Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 740 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @ammma mam natreno 3 mesice po montazi a ta krupice tam je vsude emoticon ale vypada to celkem zajimave
26. srp v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @geodett nemas detail foto? by me to nastvalo.. vevnitr vybrouseno do hladka
26. srp v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @ammma krupici mam z venku uvnitr jsem ji zatim nehledal ale urcite nekde bude, foto udelam az budu na miste
26. srp ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @fredd1e shrnovat sníh jde dobře - máme porfyr a ten je hladký a dlažba je udělána dobře, takže žádný kámen nevyčuhuje nad jiný. Je to rovné, takže se sněhem žádný problém. emoticon. Podklad máme štěrkopísek a hrubý štěrk a jemnější štěrk. A taky kari sít. Jiné odvodnění jsme neřešili. emoticon

@ammma Srub jsme natírali asi po roce a smůla se nám objevuje na srubu i dnes po 5ti letech , ale nevadí to. emoticon
26. srp ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 Prosím vás, ty lepicí pásky Air stop se asi lepí z vnější strany, že? Mam na mysli např.napojeni štítu a sruboviny. Kluci mne tam dnes dali cca 3 Cm nad srubovinu pozednici na sukénku a zapomněli to prelepit. Mužů to vyřešit prelepenim směrem z interiéru nebo je to striktně použitelné z exteriéru? Pokud je to problem, vrazim mezi pozednici a srubovinu ovcí vlnu a z čela to zadekluju deskou. Přemýšlel jsem i kvůli havěti ale ty naše baráky proti nim asi nikdy dokonale neutesnime emoticon

Jinak stít mame místo Difúzní folie vyřešeny egger Dhf deskou. Spojeni se srubovinou ve vinklu je natupu

http://www.egger.com/CZ_cs/products/?N=4294964160+21&R=product-269-cz-cs
26. srp ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @tomas80 airstop se lepi z interieru! potrebujes, aby se vlhkost zevnitr nedostala do konstrukce, aby se tam nesrazela.
26. srp ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 A platí to i v případě skladby viz. Obrázek uprostred strany na odkazu? Abych neudělal nesmysl...

http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/difuzni-deska-kronospan-dfp/

Tedy v případě dfp plus Osb...
27. srp v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @jumpmans už to asi chápu, jak to myslíš. Mam to tedy prelepit až u parotěsné vrstvy (Osb)?Jak ale tu dfp desku utěsnit proti profuku? Možná by pomohl zářez do sruboviny
27. srp v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @kanavi
@pekbit a na kolik to prosím celé vyjde,když si kámen kupujete,vlastní nemáme. takže příprava stačí momentálně štěrk a na ten štěrk se pak dává beton s kamneme? protože letos to na finální úpravu nevidím,takže myslíte,že na terasu atd.nemusíme dávat obrubníky,budem mít terasu na svahu,můžem kousek nechat na nějaké rostliny a pak y šel svah,ale aby to nejelo dolů?já je totiž ani moc nechci.
27. srp v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @bilbery podle mě se musí podklad vyštetit a zhutnit. Pak kamen do betonoveho lože. Uvazuju ze to dame na sucho, jak za starých časů. Ma to samé vyhody
28. srp v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @bilbery přesnou částku ještě nevím, budou končit tento týden, takže teprve bude účtování, ale mělo by to vyjit na 1800m2. Kameníci tvrdí, že lomový kámen, který si jezdí sami do lomu vybírat, je nejlevnější materiál, který lom prodává, teda prosívka je samozřejmě levnější, ale ostatní, už tříděné frakce jsou dražší. Jinak příprava byla stejná jako máte vy, nejdřív štěrk, ten zhutnili žehličkou a pak už to sázeli emoticon
28. srp v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @bilbery tak jsem se raději poptala, protože už si to moc nepamatuji. A u nás se nejprve udělala betonová deska na vjezd i terasu a cesta i schody ke dveřím (měli jsme toho moc, takže kamene bylo hodně palet) Cenu zkusím dohledat. emoticon a po vyzrání (už nevím za jak dlouho) se na to lepila kamenná dlažba do malty NVL -300 a spárovací hmotou se to spárovalo. emoticon
29. srp ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kanavi děkuji za tak přesnou odpověď
29. srp ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ytongcz
Stavební systém Ytong
obchod.cz@xella.com PRO

Stavební materiál - základy, zdi, fasády - Region Brno
5
fotoportrét
fotoportrét
ytongcz
Stavební systém Ytong
obchod.cz@xella.com PRO

