Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr Tak na výběr toho moc nemáš, pokud chceš neopadavý, relativně finančně únosný..Protože třeba taková bobkovišeň, nebo buxus (zimostráz) ti neopadá, ale zase ten plot na levno nevyjde. A to buxus prvně potřebuje pořádně zakořenit, to trvá třeba i 2-3 roky, aby pak měl sílu a rychle rostl a živý plot udělal. Takže pak už jen ty túje (můžeš kombinovat druhy, udělat vícebarevný) a nebo smrčky. Ty rostou rychle, když se naučíš je dobře stříhat , tak i vydrží leta. Tchán má smrkový plot kolem hrádku kolem 20 let a stále se mu daří ho udržet ve výšce cca 1,5m, a nevyholuje. Široký je cca 1m. Pokud se ti nelíbí tůje, šla bych do smrčků. A kdyby náhodou někdo chtěl tip na buxus, tak zrovna jsem si 10 kousků objednala, dávám to před jednu zeď , cca 3m a přišly mi docela pěkné kousky za pěknou cenu.:-)
Odpovědět
Profilova fotka
A jinak, v mém albu uvidíš, jak já si s tůjema hraju. My potřebovali rychle něco rostoucího, co zpevní stráň a bude neopadavého a cenově únosného...Takže máme tůje, kromě teda dalších okrasných stromků.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda srubařky, máte to nádherné... :) My si nechceme ubrat hodně místa z pozemku tím, že stromky nasázím metr od plotu, pokud je totiž narvu až k plotu, bude se to větvit k sousedům a nemyslím si, že by se jim to líbilo. Vůbec nevíme, jak to vyřešit. Hodně lidí nám doporučuje zimolez, ten se do plotu zaplete a nebude prý sousedské vztahy nijak narušovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr tak vysázejte břečťan. Opět u něj platí, jakmile zakoření, pak jede jak divý. U zimolezu si ohlídat, aby byl neopadavý (pokud je u tebe nutnost neopadavého, jak třeba u nás), když kvete , je to vůně. Pak jsou plody, ty jsou jedovaté..ale ono, co není. I břeč'tan je jedovatý..
Odpovědět
Krásný den přeji všem srubařům, srubařkám a všem nadšencům těchto staveb. Konečně jsme se dočkali i my a začínáme. Přečetla jsem skoro celou diskuzi zde a jsem ráda za postřehy a nápady, které jistě využijeme. Díky za ně. A teď zas hurá do práce :-) terénní úpravy kolem základové desky.
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Přeji hodně zdaru a hodně radosti ze stavby. Někdy je člověk ze všeho unavený, ale nakonec je pak to bydlení ve svém snu. (a jeden postřeh, opravdu dobře, ale dobře zasuňte odpadní trubku do druhé trubky-v našem případě flexi ;-) , to se pak třeba v sobotu ráno probudíte, jdete na wc a následně během pár minut zjistíte, že je vyhozená elektrika, jdete ji do skříně nahodit a skříní vám protéká voda!!!!! voda z odpadu (ještě že to bylo malé spláchnutí a ne vypuštěná vana !!!), který se posunul, odsunul a voda vytekla do šachty, kde vedl také krk s elektrikou a voda si otvor našla a gravitací stekla do suterénu , do skříně :-) Prostor, kde byly odpady, i elektrika , je ze sádrošem,za zabudovanou ledničku v lince..Sobota tak byla ve znamení oprav, ale hlavně že jsme nevyhořeli a mám uklizeno, jak dlouho ne...i za linkou, která se částečně musela odmontovat :-)
Odpovědět
@magdatr Osázel jsem dokola 130 metrů habrem. Rychle roste a suché listí zůstává i v zimě, něco málo sfoukne vítr ale vesměs to vytlačí až jarní listí. Mám toho přes tisíc kousků dvouřadě po 30cm ale rostlinky se dají získat jednoduše zdarma. Sázení je také rychlé, jen zašlápnout rýč, roztáhnout, vsadit, zatáhnout. Co se neujme rychle vyměníš (tak 5%). Nyní pro pestrost různé úseky vyměňuji postupně za jiné keříky - jedlé (aronie, muchovník, zimolez, kiwi atd.), kousek i smrčky ......jenom ne thůůůje.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik pročpak jen ne thuje?
