Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx ok s tim souhlasim taky jsem to takto zkousel, ale ja mam vatu jen ve stitech a pak dole v podlaze takze jsem sel tou levnejsi variantou
Odpovědět
@xavik mezi podlahovými fošnami je vyřezávaný polystyren EPS 150(podlah.) extradukovaný byl moc tvrdí a EPS 100 se strašně drolil. Z-dání klame, počítal jsem že to budu mít vyřezaný za dopoledne a mrskal sem se s tím 3dny. Kolem krokevních svorníků je přišroubovávaný UD profil(používají je sádrokartonáři). Ten ocelový závěs se nazývá PŘÍMÝ ZÁVĚS 120X60 (a také ho používají sádrokartonáři)
Odpovědět
@geodett stavíš SRUB u Milovic, nebo se mílím..
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx v Milovicich bydlim, stavim na Vysocine
Odpovědět
@mixx Díkec. To je bezva, že to má někdo podobně , jak jsem sám smýšlel, jen máš místo latí 4x6cm, desku. EPS byl taky můj favorit na doplnění mezer, tak aspoň vím, že to má být 150ka. Vzhledem k tloušťce izolace 160 mm a šířce latí 60 mm, bych měl spíš volit přímý závěs 60/200 a raději rovnou z 1 mm plechu, není-liž pravda ? Přečnívající plech se ohne, to jsem už vygůglil :-) ? Ty UD profily tam máš teda jen kvůli nalepení parotěsu nebo do toho rovnou vrtáš sádroš (vidím-li dobře v tom ščítu) ? Nemáš mezi parotěsem a sdk mezeru na dalším nízkým roštu ? Bylo mě doporučeno tam mezeru udělat kvůli kondenzaci, třeba jen na 1cm latě. Dá se tím vést i kabely. Škoda, že seš z tak z ruky, chodil bych očumovat, jak Ti to šlape 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Zkus vévévé drvostep.eu. Prodává i suché. Ale asi není z nejlevnějších.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik tu podlahu jsem delal normalni EPS 100 a v pohode, ale nevyrezaval jsem to takto presne jen jsem udelal pruhy a nahazel je tam a presto hned polys 5 cm a dve vrstvy cetrisu
Odpovědět
@xavik Dříve jsem se SDK. živil tak trochu jsi hraju ale né zas tolik abych nedělal něco na víc ;-). - UD je tam přesně jak píšeš na podepření a vystužení je to problematické místo. - Latě jsem nepoužíval pač většinou jsou mokrý a blbě se s nimi dělá. Klasické stavební prkna 8,9,10cm široký dle potřeby, pro pevnost dostačující. A hlavně se dobře kombinuji s UD profílem když potřebuješ udělat vylez na střechu nebo oplášťit okno. Žádnou mezeru nikde nedělej. Technicky skoro nemožné udělat na co mezeru když tam může být izolace. Jelikož budeš mít parotěs tak z interiéru žádná vlhkost nepude a ta která náhodou přijde z vrchu tak se zas odpaří, to stejně neovlivníš. JoJo...podkroví je systém tisíce NÁPADŮ 8-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vážení, mám dotaz na koupelnu ve srubu. 1) koupelna v přízemí má zděné jádro po 3 stranách, čili pouze jedna stěna je srubová. zajímá mě, jak vyřešit vlhkost v koupelně především z hlediska stropu z nesámovaných desek. máme tento strop ponechat přiznaný nebo udělat sádrokartonový podhled a parotěsně ho izolovat? 2) koupelna v podkroví. tady máme problém v tom, že je zde palubkový strop a palubková střešní "šikmina". opět stejný dotaz. nechat dřevo pohledové nebo opět volit variantu podhledu s parotěsnou izolací?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 obe koupelny mam priznane drevo, vlhko utece samo do prostoru ani o tom nevis a vlhkomer se po sprchovani zvedne max. o 3-4 procenta, takze zadny problem
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 dřevo a už se tam pár let sprchujeme, dole nahoře je vana a sádroš s palubkami, ale tu moc nevyužíváme
Odpovědět
Profilova fotka
to je zvláštní, že to s tím dřevem nic nedělá. podle klasické literatůry by měly nastat problémy kvůli zvýšené vlhkosti, ale budu věřit praktickým zkušenostem dřeváků. no a na tom překládaném stropě nad koupelnou máte co?budeme mít skladbu: 1) překládané desky 2) to zatím nevím (nějaká ta fólie bud proti bordelu nebo vlhkosti...) 3) dřevěný rošt vyplněný vatou 4) osb 2x do kříže problém vidím v tom, že pokud dám nad nesámky něco prodyšného, bude se tam hromadit vlhkost, kterou už osb nepustí. pokud tam dám něco neprodyšného, rošt udusím a dřevo nebude větrat ani zespodu ani zvrchu. zapeklitá věc
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 nemáme folii žádnou, viz album podkroví
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 V obou koupelnách mám odsávání, ale vůbec to nevyužívám (na sprchování :-) )spíš budeš řešit suchý vzduch než co s vlhkostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@mixx Dole máme přiznaný dřevěný strop, půlku jedné srubové stěny a pak dvě vyzděné. Za ty roky žádný problém. To dřevo to do sebe asi nějak nasaje ;-) A to dole máme sprchový kout s párou, takže když se vyleze ven, té páry jde do prostoru dost. Bydlíme od roku 2006, už by se něco projevilo. V patře máme sádroš+obklad a dlažbu, přiznané střešní trámy a také žádný problém. A tam je vana napuštěná obden. Dole máme , z pohledu odspodu: prkna, igelit, kročejovku, osb desky do kříže, dlažba.
