2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
jej, tak jste zas dál než my :-D my zatím máme představu fasádu do žluta, takovou nějakou příjemnou světlou teplou žlutou a střechu takovou tu cihlovou, asi jako vy... okna dřevěná, ale jaké dřevo.....
Profilova fotka
no, tak to ja nad barvou porad vaham..... stechu bych chtela taky nejkou cihlovou, cervenou nebo tak.... a okna hnedy ... ale fasadu nevim.... asi kouknu, jak jsou na tom sousedi a vymyslim neco jineho :o)) ale zatim premyslim ze bychom meli bilou a nebo svetle sedivou... ale to se jeste stokrat zmeni x-)
Profilova fotka
Mě se docela líbí taková ta slonová kost na fasádu, fakt moc pěkná, budou ji mít naši známí, taky bych ji chtěla, ale přítel je pro odstín žluté :-) A my okna určo plastová, jen barva zlatý dub, ten vypadá nádherně :-)
Profilova fotka
no tak to jestli okna plastová nebo dřevěná, to bude otázka financí, zatím chceme dřevěná... zatím... myslela jsem prostě jako že příp. budou vypadat jako dřevěná... bílou fasádu nechci... to neee, do šeda taky ne, modrá ani náhodou, zelená se asi nebude líbit manželovi... oranžovou má každej... takže prostě ta žlutá :-D Zuzko, teď mi tak napadá, otázka trochu bokem, ale co svatba jestli se můžu zeptat? Nechystáte??? ;-)
Profilova fotka
Hihi, Luci, svatba :-) Jasně, plánujem, ale teď na to nebudou penízky nějakou dobu, to jistě chápeš ;-) chceme svatbu 7.8.2009, nějak jsme si to už naplánovali před rokem ;-) Ale naskytla se super příležitost na koupi pozemku a stavbu domečku, tak se nám to trochu přeplánovalo :-) pročpak se ptáš?
Profilova fotka
Nevim proc se Lucinka pta... ale jestli me neco napadne, kdyz se rekne svatba a nevesta, tak je to Lucinka... x-)
Profilova fotka
Kristýnka mě zná :-D :-D :-D Zuzko, to je jasný, svatba je děsný vydání, tedy většinou, takže to chápu ;-) já jen byla zvědavá, jestli vůbec někdy nebo naopak vůbec nechcete ;-) :-)
Profilova fotka
Teď jsem akorát prolistovala tvá alba na beremese ;-) krásný!!!!!!!!!!!!!!!!!! x-) Jj, to my plánujem, ale jak jsem psala, trochu se nám to přeplánovalo :-) zrovna jsme se bavily s kolegyní, že nedodržujeme posloupnost: svatba - postav dům, zasaď strom a zploď syna :-D ale tak to budem mít: dům - strom - svatba - syn :-) V horizontu tak 5ti let :-)
Profilova fotka
jééé, dík x-) ;-) však je jedno, co bude kdy.... ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak co, nějaká změna oproti včerejšku? :-) Já vyšiluju se sháněním oken, dveří, židlí a jídelníého stolu, krbu, kotle atd. :-)
Profilova fotka
Zuzko, když ty jsi děsně napřed oproti nám :-D já pořád vyšiluju ze studie :-D :-D :-D máme další dva návrhy, mě se tam nelíbí tohle, na tom druhém ono, Vráťovi tady tohle, támhle tamto.... je to práce to dát dohromady k obrazu našemu a finančním i dispozičním možnostem.... dám do alba ty dvě nové studie...
Profilova fotka
Jéééééé! Před hodinou nám projektant předal hotový projekt se vším všudy! To je mazec! Paráda!!! :-D :-D :-D Takže hurá do banky a na stavební úřad! mě picne! :-D Jsem zvědavá, jaké nám udělají firmy rozpočty :-))
Článek se načítá
Profilova fotka
Jůů, mrkala jsem na studie... také bych určitě udělala nějaké změny, jen ten vchod z garáže přímo do baráku nedoporučuju, máme to teď, jak bydlíme v podnájmu a nechtěla bych to ani za zlatý prase, každý nastartování auta máš cítit po celym baráku, je to hnus! Z toho bych určitě slevila. Taky nascenuju náš projekt, snad zítra :-)
Profilova fotka
no tak to potom gratuluji :-) ;-) :-) to je super!!!
