Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

14. úno 202019500
  • Vím, že se tu teď probíralo podlahové topení, tak po roce opět přispěji svoji zkušeností. Celý srub 145m2 vytápěn teplovodní podlahovkou (TČ - 9,5 kWh tepelného výkonu). Prozatím obýváme pouze spodní patro, ale v prvním patře je díky prostupům tepla z přízemí cca 16 stupňů, takže se tam v budoucnu bude muset o pár stupnů přitopit. Je pravda, že zima je letos mírná, takže spotřeba je nižší než loni. Dole topíme na 22, koupelnu na 23 a pokud je vítr jako teď, tak to je schopno klesnout na 20,5 (když si vzpomenu a přidám stupeň na čerpadle tak to nepocítíme. Potřeboval bych čerpadlo řídit nejenom podle venkovní teploty, ale ještě podle větru 🙂slight_smile: Celková cena za veškerou elektřinu ve srubu je 22100,--/rok viz příloha. Je pravda, že srub jsme nechali 2 zimy po dokončení sednout, nějaké úniky v rozích pozoruji a plánuji je řešit, ale obecně jsem s těsností spokojen a to bydlíme na kopci, kde fouká kažou chvilku.

• @lukyn.cz tech 145 m2 mas jen prizemi nebo komplet podlahovou plochu? kazdopadne je to slusny na to ze topis jen elektrinou, mam spotrebu vyssi i kdyz 70 procent spotreby mne pokryje drevo

• @geodett  Nenech se rozhodit 😛 . Podle mě to je jasný fakenews. 😃
    Ale vážněji - asi dost udělá jen topení v přizemí. Jinak si to nedokážu vysvětlit.
    Taky jsem se díval, že tam máš krb @lukyn.cz . Neříkej, že si občas .... sem, tam neuděláš ohýnek? 🙂

• Sponzor fóra
  • @geodett @fredd1e  krb tam sice je, ale neni napojenej do komina, chybi mi tam metr potrubi a kamnare sem jeste nedohnal. Neschorela tam jeste ani triska. Jediny co mam jinak a ostatni srubari to dost odsuzuji je pena misto vaty mezi kldama. Jinak 145m je zastavena plocha, takze + patro. Je pravda ze topenar co mi daval TC rikal, az zjistite, za kolik to topi, tak nebudete chtit delat drivi. Jsem sam prekvapenej, nad oknama mam jenom konopi, ale zas mam jiny problemy nad 2 oknama sem nechal malo mista, tak uz sem musel dlatem v lete zvetsovat.

• @lukyn.cz aké máš TČ?

• @fredd1e  v pohode, navic ja mam ted tolik dreva ze to odhaduju tak na 10-15 zim 🙂 kazdopadne mne ty spotreby prijemne prekvapuji, holt slusnej oddil 🙂
    ja naopak neustale vymyslim jak postavit druhy komin a ze bych udelal jeste malou pec dole v koupelne, pak bych mohl elektrinu na topeni odriznout uplne

• @stano300  TČ mam zeme voda nakonec alpha-innotec wzs 102 h3m se zasobnikem tuv, zvazoval jsem Jeste nibe a pzp. Kolektor mi radili polozit kolem 110cm, ale po terennich upravach bude nekde az 150cm. Letos neni moc referencni zima, uvidime v pristich letech.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?