Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@esmeralda2 Ahoj. Co se oken týče plat, co už jsem psal. Máme v projektu napsáno trojsklo a součinitel prostupu tepla Ug = 0,7 W.m-2. Je otázka, zda 0,7 v projektu je myšleno jako 0,70 nebo třeba 0,79,999. 🙂 Proto jsem volil nejobyčejnější okna s trojsklem, ačkoliv to postrádá smysl, jak správně píšeš. Pokud přijde kontrola z úřadu, tak dvojsklo bych neokecal, trojsklo uvidí na první pohled a snad nebude pátrat dál, zda je to 0,70 nebo 0,75... V případě dvojskla by se to muselo nějak racionálně zdůvodnit... nevím, např. že způsob kotvení okna neumožňuje takovou pevnost a docházelo by k vylamování okna při otevření vahou trojskla a masivního rámu... Ale nevím, zda to riskovat. To samé třeba to tepelné čerpadlo. Elektrokotel mohu mít za desetinu ceny tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo je de facto elektrokotel, jen poněkud sofistikovanější, ale samozřejmě dražší. A co ušetřím na energiích, dám na servis a další šaškárny kolem. Co když dám do domu elektrokotel a řeknu při kolaudaci, sorri, ale došli mi peníze... Nebo když řeknu, mám ve stropě mít vatu 30 cm, ale podařilo se mi sehnat parametrově stejnou izolaci o šířce 18 cm. Tak co na to pán z úřadu? A taky banka, které dávám projektovou dokumentaci a rozpočet? Těžko říct... Tož asi tak na vysvětlenou.
Odpovědět
@caesar82 Dovolím si malinko nesouhlasit s tvrzením TČ = elektrokotel. Za normálních podmínek, tj čerpadlo má dostatečný teplotní spád na vstupu, vyrobíte z jedné elektrické MWh 3-4 tepelné MWh. To u elektrokotle není možné. TČ je skutečně nejúčinnější současně známý zdroj tepla. Bohužel je technika díky dotačnímu pokřivení trhu neskutečně předražená, takže finančně to až taková hitparáda není. Jinak s tím co provádějí úředníci okolo PENB, to je katastrofa, s tím naprosto souhlasím.
Odpovědět
@obludak díky za upřesnění.
Odpovědět
Rok zpět jsem si nechal nacenit kuchyň z masivu. Cena 300 tis. s DPH. Tak jsem si ji vyrobil sám ač nejsem truhlář. Stačí se toho nebát. Spoje desek vše na ozuby, materiál dub a buk. Cena za materiál spárovka a Blum pojezdy 90 tis.
Odpovědět
@pv96 Bydlíme v roubence z bsh 24cm alpský smrk, jsem cca 420 nm výšky. A není problém. Borovice 20cm bude také stačit. Podívejte se jak se staví ve Skandinávii- Honka, Kontio, také z 20sm hranolů a tam je to jiný level, co se teplot týká...
Odpovědět
@caesar82 Ano, máme plastové- dekor borovice winchester. Ze dvou metrů nepoznáte, že je to plast. Kdo k nám pŕišel, myslel si, že je to dřevo. Jo a je to dvojsklo. Po 3 letech bydlení už vím, ze to úplně stačí.
Odpovědět
@geodett Nedá... To by musela mít zeď průměr 70cm... Fakt úchylná doba... Ještě, že máme ty fígle. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@scrollin1 flexibilni napojeni - https://www.siko.cz/koleno-odpadu-alc...
Odpovědět
Profilova fotka
@da68ni znamy bydli u Noveho Mesta na Morave v roubence z cedru z hranolu 18 cm a kupodivu zije a nezmrznul 🙂 souhlas doba je zla
Odpovědět
Profilova fotka
@caesar82 diky za vycerpavajici odpoved je stale tezsi hledat nejakou tu "ceskou cestu" ja podobnou logikou bojuju s EDG pri schvalovani FVE a to je to ten tolik zadany obnovitelny zdroj
Odpovědět
Ahoj! Prosím podělíte se o Vaše zkušenosti jak a čím jste natřeli Vaše dřevostavby z interiéru / exteriéru? Kolik vrstev? Natírali jste štětkou nebo válečkem? Svépomocí nebo můžete doporučit firmu?
Odpovědět
@pv96 Osmo - bílý smrk a na to PNZ transparentní lak. Vše válečkem.
Odpovědět
Článek se načítá
@pv96 PNZ je vosk ne lak
Odpovědět
Profilova fotka
@pv96 vlastní složení. Venkovní nátěr na bázi norského dehtu, vnitřní na bázi včelího vosku
Odpovědět
Profilova fotka
@pv96 vnitrek svetlicovy olej s vcelim voskem 1 nater, venek olej s odstinem 1 nater a pres to UV vrstva (takze venek 2 natery) - to delali srubari v cene srubu a venek pretiram cca po 5 letech hipsterem (z cestadreva.cz) + barevny pigment od kreidezitu
Odpovědět
Profilova fotka
Vnútri svetlicovy olej Vonku vlastná zmes: tungovy olej+drevný decht +terpentín Dve vrstvy
Odpovědět
Zdravím všechny, akorát mi dodělávají srub a chci se zeptat jestli tmelit i zevnitř nebo ne. Koukal jsem na fotky i ze zahraničí a někdo vytmeleno má a někdo ne. Zvenku je to samozřejmost.
