Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato taky máme timpex. cca za 15 táců
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak přesně tak, taky jsem regulaci nechtěl, protože s topením vodní mám bohaté zkušenosti, ale vzhledem k tomu výměníku a pohodli a doporučení od kamnáře jsme do toho šli a musí říct, že pokud to nešetří dřevo tak minimálně to nezanáší spalinový cesty. Kamnar nám čistil tahy po 3 letech a neměl co čistit, dehet 0, komín čistý...
Odpovědět
@da68ni Kde přesně to máte? Budu držet palce.
Odpovědět
Přeji všem přítomným krásný den a ráda bych se zeptala, zda mezi vámi není někdo, kdo stavěl s panem Pacákem. Jaké jsou vaše zkušenosti, jak jste spokojení, zda jste dělali individuální projekt nebo vybírali/upravovali z katalogu atd.? Vážně nad panem Pacákem uvažujeme, ale rádi bychom slyšeli i názory ostatních. Uvažujeme spíše nad roubenkou, ale zpětnou vazbu oceníme samozřejmě od všech. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@bethal ahoj, podle všeho roubenky staví dlouho, takže by měli mít zkušenosti. my jsme stavili srub - moc ti tím pádem nepomůžu, ale asi bych se pacáka nebál. záleží na domluvě, ceně, dodaném materiálu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bethal Ahoj vitam Te,roubenku jsme staveli,ale ne s Pacakem
Odpovědět
@bethal Tiez mame roubenku, ale nie od p. Pacaka. Potrebovali sme tramy 30x30cm, aby sme nezateplovali... a p. Pacak nam take neponukol... a z tych co nam ponukli sme pred velkou firmou uprednostlili radsej malu firmicku/sukromnika, ktory si staval roubenku sam a aj v nej byva... sme spokojni :-) tak nech dobre vyberiete aj vy :-) vela stastia ...
Odpovědět
Profilova fotka
@bethal HOJ, Pacák staví roubenky běžně z hranolu 30x30, dělá to dlouho a umí to, dá se s ním domlouvat, ale je to podnikatel a staví toho na moje gusto až moc - tím trochu trpí zpětná vazba a servis, ale pokud ho máte blízko, mělo by to být v poho...
Odpovědět
napojoval jsem parobrzdu v podkrovi. pred polozenim zaklop desky podlaha a je to zazitek to prilepit ke kulatine aby to vsude tesnilo
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma kdyby netesnilo, drevo si s tim poradi
Odpovědět
Děkuju všem za odpovědi a zeptám se tedy těch, co stavěli roubenku, ale s někým jiným. Koho jste si vybrali vy a hlavně čím vás přesvědčil/zaujal?
Odpovědět
@bethal my sme stavali s p. Salamounom....Tesarstvi Salamoun... rozhodlo, ze sam byva v roubenke, ktoru si postavil a staval priamo na pozemku, takze sme boli kazdy den pri tom, ako to rastie... z toho vyplynulo - nebol problem menit a doladovat detaily pocas stavby... nic sa neplatilo dopredu ako zaloha - az nasledne, ked sa doviezlo drevo, ked sa postavila cast...nemame dobru skusenost s velkymi/vacsimi firmami, kde jeden dohaduje obchod, druhy vyraba a treti montuje, aj ked su vsetci v jednej firme, vyhovaraju sa jeden na druheho...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bethal my s Arexstavem z Jablunkova. Jako jeden z mala umi dovezt cedr z kanady a je extremne precizni a peclivy. Jen je strasne tezke ho chytit, maji toho moc a nestihaji. Priprava trvala hodne dlouho a oproti puvodnim planum jsme meli pul roku zpozdeni Jinak dela z cnc opracovaneho a vysuseneho dreva a umi i roubene sendvicove stavby. My mame stenu 10cm tram, 6cm pavatex a 10cm tram. Tramy (vnitrni a vnejsi)jsou mezi sebou spojovane a vyztuzene rybinovym svlakem Preciznejsi firmu jsem zatim nepotkal...
Odpovědět
Profilova fotka
máte někdo ve srubu elektrické podlahové topení pod dřevěnou podlahou? chceme v přízemí instalovat po celé ploše uvedené topení. prodejce mně v dobré vůli nutí ještě k dodatečnému přímotopu, jelikož nám nemůže naprojektovat takový výkon jako třeba na dlažbu. bohužel ten jeden přímotop nemáme kde dát. prodejce mně tvrdí, že by to nevytopilo ani zděnou chalupu. srub považuje za horší béčko (jeho dcera má roubenku, tak je trochu v obraze :-D ) . moc nevím, co s tím dělat, protože nemůžu posoudit, jestli to je krapet naddimenzované nebo ne. každopádně dlažbu po celém přízemí nechceme. to budu raději zmrzat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 vzhledem k tomu ze vytapim pouze peci a ty budes mit podlahovku tak nevim k.cemu by ti jeste byl ten primotop Podlahovku jsem puvodne chtel ale nakonec zvitezilo drevo a misto podlahovky teple ponozky :)
Odpovědět
@tomas80 podlahové topení pod drevěnou podlahu je nesmysl, dřevo je izolant. Jediná "drevěná" podlahová krytina na podlahové vytápění je tenké lamino a i to výrazne snižuje účinnost topení. Doporučuji přímotop vzít, pověsit kamkoliv kde pak bude nějaká skříňka nebo něco takového, po kolaudaci ho zase sundat a prodat nebo využít na přitápění v dílně, garáži a podobně. Samozřejmě to obnáší odpovídající elektroinstalaci, ale podle mých zkušeností se kabel dovedený na vhodné místo vždycky hodí.
