Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 NJN, holt pokrok, u nás je to stejné, ale kopat už ji nebudu, nic se tam už nedostane, jedině ručně a to nikomu nepřeju.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato u nas se take po vlne navstev obcanu na zastupitelstvu, zacala planovat voda i s kanalizaci, ale bude to tak horizont 5 let minimalne, takze ja jeste jimku vyuziji :)
Odpovědět
@vorelmato no zalezi na tom - to není pokrok kanalizace na vesnici - v době kdy není voda by mely byt na vesnici spolecne cisticky o které by se starala obec a precistena voda by se zasakovala a ne jak je zvykem poustet ji na veřejných cistickach do reky. PS ja mam cisticku obetonovanou a když si to někdo obkope a zaplati jerab vyjde ho to porad levnejsi nez kupovat novou :-D ale nikomu se to delat nechce hold ji použiju jako zasobnik na dešťovku ovšem s malym objemem
Odpovědět
@xavik 6-22, neni to trochu malo na horni sparu nad oknem?
Odpovědět
@obludak na horni fuk nepotrebujes vubec, to muzes vycpat mnohem levnejsi izolaci. A prekryt listama.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Zkoušels něco stříkat s jehlou zabořenou do dřeva? nevytlačíš ani kapku. To bych se musel trefit do chodbičky nebo do vetřelce přímo. Mě přijde elegantnější to občas natřít tak až se povrch nacucá a larva když do toho chroustne tak zhebne a je klid, no ne? :-N
Odpovědět
@jptn Ahoj, děkuji za reakci :-) My zrovna začínáme pracovat na vizualizaci a podobě budoucí roubenky, zpracovávat podklady nám bude pan Gretz. Na projekt pro nás mají kapacitu až v lednu. Chtěla bych se zeptat, jak se Vám s panem Hanišem stavělo? Bylo to víceméně bez problému? Nechali jste si stavět pouze hrubou stavbu, nebo roubenku na klíč (nebo něco mezi)? My se právě rozhodujeme, jestli připlatit, nechat si postavit komplet dům na klíč a nebo druhá varianta je postavit na klíč pouze přízemí (zatím jsme bez dětí) a pak si postupně vršek dodělat... Stavební povolení nebo ohlášku Vám také vyřizovali lidé od p. Haniše? Přiznám se, že se v tom ještě moc neorientuji, navíc teď žijeme v zahraničí a do jara 2021 to budeme vše řídit jaksi na dálku...proto bych byla moc vděčná, pokud byste nám mohla poskytnout co nejvíce informací, jak přibližně probíhá stavba atd. :-) Předem děkuji!
Odpovědět
Také bych se chtěla obecně zeptat, jaké jste do dřevěného domu volili podlahy...já stále nedokážu posoudit výhody jednotlivých typů, jediné kritérium, které mám, že to musí být snadno udržovatelné a ne příliš kluzké (máme dva psy a na hladké plovoučce třeba se jim prostě strašně špatně chodí, rozjíždí se jim tlapky :-D ) a samozřejmě kvalitní (ale to si myslím, že se dá řešit u každého typu). Volili jste do obývacích prostor dřevo nebo dlažbu? Máte zkušenosti s vinylem?
Odpovědět
@fredd1e samozrejme ze musíš nekde do dutiny - ale každý drevo mapraskliny a tak se dostanes i vice dovnitř :-) no když není tak tj tezky - musíš slaboučkou jehlu - ono když to tomu chrobakovi smrdi tak to baštit nebude :-) trpelivost nade vse :-)
Odpovědět
@angryhamster pozor jen na nova povoleni po novem roce 2020 se mohou stavet pro trvale bydleni jen nizkoenergeticke domy - tak je nutny mit projekt na nizkoenergeticky dům nebo nekoho kdo "umi" dobře spočítat energeticky stitek :-)
Odpovědět
@angryhamster my myme také dva psy každý 40kg a mame vinylove podlahy lepene ne anhydritovou podlahu která nam topi z akumulacni nadrze 1000l vody - ale rozdil bude asi v tom ze zastavam názor ze psi mají byt venku a pokud je skarede počasí tak v boude :-))) (bohužel manželka vyjimecne najde výjimky :-D) jinak dlažba nam prisla studena v lete když se netopi a drevo se obecne moc nehodi na podlahove topeni - pokud bychom nemeli podlahove topeni vždy bych sel do drevene podlahy - je tepla sama o sobe a vzhledove nenapodobitelna - ani vinylem
Odpovědět
@vedma1 Děkuji za upozornění, s Hanišem už jsme novelu ve stavebním zákoně řešili... :-) No, my máme dva gaučáky, co s námi spí v posteli (oba do 10 kg) :-D O podlahovém topení jsem také přemýšlela, jen nevím, jestli se vyplatí, když budeme topit dřevo+plyn (nebo aspoň to tak zatím plánujeme :-D ). Slyšela jsem o možnosti plynového podlahového topení, ale zatím jsem nezjišťovala více info...je pravda, že dřevo je nenahraditelné, jen se o něj bojím. U našich jsme měli párkrát nehodu, něco se vylilo, nebo nedejbože pes se podělal na dřevěnou podlahu a zůstal tam flek. 8-( Mně se docela zamlouvá ten vinyl, manžel je zase spíš pro dlažbu, ale ta mi přijde extrémně studená...
