Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 není to o srovnávání církevních s světských staveb, ale o tom, že cokoliv nového je jako ta pověstná pěst na oko, než se to neokouká. Pak to buďto takovým zůstane nebo se k tomu přidají další a stane se to normou. Opět bez odsudku, jestli je to dobře nebo špatně. Samozřejmě každý chce slyšet názory, já bych řekla, že hlavně ty negativní v tom stádiu, kdy se ještě dá něco změnit. Nezměníš to, jestli se člověku něco líbí nebo ne, ale v těch názorech bývá občas něco, na co člověk sám zapomněl nebo nepřišel na to nejlepší řešení. Držím palce
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evi,mam velkou radost,ze kooonecne ...... ;-) jste se teda nacekali..
Odpovědět
Profilova fotka
uff, máme položené polystyreny! A máme takovou radost,protože to byla hokna! Tři dny ve 3-4 lidech. Zítra ještě hodíme folii a v pondělí roxory a v úterý můžeme zalívat :-). Více foto v albu. Krásný víkend všem!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova to se řekne blbý polyš, to bude hned, ale taky to chce své. :-) vy budete vylévat cemenťákem, když tam budete dávat roxory? proč je tam dáváte? kamarád dával kari sítě. uprostřed se mu prohly a tím pádem se mu zvedly kraje. na těch 5cm musí člověk hlídat, aby to někde nevylezlo. měl s tím pak problémy. těmto věcem nerozumím, takže mě to zajímá. my budeme vylévat anhydrytem, ale pokud nemáte podlahovku, šel bych rozhodně do cementu. my budeme taky vylévat příští týden. můžeme se vzájemně psychicky podporovat. kdykoliv mám na stavbě cizí lidi, mám z toho trauma. srubař nám říkal, dejte si pozor na firmy a chraňte srub vlastním tělem, aby vám ho nezničily. :-D budete dávat na stěny a sloupy fólii proti ušpinění? my jo
Odpovědět
Stavíme roubenku a přemyšlíme, jestli je nutné dělat externí přívod vzduchu ke krbu, když bude roubenka otevřená do podkroví skrz galerii a schodiště a bude mít obestavěný prostor cca 590m3 ? Jak to řešíte vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni velmi častý dotaz. odpověd je jednoduchá a vždy stejná.polovina dřeváků externí přívod má, druhá polovina ne. názory se různí. dřevěnice nejsou hermeticky uzavřené, takže těžko objektivně posuzovat. pokud budete mít roubenku obestavěnou zdivem, tak bych ho tam dal. navíc se dá kdykoliv zaslepit, pokud by vadil. tohle řeš s kamnářem. nikdo ti nedá přesnější info na konkrétní barák než člověk, kterého to živí (v ideálním případě)
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni nám kamnář řekl, že jednoznačně ano. Negativa, co prý to má, jsou daleko menší, než pozitiva. Ovšem my budeme mít podlahové topení, to také hraje roli
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tome, prosím tě jsem je blbá ženská, já pořád říkám roxory a ony to samozřejmě budou kari sítě, že? Manžel mě dnes asi už po dvacáté opravil :-). Takže kari sítě a vylíváme betonem, takovým tím samonivelačním. No a jak říkaš, budeme dřevo chránit, oblepíme okraje folií. To vše doděláme zítra a v úterý vylíváme. Kdy vy? už se moc těšíme, podlaha je u nás jeden z velkých mezníků :-). A polyše makačka byla, to obřezávání kolem drátů a trubek bylo občas maso :-). Tak si držme oba pěsti příští týden :-) @da68ni za nás externí přívod vzduchu ano, my máme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova my bychom chtěli vylévat v druhé půlce příštího týdne. včera jsem dodělal podlahové topení, ještě musím vyřešit spáru pod dveřma. bylo mě podlahářem doporučeno, abych dveře nepodléval anhydritem kvůli tepelnému mostu. je kolem toho dost takových drbek, takže si nechávám fóra, abych to vše stihl dodělat. to máte ještě dost práce. do úterý máte co dělat, abyste to nachystali. fólie, zalepit spoje, dilatační pás, kari sítě... někdy je to hukot :-D ty kari sítě tam dáváte proč? u nás na kotáru to není zvykem, tak mě to zajímá
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni zalezi na typu kamen, u mne privodu potreba nebylo, ale zalezi na dohode s kamnarem
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni mu externi privod nemame,ale to si urcila kamnarska firma
Odpovědět
@tomas80 Obestavěná nebude, jen lepený hranol 24 cm bez zateplení . Jelikož obývací pokoj, kde bude krb nebude uzavřený, ale v podstatě celý dům bude otevřený, tak jsem si říkal, že že by to snad potřeba nebylo. Momentálně máme doma krbová kamna s daleka menším obestavěným prostorem a bez ext. přívodu a funguje to docela obstojně.
