Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @dadajanko Vybral jsem vatu 36 cm, lamda 0,035. Asi, že cenově to vychází nejlíp.... ikdyž 47 tis. emoticon Zvažoval jsem i stříkanou PUR, takový ty rádobychytrý pěny ale cena od 100 tis.
@grapea Založili jsme: beton. sokl - hydroizolace - XPS 3cm - modř. hranol 10cm - okapnice - první modř. kláda - smrk. klády.
Na styku m.hranol - m.kláda je nula (podlaha). 1.kláda přitažena závitovkami do soklu.
http://www.jpeg.cz/images/2016/08/17/2Ehvf.jpg - sokl s hydroizolací a kotevními šrouby
http://www.jpeg.cz/images/2016/08/17/BNGkY.jpg - tady se lepí okapnice na modř. hranol. Tmel (nějaký sikatmel, takový žlutá salám) se dal i na okapnici - 1.kláda, mezi dřevem hranol - 1.kláda je paměťovka.
http://www.jpeg.cz/images/2016/08/17/tYDo.jpg - přitažená první kláda

Moje skladba je tudíž trošku dražší. Mám víc věcí jaksi předimenzováno, to se tak prostě stane. jiné budou zase odbyté emoticon

První kláda je ohrožena ostřikem, tak to má opodstatnění ale ten schovaný hranol...pravdu má samozřejme vorelmato, když je to v suchu, tak je to jedno. Napříč tomu mě osobně p. Polák tvrdil (když jsem vybíral výrobce), že si dělal test, vzal smrkpoleno a modřpoleno, nechal na dešti a shnili prý obě za stejnou dobu. On ten modřín je asi někdy trošku přeceňovaný emoticon Z vlastního pozorování (fošny a zbytky, co leží venku) vidím, že ale modřín JE odolnější ale nesmí tam být okrajové bělmo, které se chová jako smrk.
17. srp ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
grapea
Registrovala se 16. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 27 příspěvků. Má 5 přátel. Region Blansko.
 @xavik díky za info, zeptám se ty kotevní šrouby jsou to naddimenzování jak zmiňuješ? emoticon popravdě sem tohle ještě neviděla a my to v projektu ani nemáme.. každopádně to vypadá bytelně..
17. srp v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @grapea jak se to vezme. Řekněme, že to není nutné (ani ten trám ani XPS 30 ani okapnice ani betonový sokl ani modřín) Nutný je jen betonový základ a hydroizolace. A teď z toho buď moudrá, že emoticon V projektu nemám taky spoustu věcí, a ty řeším s výrobcem...a taky zde jsem něco pochytil.
17. srp v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @xavik
@grapea je třeba říct jestli ty špalky stály na řezu, nebo ležely. Pokud by ležely, tak by ten rozdíl byl vidět.
když postavíš špalek na řez tak, že bude moct brát vodu - nebude ošetřený něčím co by ucpalo cévy, tak z našich dřevin nevydrží ani dub.
Buď to musí být na vzduchu a větrat, nebo úplně pod vodou bez přístupu vzduchu (to třeba dub vydrží staletí)
17. srp v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @xavik ty jsi vůbec zvláštní druh kocoura... Sice mimo obor, ale hlava otevřená i krapet pokory je z tebe cítit - té je dneska asi třeba nejvíc a smysl pro humor nechybí...
Ať se daří...
17. srp v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @grapea
@geodett my meli moznost si vybrat si na cely dum smrk borovici modrin,vse za stejnou cenu
17. srp v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @xavik nám bylo sděleno, že šrouby máme dát v případě, že spodní klády budeme ve dveřích dělit,,, a to jsme nedělali emoticon něco jako spodní věnec,,,
18. srp v 06:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @kasha srouby taky nemam, byl jsem presvedcen ze tech 130 m3 dreva se nikdy nikam nebude mit duvod poohnout tak tomu budu verit - zemetreseni nejsou u nas tolik casta tak snad to vyjde emoticon
18. srp v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Podávám slíbené hlášení emoticon