Odpovědět
Článek se načítá
@angryhamster nejlepší je si zajit do nejakeho domu v lete - to uz je ted ale asi pase a vyzkoušet na vlastní kuzi. drevo pokud není nakazeno houbami nebo broucima tak se da vždy opravit - prebrousit, vyčistit, pretrit - ale dobry nater odola v podstate téměř vsemu. Mame kuchyňskou linku z masivu na kterou jsme koupili OSMO na kuchynske linky a teda musim rict ze je to barva za všechny prachy - odola opravdu hodne vecem - i truhlar ji zkousel (udajne zkousi vždy barvy na cervene vino, kavu, kečup při delším exponování :-) ) btw plynove podlahove topeni je topeni plynem na vodu do podlahovych trubkovych rozvodu vody - je to co mame my jen my mame kombinace topeni drevem a elektrikou - nechteli jsme davat nekde radiátory a ciste elektricke topne kabely v podlaze jsem nechtel PS co VAm pan Hanis rikal k te problematice ohledne nízkoenergetických staveb? ma certifikat takze OK? Nekdy to byva papir pro papir :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@angryhamster Ahoj, máme od Haniše srub a vše bylo bez problémů, domluva perfektní. Také mám dva psy (20+25kg) a máme proto v obývacím pokoji dlažbu. Na údržbu se zatím osvědčila ;-)
Odpovědět
@vedma1 S tím topením to zní zajímavě. Takže vy máte tři zdroje pro topení, chápu to správně? Vyplatí se k plynovému topení a dřevu ještě přidávat topení elektřinou? Možná jsou to hloupé dotazy, za to se případně omlouvám, ale jsem tím naprosto nepolíbená O:-) kde máte umístěnou tu nádrž na 1000l a jak je to velké? Co se tyče Haniše, tak nám napsal, že měli materiál na zkouškách v Pražské laboratoři a že nové podmínky splňují :-)
Odpovědět
@martisko3 Děkuji za reakci. Mohu se zeptat, jak máte velký dům? Co vám vše dělali lidé od Haniše? :-)
Odpovědět
@vedma1 Ještě abych to upřesnila, napsal, že jejich stěna normu splňuje, ale že to není jediná veličina, která se posuzuje, že do toho vstupuje způsob vytápění, izolace, dveře, okna atd. Takže když se to všechno vhodně zvolí, tak že normu splníme.
Odpovědět
Profilova fotka
@angryhamster Dům je 10x8m na patro a Haniš dělal hrubou stavbu - veškerou kulatinu a krovy. Zbytek jsme si dělali sami, už bydlíme (ale zatím bez kolaudace, nebyl čas 8-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@angryhamster staveli nám hrubou stavbu,ostatní sami a něco subdodavatelsky Jinak jak se s ním staví..no Hanis nestavi ;-) ,takže je to hodně o tom,jakou chytneš tu stavební partu... Jestli chceš,přidám si tě do přátel,mám tam ze stavby fotky
Odpovědět
@angryhamster Nene mame prave elektriku v kombinaci se drevenym krbem s vlozkou - ale pokud je 1000l nadrz da se tam napojit vlastne cokoli coz je vyhoda - na tu nadrz ve které je zahrnut i bojler mame technickou mistnost - viz fotografie
Odpovědět
@angryhamster jj presne - dům se musí na papire udelat spravne a pak podle toho i "zkolaudovat" :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@martisko3 od 1.1.2018 se nekolauduje, a to platí pro všechny, kteří začali kdykoli a do konce roku 2017 nebyli hotovi
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 kolaudace se tomu sice nerika, ale dost casto to probiha uplne stejne 🙂
Odpovědět
@esmeralda2 proto tam mam "kolaudace" mel jsem tu na schvaleni k uzivani urednika - jen na první patro a rikal ze tomu jen nerikaji kolaudace ale delaji to uplne stejne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @vedma1 a to jste k tomu potřebovali stejné papíry a stejná buzerace, jako při kolaudaci? Ouředník musí schválit užívání? Protože smyslem toho zrušení kolaudace bylo právě zrušení toho ouředníka. Inu, občas se zákon ne zcela povede. Jak vám to ouřad zdůvodnil, že chce něco schvalovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 v unoru 2018 jsem poslal uradu zadost o souhlas s uzivanim, cetsne prohlaseni a geometrak odpovedi bylo ze dle me zadosti vykonaji na zaklade §133 kontrolni prohlidku, na kterou prisli nechali si predlozit bezne papiry a revize a pak vystavili souhlas na novy zakon se loni v uboru tvarili ze meli nekolik skoleni a vsude jim rekli neco jineho, tak si to udelali po svem 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett @esmeralda2 máte pravdu. k nám ouředník přišel (moc hodná paní-srub se jí líbíl x-) ) chtěla ke "kolaudaci" - přidělení č.p. všechny revize. hromosvod nemáme. řekla nám, že to je náš problém, že to zákon nevyžaduje. vše bez problémů. smysl toho všeho mi ale uniká...
Odpovědět
@esmeralda2 smyslem je ze ten urednik nebude? to u nas ani nejde :-) ty lidi jsou tam porad, nektery ty urednici aby byly kryti chteji vic papiru nez je vůbec třeba - prijde mi ze ty zmeny zakonu jsou k nicemu a když se jich zeptam proc to chteji - protože nemohu znat všechny zákony tak rikaji ze je to lepsi to sehnat a dodat nez aby byl pak problém :-D vůbec si tedy za svoji praci nestoji a radeji nechaji me udelat deset věci navíc :-D ale urcite všichni stejni nebudou davam sem jen svoji zkušenost :-)
Odpovědět
@tomas80 teda dostat elektrorevizi bez hromosvodu to cumim - zrejme slusnej oddil :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 revizi na elektriku máme bez problémů. jak to souvisí s hromosvodem?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?