Profilova fotka
Ahojky, Luci, díky :-) Hlásím další úspěch, právě jsem přišla z banky a dala jsem jim projekt k odhadu, který bude hotový do 5ti dnů! Paráda! Takže teď přes víkend udělat rozpočet a v pondělí zajet na stavební úřad a jde se na to! ;-)
Profilova fotka
Luci - jak dopadla stredecni schuzka s projektantem??? x-) Ja se na to mozna vrhnu o vikendu a zkusim si taky neco nakreslit, budu v sobotu i v nedeli v noci sama doma, tak budu mit aspon co delat :o)))
Profilova fotka
Luci, taky jsem hrozně zvědavá, jak vám to dopadlo, povídej! Satyyy, šup šup do albíčka s návrhama! :-) Já budu scenovat až po víkendu, nějak nestíhám...
Profilova fotka
ahooooooooj :-) dopadlo to celkem úspěšně, nA vnitřku jsme se celkem i dohodli a hodně jsmeřešili i vytápení -možná odstoupíme od tepelného čerpadla a vrhneme se na peletky..., podlahy, fasádu, balkon.... ten možná bude skleněný.... trošku ty vnitřky budou jiné, než co mám teď v albu, ale zítra jedeme na týden lyžovat do Alp, takže naskenuju až se vrátíme. Zuzko, tak to tedy tiše závidím.... už abysme byli ve fázi jako ty ;-) Kristýnko, tak to jsme zvědavá, co vymyslíš a těším se na tvé plány ;-) tak se tu mějte hezky a za týden papa :-)
Profilova fotka
Luci, tiše závidíme Alpy ;-) Včera jsem měla dovolenou a lítali jsme po úřadech ohledně stavebního povolení. Takže: na stavebním úřadě chtěli 3 paré projektu, katastrální mapu, radonové měření, vyjádření od obce, od sousedů, ale to si vykorespondují sami, vyjádření od životního prostředí a vyjmutí z půdního fondu (jen zastavěnou plochu), vyjádření od vodovodů a ČEZu, zda nás připojí... Takže jsme lítali a sháněli jak vzteklí :-) Zabralo nám to celý den, až do večera. Takže teď dáváme do kupy vše potřebné a když vše půjde dobře, tak za 3 měsíce by jsme mohli začít kopat :-) Jsem z toho ale unavená a na nervy. K tomuhle všemu vybrat tu nej firmu, hypotéku dovyběhat... No, není to zrovna legrace :-) Ale zvládnem to, jen co se to všechno bue zdárně blížit k výsledku :-)
Profilova fotka
zuzanka - tak to je fajn, ze se zatim dari ... jen aby to takhle slo dal... my se zitra chystame na vystavu do Letnan, omrknout topeni a tak... a taky drevostaby ;-) porad nemame jasno z ceho budeme stavet.... :o( ale casu mame jste dost jinak o vikendu jsem neco kraslila, ale jste to neni ono... jednak jsem to udelala nejaky veliky :-N a tak to musim jeste dodelat, tak uvidime... a az to uvidi nejaky projektant, ktery tomu rozumi, tak to se bude asi smichy za bricho popadat :-D
Profilova fotka
satyyy: neboj se, určo se za břicho popadat nebude! něčeho se chytit musí a tak je dobře, že jste něco nakreslili, paráda! Tak ať to hlavně klapne! Taky přemýšlíme o té výstavě v Letňanech, ale jsem dost nastydlá a přítel jede v sobotu pryč, tak nevím, zda to stihnem. Dej mi vědět, co tě tam zaujalo, ju?