Odpovědět
@luisiana13 Pozemek je v Koňákově u Českého Těšína, je to jihovýchodní svah a nádhernými výhledy na Beskydy.
Odpovědět
Profilova fotka
bratranec je podlahář. doporučil mně maximálně dýhu. budu to muset pořešit...
Odpovědět
Ahojte, viete mi napisat, približne kde sa riešia stropy v srube? :) neviem sa dočitať po 200 stranách hladania to vzdávam. Alebo možno poradiť? Podhlad plánujeme prekladané dosky neomietané... a čo potom? aby nas firma neošidila :-) a druhá otázka, aký máte názor na izoláciu podkrovia konopím?
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica myslim ze stropy se tu resili tak prubezne :) moje skladba je zaklop, folie, 2 cm polyst. na dorovnani spar v zaklopu, 5 cm polyst. krocejovy, 2x cetris deska 22 mm, krizem a prosroubovana a finale dub 18 mm prkno izolace konopim proc ne, je to hlavne o cene, ja jsem nakonec dal nadkrokevku, takze asi nejdrazsi variantu, ale urcite nelituju
Odpovědět
@geodett diky moc :) ja hlavne premyslam nad konou kvoli teplote, aby sa neprehrieval krov, aj ked mam pocit, aby mi skor zima nebol v doline :-D dík za podlahu, prečo si sa rozhodol pre cetrix dosku, ja som premýšlal nad OSB doskami
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica OSB desky mam dole, cetris zvitezil ciste kvuli cene, sehnal jsem odrezky v cene 22 Kc / m2 (bezna cena kolem 350 za metr) a pak jsem taky cetl ze srub se ma zatizit aby pekne klesal tak jsem mu dopral 8 tun cetrisu a 12 tun betonovych tasek :-) ale jinak s cetrisem je desna prace, reze se to blbe, sroubuje se to blbe, je to tezky, ale za ty prachy :-D
Odpovědět
poznate niekto spolocnost Mullier, kto tam blizko byvate? mate niekto vypinace a zasuvky Mullier http://www.mulier.cz ? alebo Fontini https://eshop.neno.cz/ ? alebo poznate niekoho, kto take ma?
Odpovědět
@kamenica velká diskuse okolo skladby stropu proběhla okolo strany 375 +/- 10 stran. svoji skladbu to postovali skoro všichni, rychlý seznam zajimavějších stran zde https://www.google.cz/search?q=skladb...
Odpovědět
@obludak @geodett chalani díky moc za ochotu :) jooj uz ma hlava z toho všetkého bolí 8-)
Odpovědět
Ahoj, hledáme šikovného projektanta na srub, nejlépe z okr. Tábor nebo někde poblíž. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 pokud je projektant vstřícný a zodpovědný člověk, není ve světě internetu a mobilů vzdálenost překážkou. pokud jde o stavební povolení, není nutné, aby na úřad neustále jezdil projektant. vzhledem k tomu, že jsme měli projektanta vzdáleného cca 150 km od nás vím, o čem mluvím. potřebnou dokumentaci vždy zaslal v krabici a po telefonu mě navigoval, do kterých dveří vlézt a co tam žblptnout :-) samozřejmě nešlo o stavební povolení "na klíč", ale vše je otázkou domluvy. on k nám nemusel jezdit, což se odrazilo i na ceně projektu = obě strany spokojené. pokud bude šikovný projektant ochotný dojíždět, přijatelnou vzdálenost bych vůbec neřešil. u nás byl za půl roku, kdy jsme řešili projekt a stavební povolení fyzicky 2x. vše ok.
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica mě už nebolí, začal jsem kalit :-D relax jak sviňa :)
Odpovědět
@tomas80 Asi máš pravdu, ale bude mi chybět ten osobní kontakt, kdy mu budu něco vysvětlovat a odejdu s pocitem, že mě pochopil a nebudu to muset sepisovat. Řešili jsme projekt na stodolu a myslím, že osobní schůzky byli celkem důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
@elha1 ono tech projektantu se zkusenostmi se sruby moc neni, takze nejaka ta vzdalenost tam bude vzdy, pokud pominu projektanty pusobici primo ve firmach hovori se tu hlavne o dvou a to Krejcirik a Vlcek. Jeden je z Jedovnice druhy od Kladna. U nas byl projektant na pozemku jednou a my jsme meli u nej asi 4 navstevy behem kterych se vyjasnilo vse co jsme chteli a pak byl projekt na svete.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?