Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans mel si stesti, ususeny maji byt vsechny, ale to jaksi clovek nepoznat, mne se vsechny prohly do tvaru U, ale ted delam podlahu z dubovych palubek a to je o necem jinem :) zejmena teda o cene :) ty moje jsou taky udajne z nemecka, ale povidat si muzou co chteji ze :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett no vo tom to je. Sehnat dobrou pilu ktera je ochotna merit vlhkost v susarne vice nez jen 2-3 sondama. Taky to nebylo za hubicku. Ale modrinove palubky na podlahu mi posrali... Kazdopadne aby se ty vetsi sirky nehly nebo aspon minimalne tak to musi jit na max 10% t.j. V realu nastavit susarnu na 8. Vetsinou maji toleranci +-2%
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak udělej strop z nesamek jako dole, když se ti něco pohne, nebude to videt a můžeš to udělat ze vzduchosucheho dřeva. Palubky muzes dat do druhé zavírací vrstvy a je ...
Odpovědět
Profilova fotka
Prvni foto krov - borovice Druhe stena-douglaska. Krov je 2 3/4 roku, douglaska rok a ctvrt
Odpovědět
Profilova fotka
Dámy a pánové, palubky sušené a broušené, v igelitu balene v dřevo prodeji, drevotrustu, či jiném superhobbymarketu koupené. Nejsou vhodné k použití v interiéru. Proč? Řezivo ve slušné sušičce trvá vysušit z čerstvého stavu na 10% cca 14 dní, aby bylo vysusene dobře a mělo tvarovou stálost. Provozy, kde vyrábí balene super palubky a jiny sofistikovanější sušený a lepený program - např. MayrMelnhof poreze ročně cca 4miliony m3 kulatiny na třech pilách, 1 v Německu, 1 v Rusku a 1 u nás v Paskově, dokážete si predstavit jakou plochu musí mít sušárny, kterými to všechno proleze, resp. cca 65% toho objemu a kolik vody se musí odpařit třeba za 1 h nepřetržitého provozu? Asi by to šlo spočítat, ale při takových číslech hraje obrovskou roli každé % cílove vlhkosti. Kdyby to měli dělat poctivě, tak by museli mít sušárny na cca 98.000m3 řeziva, které musí být proložené, což je na prostor rekneme min. 200.000m3. pro představu cca 2200 naložených kamionu balenymi palubkami nebo něčím podobným. Ve třech provozech! Ne že by to nebylo možné, ale každé % vlhkosti při těchhle číslech = obrovský náklad. Takže pokud palubky do baráku, tak ze známého zdroje, kde to projde rukama lidí.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans pekny, u mne stacil tyden po nabouchani a mezery 2-4 mm, ale dobry nikde to nevypadava :-D tak kulatina je taky sama prasklina, tak prece nebudu mit palubky beze spar
Odpovědět
Profilova fotka
Velmi zajímavá debata o palubách, ale mne šlo jen o esteticky dojem z toho, ze bych použil dvě různé šířky palubek - na strop a na krov (tady už je máme) :-) jinak mate recht. Ty užší rozměry jsou dělané z kdejakého sucháru a odkoru. . Překládané desky bych použil, ale v kombinaci s palubkami v jedné místnosti se mne to nelíbí. Do budoucna (snad) budu dělat všechno Nesamovane včetně překrytí palubek, ale v podstate došlo drevo (odkor a desky z vazby) a na novou těžbu, katrovačku, úklid lesa apod.nemam momentálne čas ani chuť, takže palubky |-|
Odpovědět
Proto nejlip skelet a strecha firmou a zbytek srubu svepomoci. Pokud ma clovek kde bydlet tak myslim ze pecliva pomalejsi prace svepomoci pri dodelavkach je idealni.
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma strechu doporucuju svepomoci, je to desna sranda na kterou se do konce zivota nezapomina :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mame dole tramy 185 (vypada to jak palubky, sesazene na pero a drazku) a vedle toho pak palubky 137. Strop 230. Vubec se to nebije...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans taky si myslím, že by to mohlo být lepší než jeden rozměr v ploše...