Dne 12.9. si firma Drevodom Rajec přijede rozmontovat srub a odveze pryč.
Na základě posudku od p. Ing. Koudelky bylo několik pochybění (výška srubu, která neprojde hygienickou normou pro trvalé bydlení, šířka kulatiny o cca 5 - 10 cm užší, což neodpovídá ani izolaci, kterou má srub splňovat atd.)
S Rajcem byla domluva trochu horší, ale nakonec jsme se shodli, že to není opravitelné a pro nás nepřípůstné chyby, takže zaplatí zpět, co jsme do srubu vložili, odvezou a nám zůstane pouze základová deska, kde si necháme postavit něco jiného emoticon
18. srp ve 12:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @vorelmato ale no tak.....snažme se, ať ten krátký život za něco stojí emoticon

@magdatr gratuluji, "dobře" to dopadlo, udělali jste maximim, nenechali jste se ojebat, a že to zkoušel pan vedoucí z Rajce emoticon Před p. Koudelkem smekám, sice ho zatím neznám ale je to zřejmě fakt slušnje oddíl. "Jen" budete o rok posunuti v bydlení, možná i déle. Ale zase si při pohledu na klády nebudete po zbytek života nic vyčítat. Kdo bude stavět nový ? Projekt předpokládám zůstane.
18. srp ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @xavik Děkujeme... P. Koudelka je neskutečně ochotný, upřímný, čestný člověk, který ví co dělá. Je velice seriozní a hlavně vše řekne, jak je.
A co se nového bydlení týká, tak zatím nejsme pro nic rozhodnutí, jen si tak trochu hrajeme s myšlenkou, že srub už asi stavět nebudeme. Ne pro trvalé bydlení. Víme, že skvělých firem najdeme určitě dost, i díky této skupince, ale jsme z toho tak trochu otrávení, že nejspíš postavíme klasiku (cihlák) pro trvalé bydlení a časem jsme stejně chtěli chalupu, tak ta bude možná ze sruboviny nebo roubenka...
18. srp ve 14:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
grapea
fotoportrét
fotoportrét
grapea
 @magdatr je dobře že jste to s Rajcem tako vyřešili - snad k Vaší spokojenosti, ale přijde mi strašná škoda zavrhnout srub.. chápu že tohle byla asi hodně špatná zkušenost, ale upřímně i přes to si nedovedu představit že bychom měli od srubu z vlastní vůle upustit a jít do cihly.. dejte tomu trochu času až ta nepříjemnost odezní a chuť do stavby srubu se Vám třeba vrátí. emoticon
18. srp ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @magdatr uf, dobře to dopadlo. emoticon škoda jen, že přejdeš do sekce porotherm, ytong, apod. to nás všechny tady moc mrzí emoticon tak třeba ta chalupa

