Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 my meli Vlcka,jedenkrat byl na pozemku,my taky cca 4x u nej,navic v jeho tyrolske hospudce v jeho srubu,kde bydli a ma I kancelar,takze vi,o cem je rec opravdu v praxi,v projektu mu nebylo absolutne co vytknout,kolikrat,kdyz tu ctu ,co vse se nekdy resi,to my nikdy neresili... letos nas v roubence cekaj uz seste vanoce...strasne to leti
Odpovědět
Díky za své zkušenosti, proberu to doma a uvidíme :)
Odpovědět
@geodett Ne, že by na tom nějak zvlášť záleželo, ale z Jedovnic, ne Jedovnice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A navic ma kancelar v Adamove, pak Krejcirik, v Jedovnicich jen bydli 😂😂😂
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @hankahorakova sakra aspon ze to jmeno jsem trefil :-)
Odpovědět
@geodett Právě jsem obdivoval v albu vašífinskou pec. Mohl bys mi prosím napsat, jak s ní jseš spokojený? Jestli i v zimě opravdu stačí zatopit 1x - 2x a je tepla dost? Jestli k tomu máš ještě jiný zdroj vytápění nebo to vytopí i podkroví a pokud ano tak na kolik stupňů. A kolik ta pec vlastně stála? My právě uvažujeme jak budeme vytápět, moc se nám líbí kachlové pece, ale ta tvoje mě opravdu zaujala. Děkuji
Odpovědět
ahojte, mal by som na Vas vsetkych otazku ci nemate skusenosti , alebo nepoznate niekoho, kto riesil a ci vobec riesil digestor nad kachlovy sporak. Je pravda ze ho mame dost netypicky, pod schodiskom. Rozmyslam nad nejakymi variantami , kde sa digestory pohybuju cenovo strasne vysoko. A asi by som volil recilkulacny typ. Mam sice pripraveny aj externy vyvod v streche, ale na to by som potreboval tak ci tak dost kvalitne odvetranie - ventilator aby potiahol 6 metrov do vysky nad strechu. dik za info
Odpovědět
@mb1 hele, zajedte do Lelekovic a tam na steani je par kanadskych srubu (dnes uz neobydlenych 😴) a jestli nechces dosta facku od panmamy, tak se neptej jak v tom bydli.V cechach staveji dreveny domy dobrodruzi jako reklamu. Nikdy nevideli dreveny srub na Sibiri nebo v Karpatech jaky stoji pres 200 roku. To tim, ze kazdy drevo musi byt z konkretniho stromj a prirodne suseny. Idioti jaci zavezou kamion kulatiny, nevedi delaji. Jim to ZATIM vydelava ? Vemte listek na vlK i s rodinkou www.le.cz jedte na Ukrajinu, ale az za KarpTsky masiv, ne Zakarpyti kde jsou je vychcani morgosi, madari a lemci. Tam najdete cirmy co stavi sruby vic jak 200 roku cele rodiny po genery e je delaji a koupis srub za 200,- usd/m2 zastaveny plochy i s okny a krytinoj na klic. Info: geoua@outlook.com
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
nerozumím řeči tvého kmene... ty nebýt jako tarzan. ty být čita.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
@elha1 hoď voko i k @fredd1e a můžeš i ke mě, máme stejnýho výrobce http://www.finskepece.cz/ . Já ještě netopím plnohodnotně, nemám dotažené izolace, takže ti nedám moc info, ale občas si zatopím, upeču, vyvalím na vyhřátou lavici, je to labůžo. Po vydatném zatopení opravdu hřeje dost dlouho. Cenově je srovnatelná s kachláky aj. akupecemi, záleží na složitosti a velikosti. V mém případě jsem si dizajn navrhl sám, a protože f. http://www.biofire.cz/ , která jinak dělá taky pěkný kamna (jsou tu majitelé), nebyla schopná ji vytvořit s vyhříváním lavice, hledal jsem dál a našel finskou. Pícka je už jen vítaný bonus. Cenová nabídka od. Biofire.cz bez výhřevu lavice a bez pece byla nachlup stejná jako výsledná cena finky. Do podlahy budu dávat elekabely podobně jako fredd1e , geodett bude místo podlahovky chovat stádo ovcí na ponožky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ponozek netreba od dubu je tepla dosti a na lavici vyhrivam si kosti
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 Já v tom už topím a zatím dobrý. Hlavně to pomalu tažená hovězí líčka byla tutový. Už se těším na zimu jak si zase něco upečeme :-D. A k topení.... náročnější na regulaci, protože změnu teploty povrchu pece zaznamenáš až tak za 3-4 hoďky. Zatopíš - do těch 8 hodin je náběh povrchové teploty tak na 50°c a potom to topí a topí a topí. Ráno je teplej obyvák a vlažná pec a musíš se rozhiodnou jestli budeš zatápět znovu (v zimě většinou jo) a nebo ne. S tím ještě trochu bojuju, takže někdy mám dost přetopeno a musím větrat.. Přece jen chce to cvik. To je samá akumulace v peci a v podlaze, ale sladit to nějak dohromady aby bylo akorát, to je makačka na bednu :-). Rozhodně to není nic na: " je mi zima - zatop! " Tahle pec je na stálý topení s jednorázovým zatopením. Jo jednu věc, co bych asi udělal jinak - automatickou klapku! Když člověk zatopí, tak cca po hodince po dvou, až oheň vyhasne, by měl zavřít klapku aby teplo neutíkalo komínem pryč, no a když musíš po zatopení odejít pryč, tak toho tepla asi komínem hodně profičí než to zavřeš po návratu. Ještě možná snad rozvod teplýho vzduchu.... snažil jsem se udělat takovej jakoby "hypokaust" ale moc to nefunguje. Naštěstí to teplo se do podkroví nějak dostane, tak to dál už neřeším. :-) No kdyby tě něco zajímalo tak se ptej. Čau.