Stavební materiál - základy, zdi, fasády - Region Brno
5
 @xavik Dobrý den,
pokud zůstane spodní výztuž překladu, překlad by to měl převzít. Pro jistotu bychom vložili ocelový L-úhelník do rohu (nadpraží vs. boční ostění).
29. srp ve 14:46  •  www.ytong.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @ytongcz děkuji za reakci, to jsem nečekal přímo od výrobce. Železa jsem přefiknul v oblouku a celý překlad podložil dvěma úhelníky. Zaškrábnul jsem je dovnitř, dolní pruty zůstaly nedotčeny.
30. srp v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
Registroval se 14. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
Registroval se 14. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Má 2 přátele. Region Zlín.
 Zdravím vás, tak konečně po osmnácti měsících mám stavební povolení. Ještě bych chtěl do zimy stihnout základovou desku. Tak bych vás chtěl poprosit o radu. Jak moc jste zapouštěli ztracené bednění vůči obvodovým stěnám abych později nad sokl nemusel dávat okapničku? Když dám na ztracené bednění nějaké zateplení soklu + v budoucnu obklad, tak mi to moc vyleze! Jak to máte řešené?
31. srp ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @prapor1 To je různé, na jedněch protilehlých stranách to vychází jinak, než na druhých - klády jsou podélně říznuté buď v půlce nebo s menší dosedací plochou. A zrovna na té skoro celé kládě to vychází minimálně a ještě k tomu se kláda zužuje. Nevím jak ostatní ale já dával osu klády na střed bednění a mimo osu bych to ani nedoporučoval. Okapovou hranu bys udělat měl v každém případě, pokud ne plech, tak aspoň zářez zespodu klády, ale jak to řeší lidi se zářezem nevím, možná nějakou mezerou či zešikmením. Já vlastně taky maflem seřezával XPS podle okapnice ( https://goo.gl/MMMsJn ) .
Plechová se ti nelíbí ? Když si ji sám naohýbáš, je za pár šušňů, vyšla mě na 1200,- v http://www.proex2000.cz ( https://goo.gl/5K7R3o , pozink. 0,5 ze svitku barvený, hodina práce) + tmel
S výsledkem jsem spokojen, funkčnost zaručena. Přesáhnul jsem ji 10 cm, na soklu je lepidlo + 6cm XPS + lepidlo + perlinka + bude obkládací porfyr cca 2 až 3 cm. Možná bych přidal 2 cm kvůli silnějšímu XPS .
Tvar jsem si vymyslel takový http://goo.gl/m83M57 , příště bych domyslel líp rohy, udělal rozvinutý tvar na ně a vystřihnul, líp napojil (ohnuté se to blbě stříhá). Spoje mám provizorně (v překladu "nafurt") podlepené asfaltovou opravnou samolepící páskou z Lídlu, mimochodem výborná věcička emoticon .
1. zář v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @prapor1 ja mam na desce zakladovy hranol a co bude dale to se uvidi, v jednoduchosti je sila emoticon
1. zář v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 sokl máme ze ztraceného bednění 20 cm širokého. osa klády na středu tvárnice. bez okapniček, bez zářezu - nebylo mi to doporučeno, ale nevím. máme dost velké přesahy na všech stranách (nejméně 2 metry)
1. zář v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 2 metry, to je slušný. Sem tam přijde vichr z hor s deštěm nasvislo, že.... ale asi netřeba panikařit emoticon Mě se stejně nejvíc líbí z jakých to máte průměrů.
1. zář v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
 @xavik
@geodett
@tomas80 Děkuji Vám všem za rady, bavil jsem se ještě s roubenkářem a ten mi poradil, že mám z každé strany, kde bude roubená stěna ubrat na základové desce 2cm, to se mi na XPS desku + další vrstvy zdá málo, ale víc mám strach aby se potom dřevo nějak nedeformovalo. Asi to nechám osudu jako geodett emoticon nebo tam dám menší okapničku.
1. zář ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
fotoportrét
fotoportrét
prapor1
 @tomas80 Máš prosím tě nějaké fotoalbum, díval jsem se ti na profil a nic nevidím.
1. zář ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 oprava "s deštem navodorovno" emoticon
@prapor1 musis do alba misa2015 https://goo.gl/Pq3aoA
1. zář ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @xavik velké přesahy jsem chtěl vždy. samotné stropáky nejsou vytažené o 2 metry, ale pokud se ještě spustí krov o cca 80 cm pod pozednici, udělá to hodně, takže ve finále tam asi ty 2 metry jsou. silnější kulatinu jsem chtěl proto, že kluci staví stěny z velmi podobných průměrů. nedělají to, že sem tam vrazí menší kousek na dorovnání, který to i opticky rozbije, což mně se třeba líbí. je to firma od firmy. někde bylo těch 35 cm plně dostačujících, někde mně to přišlo jako sirky.
2. zář v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @prapor1 jak píše xavík
2. zář v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @prapor1 My teda okapničku máme všude..Bylo to v projektu, považovali jsme to za velmi důležitou věc, nepřemýšleli a dali ji tam emoticon Dělali nám to klempíři spolu pak s parapety. Jen teda neměla být asi měděná, protože to bylo zbytečně drahé, mně se ta měď nakonec stejně nelíbila a tak to, co čučí jsem při natírání baráku natřela emoticon Přechod mezi kulatinou manžel úplně krásně zatmelil tmelem pro srub (co s ním lidi dělají přiznané spáry , ale nechápu-to se pak nemohou doplatit)každopádně, krásně se s tím dělá a za ty roky ani mm nějaké prasklinky.A vypadá to krásně, čistě...Na druhé fotce je vidět i roh, jako udělali to kluci pěkně.
2. zář v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @morana128 pěkné květináče. pozdrav od srubařů? emoticon
2. zář v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @tomas80 Jo jo, zkusila jsem se pana Koudelky zeptat a pak už jsme si jen pro ně přijeli emoticon Poděkování za milé fotky , co jim sem tam posílám emoticon
2. zář v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 SUPER! emoticon
@morana128
2. zář ve 12:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @prapor1 ja tam ve finale tu okapnici taky urcite budu davat, jen u mne to bude trochu pracnejsi protoze velikost zakladove desky misty presahuje srubovinu a zakladovy hranol je utopen uprostred prvniho pulkulace - takze to vidim ze nasroubuju okapnici zespoda na prvni kladu a pote vyresim to pod ni - na odkladani veci na pozdeji na to jsem expert emoticon
ten presah desky je dobre videt napr. zde http://foto.beruna.cz/ber/srub-tupr/20160619-pisek-sterk-10.jpg
2. zář v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš