Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn relativne klid, v pracovne jsem pustil mysoplas ale kuna nebo co to je tak jednou za 1-2 dny nekde zacne hryzat tu izolaci tak ji tam plasim nasadou od cesacku a pak uz byva vetsinou klid, takze vlastne ani zatim poradne nevim co to je, jiny kraval ze to hryzani to nedela
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett myslíš, že funguje joo, jenže prý to slyšej i psi, takže to u nás asi nepujde... jeden teda je hluchej , ale druhej ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak mel jsem to pres pul roku ve sklepe a nic tam nesezrali, predtim tam bylo neco porad ozrany tak to mozna i funguje
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett to je havěť :-p
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme minulý rok nemohli vytopit srub na 18 stupňů v přízemí při celodenním topení. byla to pořád neobydlená stavba. hodně udělalo i to, že tu není vlhký anhydrit a dřevo už je taky sušší. sálavá topidla si neumí poradit s vyšší vlhkostí. mám to potvrzené od třech nezávislých kamnářů.
Odpovědět
Profilova fotka
Moc všem děkuji, musíme nafasovat konoponou vatu, srubaři nám ji slíbili a teď mi došlo, že nedodali. A budeme ucpávat. Jinak s myšičkama bojujeme zdatně, jen jsme vyhodili pastičky ven, kolem domu a chytáme je tam a od té doby doma ani jedna. A na půdě a v jedné místnosti, kam se dříve dostaly, máme myšiplaš a řekla bych, že funguje fakt dobře. Jinak venku máme denně min 1 myš chycenou, co se chystala zabydlet se asi ve srubu. @morana128 gratuluji k nové plovoučce. A prachu je teda ve srubu fakt hodně, taky mě to překvapilo, protože jsem měla pocit, že tady někdo psal v minulosti, že právě ve srubu se moc nepráší... Haha :-). Opak je pravdou :-). Jinak my udržujeme 22-23 st, pod 22 je nám zima, nevím proč, v bytě mi 22 přišlo ještě v pohodě. Asi je to těmi profuky, nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Taky mě to napadlo,dát pastičky ven,ale bojím se že okamžitě se do toho chytne kocour,nebo když pustim psy... :-| Dneska tu byla jedna lapena ta o které jsem věděla,tak doufám,že poslední poslední a zasmradila jsem barák z venku i zevnitř u dveří I u terasovek temi s těmi vonnými oleji jako je máta ,Tea tree a podobně to prý je odpuzuje ,tak uvidíme a ten myšiplas pejskům když je máte doma nevadí ?slyselaj sem že jim to je taky nepříjemné
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova první zimu jsme profuky řešili intenzivně (někde jsem dával i fotky z termovize) a druhou zimu to bylo jinak a na jiných místech ;-) (mimo rohů, kde to bylo stejně). Takže rohy je dobré asi řešit hned a u zbytku jednu zimu vydržet než to nějak dopadne. Stoprocentni je vytmelení, ale nejdříve po 3 letech a ne každý to akceptuje 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova u mne je to naopak v byte mne prislo 20 zima, tady je 20 uplne v pohode
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Máme to pocitově stejné, ve zděných barákách tady u nás, když jdem k někomu na návštěvu, tak při 20-21 je fakt zima. U nás 21 je pohoda, na tričko,kraťasy. 22 už vnímám teplo a 23 už nám není příjemné. A často v těch zděných mají právě 23-24 st a teprve tahle teplota je tak akorát na posezení.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova O tom že je méně prachu říkaly snad všechny srubařské firmy před x lety. Možná to myslely, že je to zdravé dýchání, čisté. Ale prachu je rozhodně dost. Mě napadá, že je vlastně více vidět. Když máte zeď, vyzděnou, na omítce prach vidět není. Na kulatině okamžitě. Naštěstí se to dá setřít. Píšu to tady často, 2x ročně si tuhle čistící kůru dávám, vytahuji štafle, hadr a vodu a stírám prach. (ovšem, my máme doma dva kokry..tady se prostě uklízet musí kvůli nim častěji)
