Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Tomasi, Xavíku, Morano, jptn, Kasho, vedma1, fredd1e, MÓC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA ÚŽASNÉ RADY A TIPY DO ZAČÁTKŮ! Hlavně Xavíkovi díky za neskutečný a velmi přínosný román, moc si vašich rad vážím! Díky, díky, díky. Já to říkám pořád, že srubáci jsou skvělí lidé. Technikálie dám přečít manželovi a další dotazy budu kdyžtak cílit. A za vás holky, díky za tu pozitivní energii, máme to asi jak vy všichni, jsme do toho zatím zapálení, těšíme se na práci kolem, dost si budeme dělat sami, těšíme se na vše! Zatím ta pozitivní aura přináší úspěch, neměli jsme prozatím většího problému u zařizování papírových věcí, tak snad nás toto štěstí bude provázet i stavbou. Samo čekáme i průšvihy, ale snad jich nebude moc. Tak ještě jednou veliké díky a slibuji, že se ukážu častěji, budu referovat a fotit :-) Krásný víkend všem.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nedaval jsem je nikde, ostatne srub neni parotesny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett souhlasím, ale podkroví máš parotěsně řešeno, ne? ty máš myslím bramac thermtop, takže ten parotěs tam nemáš všude? je fakt, že okna budou držet ve výdřevě, což asi úplně parotěsné nebude...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jakou máš skladbu sikmin v podkroví? Resp. Před paroteskou směrem dovnitř bude co? Pokud to bude materiál co umí pojmout vlhkost (ekopanel, hobra, nebo nějaké silnější palubky) bych to asi moc neresil, ale jestli tam má být sadros, OSB, nebo atletické palubky 14mm, tak by to smysl mělo. Nicméně PD z toho nikdy nebude 😎
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na okna v podkrovi kde nemam pametove pasky ale jen normalni penu jsem je daval. Prece jen osteni hermeticky neuzavru kdyz ho mam z palubek. Tak st tam neni tiziko kondenzace...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 thermtop mam, parosteska je nad zateplenou casti ale nad zaklopem a zevnitr ji mam na stitech a na zidkach nad vaznici a na tom bude zaklop z palubek, ktery sami o sobe to vlhko zvladnou, okna jsou zafoukla penou ve vydreve jak pises, nevidim duvod tam davat parotesku
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @jumpmans @geodett na střeše máme puren protect (nadkrokevní pur desky) - skladba: krov, palubky, parotěs, pur desky, kontralatě, latě, krytina štít a půlštoky: skladba směrem z exteriéru - překládané desky, rošt, dřevovláknité desky (egger dhf) místo difůzní fólie, výdřeva Tohle je současný stav na kterém pracujeme Další skladbu bych viděl následovně: pokračuji od výdřevy: vata, osb, rošt, sádroš (manželka chce i bílou stěnu) pokud bych tam dal osb a sádroš, ty parotěsné pásky na oknech snad ničemu neublíží, ne??? popřípadě si nechám poradit. díky
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ja bych je tam dal.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 urcite nicemu neublizi
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tož neuškodí to ničemu...
Odpovědět
Profilova fotka
toš je tam dáme :-)
Odpovědět
Takže známý dodělal,raketová kamna do srubu.Slysim tady slova pěna,sadrokarton,to snad né,si necháte postavit srub že dřeva a pak tam cpete tohle,to mi hlava nebere. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@krocandurman Tomu se milej zlatej říká pokrok ;-) . Když někdo bydlí ve srubu, neznamená to, že má hliněnou podlahu, ale může mít třeba anhydrit, nemá došky, ale tašky, v kuchyni nemá ohniště, ale třeba el. troubu a dokonce může využít i stavební materiály jiné než přírodní, pokud mu to usnadní práci, či bydlení. A to vše dokonce i když to někomu hlava nebere. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman kamna jsou fakt vy,mazlený. Jenom ten sloup, na který jsou nalepený, asi bude mít praskliny jak sviňa.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman kamna vypadají užasně,,, ted ještě jak fachají :) tedy jak budou fachat :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ty kamna jsou úúúžasné! A jak píše fredd1e, to je pokrok a je to tak podle mě v pořádku :-)
Odpovědět
Ty kamna budou určitě fungovat,nejsou první co Radek postavil.Pokrok zafungoval i u raketových kámen.Ale pěna je prostě jrdovatej sajrajt.
Odpovědět
Můžete mi prosím poradit jak široké ztracené bednění jste dávali do základové desky? V projektu mám psanou šířku základových pásů 50 cm, ale o šířce ztraceného bednění tam není ani zmíňka. Projektant se odvolává na statika. Tak jestli mám kupovat ZB 50 x 30 x 25, nebo by stačilo 50 x 40 x 25?
