Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi ten je super, můžu se zeptat na firmu, od které je? @geodett díky, díky. Takže stačí jen odsunout pár cenťáků o sruboviny a je to ok, ano?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova my mame tento typ, levnejsi ..made in poland (asi), jinak interier jsme meli jako rodinou akci v 5 lidech (z toho 3 pubertaci) za den pri rozmeru cca tomas80. Uz jsem to zde uvadel...my to natirali houbou coz je rychlejsi verze...a samozrejme po pulhodine musis utrit hadrem, jinak Ti to bude lepit ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova a neboj se ani venkovniho nateru....to v klidu nechavam na synovi :-D ....na to neni potreba vysoka skola, ale vysoke zebrik ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Díky za sprcháč. A co to znamená, vnitřní nátěr houbou? Tento postup neznám :-) A venkovní jsme se rozhodli se poprvé nechat udělat a příště už sami. Přece jen nás dost lidí varovalo, že jsou tam pak vidět kapky, co stékají... takže tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova podle mne urcite, nemam koupelnu jeste v plnem provozu, ale cca 3 mesice a nepozoruju zadne hromadeni vlhkosti, krom toho ze box je smejd a nedarise mne ho poradne utesnit :) ke srubovine to ani prisunout nejde, kazda klada je original i kdyby to clovek nacpal ke klade co nejvice vycniva ze steny, porad tam zustane hromada mista pro vetrani
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova vezmes houbu na myti auta (aby padla do ruky) a jedes. Podle mne lepe kopiruje klady, natiras vetsi plochou a pokud chytnes grif, tak ani nekapes a bez problemu s tim natres i stropaky bez bryli :-D ... nekde to mam i v albu...jo a pozor na samovzniceni jak hader, tak hub, nebo stetcu!
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Koukala jsem teď to tvých fotoblogů a zjistila jsem, že se časově přesně kopírujeme, jen my o 3 roky později :-). A taky vám stavěl pan Polák :-). Tak jsem koukala, kde budeme koncem léta :-) :-). Prosím tě, díky za tip s houbou na mytí auta. Jen dva malé technické, rozehříval jsi olej na těch doporučovaných 50 stupňů? A co jsi myslel tím, že občas utřít hadrou? Jako tu houbu? Od přebytečného oleje? Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova olej musíš poradně vetřít, tzn ze nestačí rozetrit. Pokud mas někde přebytek, buď to děla stečence nebo je to tmavśí. Hadrou se větší vrstvy zbaviš. Ja hadr nepoužívám. Musí se to ale fakt fest rozetrit. Na odstínech nelpím. Nátěr tam je, zbytek je specializace :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova olej jsme nezahrivali, aplikovali jsme desitky litru v pokojove teplote a ani dnes bych ho neohrival. Hadrou jsme stirali kulany jak pise @tomas80, mozna houba nanasi trochu vice nez stetec a pro jistotu je hadr nutny....
Odpovědět
Profilova fotka
Mužů se zeptat jak mate vyřešeny prostup komína skrz dřevěný strop? Myslim tím prostor mezi tvarnici a nesamkama....
Odpovědět
A ja rozetiral stetcem, ohrival i redil, nesetril na zakladu. Je to fcucly, nestekly. Houbicka je na sosky a na nadobi. A ted si vyber ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 udelal jsem to co nejtesneji a vyplnil penou, mne to pak probiha i nadkrokevkou coz je vlastne taky pena :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 2-3cm vzduchova mezera a olistovano u vlezu i vylezu
Odpovědět
@hankahorakova je to ZAFRA sprchový box - prodejní firma, která nám to montovala uz neexistuje,(bylo to objednáno přes internet) tak koukni na internet - nevím, zda se vůbec ještě prodává :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Klucí díky, zkusíme natírat tak i tak něco si vybereme, co půjde dobře :-). Co se týká komína, nechám večer odpovědět manžela, toto jsem já neřešila :-). @kanavi Díky moc! Shodou okolností jsem ho asi našla, stojí kolem 25 tis, může to tak být?