Odpovědět
Profilova fotka
na bydlení ve srubech je trocha mýtů (stejně asi jako na všem ostaním, co se prodává), které člověk pozná až při reálném užívání: Prach - souhlasím - stejné jako ve zděných domech Pociťová teplota - za mě naprosto stejná. Pokud někomu přijde rozdíl, přičítám to spíše víře a chtění :-) Izolace - pokud Vám do srubu přímo nefouká, tak to izoluje slušně. Nakolik je to lepší než ve zděných obydlích nedokážu zatím posoudit. Rozhodně to bude zdravotně přívětivější než chemie dnešních staveb, jen se musí člověk smířit s tím, že bude pár let ucpávat škvíry a skuliny než vše dosedne (snad) a klády se patřičně vysuší. Já budu na jaře tmelit :-| Vlhkost - v létě pohoda, v zimě extrémně nízká (kolem 25%) Já se s tím vyrovnávám těžce a dostat ji výš i se dvěma zvlhčovači je problém. Není to tak, že by se mi bydlení ve srubu nelíbilo, ale má to určitý "jinakosti" se kterými je nutno počítat, pokud se někdo pro tento druh bydlení rozhoduje.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e v podstate mne ze vsech veci prekvapila jen ta nizka vlhkost v zime, jinak o prachu jsem nikde necetl ze by se tu melo mene prasit (prijde mne to stejne jako v byte jen to na tech kladach neni tak videt :-) ), mam zatim jeden zvlhcovac a ted aktualne 37 procent, vetsinou se pohybuju celou zimu kolem tech 30 a profuky resim tim ze casteji zatopim :-) jeste bych pridal velmi dobre sireni zvuku, kdyz dole pustime TV je to slyset v podkrovi skoro lepe nez dole a v neposledni rade je to idealni misto pro vsekery hmyz, ktery tu ma ve skulinach krasna mista pro vytvareni obydli :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Tak jsem si říkal, co to pořád máte s těmi zvířaty a ....taky bojuji s kunou už 3 dny, Pokaždé najde nějakou skulinu a vytahá mě izolaci, což na jednu stranu kvituji, že je díra odhalena, na druhou je škoda, že musím zahladit natropené škody. Snad těch mezírek a škvír mám pouze limitní množství :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e aspon vis kde ji mas mne tam nekde chroupe ale rozhodne se k ni nemam jak dostat, ale donutilo mne to dodelat podbiti strechy na koncich, takze snad to zacpu a bud chcipne hlady nebo uz tam nebude mit kudy vlezt - kunam zdar :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett spíš kunám zmar :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @fredd1e Ta vaše nízká vlhkost mě zaujala, my teda v zimě máme spíš kolem 38. Při vaření samozřejmě více. Kytek tam pár kousků mám, ale jak venku mi vše roste krásně, tak naopak ve srubu moc ne-je tam méně světla prostě. Koupelna se sušičkou je přes dvoje dveře od hlavního prostoru, ta hrát roli nemůže. Možná, tím že máme ten vyzděný suterén (ale zase strop, kdy se každý podivoval, cože to budeme stavět za panelák, že je tak nadimenzovaný ) Jediná voda je voda v misce pejsků.. Jo a zvuk...teda na to nás upozorňovali...prostě je slyšet. Ani ne tak v baráku, ale třeba zvuky od sousedů ze zahrady-štípání dřeva slyšíme fakt krásně. I když sousedka se nás nedávno ptala, zda je náhodou neslyšíme, jak se doma baví :-) Má z ytongů, nezatepleno a povídala, že má pocit, že musíme od nich vše slyšet a to má baráček 12 metrů od nás a to my jsme ještě k ní jakoby zády-technickýma místnostma. Lepší zvukově izolováno je to asi v podkroví-jsou tam sádroše a izolace, než v prostoru, kde je jen kulatina. U nás je velké plus ta energetická nenáročnost domu...v pasivu nejsme..ale hodně se tomu blížíme :-) Jedinou věc, čeho lituji, že okna měla být větší...my původně chtěly 150, máme 120-tky..a vím, že to bylo na rozhodnutí firmy, kvůli statice...