Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@lavannab Ahoj, tak prajem veľa štastia - výber dodávateľa je alfa. Ja si si vybral drevodom Rabča. Konteľ mladý chalan, povie menej než by mal - nedokáže sa poriadne "zatiaľ" predať, ale robí kvalitne :-) a cenovo stred. Nie je najlecnejší, ale zasa ušetriť pri stavbe 5tisic a nemať kvalitu podľa mna nemá zmysel. Certifikát - Vám vie spraviť správny architekt - záleží to na tom, ako je projekt spravený - všetko sa dá :-) aby si dostal certifikát, aký EU požaduje na rodinný dom, mala by si mať guľatinu 60cm, čo je trocha cenovo mimo 8-) ja mam 40-50cm a architekovi na výpočty stačilo, ak bude treba dám Ti kontakt, je to moj kamarát... vačšina kvalitných výrobcov si myslím, že má už na budúci rok zmluvy podpísané. Ak chceš pošlem Ti kontakt na mojho výrobcu a dohodni si stretnutie. Minimálne neolutuješ. Vyrába výlučne zo zimnej ťažby čo svedčí o tom, že vie čo robí. Robí ročne 5-6 zrubov viac časovo nezvláda a nechce ísť na úkor kvality. Za mňa je TOP. Obehal som tiež : Rajec - kvalitne ee, Ceder - nesedel mi mám nedobr referencie na dodávky a časové posuny, Originál masív - obsadený
Odpovědět
Ahoj srubaři, prosím o radu - máme roubenku, máte tip, čím natřít vnitřky, aby pokud možno co nejméně ztmavly? Máme je čertvě obroušené a ráda bych tu světlost co nejvíce a nejdéle zachovala - pokud možno nějakým přírodním prostředkem. Děkuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
@cir o naterech tu jsou desitky stran :-) ja mam svetlicovy olej s vcelim voskem
Odpovědět
@geodett Aha, dobře, prozkoumám to více, děkuju : )
Odpovědět
@cir za mňa 2x Saflórovým olejm s voskom
Odpovědět
@kamenica A není to pak takové ulepené a žluté? Jak se řekne olej a vosk, vidím tam hned to tmavnutí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@cir natrenim to mirne ztmavne vzdy, pokud chces svetlejsi nadech pridava se do oleje bila barva - takto mam naolejovanou kuchyn, ale na celem srubu bych to nechtel ulepene to mam na par mistech, kde to ani po roce "nezaschlo" tezko rici jaky to ma duvod, ale neni to na kladach je to na stenach z palubek
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 my jsme na tom stějně, přesto se chceme stěhovat v únoru :-). Klidně to těžkého provizoria,ala už potřebujeme, prodáváme byt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@cir my natírali světlicovým olejem s pomerančovým olejem. Je to takové světle zlatavé :-)
Odpovědět
@geodett Aha, a prosím, mohl bys mi zaslat fotku, jak to v té kuchyni vypadá? Stačil by mi nějaký malý úsek, ať tě něžádám o soukromé fotky :) Byla bych moc ráda, kdybych to viděla, zní mi to dobře.
Odpovědět
@geodett Popř. když to nenatřeme vůbec? Co s tím pak bude?
Odpovědět
@hankahorakova Díky. Potřebuju to nechat co nejsvětlejší, to, co máte vy, je asi klasika, ne?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Hezky den vsem, nic nepotrebuji, na nic se neptam, jenom se musim podelit :). Po trech tydnech jsem docetl celou diskusi :). Takze vas znam vsechny, privitat tim padem netreba, jsem tu uz 3 tydny kazdy vecer :). Nazivo jsem se videl s thomsonem, objel jsem Pacaka, Plaka, Urbana, Srub123 - vsechny osobne u nich ve srubech, ktere staveli (u vetsiny z nich u nich doma), nasledne nektere majitele podivat se, jak se jim bydli... Zakladni myslenka je ucelena, pozemek je uz kopueny, cekame na rozhodnuti kancelare architekta mesta, jestli nam tam srubovou stavbu vubec povoli... Nasledne projektanta (nakreslene a vymyslene uz to je taky, dalsich par let se bude setrit :) ). Takze bych strasne moc rad podekoval vsem, ze tohle vlakno existuje, pres vsechny problemy ktere to nese - mam zapsanou tunu zapisku 8-) - vydat to knizne, da se s tim merit dalnice ;-) kasha prosim pekne mapka jeste visi? Jestli ano, poprosil bych o nasdileni, at zjistim kdo je jeste kolem nas, a zkusil se k nekomu dalsimu vetrit na navstevu :) ?