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 ja mam sirku 40 cm, 30 cm mne prislo malo, 50 zbytecne moc :-)
Odpovědět
@geodett Děkuji, osobně bych taky dal 50x40, myslím že by to mohlo stačit, bude to provázané armaturou průměr 10mm vertikálně i horizontálně a pásy jsou 60 šířka a vylité betonem na výšku 80cm. Ještě teď když se tady dívám, děláte základy i pod schody? V projektu žádný základový pás na schodiště nemám. Pro kamna jsem si už udělal sám, taky tam nebyl :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 pod schody mam dvojitou kari sit a betonu 20-25 cm, pod kamnama mam jeste dalsi sokl 20 cm, takze tam je ve finale skoro pul metru betonu :) jinak vlastni zakladovy pas pod kamny ani schody nemam, jen pod sloupem a kominem by to chtelo zaklad udelat ja jsem tim ZB 40 cm jel od terenu, zadne pasy pod tim nemam http://foto.beruna.cz/ber/srub-zak/20... http://foto.beruna.cz/ber/srub-zak/20...
Odpovědět
@geodett Pod sloupy, komínem i kamny jsem udělal betonový pás, nebo spíš jamu :-) ale schody mě vůbec nenapadly až teď. Tak tam dám dvojtou kari síť a víc betonu. Všiml jsem si, že jsi jel od země ZB, já už to mám vylité tak udělám jen tři, nebo čtyři řady ZB uvidím jak to bude vycházet. Kdybych se držel projektu tak mám roubenou stěnu 20 cm utopenou v zemi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 urcite bez ZB nad teren, lepsi 30 cm dosypavat nez to mit utopeny, ja mam zatim na zasypani malo materialu tak jsem za barakem asi 80 cm nad terenem :)
Odpovědět
@geodett jj teď bych měl být cca 20 cm nad terénem, ale možná to ještě raději přizvednu, ať soklík vynikne. A čím budu dosypávat, taky ještě nevím. Dvě strany mám cca 90cm nad terénem :-D
Odpovědět
@prapor1 U mě pasy š 50 cm, ZB 30, málo to není, takový standart. Pasy bych určitě vylil do rostlé hlíny, nebo záleží na terénu, Geodett má takový nestabilní šutroviště, to by se možná sesypalo, pak je těch 40cm na místě + řádně uhuhutnit. Pod těžký kamna, komín a sloupy uvnitř domu určitě kostku betonu až k rostlé zemině (stačí zarovnat). Pod nástupem na schodiště (srubové) mám taky páč to je v projektu. V desce mám jen jednu karisíť 5x150x150. Roxory D10 v ZB mám vetikálně jeden na tvarovku, horizontálně jeden v šáru. Soklík bude čnít min. 30cm nad zem.
Odpovědět
Profilova fotka
základové pásy 50 x 100 cm, ZB 50 x 30 x 25, základ pod komínem, sloupy a kamny do hloubky základových pásů. pod schody základ nemáme, protože nejsou tak těžké.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny srubaře a roubenkáře! :-) Řešíme vlastní studnu, máme již najitý pramen a domlouváme realizaci. A dohadujeme se tady s manželem, jak je to s vodným a stočným, když čerpám vodu ze studny. Pokud bude voda kvalitní, chtěli bychom používat právě studnovou vodu na vše, domácnost i zahradu a pokud by došla, brali bychom s řádu. Nevíte, jak to v praci vypadá s vodným a stočným v případě využívání studny? A je třeba ji hlásit nebo je lepší ji zatajit? Myslím vodárnám. Nebo jim to nahlásí stav.úřad automaticky? Díky, díky za rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova myslím že vodné stočné se v případě vlastní studny neřeší, alespon my vlastní studnu máme (už dlooouho a je nahlášená) a nikdo po nás nic nechce :) ale asi bych studnu netajila, myslím že to ani nejde už vůči stavebnímu úřadu a stavebnímu povolení.. naopak aby jsme mohli pak vůbec zkolaudovat musíme předložit rozbor vody že je opravdu pitná :) minimálně náš nejbližší soused to tak měl před pár měsíci..
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova No ještě tak platit vodárnám za svou vodu ]-( . S vodným je to asi tak, že se platí snad za to co odebereš z řadu, ale možná bude problematičtější stočný, pokud to jde do kanalizace. Určitě budou chtít penízky i za spotřebu za studny.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova z vlastni studny (radne zkolaudovane) neplatime ani vodne ani stocne (ale nejsme pripojeni na kanalyzaci).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?