Odpovědět
@jptn thuje se mě nelíbí, smrdí, jsou agresivní, údajně se v jejich blízkosti nedaří ovocným stromům (přisuzuje se jim rez hrušňová ale to není jisté, spíš jalovec) a mám je spojené s takovými těmi sterlními zahrádkami bez života. Vše jen můj osobní názor, takže se omlouvám, klidně dejte tůjá, když nejste moji sousedi |-|
Odpovědět
@morana128 díky za podporu, tuším co nás čeká, ale asi to bude ještě horší :-D výborná příhoda s trubkou, snad si vše zapamatuji, doufám do roka bude i koupelna. Teď řešíme okna nad galerií, ráda bych dostala do srubu co nejvíc světla, ale manžílek je konzerva a nechce jít do trojúhelníku, to zas bude..... :-(
Odpovědět
@morana128 Tvá zahrada je skvělá, klikla jsem na To se mi líbí, ale asi více krát, učím se zde.....
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Vitej mezi potrefenymi :) drzim palce at jde vse podle planu a hlavne nezoufej ze to nikdy nejde podle planu - vse ma svuj cas :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@masar vítej a netřeba dopředu říkat že bude hůř,,, netřeba si projektovat horší, ale lepší cesty :)) máme těch trojuhelníků dost na všechny světové strany, koukni :) po pravdě, ty trojuhelníky mimo balkon se ne zrovna nejlépe myjí,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar Taky zdravím,..... s mytím zkušenosti zatím nemám :-), ale co vím je, že každá změna jednoduchého tvaru střechy znamená o dost korunek víc v rozpočtu celé stavby, takže je nutno to důkladně zvážit.
Odpovědět
Všem zde přítomným : díky za optimismus! Dnes vše dopadlo skvěle, základová deska předána, rozdíl do 1cm. Dostali jsme od Rájce pochvalu :-D Poradili s okny, budou do trojúhelníku :-) Ale střecha bude stejná. Vím, že mytí bude problém, ale máme dost dětí, co pomohou, když ne bude robot :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@masar - Všimla jsem si u Vás, že stavíte s firmou Rajec, takže se k Vám přidávám, srub u nich máme ve výrobě a v nejbližších měsících nám bude přivezen. Jak jste zatím spokojena? My měli trochu problém se projektantem, protože jsme dělali dispoziční změny, ale projekt hotový, stavební povolení včera schváleno a tak nezahálíme a dnes už vykopané základy... :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se jdu k Vám podělit o pohledy našeho budoucího bydlení, snad to tak bude i ve skutečnosti... :)
Odpovědět
Roubenka 8x10m,trámy 26x26cm,komplet hrubá stavba počítám do 800tis s projektem,dopravou,montáží.Pište do zpráv.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocendur - My stavíme ve skoro stejných rozměrem srub, nevím, jaký je to cenový rozdíl, ale u nás je to takhle: Skeletová konstrukce tj. obvodobé stěny, nosná konstrukce stropu, konstrukce krovu, izolace, impregnace, spojovací materiál, otvory pro elektroinstalace, trubky ve stěnách, kotvící hranoly na okna a dveře, zhotovení prokejtové dokumentace pro skeletovou konstrukci Cena cca 600.000,- Dokončovací práce tj. schody, zábradlí, podlahy, int.příčky, štítové stěny, nadstavba, izolace střechy, podbití konstrukce, střešní krytina, okna a dveře, impregnace dřeva Cena cca 800.000,-
Odpovědět
@magdatr To máte dobrou cenu.Mě trámy budou stát 350 tis,kulatina je samozřejmě levnější tak můžou udělat lepší cenu.I tak se mě 800tis zdá hrozně málo,jestli v tom je krytina,dveře,okna.