ps- raději ale bydlet v cihláku, než ve zmršeném srubu !!!
18. srp ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @Magdatr srub a misto nej cihlovy dum to je velky skok. co ramova drevena konstrukce ( kulace) a izolace baliky slamy a hlinene omitky?
Tak uz brousim srub. Neskutecna piplacka. Idealni by bylo vybrousit suky a zatrhle mista primo pri vyrobe srubu a stavit srub v zastresene hale. Pak by brouseni pri dovozu snad nebylo potreba.
18. srp ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @ammma srub je ideální brousit při rozebírání pred cestou na základovou desku. Pěkně kladu po klade emoticon
18. srp ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @tomas80 to asi ano. otazka do jak hladka by se s tim hrali.
vevnitr uvazuju osetreni vcelym voskem.
Mozna by slo rozpustit vcely vosk v pomerancovem oleji a tim kulace natrit.
lepsi nez kupovat drahy original
18. srp ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @magdatr Nevěš hlavu, dopadlo to jak mělo, ještě bych to všeumělům z Rajce pořádně rozmázl, aby to bylo cítit aspoň do Žiliny (ale až budou prachy zpět) emoticon
Pár let zpět tu byl podobný případ, kolega @boulderer stavěl hrubou se sruby Toro, v prahové kládě jsme našli hnilobu a v pátém šáru znova. Když byla stavba u konstrukce stropu, rozvázal s nimi smlouvu a vypadalo to taky na cihly, nakonec mu to Poláci postavili, za 2 měsíce to měl na desce a myslím, že nelituje.
Vůbec to mimochodem nebrousil, dneska už to dokonce Poláci hoblují, takže to ani brousit není třeba.
Dejte si voraz, do konce roku je ještě čas...
18. srp ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Mam čerstvé fotky "srubu", který chtěli majitele opravit. Kdo neviděl, neuveri. Nevim, jak to tu ale vkládáte.
18. srp ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @tomas80 normalne skrze muj fotoblog, zalozit fotoalbum a sup tam s fotkama emoticon
18. srp ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @geodett no to jistě. A proč by to měl jako dělat zrovna přes tvůj.
@tomas80 vyprdni se na Geodeta, udělej to přes můj fotoblog emoticon
18. srp ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @vorelmato zkus se podivat jak se jmenuje ten odkaz emoticon
18. srp ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @geodett @vorelmato tak jsem se podival na odkaz a mate smulu panove, je to muj fotoblog. @tomas80 laduj to tam emoticon
19. srp v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @vorelmato jojo, na dubových kůlech stojí Benátky
19. srp ve 02:32  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @magdatr nekoukala jsi na nějakou stavbu post and beam - ty jsou nádherné
19. srp ve 02:39  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 nuj fotoalbum by se nehodil? emoticon emoticon
@magdatr gratuluji a přeji správné rozhodnutí!
19. srp v 06:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @grapea - U nás trochu hrajeme i na čas, teď jsme "ztratili" rok, jak psal Xavik, pokud začneme znovu, je to zase nejméně 3 roky. Zatím ještě není jisté, z čeho budeme stavět, je to zatím jen myšlenka. Dokud nám Rajec nevrátí peníze, nebudeme tolik do budoucnosti nahlížet.

@tomas80 - Pokud bude chalupa, bude to určitě nějaká dřevenica emoticon Ale to zase až časem, až se chuť a radost stavět ze dřeva vrátí emoticon

@vorelmato - Nic už rozmazávat ani nechceme, my jsme rádi, že si to odvezou a opravdu nemusíme k soudu. Věřím, že reklama zde bude dostačující a také věřím ve Vás, že pokud se sem přidá nový srubař, který bude spolupracovat s firmou Rajec, dostane od Vás upozornění emoticon

@esmeralda2 - Chlap říká, že se mu to nelíbí, já jsem z toho nadšena, ale chlap je hlavní investor, takže se musíme shodnout... :/

@kasha - Moc děkuju, snad se rozhodneme správně.

Díky všem za Vaši podporu a i mnoho rad, které jsem zde od Vás dostala. Zatím skupinku pomalu opustím a pokud se rozhodneme vrátit ke srubu, jistě se sem za Váma ráda vrátím emoticon
19. srp v 09:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (34 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 13 příspěvků. Má 17 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
 Tak nas fesak ododnes stoji na svojom mieste☺
19. srp ve 23:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 sedněte si. posílám slíbené fotky. bohužel to je realita. nevěřil bych, že někdo vyrobí něco takového k trvalému bydlení. je to další varování před výhodnou cenou za srub. majitelé přišli za klukama a chtěli "srub" opravit, protože se jim něco nezdálo... ta hromada dřeva není na palivo, ale na dům
21. srp v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petr12345
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
petr12345
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
 Má někdo zkušenosti s Firmou sruby.cz ???? poměrně se mi zamlouvají a nebo srub 123 emoticon.

Dík za info emoticon
21. srp ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @petr12345 to je ta firma, která dává do podélných spojů pěnu? viz.tady:
https://www.youtube.com/watch?v=sO3vZRbvk8c
21. srp ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš