Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@moon126 Ahoj, Nikdo nereaguje, asi proto že na takto položený dotaz se nedá odpovědět. Zkus prosím poslat i nějaký plánek jak jsou ty místnosti orientované, kde a jaké ty kamna budou, jaký je prostup do horního patra, a tak vůbec. Na místnost 30m2 je 8,4kW strašně moc, tím se dá vytopit dvoupatrový barák o ploše přes 200m, ale opravdu hodně záleží na dispozicích domu i topidla.
Odpovědět
@obludak dakujem za odpoved
Odpovědět
Ahojte, mozem poprosit este jednu radu? Cim odporucate natriet interier zrubu? Pacila by sa nam taka medova farba. Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 bylo zde víc diskusí na toto téma, poslední na stránkách kolem 650. Co se týče barvy, tak různé odstíny včetně medových, mají téměř všichni výrobci, jde o to, jaký "materiál" si vybereš. Můžeš si vybrat hotový nátěr, více výrobců má i nátěry s přídavkem včelího vosku. Obchodníci ti častokrát ochotně poradí a přinesou i vzorky, celkem je z čeho vybírat. Akorát: před časem všichni používali Kreidezeit, pak se zjistilo (empiricky, po pár letech), že to až takové terno není. Pak také Remmers. Pak kdo měl hodně peněz, použil Osmo, to pak nátěr vyjde ve stovkách tisíc. Pak se začal používat tungový a světlicový olej od místních obchodníků a výrobců, takoví známější jsou Fichema, Cesta dřeva nebo Oleje na dřevo. Nebo pak se dá sáhnout po něčem, co je prověřeno staletími, tam ale není takový komfort, abys vzala plechovku a štětec v krámě z pultu a rovnou s tím vylezla na řebř a šla natírat
Odpovědět
@esmeralda2 dakujem velmi pekne. A ty mas cim natrete? Asi by sme chceli nieco prirodne
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 ještě nemáme natřeno v interiéru, ale máme několik století starý recept, a je to včelí vosk, který se roztápí ve vodní lázni, kvůli natírání se míchá s terpentýnem. Pak se samozřejmě dlouho a pořádně větrá. Jsem na to zvědavá, to, co jsem viděla naživo, vypadalo skvostně
Odpovědět
@esmeralda2 nad vcelim voskom sme tiez rozmyslali
Odpovědět
@esmeralda2 a este prosim ta, kde by sa dala pozriet foto ako to vyzera. Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@moon126 my to ještě nemáme. Nejdřív budou podlahy a štuky, pak broušení a nátěr interiéru. Něco je vidět v jednom mém albu, jinak jsme to viděli v interiérech domů, co jsme navštívili
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ahoj. Dotaz k tvému poslednímu příspěvku. Jen se zeptám, jestli vás to nenapadlo udělat obráceně. Nejdřív podlahy, obrousit, natřít, a pak až štuky. Z pravidla se ten prach a piliny je schopen držet se na tom štuku a blbě se to z těch stěn dostává. Někdo to řeší tak, že ty stěny pak omete a napenetruje. Nebo dá první nátěr hodně řídký, aby ty stěny jakože umyl, to je pravda. Ale mě se to zdá jako zbytečná práce. Ale jen můj názor. 😊
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte po delší době. co myslíte, je ok kůra na plochy kolem srubu nebo hrozí nalákání dřevokazného hmyzu?
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 díky za tip, ještě jsme o tom takto nepřemýšleli. Fakt je, že při broušení se nadělá víc bordelu než při štukování. Ještě se zamyslíme / zeptáme, jestli by byl vhodný postup broušení - štuky - nátěry, že případný stavební bordel se možná lépe uklidí z obroušeného nenatřeného dřeva. Ale vlastně při štukování se asi nenadělá moc bordelu
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 ja co muzu tak kuru dam pryc, ale pokud je to seschle tak do toho asi nic nevleze
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na strane kde skladujeme palivove drevo primo u srubu je tech der v kulanech o neco vic, ale neresim to, pokud planujes odstup 2 metry a dal, toho bych se vubec neobaval.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson ja mam u baraku taky drevo a nic zasadniho tam neni aktualne jsem v karantene takze stipu drevo 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett též se těším, že něco udělám 😎 Teda nechci to zlehčovat, ale sněd mě nikdo ze zahrady nepozene domů. Moc se mi v téhle situaci nechce jezdit po republice. @tomas80 nic by ti do proschlé kulatiny vletět nemělo. Může se stát, že ti z ní ještě nějaký tesařík, nebo piloritka vyletí, to ano, ale nový škůdce velice nepravdepodobne. Teda krom viru..., Ale jestli máš dost slivovice, bych se toho nebál 😎
Odpovědět
Profilova fotka
slivovice je dostatek. klidně se stavte na štamprlu. můžeme být v karanteně společně. ve dvou a více se to lépe táhne. držte se!
Odpovědět
Profilova fotka
to jste mne nemohli rict nez jsem delal okna ze mam ty otvory zbousit do rovna 🙂 kdo ma na ty vrtule ted pridelavat parapety
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tak je tam nedávej, akorát to pod tím hnije. Zalistuju okno a kašlu na to, větší plocha na prach a bordel...😷
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato zatim jsem u vnitrnich, venkovni uz diky karantene byly na programu ale nastesti zacalo snezit 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett vnitřní jsem udělal ze slepených zbytků akátu z verandy, podložil klinkama do roviny a přilepil pěnou, zatím bez problémů...
Odpovědět
@vorelmato máš fotky?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to delam podobne, mam modrinovy fosny, nahrubo dlatem srovnam nejvetsi nerovnosti vyrovnam a zafoukam penou 🙂 zena je spokojena, co chtit vic 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak zatím ne 😎😷
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak
Odpovědět
@vorelmato hodně pěkné, dík za foto.
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak na zdraví ;-) , vypodložení doporučuji i uprostřed..., bo jinak to ta pěna nedá, když na to někdo sedne, stoupne apod.
Odpovědět
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak máte řešené podkroví, zda máte difuzně uzavřenou, nebo otevřenou konstrukci. Náš střechař je jednoznačně pro uzavřenou. Mám trochu strach z kondenzace vody a následné hniloby někde v rozích pokojů. Napadá mě uzavřít střechu a od pozednice dolů to nechat otevřené, máte s tím někdo zkušenost? Jinak v plánu a projektu máme nadkrokevní izolaci, ale zatím je čas na případnou změnu. Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc neznam presne rozdil mezi dif. otevrenou ci neotevrenou variantou, ale priklanim se k tomu ze mam uzavrenou, protoze pres 16 cm nadkrokevky z PIR materialu nemuze rozhodne zadna para proniknout 🙂 ja mam skladbu zaklop nesamovanymi prkny, pak mam folii a to na mistech kde je nadkrokevka je Membran 100 2S (celkem pevna a na spodni strane v podstate takovy pevny alobal, celkem slusne take pohlcuje mobilni signal 🙂) a na mistech kde izolace neni jen obycejnou UNI 2S RESISTANT, na tom pak nadkrokevka 16 cm, kontralate, late a tasky
Odpovědět
Ahojte, prosim vas, cim natriet drevenu dlazkovicu? Mate nieco osvedcene? Chceli by sme priesvitne a leskle. Dakujem
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?