Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma hele nemel jsem s ni problem. ale je pravda, ze jsem ji pouzival pres fermacellove desky - jen na steny v podkrovi ("nadezdivka" a stity). mam nadkrokevni izolaci, takze v sikme strese mam na palubkach parozabranu od Bauderu - tusim BauderTOP TS 75 NSK na casti, kde je plocha zelena strecha pak opet primo na palubkach Bauder TEC KSD Duo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zdravím asi tak po milionu letech. U nás je stavba zatím ve hvězdách a ani po těch cca 6ti? letech jsme ještě stále vůbec nic nepodnikli, pozemek poctivě čeká, až se vyřeší to a ono a konečně se do toho všeho vrhneme. Nicméně v době, kdy jsem se tu s vámi aktivně radila, mnozí s vás stavěli, dostavovali a tak... takže bych se ráda zeptala, těch co stavěli roubenku nebo třeba i poloroubenku, jak se vám bydlí, jak se stavba chová, s čím jste spokojení a co byste změnili? :)
Odpovědět
ahojte, teraz, ked hodne fuka a hlavne u nas by som potrebovala radu... o zapchavani skar som citala... potrebujem poradit, cim upchat, pripadne trochu zatesnit listy, medzi rubenim, ktorymi nam prefukuje... niekde su milimetrove medzery, kde ovciu vlnu nedokazem vopchat a taha tam riadne, ked fuka... ide o severnu stenu, kde mame obyvak a kupelku... kde som vedela vopchat ovciu vlnu, tak som vopchala, zatial provizorne, co to urobi a ci to pomoze, takze zovsadial trci zatial... aky iny sposob by ste este zvolili vy? pri puklinach je to jednoduche, tam sa to da napchat, ale tie listy... a taktiez riadne taha v spojoch ako je zasadena priecka do rubenia, tam tiez nedokazem vsade napchat vlnu... poradite? ... predpokladam, ze lepsie je utesnovat zvnutra, ako z vonku, alebo sa mylim? ... diky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia to ti asi moc nepomůže... http://www.srubypacak.cz/cz/kategorie... já bych začal utěsňovat z obou stran. když si vezmeš špachtli: https://www.google.cz/search?q=%C5%A1... tak tam tu vlnu taky neprotáhneš? pokud je tam profuk, měla by tam špachtlička vlézt nebo alespoň někde. nevím, ale možná ještě woodchink, ale nevím, jak se u tak malých spár aplikuje... http://woodchink.eu/
Odpovědět
@tomas80 Dakujem... pomohlo... spachtlu vyskusam... a tam kde naozaj nic nevopcham, tak by stacilo to mozno iba zamaznut tym woodchink, plus rohy... zvonku, kde sa da, napcham ovciu vlnu... zvnutra tak isto... pan co nam staval roubenku sa tiez ma prist pozriet, ze s tym zatial nikto nemal problem, ale tym ze u nas viac fuka ako inde, tak to je citit.... ja chcem tak detailne riesit naozaj iba miesta, kde ten prievan je neziaduci (kupelna, severna stena obyvacky, kde bude sedacka, aby netahalo na chrbat...) a potom sa uvidi... cerstvemu vzduchu sa nebranim a kamna uz funguju, tak to snad bude stacit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia ještě mně napadlo, co takhle vyhodit krycí lišty (nevím jak je máte řešené = hřebík, perodrážka...), pokud to tedy jde a dopchat to festovně a znovu zaklopit.
Odpovědět
Nezustalo nekomu 17 m2 papirove parobrzdy DB+?odkoupim
Odpovědět
@tomas80 mozno i to by bola cesta... listy su na hrebik... skusime to este prebrat so stavitelom....spodne dva tramy, kde roubenka tlaci su absolutne bezproblemove... tak mozno ked sa dorobi este podlaha v podkrovi a viac sa roubenka zatazi, urobi to este svoje... zatial to riesime provizorne, pomaly sa stahujeme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia jasné. se zatížením roubenky podlahou v podkroví moc nepočítej :-) to je nula nula nic :) snad kdybys tam čmáchla 5 kubíků betonu, tak se nad tím dá uvažovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @petronia staci cetris podlaha a je to :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett cetris 10 cm silný by s tím mohl hýbnout dole :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Technicky dotaz: jak jste resili uchyceni zakryvacich desek nad prickou v prizemi k zaklopu, resp. stropu?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@thomson Jo to je dobrej dotaz. Taky to budu řešit ;-). Já to mám zatím provizorně - pohyblivě, pomocí překrývajícího sádrokartonu, ale nastálo se mi to moc nejeví hezký. Takže až to přestane sedat, sádrokarton vyměním za desky a uchytím na sádrokartonovou konstrukci(Pokud nenajdu lepší řešení). Zase..... ty zakrývací desky budou mít asi jinej odstín, takže nevím jestli by to nevypadalo hůř než ten sádroš......