Odpovědět
Profilova fotka
zapnu bojler a cekam ze bude ohrivat vodu a on mne vynadal ze nema aktualni firmware :)
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett tak to sme dopadli :D v tejto preelektrizovanej dobe, zachvilu nam zahlasi na novodobej fabke - v stupe do domu pri vstupe prilozte prst, skontrolujeme vas otlacok prsta, bohuzial nemozeme Vas pustit do domu, lebo mate zodrate ruky svepomoci :D
Odpovědět
ako ste riesili prechod odvetrania zo strechy, digestor, , odvetranie wc, ci pripadne odvetranie kanalizacie? ja rozmyslam jednoduchym nastoknutim KG trubky alebo ajtej obycajnej sedej do inteireru kde si presne nameeriam rozmer izolacie palubiek a nastoknutia dalsej trubky (kolena) a z polmetrovej to odpilim. hore pri hydroizolacii to mam zatmelit?,, na jednom prestupe sa mi zda , konkretne pre kanalizaciu ze z vntura nevidim ziadnu manzetu okolo prestupu trubky zo strechy. hmm
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia jde to řešit přisavacim ventilem a muzes zustat pod střechou...pokud teda nebudeš mít jímku na vyvážení kde by se mohl vytvořit přetlak, umí to jen přisávat, opačně to nepustí nic. ja mam tento http://www.eshop.vetim.cz/privzdusnov... ale jich více druhů
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia ja to zatim neresil jinak, mam jimku ale vodu ze sifonu to zatim netaha - dekl na jimce neni na tesno takze to muze unikat
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato co to je? Interní odvetrani kanalizace?
Odpovědět
máme odvětrání pouze kanalizace, jde to do střechy -větrací bramac taška. roura navržena aby vyšla v příčce
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 no, jde o to aby ti podtlak při spláchnutí nevycucnul vodu z některého ze sifonů na stejné větvi odpadu, normálně to řeší odvětrání kanalizace, ale když na to zapomeneš jako já, nebo je větev hodně dlouhá, tak se na konec do nejvyššího bodu větve dá přivzdušňovací hlavice a tam si to přicucne vzduch, když je třeba.
Odpovědět
Konečně první hmatatelná stavba na pozemku, dneska jsem dětem přivezl a přidělal kolotoč :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato fajn
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím o radu k podlaze v podkroví. Z důvodu nutnosti vyšší skladby začínám řešit rošt. 1) první dotaz je k fólii, která se dává na prkna, aby bránila propadávani bince ze stropu. Nehrozí nějaká hniloba apod.v konstrukci stropu? Přeci jen je to neprodyšné a např při vaření se muže nad fólii pozvolna dostat nějaká vlhkost, která by mohla působit negativně... 2) a) existují pod podkladové hranolky roštu podlahy nějaké podložky, ktere tlumí krocejovy hluk? B) zvažují ještě variantu: - překládána prkna - folie - rošt vyplněny minerální vatou - zaklop Osb 18 mm v jedné vrstvě - Rockwool step rock hd 2cm - Osb 18 mm dvě vrstvy U toho roštu bude problem zabránit přenosu hluku do konstrukce. Proto cely ten mumraj... Dik za nazory!
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 to bys tam musel mit zavodni kuchyn, bezna vlhkost se rozplyne, rost podloz mirelonem ten to utlumi
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett fajn tím líp. dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jako folie proti prachu se pouziva normalni zahradni geotextilie. Ta je prodysna. Jinak mirelon je asi ok, nicmene bych se bal ze pri tom bodovem zatizeni se to zmackne tak ze to moc tlumit nebude. Sel bych do nejakeho drevovlakna - hobry
Odpovědět
@tomas80 proc by folie mela byt neprodysna ? Nejlevnejsi netkana textilie musi stacit.
Odpovědět
mirelon netlumí dostatečně, mě doporučovali kokosové rohože 1 cm a udělat podlahu plovoucí, úplně oddělenou od konstrukce a stěn.. jinak bude slyšet každý krok, a jestli máte děti, tak dole zešílíte :D
Odpovědět
@tomas80 ad 2) B) ano, podlaha oddělená od konstrukce, 2 cm asi ideální... + pozor kolem stěn :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 co udelat nejdrive plovouci cast podlahy (tim se vyresi hluk) a na to pak rost?
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett to je dobrý nápad, ale nevim, jak bude bodové zatížení reagovat na skladbu v dolní části podlahy- konkrétně ta krocejova vata se asi i pod Osb prohře překládané desky, krocejova vata Osb (dvě na sebe dole dávat nechci kvůli ceně), rošt, Osb 2x
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?