Odpovědět
Profilova fotka
@cir fotky mam ve fotoalbu http://www.modrastrecha.cz/blog/geode... zde je ten bily nadech na skrinkach
Odpovědět
Profilova fotka
@cir nic ztmavne to, ale drevu se nic nestane
Odpovědět
Profilova fotka
@mikeone klobouk dolu pred ctenarskym vykonem, ja to cetl v dobe kdy to melo 300 stranek a prislo mne to nekonecny, vydat to knizne bych neriskoval :-D novou verzi mapy spravuje @xavik tam nas vetsinu najdes
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Super, dik, hned se jdu ozvat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@cir pro natreni jsou dve varianty - bud nejaka bila olejova lazura - kera jeste vice vybeli - viz moje stropy natrene osmo 900 nebo treba osmo dela tvrdy voskovy olej natural - 3041, ten mam vyzkouseny a opravdu se barva nezmeni - jedna vrstva tohodle a pak normalni tvrdy voskovy olej nebo jak tady doporucovali ostatni - experimentovat s malym pridavkem bileho pigmentu do nejakych michanych oleju.
Odpovědět
Profilova fotka
@mikeone no teda klobouk dolů, já měla před pár lety stejnou vizi, ale skončila jsem asi už 200. stránky! Pak už jsem jela jen aktuální příspěvky. To je aspoň zodpovědný přístup! Tak hlavně ať vám povolí srubík na pozemku a pak se to vše již rozjede na plné obrátky! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mikeone o boji za stavební povolení ti určitě nejvíc mohu říci já. Ptej se na všechno a hlavně se nenech odradit. Východisko z nějakých starostí skoro vždy existuje. Vítám tě v naší diskusi a držím ti palce.
Odpovědět
Pomalu začínáme řešit čím natřít novou roubenku z lepených hranolů ze smrkového dřeva včetně podhledů a štítů. Chtěli bychom, aby zůstal zachovaný světlý odstín dřeva, takže žádné tmavé pigmenty, maximálně lehce bílý. Uvažovali jsme tenkovrstvou HK lazur od Remmers, ale bezbarvá ani bílá nechrání proti UV. Potom je tam ještě Langzeit UV také od Remmers, ale ta je středněvrstvá a obávám se, aby se časem neloupala a také, aby se při renovaci nemusela brousit. Máte někdo tímto nebo jiným podobným způsobem ošetřenou roubenku nebo srub?
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni není to tak dávno, co se to tu řešilo. bezbarvou ochranu exteriéru má myslím jumpmans. tomu to funguje, ale má roubenku z cedru, takže je otázka, jak se bude chovat tuzemská dřevina. mě tento požadavek na přírodní zbarvení dřeva naštěstí nechává chladným, ale proti gustu...
Odpovědět
Profilova fotka
@mikeone Tak také vítám :-) A čtu, že výpisky máš:-) Třeba nakonec tím, že to máš aktuálně vše přečtené, budeš vědět nejrychleji, co se kde řešilo (teda kromě toho vánočního cukroví :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni venek mame Remmers tenkovrstvou lazuru, dve vrstvy, drzi a neloupe se. Volili jsme odstin Kiefer, pocitame s postupnym tmavnutim, patina neni na skodu. V okrese je i jeden svetly srub, svetla lazura (asi briza), nepusobi to moc prirozene. Ale kazdemu se libi neco jineho, tak preji stastnou ruku pri vyberu.
Odpovědět
@thomson Tak nějak bychom si to představovali Vlastně jsme se touto roubenkou inspirovali při tvorbě projektu a dokonce jsme byli v tom domě i osobně a i v reálu to vypadá moc hezky. Dům už stojí asi 10 let a nikde se nic neloupe a ani dřevo nežloutne, takže musí být nějaké řešení. Akorát už nemám na majitele kontakt, abych se ho zeptal čím je to natřeno...
Odpovědět
@da68ni Ahoj, je švajčiarsky výrobca farieb - oni majú lazuru, ktorá udrží vraj zrub bez tmavnutia pri 2 náteroch cca 8 rokov. Nevýhodou je, že musíš kus obrúsiť a hneď natrieť aby si mal celý zrub v jednej farbe. Chalani čo mi stavali zrub na to nadávali... cena je asi 2-3x ako Kraidezeit
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni jj mam natreno ochrannym olejem osmo 420. Mam to na cedru a podbiti z borovice. A ted palubkovy zaklop na garazi ze smrku. Vse ok
Odpovědět
Ahoj, nemá někdo z Vás zkušenosti s těsnící páskou TP652 illmod Trio+ https://winstall-shop.cz/cz-detail-28... nebo nějakou podobnou, chtěl bych ji zkusit nad francouzské dveře, kde mám ještě cca 6 cm mezeru, jednu verzi dělají až do 6,6cm, zatím tam mám nacpaný konopí, ale ta páska by to asi utěsnila líp......
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz mam ji vsude, ale osazovali jsme ji hned pri montazi. pouzival jsem tusim L. V jednom okne jsem nahoru daval 2 vrstvy. Ale mel jsem pouze 3cm mezery nahore, stavba si sedla jen o 1 cm, takze to bylo spocitane aby se to veslo....
Odpovědět
@jumpmans díky za info, asi ji vyzkoušim na jednom okně, přeci jenom ji pak potřebuju cca 16 m a tu verzi co umí 6,6 cm maj pouze v 3m rolích a s cenou to taky trochu přeháněj.... Přemejšlim jeslti to nenechat za ty prachy radši přirozeně větrat přes to konopí :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?