Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
za vydatne pomoci zdejsiho diskuzniho vlakna jsme po 983 dnech od prvni obhlidky pozemku dospeli az k prestehovani, neznamena to ze by byl snad srub dokoncen :-D na to mame cas do duchodu vsem dekuji za cenne rady (kterych jsem obcas nedbal :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett kouzelné užasné fascinující - kde máš fotky se stříháním pásky, nebo nějakou dokumentační?? :))) gratuluji a přeji užasný život i v důchodu :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett velká gratulace. Když jsem na začátku viděl ten tvůj zbor, tak jsem tě litoval, potom jsem viděl to místo a tiše záviděl a teď ti ze srdce přeji, ať si to užíváš ;-) . Ale nesmíš usnout na vavřínech a zpomalit, já to udělal a týden po nastěhování mně prdlo v zádech, operace a rok mimo pracovní nasazení :-| . tak si to užívejte.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tak to gratuluju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ja postupne zpomaluju uz posledni rok takze zadny skok to nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha paska neni pres bedny plne veci videt, dokumentacni fotky budou jen co najdu fotak, ztratil se nekde mezi sektorem A15 a D120 :-D
Odpovědět
@geodett velká gratulace. ☺ tiše závidím,uz bych taky chtela do srubu,ale to si ještě počkám. ☺ jo proste kdo si počká,ten se dočká. 😊 snad
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Velikánská gratulace! My už chceme takýýý! Do půl roku bychom to měli taky zvládnout, protože prodáváme byt, ale možná to bude ve spacácích na betonu, ale snad ne :-) V každém případě se moc těšíme na fotečky, až vybalíš a najdeš foťák!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Vidím, ze co srub, to jiné řešení okennich špalet. @geodett Takže se s tebe stal obyvatel srubu? Ne ze bych ti to nepřál, ale kdo mne teď bude radit??? Stavitelé mají přehled, což se u obyvatele moc nedá předpokládat, protoze už si nepamatují, jak přesně řešili to, či ono... :-D A nezapomeňte, ze ve srubu se nebydlí, ale žije! Hodně štěstí v nové chalupě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 neboj ja toho mam jeste tolik k doreseni ze budu nutne udrzovat prehled radu let Napr. Ty okna nez dojde na oblozky budes stavet dalsi srub :)
Odpovědět
@geodett Gratulujem a prajme šťastný život v zrube. Tak a týmto preberám štafetu :-D Zajtra ráno 6:30 prichádza zrub na kaminoch 8-) rok čakania... ani sa mi nechce veriť
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett také se stavím do řady gratulantů a určitě nás neopusť
Odpovědět
Článek se načítá
@ geodett , prijemne zabydlenie prajeme :-) , na tuto fazu sa tesime aj my, dostavat to do fázy bývania a pokracovat dalej z veladovani...
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Gratuluji též...vše důležité splněno a nyní už jen ty sociální jistoty a tak jak se mezi lidma říká :-) :-) Ne fakt, ať tam jste prostě úplně obyčejně šťastní!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Spacáky na zemi jsme si též užili :-) A to jsme spali jen ve vyzděné části, nad hlavou profukoval čerstvý vítr v neuzavřené srubové hrubé stavbě :-) Pak bylo chvíli takové to pendlování, barák-byt, ještě že jsme bydleli 4km od stavby..ale takové to neustálé vybalování mě ubíjelo. Takže jakmile se udělala voda a linka , přesuny byly ukončené a zůstaly jsme v nehotovém baráku bydlet.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Díky, no u nás vidím velmi podobně :-). A taky si říkám, že až bude voda a linka, stěhujeme se :-). Ale zase si říkám, že pak už člověk zleniví, že čím víc se toho stihne před stěhováním, tím lépe. Ale lákají nás ty spacáky v teplých letních nocích. Jen tak, bez elektřiny a bez vody. Asi bude prázdninové dobrodrůžo :-). @kamenica Veliká gratulace, toto byl pro nás taky zlomový okamžik, totální euforie :-). A jak to rostlo, paráda. Nám přijel srubík koncem dubna :-)
Odpovědět
zažil jsem romantiku pár let při petrolejce a na vodu do studanky na kole. Pro uvedomnení si co je duležite v novem vysnenem dome to není špatná zkušenost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Help! Chci objednat světlicový olej a řeším, jestli od Fichemy rafinovaný nebo od Cesta dřeva za studena lisovaný. Samozřejmě se mi víc líbí ten za studena. Máte někdo zkušenost? A druhá otázka, moc se omlouvám, ale kdo z vás tam přidával tu titanovou bělobu? Kolik jí mám koupit, jakým množstvím jste ředili? Moc děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica hukot ]-( to je masakr část stavby :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova tak kup ten za studena, těch pár set nic neřeší a uděláš pro věc maximum. Ja už příště koupím taky cold verzi, ale proč? To nevím, nikdo to neví, už jsem se tu na to kdysi ptal, ale pro ten pocit si pár kaček připlatíme. Jinak dnes jsme začali stavět kamna. Kachle jsou nádhérné. Hned bych je foukl i do koupelny, ať je vidět, ze na to máme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nezapomen kamna vyfotit a dat na web abychom Ti to mohli pomluvit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 To abych utesnil ty díry na sedaní nad okny, ktere mě neskutecne s prominutím serou. To by nás v prosinci nespasiliy ani ty spacaky :-D celou sobotu jsem lištoval okna v podkroví. - pouze zvenku. Pakec jak cip. Některé práce bych si chtěl nechat na důchod, ale vzhledem k mému věku a politické situaci mam obavy, ze to neklapne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson jo,ale až to bude sakum prdum ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma přidej nějakou fotečku
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova no vidis kuchyn jeste nemame, jde to i bez ni :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 listy na okna zvenku, tvoje problemy bych chtel mit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Díky, taky to tak vidím, kupuji za studena
Odpovědět
Profilova fotka
jenom tak mimo vlákno. proč nikdo z vás nestavil z modřínu? vážně mě to docela zajímá... cenové navýšení oproti smrku nebo jedli je v podstatě zanedbatelné, ale užitná hodnota z hlediska trvanlivosti by měla být u modřáka mnohem vyšší...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 asi zalezi na lokalite u nas modrin min. 1,5-2x drazsi nez smrk
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Ne že bych ti nechtěla odpovědět, ale u nás, tenkrát se snad ani nenabízel. Rok 2002. To pořádně ani nebyl internet, aby se člověk dokázal zorientovat :-) A jak píšeš trvanlivost...prý nás náš srub ze smrku přežije. Tak větší trvanlivost snad ani nepotřebujeme ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?