Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Vsetkym krasne a pokojne Vianoce a Stastny Novy Rok :)
Odpovědět
Profilova fotka
http://zpravy.idnes.cz/pozar-srubu-st...
Odpovědět
@mioniname je to drevovlaknita doska z Pavatexu. Aj my prajeme vsetkym zrubarom vsetko dobre v Novom roku 2017
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Zde se jedná o kuláče maximálně 20 cm v průměru, tak tam musela být dodatečná izolace, která určitě hoří dobře. Také nevím, jestli ze samotného dřeva by byl tak černý a tak hustý kouř, jak byl vidět na videu. Na fotografiích po požáru srubové stěny stojí, spadlo to ostatní. Řekla bych, že být tam kuláče o průměru 35+, ta škoda by nebyla tak velká
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jj vypadalo to jako mensi prumer, nebylo to na trvale bydleni, ale jako myslivna a je otazka co vse bylo uvnitr
Odpovědět
Pekne sviatky Vsetkym roubenkarom a srubarom prajem :-) otazocka ... bramac universal 2s resistant... kedze je to 4-vrstvová vysokodifúzna fólia, na sikmej streche, predpokladam ze izolaciu mozem pocitat na celu vysku krokvy, v mojom pripade 16cm, alebo mam tam nechavat medzeru? co Vy na to?
Odpovědět
este jedna otazka, ako mam zateplit suknicku - presah strechy, ak by som chcel vo vnutri na podkrovi vyuzit priestor tesne pod strechov?, , suknicka - su tam pribite len 1,5cm latky pero drazka..., dik za info
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett máš pravdu, akorát já jsem to pochopila tak, že to byla hospoda, tak to nemohlo být jenom na léto bez izolací, a právě ty jsou to, co tak hezky hoří a chemicky smrdí
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia na balení by mělo být napsáno jestli je fólie kontaktní, nebo bezkontaktni... V přesahu plati pro zateplení podlahy to samé, co pro zateplení krovu. Nemusí to byt stejná skladba, ale stejná izolační schopnost - záleží kolik máš místa.
Odpovědět
@petronia Uděláš podlahu zateplenou až na konec,ale budeš tam muset mít určitě folii,protože z těch konců ti to může táhnout vlhkost.Asi bude taky záležet co použiješ jako izolaci vlnu,minerální vlnu,polystyren v těch přesazích na konci.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia chce na to myslet vcas abys nedopadnul jako ja, ze tam mam jen 5 cm izolace, vic se mne ta neveslo - folii jsem dal nad i pod izolaci, abych aspon trochu vylepsil tech pouhych 5 cm na jedne strane jsem dal XPS polystyren a na druhy jsem rezal zbytky PUR izolace ze strechy
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj srubaři a roubenkáři, přeji Vám do nového roku 2017 jen to nejlepší, hodně moc zdravíčka, štěstíčka a jen samé krásné věci ať se vám dějí! A hlavně ať se nám všem plní naše sny! ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
DRAZI dřevomilci! NECHŤ je Vám na světě kouzelně!
Odpovědět
Krasna praca,, mrknite nato :) http://www.drevostavitel.cz/clanek/vi...
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg no mame se jeste co ucit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg wow, ani jsem nedýchala, když jsem koukala, nádherný dokument, nádherná hudba a nic, nic a ten finál mi vyrazil dech, jak to tam měli krásné! A ty vstupní dveře, ty chci! Pecka!
Odpovědět
Profilova fotka
Krásnou mrazivou sobotu všem, není vám bydlícím srubařům v tomto mrazu ve srubíku zima? :-) Ale jdu sem s jinou otázkou. Máte nebo plánujete někdo na srub předokenní žaluzie?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova zima neni, pokud teda staci k zivotu 9-15 stupnu coz je aktualni teplota ruznych prostor ve srubu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett no tak to je pro mě sakra málo :-). To asi není pěkně vytopený srub, co?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova no na trvale prezivani to moc neni, i kdyz mne to staci :-) ale po prestehovani se to snad trochu zlepsi, kazdopadne natopit ty otevreny prostory tak tyden trva a da se to brat taky jinak, rano bylo -13 nahore +14 to je o 27 stupnu vice, to uz nezni tak spatne :)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím vespolek, zajímalo by mě, jaký dopad mají tyto mrazy na hrubou stavbu srubu. Říká se, ze mráz vytáhne ze dřeva vodu, ale kdo ví... Dřevokazný hmyz údajně mráz nezabije, jelikož jsou uvnitř kulatiny dobře chráněni. Na druhou stranu nám momentálně do srubů žádná havěť nevleze, takže si začínám myslet, ze zima je pro dřevěnice lepší než parné léto. Kdo ví ... ;-) Ps - dnes jsem byl na stavbě dělat kochy koch. Azuro, slunečno, bílo a mráz se srubem v pozadí. Vypadalo to jako foto z katalogu CK na lyžařský zájezd. Proto jsem srub taky chtěl, abych byl pořád na dovolene :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak se kochej na dovolené a neřeš hmyz :) už jsem psala, když je neslyším, cítím se být v domě sama :-D kdyby někdo chtěl opravdu otevřené prostory, tak je nutné přitnout na topném tělese,,, naše 18kWh moc nestíhá a akumulace do podlahy je chabá :) nahoře v ložnici PLUS 11 :)) dole 15, na spánek dobré, ale v koupelně, která je na nestudenějším rohu PLUS 14 není moc,,, záměrně píšu PLUS, any si někdo nemyslel, že odkonce mínus :-D, nicméně, stále není vše doděláno a dotěsněno, tak se to v těchto mrazech dost brutálně ukazuje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Dobré ráno Hanko...až jednou zažijete ve srubu zimu, kdy bude mínus 18 stupňů a vám bude stačit přihození 1-2 polínek do krbu a teplota bude "trenýrková", tak poznáte , že ne :-) Asi tuhle zkušenost má každý bydlící srubař, že nejhorší je počasí takové to, co fouká, je vlezle...ALe jakmile je fakt mráz, srub se nějak uzavře (nevím, jak, ale prostě jo :-) a vevnitř jste schopna mít teplotu, co jinak nemáte. Přesně to se nám stalo v sobotu...Za celý den protopena jedna bedýnka dřeva-to je cca 7-8 polínek tvrdého dřeva a teplo bylo velké.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova zaluzie mame na roubence a byl to docela vopruz to vymyslet. Minimalni montszni hloubka u lamel 90 je nejskych 15cm coz do polystyrenu schovas v pohode ale do srubove steny tezko. My nakonec mame lamelu 50 ta potrebovala jen 10cm a neni toidealni. Dneska uz isotra dela 60 nebo 65 taky do 10cm a ty jsou pevnejsi. Myslim ze je zacal delat i climax
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Tento víkend jsem provedl zátěžový/krizoví test. Vypnul jsem topení a topil pouze krbem, který máme od Biofire, jestli jsme schopni vytopit celé přízemí, v případě výpadku elektřiny. A v pohodě. Musely být samozřejmě otevřené dveře do pokojů, aby tam teplo nalezlo, ale v pohodě. Jenom ženuška si ťukala na čelo a děcka frflaly, že je nehřála podlaha. Dnes přepínám zpět na podlahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Srubaři nám říkali, že jedna mrazivá zima je na vyschnutí lepší, než dvě horký léta. Mráz se dostane do větší hloubky, než sluníčko. I ve srubu je znát, když mrzne a už bydlíš. Je tam sušší klima než obvykle.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ty máš pěkně studenej odchov, to by mě rodinka vyhodila na mráz, ať jdu sehnat teplo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit sussi klima potvrzuju. Topime na 20-21st a vlhkost nam ted klesla mez 25-30%. Na sliznice to je docela peklo. Asi budem muset poridit nejaky zvlhcovac :(
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans souhlas mam tu kolem 15 a vlhkost se drzi tesne na 40 procenty
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tebe číst ani nebudu :-) Bych nefungovala v téhle zimě :-) Nám zvládne vytopit podlahovka i vstup, WC a koupelnu , tady je teda ještě navíc žebřík.Tyhle prostory jsou zavřené, nejde tam přímo teplo od krbu. Není tam je v obýváku 22 st, ale těch 20 se tam drží. No a v podkroví-také máme celý den otevřené dveře do koupelny a ložnice, a teplo se drží 19-20. V pokojíčkách, kde je zavřeno je teplota cca 17 st. Jo a také jsem zjišťovala rozdíl teploty uprostřed místnosti a srubové zdi-byly to dva stupně. Vlhkost byla v sobotu kolem 38-40%, ale dost se u nás vaří, sušička prádla valila, prala jsem. V suterénu radiátory nejedou, teplota tam je 12-14 stupňů. Nejchladnější je garáž, tak není z poloviny zapuštěná, jak zbývající místnosti a jsou tam garážová vrata.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?