Odpovědět
Profilova fotka
Dokončovací práce jsme od firmy Rajec nevyužili. Cena by odpovídala kvalitě materiálu, tj. nízká kvalita. A ceny jsou bez DPH... :)
Odpovědět
@magdatr Zdravím, budeme asi v Rajci sousedé :-) byli jsme si převzít srub osobně, paráda! Asi půl hodiny jsem nemohla asi mluvit, velká radost vidět náš sen konečně na vlastní oči. My máme 10 x 8 s velkou terasou a přesahem střechy. Neměli jsme s touto firmou žádný problém, všichni pracovníci jsou odborníci na svém místě. Na začátku jsme měli špatný projekt, ale od jiného, pražského projektanta, tak nám ho upravili a dodali hodně dobrých detailů. Při převzetí jsme upřesnili elektřinu - opět super vychytávky od p.Brončeka a p.Svorníka. Už se těším na skvělou partu, která přijede na montáž. Dokončovací práce využijeme, ale jen ty, co jsou dřevěné a tak si mraky věcí budeme dodělávat sami........a vo tom to je......
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman @magdatr no mne teda se vsim co pises se to zda taky nejak malo =-)
Odpovědět
@geodett máš pravdu, na tento den jsme čekali 5 let, bohužel nejsme s manželem ve věku, že máme život před sebou, ale ani za sebou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@masar - My se na Slovensko teprve chystáme, p. Ing. Pokutová nás tam láká, abychom se přijeli podívat, jak srub staví. Velikost máme stejnou, 8 x 10 m, máme terasu ze 2 stran a patrové. Vypadá to asi jako Fisher, jen trochu větší a dispozičně to máme celé překopané. Jinak souhlasím, že p. Bronček je super, ale p. Bursík nebyl moc ochotný. Všechno trvalo a díky tomu, že máme v rodině stavařku, veškeré změny navrhla ona a p. Bursík je měl jen zakreslit a no to bylo... :( To už je ale pryč, takže teď už jen dodělat základovou desku a snad na konci května bude stát srub na pozemku :) Moc Vám závidím ten trojúhelníkový štít, tam jestli dáte ty trojúhelníková okna, jak jste psala, bude to paráda. Bohužel partner na takové "nestandardy" není, je to spíše konzerva, takže já mám v tomhle smůlu.
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr konzervy jsou trvanlivé, když přijde bída - jako když najdeš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato - Já tu svou konzervu miluju, takže i když projde trvanlivost, stejně to bude moje konzerva :D
Odpovědět
@magdatr jeďte se podívat, určitě doporučuji osobní předání a udělejte si i z cesty cíl. My zůstali na Slovensku tři dny a krásně si tam vyčistili hlavu :-D Nemáme typový projekt, chtěli jsme vše v přízemí, otevřenou galerii a nahoře jen dva pokojíky pro přespání návštěv. A trojúhelníková okna budou, huráá! V ostatním na tom budete lépe a rychleji. Konzervy jsou dobré, je na ně spoleh. I když občas použiji systém krku, která otáčí s hlavou rodiny 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr tak to máte sakra dobrou cenu. 600 tis.za to, co jsi vyjmenovala je za hubičku. nás bude stát jenom skelet 8 x 10 m bez vazby + konstrukce teras cca 850 tis. (včetně dopravy, kompletního broušení, seřezání špalet u oken a silnější kulatiny). pokud započítám projekt, jsme zase někde jinde. počítám, že vazba bude stát cca 60 tis. (dřevo máme vlastní). z hlediska ceny zajímavá nabídka.
Odpovědět
Profilova fotka
@masar - u nás je to trochu složitější, máme roční dceru a firmu, která nefunguje, pokud tam alespoň jeden z nás není. Pojedeme se mrknout určitě, ale jen na otočku.. :( @tomas80 - Cena se nám od nich opravdu líbila, pro upřesnění pro všechny další bych ráda řekla, že cena byla za typovou stavbu. My jsme vycházeli z typu Fisher od Rajec, ale máme navíc terasu, rozměrově trochu větší základ a přesahy delší, než jsou v typu. Takže cena se nám trochu vyšplhala. Ale kdybychom chtěli typ s kulatinou myslím, že 24 cm, byla by to cena, kterou jsem psala výše. My máme kulatinu 30 a výše uvedené změny, takže cena je v reálu pro náš srub vyšší.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?