bruska,fíbr a tvrdé brusné kotoučky,Ten kmen bych vzal asi nejdřív pořízem a pak se pokusil obrousit.Oni dělají ještě takový gumový fíbr,ten by se mohl lépe přizpůsobit nerovnostem,ale myslím,že je to jen do vrtačky.Jinak na odkornování se dá použít tlaková myčka,ale klasická wapka asi na to nebude mít sílu.
18. bře v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš