2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
Profilova fotka
Luci, kdepak, koukali jsme prve po dřevostavbách, ale zamítli jsme to, po všem co jsme viděli... Asi blbej dotaz, ale co jsou to peletky? :-N :-)
Profilova fotka
jé, tak to mi úplně uteklo... no můj muž o tom nechce ani slyšet... a včera měl klientku, která mu přišla stím, že sem teď tuším z Kanady jde stavební materiál - desky ze slisované slámy, které sre natřou nějakou nehořlavou látkou či čím, zateplí a že ti pak barák vyjde na třičtvrtě mega... :-D :-D :-D jsem se fakt pobavila... v chlívku byxch fakt žít nechtěla peletky jsou jakoby kapsle, které se vyrábí slosováním, je to bio palivo, obvykle se to dělá z technického konopí :-N :-D
Profilova fotka
Luci - vy budete palit marihuanu??? ;-)
Profilova fotka
Luci, chi chi, tak to budete pořád veselí, co? :-) :-) :-D Cože??? Slisovaná sláma??? Slyšela jsem hodně, ale tohle fakt ne! ;-) Já to říkám furt, cihla je cihla! ;-)
Profilova fotka
jojo, videla jsem jak ukazuji ty drevostavby... jen dve desky a mezi tim vata... fakt nechapu..... ten Velox jsou sice taky dve desky, ale aspon je to vylity betonem... tomu verim
Profilova fotka
no jasně, pálit, co jinýho :-D :-D :-D sláma mě taky pobavila :-D to už radši dřevostavbu ;-)
Profilova fotka
ahojte tak se přidávám k této diskusi...budeme taky stavět, ale chceme začít už letos:-)máme pozemek, téměř všechny vyjadřovačky a už stavíme plot:-) jo a koupili jsme cihly protože nám dávali dost velikou slevu...no teď už jen stavební povolení, státnice, svatba... ;-)
Profilova fotka
Ahoj Mimu, zrovna jsem koukala na tvé album, super! Jen tak dál! my máme už vyjádření z ČEZu, čekáme na vodovody a pak hurá už "jen" schválit stavební povolení. Dělají vám nějaké potíže? Abych věděla, na co se připravit... No, nás teď čeká stěhování se k přítelový babičce, v sobotu dělám přijímačky do školy, dost práce v práci, do toho stavba... ještěže svatba počká ;-)
Profilova fotka
Mimu, se teda nešetříš, takových důležitých událostí najednou... nám když se to podaří (jako povolení a tak, tak začneme už letos taky...
Ahoj, můžu se taky přidat? Vy se máte, že už všichni ,,skoro stavíte" :-) My budeme teprve přepisovat pozemek od tchyně na nás. Lucikku prosím o rady (viz. interní pošta), nechtěla jsem s tím zdržovat tady, když už máte všechny ty začátky za sebou ;-) Naštěstí aspoň tu svatbu jsme zvládli dokud jsem byla těhotná, teď už bych jí plánovat nechtěla.
Profilova fotka
v.kucabka - tak my jsme na tom podobne... taky jeste resime vsemozne prevody pozemku od pribuznych.... a bude to jeste chvili trvat, nez se to vyridi..... takze zacneme az tak za rok mozna za dva.... x-)
Profilova fotka
Ahojky holky, přidávám se k vám:-) Jsme ve stavu že kupujeme pozemek a včera jsme si začli kreslit rozestavení pokojů... zatím je to stranda :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
Vítám nově příchozí! To je paráda, jen tak dál a všem držím moc palečky, je to hrozně krásný všechno malovat, plánovat, kreslit, shánět kontakty... Akorát je to s těma úřadama někdy na hlavu :-) Hodně trpělivosti a zdaru přeji!! x-)
Profilova fotka
JJ, pevné nervy jsou základem všeho :-D :-p zdravím všechny ;-)
Profilova fotka
Tak jsme včera byli za starostou obce, aby se nám vyjádřil ke stavbě domu a řekl, že do týdne to bude hotové a dokonce že udělá i vyjmutí z půdního fondu, to mě tedy mile překvapil :-) Tak jsem zvědavá, co ještě po nás budou chtít na životním prostředí... No a v pondělí bysme měli mít už razítko na žádosti o stavební povolení... Včera jsme podepsali žádost o hypotéku a do 31.3.08 by měla být schválená... Takže našlápnuto máme docela dobře, si myslim, tak už to "jen" došlápnout a hurá začít kopat :-)
Profilova fotka
jéééééééééé............. závidííííííííííííííííííím......... my musíme popohnat projektanta, aby nám dal hotovou studii a my to mohli poslat na CHKO a on mohl začít na projektu. hypotéku budeme dělat v červnu...