Odpovědět
@hankahorakova Stál nás 39000 Kč. - Myslím, že nabízeli tenkrát 90x90cm a 100x100 cm - my máme ten větší. :-)
Odpovědět
@hankahorakova nám to sice vydlabali, ale stejně blbě, takže jsme museli sekerou a dlátem dosekat pořádně, aby se tam ta stěna vešla tak, aby nebylo vidět do vedlejší místnosti tě,mi "trojuhelníčky" prostě mezi kládami :) omítka se udělala až ke kládě a je to super. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tos u nás nemůže byt o trojuhelnickach ani rec :-D syn tudy pomalu proleze :-D
Odpovědět
@tomas80 zespodu cca 2-3 cm mezera (mezi nesámov.deskami a omítnutým komínem) a budeme dávat obyč rohovou lištu (až někdy), a nahoře podlaha co nejvíc ke komínu (max 1cm) a opět lišta. Neřešili jsme nějaké protipožární mezery, komín je na povrchu teplý pouze tak, že se na něm udrží ruka. :) Více se zahřívá schodiště, které je 1,5 m vedle krbu.
Odpovědět
Ahojte, dakujem za rady. Asi najviac sa nam paci cesta prirodna a teda by sme zacali s tym lneny olejem ako zaklad. Potrebujem to teda asi najskor cele prebrusit, aj ked nam majstri hovorili ze to nieje treba, ale kedze je to drevo cerstve a mame tam vela zivicovych stekancov tak by som to preblafol aspon nejakou 60-tkou a potom to natrel. Este taka otazka. Kolko toho oleja vlastne potrebujem? Aspon orientacne? Pri lnenom oleji je tam pisane 1l na 10m2 je to realne? A este sa zamyslam. Kedze to budeme mat pod strechou az tak za mesiac (neda sa skor bohuzial) tak nedava zmysel natret komplet cely zrub aj zvnutra aj z vonku aj z vrchu tym lanovym olejom? Vdaka za cenne rady :)
Odpovědět
@corneg je jedno kdy natírat, ale pokud budete brousit, tak natřít - napustit ihned po obroušení, jinak práce přijde vniveč.. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@corneg na první nátěr srubu budes potřebovat 70 až 120 litru, pokud tedy počítám štíty i podbití a zohledňuji toleranci ve velikosti srubu. Natirat srub pod holým nebem je podle mě nesmysl. Chápu, ze se mate rádi, ale ten měsíc pod širým nebem je pro nej nic. Pokud mas srub již s kompletním broušením, tak bych se na to vykašlal. Proto jsem za to nakonec platil. Ja jsem něco v exteriéru natirat i rok po výbrusu. Drevo sice saje, pokud ma narušenou strukturu, ale to samé platí i jeho vlhkosti. Suchší povrch taky pěkně papá. Nepřítel je brouk, ne měsíc bez střechy nad hlavou.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky všem za komín
Odpovědět
Profilova fotka
Čest, je možné kolem okennich špalet ze strany interiéru použít jako parotesnou vrstvu pásku Air stop flex? Osb mne tam už nevleze, tak to musím udělat jinak. Mam tam cca 15 Cm širokou špaletu, takže vylepovat mezi to cca 7 Cm fólie mne prijde o ničem. Dik
Odpovědět
@tomas80 tak tam nemáme nic, kolem oken jsou "teplotně proměnlivé" škvíry, takže přirozené větrání a nulová pára. Pouze jsme to natřeli. V místech kde se něco vešlo, je kus palubky bez parotěsu, bez čehokoliv.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 airstop flex jsem pouzival je super. Drzi jak helvetska vira a je opravdu flexibilni
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans vím, někde jsi to zmiňoval, tak jsem s ni oblepil, co se dalo :-) @matkabohu asi to moc řeším :-S
Odpovědět
Myslím pokud má človek trojsklo tak by mel pořešit i kvalitní napojení okna u srubu. Jsou i pásky která je vevnitř více stlačená a již funguje na zpusob parotesu a venku je difuzne vice otevrena...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 presne tak ty to cely utesnis a kudy to pak ma profukovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 - máme zatěsněný páskou obložky(dvě strany) kolem oken a dveří a myslím, že to hodně pomohlo. Nebejt toho, mohli jsme se někdy u oken i fénovat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?