Odpovědět
Profilova fotka
pamatuju, že kdysi v počátcich, kdy sem chodívala Boženka, která v té době začala bydlet a psala, že v koup dole se ani neorosí okno, po sprše, že dřevo si s tím samo poradí,jsme ji to nechteli věřit.... a dávám ji za pravdu, ano, vyvetráme.. ale s tím oknem to opravdu tak je
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jo díval jsem se. Taky bych u vás nedal fólii. Nemáte ve stropě vatu, takže Osb vám zbytek poresi...
Odpovědět
Profilova fotka
Takže co radite nad nesámky? Mam dat po cele ploše parotes, geotextilii nebo třeba hobru?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nad nesamkama mam obycejnou folii (2 Kc / m2 :)), polystyren 2 cm na dorovnani spar, 5 cm krocejovy polystyren a pak 2x cetris deska 22 mm folii tam mam jen aby nepadal binec dolu ta vlhkost z koupelny utece mnohem driv nez se staci dostat ke stropu
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 spodní koupelna jedna stěna srubovina, strop nesámovky, velký sprcháč uzavíratelný, aby tam mohlo být teplo :), po otevření sprcháče se v prostoru neobjeví nikdy nic! NIKDY,,, ten kdo někde píše, že dřevo v koupelně má problém, tak to je naopak,,, :) dřevo právě s tou vlhkostí pracovat umí,,, mám ten pocit a jsou to zkušenosti,,,:) ( ve střeše vata a šikmina v sádroši)
Odpovědět
Profilova fotka
ok,díky za reakce
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak ja do toho hodim vidle! Dole koupelna v pohode...srubovina i nesamky na strope, ale v podkrovi, kde je vana, tak z duvodu kachlicek a omitky se vlkost projevuje jak na sikmine, kde je tatransky profil, tak na deskovem osteni u stresniho okna. Nic hrozneho, ale po roce tam jsou "mapy", tak zvazuju, ze to vezmu saflorakem potreti....
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson mně to bylo hned divné, že by to nic nedělalo. naštěstí vím, jak to řešit. budeme se koupat ve studené vodě. domu to prospěje a rodině také. hned jak dorazím z práce, to oznámím doma. nejenom že budeme topit max na 18 stupňů, ale navíc se ještě budeme koupat ve studené vodě, abychom produkovali méně páry. myslím, že po tomto oznámení někteří ze spolubydlících s tím stěhováním tak kvaltovat nebudou. možná, že nakonec vyměníme dům snů za byt snů :-D
Odpovědět
@tomas80 žádný problém s vlhkostí není ani dole ve srubu , (srubovina + prknový strop) kde je koupelna(sprchový box), ani nahoře,kde je další koupelna v podkroví. Stěna i strop jsou obloženy palubkami. Nahoře nemáme žádný sádrokarton ani beton ani kachličky. Vše je dřevěné. (i příčky). Žádné odvětrání není řešeno- ale v každé koupelně je okno. Takže se vyvětrá a hotovo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, uvidíme, co to bude dělat nám :-)
Odpovědět
vlhkost v zimě kolem 20% v létě kolem 40%, brala bych větší vlhkost.. to dřív přetéká kanalizace než by se bylo doma vlhko z vody... pouze ve dny kdy prší, tak je tu větší vlhko, ale to jenom proto že prší dovnitř kolem trámů co vedou ven a spárami kde je větší spára než izolační páska.
Odpovědět
Profilova fotka
Nemáte problem s mravenci? Dnes jsem jich par viděl, jak pochodují po kladach. Jak to je s nimi?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 mravenci v kredenci :-) leze mne tu tolik haveti ze to neresim, vetsina mne nevadi, ale vosy a srsni ve strese mne budej ze spani potvory
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jinými slovy chceš říct, ze je to normalni :-D fajn :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?