Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ahaa, díky za tip. Objeli jsme v minulých letech pár srubu tady u nás v okolnich vesnicích, ale zrovna v Nydku jsme na ně nenarazili. Zkusím sehnat kontakt 👌
Odpovědět
Profilova fotka
@missalman ...skuste aj tikkurilu... ja som tiez skusal vsetko, tikkurila vyhrala....valti complete plus odtien 5050 mesi... spokojnost... ale kupovat z PL, na SK 9L vedro cca 180€, v PL 65€...a to som pouzil asi 30vedier....
Odpovědět
Dobrá ráno roubenkáři. Mám prosím několik otázek. 1. Když jsem nechal dělat projekt, skončil jsem na topných kabelech, protože roubenka má stát v horách a tepelné čerpadlo pry není to pravé do takových výšek. Máte prosním někdo také el. topné kabely v podlahách? Znáte tepelnou ztrátu roubenky? Kolik vás stojí elektrika? Další důležitá otázka se táká izolace podlady. V projektu mám 14cm extrudovaného polystyrenu. Sám prodejce mi volal jetsli jsem se nezmýlil, že se nu to zdá jako blbost. Mám mít tedy skladbu 14 cm izolace, odraznou folii, el. topné kabelya 5cm betonu. Ptám se tedy takto, co jste dávali vy za polystyren pod podlahu? XPS nebo EPS100? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
Odpovědět
@marekmaja TZ najdete v PENB, který by měl být součástí projektu a který musí zohledňovat mimo jiné Vaši nadmořskou výšku, orientaci domu v terénu a hromadu dalších faktorů, takže odpověď na jaké TZ má roubenka je: něco mezi 2,5 a 20kW. Cenu elektriky najdete v ceníku, všichni dodavatelé jsou víceméně nastejno a všichni to každý kvartál mění, takže odpověď je bezpředmětná. Pokud se ptáte kolik kdo zaplatí za topení elektrikou, případná odpověď nebude reflektovat Vaši stavbu, takže může být úplně mimo, klidně i řádově. Já mám v podlaze 19cm EPS 150S. Běžný XPS má odolnost v tlaku 300kPa, to je tak na garáže a podobně, navíc je nenasákavý, takže se používá na přímý styk s terénem. Dát ho na podlahu chaty, předpokládám nad hydroizolaci, je trochu drahá sranda. Za to máte dvojnásobnou vrstvu EPS. Topné kabely v podlaze jsou platná metoda topení pro rekreační objekt. V trvale obývaném domě Vás náklady sežerou a to platilo už před energetickou krizí. Na druhou stranu případné TČ se bude v zimě také chovat jako přímotop, a navíc v létě funguje jako klimatizace, takže, pokud máte peníze navíc, TČ je lepší volba. Závratné úspory od toho ale nečekejte a taky to nevydrží navěky. Tepelné čerpadlo (vzduch-X) nemá problém s výškou ale s mrazem, kdy okolní vzduch nemá dost energie k odebrání a musí přitápět jako přímotop. Vodní TČ takové omezení nemá, pokud ale stavba není k trvalému bydlení, není ani vodní varianta pro Vás vhodná, musel byste temperovat okruhy, nehledě na podstatně vyšší pořizovací náklady - hlavně vrt. A taky, nic proti hledání informací na internetu, ale nebojte se zeptat projektanta, platíte ho.
Odpovědět
Profilova fotka
@marekmaja v podlaze máme 18 cm EPS + 3 cm polyše jako poklad pro fólii na trubky topení. 14 cm v horských podmínkách se mi zdá málo. Proti spotřebě elektřiny při víkendovém používání je TČ opravdu drahý špás - u TČ země-voda to začíná (celé komplet) u 400 000
Odpovědět
Profilova fotka
Tento týden zatmeleno i zvenku.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson pekny ja uz cekam druhy rok az bude mit tmelic cas 🙂
Odpovědět
@thomson jaký je hlavní přínos venkovního zatmelení?
Odpovědět
Profilova fotka
@tomcat85 pravděpodobně nejefektivnější je první zatmelení, to druhé/venkovní vytvoří vzduchovou kapsu a dále sníží tepelné ztráty.....doufáme 🙂
Odpovědět
Zdravím. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s dřevokazným hmyzem, konkrétně Tesaříkem. Mám cca 10m od srubu 3 roky staré smrkové palivové dřevo, samozřejmě plné brouků s dlouhými tykadly, jeden výletový otvor vedle druhého, během pár minut jsem jich našel desítky. Pořídil jsem si Deron plus a začal srub stříkat, bohužel jsem pár brouků objevil i na domě, ten je necelý rok natřený Hipsterem (fermež,tér,terpentýn) každopádně nevypadá že by je to nějak odpuzovalo jak výrobci uvádějí. Během týdne chceme natřít druhou vrstvou. Má někdo podobné zkušenosti, ať se skladováním palivového dřeva u domu, tak broukem a zmíněným nátěrem? Ještě ani nebydlíme a už z toho máme vrásky. Hlavně mi nepište ať nechám brouka žít 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc ahoj, skladujeme dřevo hned u srubu už 7 let. Odnáší to první kláda, ale žádná hrůza. Deron i taky, lazura Remers 3x....žije si to svým životem.