Profilova fotka
ahooooooooooj :-) tak jaké jsou novinky??? u nás zatím nic, než jsme odjeli, měli jsme tu schůzku, o tom jsem ymslím psala, že jsme se celkem už shodli, jen nakonec jsme si ještě vymysleli, že dětské pokoje budou vedle sebe, ne každý na jiném konci a vedle jednoho ložnice a že pro začátek necháme dětem pokoj velká cca 28 metrů aby měli spoustu místa na hraní a kdejaké blbůstky jako prolízačky a tak a až bude jedno z nich školák, přepažíme jim to. jinak na veletrhu jsme byli v neděli a vypadá to u nás na topení peletkama... čerpadlo asi necháme plavat.... teď o víkendu má být další veletrh, interiéry a tak, jdete tam? My asi jo, kvůli koupelnám a kuchyním....
Profilova fotka
Ahoj Lucinko... my byli na vystave ve ctvrtek, ale nejak jsme nemeli svuj den, takze jsme to tam brzo zabalili a sli domu. Jinak u nas nic noveho.... porad resime pozemek, teda resit se to bude az v dubnu, az prijede ta spravna pribuzna... ale jak vite, u nas neni kam spechat, proste stejne mame spousty casu :-| Jinak cim dal tim vic resim, ze bychom staveli z Veloxu... hodne me to zaujalo. Tak uvidime, jeste bych chtela jit k nim a pokacat si s nima :o)) ale fakt me to laka hodne.... Jinak taky resime, cim budeme topit to je jasny..... zatim to vypada ale na plynove topeni, ale budeme zjistovat dal... Zuzko, cim budete topit vy??
Profilova fotka
Kristýnko, prosím tě a co je to ten velox???? stavební materiál mě jaksi zatím míjí......... kdykoliv píšu stavební nebo něco podobného se bojím, že napíšu svatební :-D :-D :-D více jak roční deformace je na mě stále znát :-D :-D :-D
Profilova fotka
Luci - mam to uplne stejne... taky porad pisu svatebni x-) Velox je vlastne system ztaceneho bedneni ... v jednoduchosti jsou to dve desky, mezi nima je 12cm polystyrenu a je to vylity betonem... takze je to tuhy ... kdyz si das velox.cz tak tam je to popsany i rozkrasleny lip ;-)
Profilova fotka
aha, tak to mi zatím pro přibližnou představu stačí ;-) a jaké jsou jiné možnosti, co znáš?
Profilova fotka
tak my resime jen tohle a potom nejaky klasicky cihlovy systemy (Heluz, Porotherm) jinak skoro nic..... srub nechceme a montovanou drevostavbu z preklisky taky ne... a Ytong se mi taky moc nezda.... tak vybirame jen mezi tema dvema moznostma....
Profilova fotka
jo tak to náš projektant myslím mluvil o tom porothermu.... no uvidíme, to stejně závisí na firmě, jakou vybereme... jinak srub a dřevostavbu taky nee
Profilova fotka
Ahoj holky! Kristýnko, my budeme topit elektřinou, plyn nemáme a ani bysme ho nechtěli. Ale budeme mít i krb s výměníkem, pač máme přístup ke dřevu a to se nám hrozně moc vyplatí. JInak Velox je si myslim dobrej.. Ale zatím moc neosvědčenej, jako Durisol, to je v podstatě to samé... Taky jsme o něm uvažovali, ale nakonec stejně zvítězila cihla :-) Ytong jsme zavrhli, hrozně saje vodu, vznikají plísně, je křehký... Snad jediná výhoda je, že je to rychlé (ale to je dnes snad už všechno) a lepíš to spešl lepidlem, takže minimum vody při stavbě, ale stejně, dost vody je pak v omítkách a ytong fakt hrozně saje vodu a špatně vysychá...
Profilova fotka
Zuzko, já myslela, že máte dřevostavbu :-N :-N dnes jsem zase slyšela, že vloni se peletky vyvezly do zahraničí a byl jich tady nedostatek a že cena stoupla někam k 6 Kč... chjooooooooooooooooo |-|

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?