Odpovědět
Profilova fotka
@bebirek my nemáme tmeleno ani zvenku ani zevnitř. Na tvém místě bych počkala nejméně 1 - 2 roky, jestli se spoje někde otevřou nebo klády nějak výrazněji prasknou jinak tě vítám v naší diskusi, ať je nás víc, nebudem se bát vlka, nic
Odpovědět
Profilova fotka
@pv96 odpověděla jsem jenom na půlku. Zvenku nejdřív 1 vrstva lněným olejem, pak po roce 2 vrstvy nátěrem s obsahem dehtu. Vše štětcem. Zevnitř ještě nevím. To, co je červené, je 2x nátěr teplý lněný olej, siena pálená a sikativum, vnitřní nátěr stěn zkoušíme. Nejspíš bude také 2x, ale protože si ten nátěr vaříme, ještě nemáme dokonalou konzistenci a hustotu, a teplota není zrovna optimální, tak uvidíme, jestli náhodou nebude jeden nátěr stačit. Také štětcem. Co nějaké fotečky, nedal bys?
Odpovědět
@esmeralda2 On už stojí víc jak rok, dodělávají se interiéry. Zvenku musím tmelit určitě protože při velkých deštích dochází k zatékání mezi jednotlivými vrstvami, navíc je postavený v místě kde je větrno a dost sněhu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bebirek aha, tak tomu se asi nedá vyhnout. Jestli jsou tam takové fugy, tak bych to asi zatmelila i uvnitř. My jsme tmelili jednu prasklinu a do tmele (woodchink srubařský tmel) jsme zamíchali drobné piliny z broušení, barva k tomu dřevu sedí jak ta pověstná pr ... na hr ...
Odpovědět
Profilova fotka
@bebirek mam v planu tmeleni na tento rok (srub stoji 6,5 roku) a jen zvenku, urcite bych jeste nejaky rok pockal az se to dotvaruje
Odpovědět
@geodett Urcite cekat nebudu, loni mi tam pri silnych destich zatekalo ...
Odpovědět
Profilova fotka
@bebirek tak to chapu, ja problem se zatekanim rozhodne nemam, jen trocha toho vetru kdyz silne fouka
Odpovědět
Profilova fotka
@bebirek máme 2 roky zatmelené vevnitř a v dubnu zatmelíme zvenku. Takže to děláme opačně než u vás. Když musíš, tak musíš, ale budeš brzo opravovat, sedání tomu dá zabrat...proto jsme s tím počkali. Taky jsme na větrné hůrce a rozdíl je to značný....už po prvním zatmeleni 😉 ....lustry se přestaly houpat 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem v novém roce...Budeme věřit, že přes všechny problémy, které sebou ten rok zřejmě ponese, budeme mít i dny dobré, veselé..a dokážeme si je ve zdraví užít. K tmelení-máme venku tmelený spoj u posledního kulánu , co leží na měděné okapničce, nebo jak se tomu říká 🙂 A manžel zatmelil pár spár, kde když prší, tak tam se déšť dostane-zadní štítová stěna. A používali jsme jak Esmeralda-woodchink srubařský tmel. Uvnitř se hlavně ohlídaly mezery kolem oken, dveří, sice tam je paměťová páska, ale jak si to sedalo, tam se místy malé fuky udělaly a tak se tam docpala buď ta vata, nebo páska. Ve srubu je pohoda, když mrzne, to není na teplotním pocitu nic znát, ale jak se rozfouká, a že u nás fouká taky někdy pořádně, tak je to znát. Ten vítr se skulinkama procpe. Mráz zřejmě narazí 🙂 Těm co začínají..tím, že naši mladí se budou za cca 2 měsíce stěhovat, takže stavbu stihli za pět minut 12...tak vidím, jak moc se vše zdražilo. Tady ukážu dvě fotky z jejich budování, co nás dřevomilce potěší 🙂 Protože dům stojí na místě bývalé staré stodoly, trámy se při bourání uchovaly a teď se používají v novém domku...Tady se třeba buduje zábradlí nad otevřeném prostoru. Jeden trám je i nad krbem. A přikládám i dvě vánoční fotky...Minulý rok se konečně dodělala dlažba před domem z těch odseků ,tak se ten prostor otevřel 🙂 Ty truhlíky na zemi jsou před čističkou a jímkou, aby zabránily autům tam vjet úplně na doraz.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 u mladých to bude vypadat moc pekne.. to dřevo tam sedne....
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak také všechny zdravím v novém roce, i když z té staré gardy nas tady už moc nezbylo.... tak těm začínajicím přeju hodne zdraví, pevné nervy a plné peneženky 😛 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jestli na té první fotce u krbu je dlažba z Polska, tak máme téměř stejnou
Odpovědět
Zdravím vespolek. Chtěl bych se zeptat majitelů roubenek/srubů, jaký jste zvolili materiál při použití mezikrokevní a podkrokevní izolace, izolace štítových stěn z interiéru a izolace pozednice. Zda-li skelná vata, kamenná vata , popř. od jaké firmy, zda-li jste volili izolace v rolích či deskách a vaše zkušenosti s touto izolací. V projektu máme projektantem navrhlou deskovou izolaci Isover Orsik. Děkuji za vaše odpovědi 🙂
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?