Odpovědět
Článek se načítá
@esmeralda2 Podlahovku budeme mít také.
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni nam kamnar naprojektoval externi privod a dokonce trval na zvetseni, kdyz to stavari chteli o...at a dat tam pouze 100mm misto 150mm roury :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 folii jsme dali a zalepili dnes a rozmístili takové ty platstové pásy pod kari sítě. A ty nám byly doporučeny, že je pak vše pevnější. Já nevím, jen papouškuju, co mi řekne manžel. Přiznám se, že těmto věcem moc nerozumím, já začnu úřadovat až při dodělávkách :-). Tak hodně zdaru.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson nám to chtěl o...at tchán :-D nedokázal pochopit, proč tam chce kamnář 200 mm. kamnář poslal tchána do rybníku, aby se potopil nejprve 50 cm pod hladinu s hadicí, která bude mít cca metr. pak mu řekl, ať si vezme hadici, která bude mít cca 5 metrů na délku a potopí se s ní na dno. pointa byla v tom, že kdyby to tchán udýchal, můžeme si tam dát, co chceme... máme 200 mm :-D tchán žije, protože se nechtěl pokusu zúčastnit. :-D
Odpovědět
zdravim mate niekto skusenosti s nadkrokovou izolaciou idem si dat postavit zrub a chcem tam mat priznane hrady....popripade viete niekto dobre zlozenie nadkrokovou izolaciou????a hanka horakova mate velmi pekny ten zrub je to nadherne!!!
Odpovědět
Kolik máte izolace, případně jakou máte skladbu sendvičové konstrukce v podkroví roubenky?
Odpovědět
Na zrub som si vybral bobrovku od creatonu....cca 140m2 v zrube bude priznany krov z hoblovanych neomietanych dosiek....dalej postup -hranoly 15cm namontovane na dosky z vonkajsej strany - isover vario folia -isover unirol profi 15cm λD = 0,033 Wm-1K-1 alebo steico flex -drevovlakno steico universal alebo pavatex isolair neviem co je lepsie o hrubke 10cm je to dost drahe cca 3500ecok ale ma vyborne tepelnoizolacne vlastnosti -nato folia creaton duo pod stresnu krytinu -latovanie a skridla alebo na neomietane dosky namontovat 12cm hranoly vyplnit izolaci a prelozit nato latovanie cc6cm izolacia a nato drevovlakno.mate nejake lepsie napady popripade viete o nejakom lepsom postupe tak napiste diky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@ron26 nadkrokevni izolaci tu nekolik lidi ma, napr. ja mam desky od Bramacu, jsem s tim zatim plne spokojen, slozeni je prkenny zaklop, parofolie, desky, late, tasky
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni v podkrovi mam 16 cm nadkrokevni izolace BramacTherm Top
Odpovědět
uz tam nemas medzi tym nic ine iba tych 16cm od bramacu therm??
Odpovědět
Profilova fotka
@ron26 ano jen tech 16 cm bramacu therm - kdyz odpovidas delej to prosim pres odkaz Odpovez, ten komu odpovidas ze pak dozvi ze na nej nekdo reaguje - diky
Odpovědět
Ahojte všetci milovnici srubov , zrubov , log home atď. :-) Doteraz som bol iba váš čitateľ ale konečne som sa odhodlal pripojiť k Vám. Som veľky milovnik zrubov a dúfam , že raz aj majiteľ ozajstneho zrubu.. Čo poviete na môj zrub-ik ?
Odpovědět
Profilova fotka
@aksos prečo máš okolo pozemku taký vysoký plot? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@aksos super model
Odpovědět
@aksos good job :-) hlavně ten komín ten tam sedí. Srub musí mít pořádnej komín.
Odpovědět
Profilova fotka
@ron26 mam to same jako @geodett, pouze nemam 16 cm, ale 14 cm....
Odpovědět
@tonikslonik No aby ten psik vo vnutri neušiel. :D Je to búda pre psa. :)
Odpovědět
@geodett Je to psia búda. :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?