(taky když pak přijeli oknaři osadit okna do suterénu, tak koukali...jak se změnil projekt, tak zedník udělal díru na 150 okna, ale jak se pak vše měnilo na 120-tky, tak se rychle muselo u sklepních oken dozdívat :-) No a jak je velký přesah, menší okna, je tam méně světla...to vnímám jako jedinou chybu a co bych změnila. Jinak si bydlení užíváme...naštěstí se nám vyhnuly nějaké komplikace, firma byla skvělá a velkou část dělal pak už manžel a tak si vše mohl ohlídat.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 za velké přesahy tady musíme být všichni vděční. srubaři mně teď posílali fotky 8 let starého srubu, který má pozednice přímo nad obvodovou zdí. kdyby byly zdi zakončeny střechou s prodlouženým krovem budiž, ale nad obvodovou srubovou zdí byla ještě cca 1,5 metru nádstavba podkroví a na ní potom střecha s přesahem cca 50 cm. k tomu přesahy sruboviny "nadivoko" a ejhle. první 4 šáry sruboviny zelené, trouchnivé a zhnilé. slíbil jsem, že to nikde nebudu šířit, tak vám ty fotky neposkytnu. kluci tam přijeli jako "experti" s nějakým soudním znalcem. říkali, že do toho řízly a chcala z toho voda a prach dohromady. že hrůza. byli nasraní, že takovým provedením stavby někteří stavitelé dělají negativní reklamu dřevěnicím. dům má jít do realitky, tak bacha :) nekupujte jetý srub :-D přesahy = dřevěnica = krása = tma = intimčo = LOVE :-D all you need is love :)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 - s 38% vlhkosti v zimě - to koukám.... Já jsem rád když to držím nad 25%. A to mě ukazují oba zvlhčovače i vnitřní vlhkoměr, takže v měření chybu nepředpokládám. Vyzdívky mám taky a mám ještě velkej plech s vodou na peci. Tak teda nevím proč mám tak sucho. :-o 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e co mas za zvlhcovace? ja mel diskovy a ten nedelal temer nic ten mam ten ultrazvukovy jak z toho jde ta para a to je celkem slusny uz
Odpovědět
Nam se tedy vlhkost pohybuje vetsinou 40-55, pod 40 malokdy.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @fredd1e mozna v tom bude to nase topeni ze to sala do prostoru
Odpovědět
Profilova fotka
u nas v prizemi aktualni vlhkost 29% v podkrovi jak je parobrzda tak je to trosku lepsi
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e @jumpmans @geodett Tak nyní tam je 43%,teď se zatopilo v krbu, jinak se netopilo od včerejší sedmé hodiny. Nešla ani myčka..Nám tam vlhkost se takhle drrží. A za ty přesahy-jasně, to jsme věděli od začátku, že to tak bude, ale i tak bych malinko více světla v létě do baráku pustila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Jako nepustil malinko světla? Někoho mi to připomíná.....aha :-) manžela. Ten také říká, že je OK.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Možná to bude tou sálavo pecí...jinak nevím co mám jinýho než ostatní. Zvlhčovače mám kvalitní, páry dělají jak když přijíždí lokomotiva :-D a stejně to nestačí. Každej den doplňuji do jednoho 5L a do druhýho 3L. =-) . Ten plech s vodou na peci to je vcelku kuprdu. Tam než se odpaří litr vody tak to trvá dva dny. Vypadá to, že nic nevymyslím a budu zvlhčovat...... a zvlhčovat......a zvlhčovat......
Odpovědět
@geodett @fredd1e Možná je to tím, ty vaše pece sálají asi podstatně víc než teplovodní krb.
Odpovědět
Profilova fotka
máme taky sálavou pec, ale jeste jsme letos v ní nezatopili, pak na to kouknu a dám vědět,, jinak ted máme kolem 45...
Odpovědět
Profilova fotka
máme taky sálavé kamna, ale nemáme vlhkoměr, protože nás to zatím netrápí. jak se to sucho projevuje?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?