Odpovědět
Profilova fotka
tak máme objednané topné kabely do přízemí. momentálně jsem v příjemném šoku, protože pořizovací cena je velmi nízká (čekal jsem tak 60% nahoru). řekl bych, že druhý šok bude, až to začne točit hodinama :-D
Odpovědět
Pořád je o čem přemýšlet co a jak udělat. Projekt se začne už brzy vytvářet a já pořád ve spoustě věcí tápu co a jak udělat nejlépe. Nevím jestli vůbec a případně o jak moc se můžu potom od projektu odchýlit. U topení rozmýšlím, zda něco jako tu finskou pec, nebo kachlovou pec s ležením, což by se nám opravdu líbilo. Do koupelny a na wc zřejmě přijde podlahové topení, podkroví by se mohlo vytopit pecí zespoda a dole do místností třeba průduchy...? A kdo máte kachlovou pec a chtěl byste se podělit o postřehy, zkušenosti, výhřevnost, náročnost, cenu, ...... budu jen rád ;-)
Odpovědět
@elha1 my sme si dali urobit kachlove kamna, ktore su dimenzovane na to aby vykurili cely spodok, a pripadne i vch, to vsak uvidime uz tuto zimu ako to bude topit. Povodne sme chceli aj mi kamna s lezenim ale to by sme sa len pecivaleli, tak sme si na miesto lezeni dali urobit sporak. takze postrehy skusenosti atd sem pridame az na jaro :)
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 odchylky od projektu jsou samozrejmosti :-) ja mam jinak topeni, elektrinu, skladbu podlah, skladbu stropu, komin, ... - zasadni je dodrzet tvar, velikost a vzhled na venek, tam pokud je zmena tak je potreba hlasit zmeny na stavebni urad pokud je dostatecny prostor na odchod tepla nahoru nejsou potreba ani pruduchy
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 staci spravne nadimenzovane akukachlove kamna a pokud bude otevrene schodiste do patra, tak to bez problemu vytopi i vrch. Pruduchy do mistnosti bych nedoporucoval, staci otevrit dvere a zbytek tepla se tam nejak dostane :-D . Od projektu se lze odchylit hodne, ale pocet dveri a oken si urednik pekne spocital 8-)
Odpovědět
Jakpak vám tento víkend profukuje ve srubech a roubenkách?
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 tak ze je velky vitr to se neda prehlednout, ale veci ze stolu mne to neshazuje :-) zatim nam to kolem pozemku vyrabi drevo na topeni, sundalo to 2 osiky a mezi kladami neprotahuje, ale v podkrovi, kde mam takovy kapsy nad vaznici tam mirne ano
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 po 22 hodinach bez proudu aktualizuji odpoved ze profukovani srubu je vice nez v pohode, ta bezelektrina je horsi :-)
Odpovědět
@geodett To je dobrá zpráva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 u nas nic. Vitr teda jo, ale zustal venku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hlavně mně příjde, že statika srubu je v takovém větru mnohem věrohodnější než u zděného domu...
Odpovědět
Profilova fotka
U nás ulítlo asi 6 tašek ze střechy, jinak vše v cajku :-). Profukování nevím, ještě nebydlíme :-)
Odpovědět
u nás prefukuje statočne :-D bez oknien nič moc 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica kdy budou okna? My byli bez oken hlavně v létě, ale na konci léta, jak začalo fučet, tak to bylo něco! Až to zavřete, tak to bude paráda!
Odpovědět
Profilova fotka
To ten pravoslavný kostelík na Mostecku dopadl kapku hůř :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?