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc taky skladuju dřevo u baráku a nepozoruju žádné větší pohyby hmyzu než v jiných místech Občas uvnitř vypadne pár pilin ale uklidňuju se tím že než to stihnout sežrat budu pod kaštanem 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@thomson @geodett tak koukám že to asi zbytečně hrotím. Ale pro klid v duši jsem to celé stříkl Deronem a když o víkendu dovolí počasí, tak začneme s nátěrem. Díky za zkušenosti
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc jinak loni jsem pretrel srub hipsterem a hmyzu to nijak zasadne nevadi, vegeti tam mravenci, pavouci, cmelaci jako doposud 🙂 pravda pri natirani je to takovy oder ze se na chvili vystehuji 🙂
Odpovědět
@geodett taky mám pocit jako by je to přitahovalo 🙂 ještě jsem dokoupil tungový olej a zkusím ho přimíchat, mělo by to mít lepší ochranu proti vodě, tak jsem zvědav.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdaaar všichni, @piskotdc na Kashu kontakt někde mám...
Odpovědět
Dobrý den všem, už jsme se zde jednou ptal ale stavíte nebo stavil jste někdo v poslední době (cca rok zpět ) s Derekem Nottem ze společnosti SrubyMasiv? Nebo nevíte někdo o někom? Prosím o informaci do zpráv je to velice důležité. Děkuji moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk no kdyz nikdo nenapsal tak lze predpokladat ze nikdo ty zkusenosti nema
Odpovědět
Zdravím, určitě se to tu řešilo, ale nevím kde. Momentálně řeším čím zalít podlahové topení v celém přízemí. Tak nějak jsem byl podlahářem přesvědčen že anhydrit je ideální. Suchý beton je prý křehký jak písek, neobteče trubky podlahovky...litý beton je v dřevostavbě prý úplný nesmysl, dřevo z něj rychle vytáhne vodu a tím pádem nevzniknou ty správné chemické reakce a beton bude praskat. Jenže u toho anhydritu si nedovedu představit, že bude minimálně dva dny zabedněné aby nebyl žádný průvan, slyšel jsem že se může na srubovině začít tvořit plísně. Potom máme hliněné omítky s řezankou, ta by prý také mohla začít plesnivět. V podkroví ekopanely a hobra desky. Další věc je, že v lepence může být nějaká dírka kterou neodhalím, což by asi taky nebylo dobré. Je tu někdo kdo může říct že se není čeho bát? Většinou slýchám že beton je prostě beton.. Díky.
Odpovědět
@piskotdc rešilo se to tu. mnohokrát. zde: https://www.google.com/search?q=site%... P.S. vytáhnutí vody dřevostavbou a plíseň za dva dny? A tu o Smolíčkovi taky říkal?
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk s Derekem Nottem stavěl někdo, kdo si říká Mawy, ale je to již dávno, co jsem ho tady viděla. A pak ještě někdo a neumím si vzpomenout, kdo. V tomto nešťastném formátu modré střechy já neumím najít ničí fotoblog a neumím najít ani přátele, pokud zrovna něco nedali nově so svého blogu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vhospodk ještě jsem si vzpomněla na Bobbob470 z Prostějova, také stavěl s Derekem Nottem. Také je již neaktivní
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc u nás byla zase velká nedůvěra k Ahydridu, volili jsme beton a spokojenost. Jak píše obludak, voda x vlhkost x plísně jsou pohádky.....a zvolíš tu, která ti bude vyhovovat.
Odpovědět
Ahoj lidi, prosím víte které firmy staví domy z cedru? Našla jsem jenom Cedar a pak Bartoš. Jsou ještě jiné? Děkuji.🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 záleží na tom, jaký cedr máš na mysli. Pan Bartalský (Ceder) dělá ze sibiřského cedru (= druh borovice), firma Cedar Home a pan Bartoš nedělají sruby, dělají jenom roubenky, a pokud z cedru, tak kanadského (= druh tůje). Dřív dělal roubenky z kanadského cedru ještě pan Kraus (Arexstav), zde byli 2 diskutující, co měli domy od něj, nevím jestli ještě fungují
Odpovědět
@esmeralda2 Občas se vyskytnou, když se tu něco nového objeví 🙂 Pokud to není shoda jmen, tak p. Kraus = Cedar Home.
Odpovědět
Dobrý den, s manželem jsme asi jako všichni tady zamilovaní do srubu. Už jsme pevně rozhodnutí, že chceme stavět. Bohužel ne a ne se rozhodnout pro realizační firmu.. Najde se někdo natolik spokojený, že by doporučil?? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Arexstav = pan Szkandera. Jsou z Jablunkova a stavěli roubenku mně
Odpovědět
@nikola_cvancarova Sruby Polák Blažovice. Po úvodním vyjednávání o ceně a podmínkách, což je v pořádku když si nemažeme med okolo huby, naprosto bezproblémová spolupráce. Vyřešili mi zároveň nějaké chyby v projektu, u práce myslí.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikola_cvancarova my jsme také velmi spokojeni, jak s kvalitou práce a materiálu, tak s jednáním firmy. Ale dnes by to asi bylo komplikovanější
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?