Profilova fotka
tak nám včera poslal projektant studii ke zkouknutí a dnes na ní měl začít pracovat do finaální podoby, tzn. usazení do terénu, vnější vzhled.... tak doufám, že sebou hejbne, abysme to poslali na CHKO a d+ělal se projekt...
Profilova fotka
No super! A jak to vypadá? Máte z toho radost? Už aby se to hýbalo, co? Je to fakt mazec, ale je to úúúúžasný!!!
Profilova fotka
no vypadá to dost podobně té poslední verzi. na začátku příštího týdne by to mělo být hotové, dnes by nám měli výškově zaměřovat pozemek, ale to počasí, nevím... jestli to nakonec dnes bude... jinak jsme se rozhodli pro vytápění peletkama, krbem na dřevo (rozvedení tepla po celém baráku) a dotápení příp. elektrikou, tzn. tam, kde bude podlahovka, resp. jen nějaké ty rohože či co (prý podlahovka aprávě tyhle rohože je každý něco úplně jinýho - pro mě zcela nová a objevná info :-D ), se bude topit elektrikou
Profilova fotka
Lucko, my budeme mít v koupelně právě tu rohož, taky jsem koukala jak puk, že je to něco jiného než podlahovka :-D Nj, člověk se neustále něčemu učí ;-)
Profilova fotka
holky... jakou rohoz... chci vedet viiiic .... o co jde?? at nejsem sama neznala :-(
Profilova fotka
no mě netechnika se ptej :-D :-p prostě do podlahy topení,a le jen nějaká rohož a ne klasická podlahovka... technické parametry neovládám :-)
Profilova fotka
takze vy berete podlahovku jako trubky s teplou vodou... a ta rohoz je asi elektricky topeni ne??? nasi maji taky topeni v podlaze, ale v obyvaku... a protoze nemaji zavedeny plyn, tak maji taky eletricke... a jsou to vlastne takovy dratky, kteryma prochazi proud a to topi .... to by mohlo byt neco podobnyho, ne??? taky jsem na to netechnik x-)
Profilova fotka
jooo, to možná by mohlo být ono :-D ;-) až to budem dělat, řeknu ti víc :-D :-D ;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak hlásím další pokrok, dnes si jedeme pro vyjádření ke stavbě od starosty, měl to i vyjmout z půdního fondu, tak jsem na to zvědavá. Ve středu znovu na stavební úřad podat už ofiko žádost o stavební povolení, už aby se to hnulo! Zatím máme poptané dvě firmy, ještě ani jeden návrh rozpočtu, tak jsem na to zvědavá... Ale hypotéka běží jak má, dělají odhad a do 31.3.08 to bude schválené. Doufám, že se nevyskytnou nějaké mouchy... A jak pokračujete vy?
Profilova fotka
ahojky, tak my už skutečně máme finální verzi studie... se nám ulevilo, s tou poslední vyriantou jsme ještě nebyli úplně spokojení, al eteď už je to naprosto super... trošku u´ž řešíme barvu fasády, ta vypadá na meruňkovou, nakonec nepůjdem do žádné moderny, ale prostě klasika. balkon taky nebude, jen takový ten falešný... a střecha červeno hnědá, to jsou zatím takové předběžné naše názvy :-D no takže doufám, že s tou studíí trošku hejbne ať to pošlem ke schválení na CHKO... :-)
Profilova fotka
Ahoj holky.... Zuzko, super, ze vam to jde takhle od ruky.... jen tak dal. Lucinko - jeeeeee, jsem rada, ze jste konecne spokojeni ... tesim se, az mi to pristi sobotu vsechno ukazes ;-)
Profilova fotka
jj, ukážu :-) ;-) a taky dominikánu ;-) :-) abys načerpala inspiraci nejen na domeček ;-)
Profilova fotka
Luci - Dominikanu mi snad vubec neukazuj.... budu jen tise zavidet :-( .... ale s poradenstvim tveho muze se tam mozna dostaneme jako bohati duchodci ;-) ... tak aspon tak :-D Zatim by mi tech penez bylo asi strasne lito a videla bych je utraceny lip.... treba takova zakladova deska, nebo tak ;-) ale uz se moc moc tesim .... minule to byl moc fajn :-)
Profilova fotka
jj se taky těším... no s těma penězma máš pravdu, ač jsme si hned tam vyhlédli Mexiko, rozhodně teď bychom tam taky nejeli, v současnou chvíly je to opravdu škoda peněz... ale tak se můžeš navnadit na důchod :-D jsme ti obhlídla koupelnu - to máte do bytu nebo už do budoucna do domečku??? a v těchto barvách?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?