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson zatim nijak ale nic jineho nez pridelat k zaklopu hranolek a k nemu pak z boku neco na zakryti mne nenapadlo
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.google.cz/search?q=p%C5%9... mně se líbí to olištování svislé, překládané. budu to dělat tak, že si uřežu pás osbéčka a na něho potom navrstvím záklopové desky. to osbéčko chytnu na stropák pomocí tesařského kování. na desky na stropě to chytím do fošny, kterou dám přesně nad příčku. ta fošna bude mít stejnou šířku jako příčka pod ní... zatím je to pouze teorie, ale na lepší způsob jsem nenarazil...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e @geodett @tomas80 diky, zatim zvazuji, ze koupim stresni lat 6x4 a pak jak popsal geodett
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson s tou latí místo fošny je to dobrý nápad. pánové, to bude každopádně, dámy prominou, drbačka jak cip. už teď jsem rozhodnutý, že vyrazím na pivo, abych přišel na normální myšlenky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.youtube.com/watch?v=Ef9TU... https://www.youtube.com/watch?v=E6e7W... @thomson @geodett @fredd1e
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Tak to se mi zrovna moc nelíbí. Každý dřevo jinak barevný :-| . Asi zůstanu u toho sádroše a jen ho třeba upravím, pokud neobjevím hezčí řešení.
Odpovědět
@thomson taky musim během příštího roku doresit, mam v planu stresni lat a do ni chytat nesamovku. Kazdopadne jak pise @tomas80 bude to asi pekna pakarna. Az budete resit dejte sem foto, ja se na to chystam jaro-leto az budu moc brousit venku. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukyn.cz ok, dam pak do alba
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkné svátky, bando :-D ! Co jste kromě srubu dostali na ježíška? Já kompresor :-)
Odpovědět
Pomalu začínám řešit zateplení štítových stěn na střechou. Dům je postaven z lepených hranolů 24 cm a podkroví pokračuje sendvičovou konstrukcí. Vnější a část vnitřní sendvičové konstrukce bude obložena deskami tl. 3 cm a toto obložení vně i uvnitř musí lícovat s hranoly v 1NP, na které navazuje, zůstává teda pro zateplení pouze 18 cm. Neřešili jste někdo tuto situaci? Jakou izolaci byste doporučili, aby zateplení bylo dostatečné. Našel jsem Isover multimax 30, případně existuje něco jiného, cenově přijatelnějšího?
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni zkus se podívat na puren PUR nebo PIR
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 poridil jsem detem (sobe :-) ) lego vlacky
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni ve stitove stene mam 18 cm obycejne vaty a zatim mne to prijde OK, jinak jak pise esmeralda2, PIR ci PUR ale tam budes mit pri 18 cm cenu pres 1000 Kc za m2
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni prosim te jaky je duvod ze tam nechces vatu? 18cm vaty by melo byt ok. Zejmena ve vztahu k tomu ze tepelany odpor toho dreva dole je stejne vyrazne nizsi. Davat jen do stitove steny izolaci jak na pasiv (pir/pur) mi prijde jako nesmysl
Odpovědět
Klidně tam dám vatu, ale nevěděl jsem, jestli těch 18 cm bude stačit. Díky. Takže kolem těch 20 cm bude stačit i v čelních štítech a obvodových sendvičích v podkroví?
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni osobne mam 16cm v konstrukci, zvenku je misto drevenych desek tvrda drevovlaknita deska 3,5cm (pavatex isolair s lambda cca 0,042) a pak mam provetravanou fasadu. Mezi prizemim a prvnim patrem na fasade je viditelny odskok a nicemu to nevadi (provetravana fasada je cca 6cm oproti tramum). Vevnitr pak mam 4cm instalacni predstenu. Opet vyplnenou izolaci. Pouzival jsem pavatex flex, ktery ma lambdu 0,040. Vaty se delaji uz i s lepsimi parametry. Jak budes resit rozvody - elektro atp v patre? Jestli tam budes taky delat tu predstenu tak doporucuju tam vatu dodat taky a budes v pohode.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Děti se mi složily na láhev rumu Don Papa a manželka přidala druhou od A.H. Riise Non plus ultra. Trefili se úžasně :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?